Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

najó, ha tényleg kérdés, akkor sztem 99% h szakszervezeti bizottság, így a munkavédelmi felügyelő relációjában.

más:rant
kifejtés-e később(jóval), most csak annyi , h kissé sok .
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

#39691
ezt meg hova?



küldeném Norikonak Kvikvegnek LiaLianak, meg mindenkinek aki szereti

többieknek meg:
[spoiler]http://adrenalin.blog.hu/2009/11/10/elmenyhajsza_mi_kell_a_noknek

illetve ellenszérum http://www.youtube.com/watch?v=hxOKeAHBJq0[/spoiler]


szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Na most viszont tényleg nyertem a 6-os lottón. :D 200ft-ért játszottam nyertem 1240-et. :D Na ma este buli leeeesz.  :hopp: :lul:

Én

Á picsába, én meg ma azt álmodtam h a black jack sorsjegyen nyertem 61 rugót, ezért elhatároztam hogy ma veszek egyet csakazértis. De elfelejtettem... :D Mindjárt megnézem nyitva van e még, ezen úgyis nyertem már párszor, egyszer 2000 Ft-ot :whoah:

Edina-chan

61? nem csak kerek összegeket lehet?  :D
én az utóbbi időkben betegeket álmodok. kastélyban mmorpg szerűen öltünk múltkor egy T-rex bosst, most meg a barátom csal meg -legalább tizedjére- álmomban, vagy én őt..xD

NLZ

Quote from: Edina-chan on 2009-11-10, 19:44:37
61? nem csak kerek összegeket lehet?  :D
én az utóbbi időkben betegeket álmodok. kastélyban mmorpg szerűen öltünk múltkor egy T-rex bosst, most meg a barátom csal meg -legalább tizedjére- álmomban, vagy én őt..xD
Akarsz róla mesélni a Párkapcsolatok topicban? :D

Szerk: most látom, hogy már írtál oda. :D
[reserved]

Edina-chan

megtörtént, és könnyebb lett a szívem.  :bruhuhu: ( :D )

Én

Quote from: Edina-chan on 2009-11-10, 19:44:37
61? nem csak kerek összegeket lehet?  :D
Álmokban mindent szabad. Ha szerencséd van, egyszer veled álmodok. :szemuveges: :D
Ez a mai nap hasznosan telt, elhatároztam hogy bemegyek a reggeli előadásra, aztán viszaaludtam és itthon maradtam egész nap. Yosh.
Ilyenkor az ember meggyőzi magát, hogy na mindegy, majd itthon tudok rendesen készülni holnapra, aztán... Na mindegy :D

NLZ

Így indul le az ember a lejtőn...  :ejnye:
[reserved]

Edina-chan

én többnyire a szalagavatós osztálytáncról lógok, és pont emiatt kerültem az utolsó sorba (képzeljétek el, 19 lány, 8 fiú = nem esélyes hogy látszódom), mert akkor volt az elrendezés amikor nem voltam. de legalább a keringőnél legelől állok.  :D

@gyulus: hát látod ideje lenne már :D

Én

Quote from: NLZ on 2009-11-10, 19:54:21
Így indul le az ember a lejtőn...  :ejnye:
Eddig még viszonylag becsülettel bejártam (kivéve mikmakra, ugye), remélem nem fogom tényleg elkezdeni ellógni az egészet... Végülis csak rajtam múlik, és ma tényleg csak elaludtam

Fazék

Madrid is letudva.
szép hely, de rám kár az ilyeneket pazarolni :)
a kajájuk azért nagyon rendben van.

Bicskei

Quote from: NLZ on 2009-11-10, 19:54:21
Így indul le az ember a lejtőn...  :ejnye:

milyen lejtő??
egyetemista :ejnye:
Ultras liberi

.Attila

Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:

:D
Classical conditioning at its best?

Quote
TrueLiaLia (1 day ago)
it's cooooool!!! )))))

Cobra

Quote from: Fazék on 2009-11-10, 20:38:16
Madrid is letudva.
Te azért dolgozol is néha?  :_piszka:  :ejnye:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

[spoiler=Friss Rant]Kezd elegem lenni a rokonok "jaj, segíts már megcsinálni a gépet" kéréseiből...  :falba:
Ma, a szabadnapomon, gyakoraltilag az egész napot elb@sztam unokanővérem miatt. Szól, hogy nézzem már meg a gépét, mert nem megy. Oké, leugrok, megnézem. T-system gépház, szép magenta gombokkal. Belenézek, összezsúfolva minden. Ajaj. Gép bekapcs, boot, felénél hdd lekapcsol, reset. Hoppá. Config: P4 1800, 512 DDR, DVD író és CD-rom, floppy. Mindez rábízva egy 200, azaz kettőszáz wattos tápegységre.  :gyagya:
Na, mondom, akkor tápcsere, de másik ház is kell, mert ebbe nem megy bele a normál ATX táp. Oké, meg akkor egyúttal tegyek már be még 512 ramot. Ja, és az egész jöjjön ki max egy tizesből. Mondom, az nem biztos, hogy menni fog, de megnézem.
Szaladgálás a városban a PC boltok között. Használt DDR ram persze sehol, új meg túl drága. Nem baj, legalább a gép menjen. Hazahozom, szereztem egy állótápos házat meg egy 300-as Codegen-t. Ronda is, szar is, de működik. Régi házból alaplapot ki, új házba be, rakás káromkodás, stb. Oké, akkor telepítsünk friss rendszert, mert a régi persze tele volt minden szarral.
Megdöbbenés. DVD-író persze nem működik. Nem baj, ott a CD. Csak az meg egy háború előtti 40x-es akármi. Mindegy, az lett mondva, ma estére menjen a gép. Telepítés. Ubuntu telepítő fél úton feladja, nem olvasható a lemez.
Na kb. ennél a pontnál adtam fel és közöltem unokatesómmal, hogy szarból bizony nem lehet várat építeni...
És persze megint eltöltöttem egy csomó időt, amit hasznosabb dolgokra is fordíthattam volna.
Kell nekem folyton segíteni a rokonoknak... :ejj: [/spoiler]



Fazék

egy 200W-os táp biztos hogy nem elég annak a gépnek? csak mert ha a monitor külön tápot kap, akkor sztem simán kéne ennyiről mennie.

Moha

Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:19:22
egy 200W-os táp biztos hogy nem elég annak a gépnek? csak mert ha a monitor külön tápot kap, akkor sztem simán kéne ennyiről mennie.
A monitor is a tápon keresztül volt fűzve. Egyébként ha lehúztam róla a CD-ket és a floppyt, akkor elindult a rendszer. Ha rajta voltak, akkor viszont a betöltés felénél lekapcsolt a HDD. Ez nekem erősen táp gyengeségnek tűnik...

Fazék

Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:21:50
Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:19:22
egy 200W-os táp biztos hogy nem elég annak a gépnek? csak mert ha a monitor külön tápot kap, akkor sztem simán kéne ennyiről mennie.
A monitor is a tápon keresztül volt fűzve. Egyébként ha lehúztam róla a CD-ket és a floppyt, akkor elindult a rendszer. Ha rajta voltak, akkor viszont a betöltés felénél lekapcsolt a HDD. Ez nekem erősen táp gyengeségnek tűnik...
ezért volt a második mondat, hogy monitor nélkül elégnek kéne lennie.
de ebben az esetben is sztem kicsit ésszerűbb megoldás lett volna egy külön konnektorba benyomni a monitort egy sacc/kb 1000 Ft-os kábellel, mint hogy venni egy ilyen régi ócska gépbe fölöslegesen egy új tápot :)

szerk: de amúgy a problémádat én is maximálisan átérzem, csak én már kezdek egyre ügyesebben kitérni az ilyen feladatok elől :)

Cloud

Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:24:25
Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:21:50
Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:19:22
egy 200W-os táp biztos hogy nem elég annak a gépnek? csak mert ha a monitor külön tápot kap, akkor sztem simán kéne ennyiről mennie.
A monitor is a tápon keresztül volt fűzve. Egyébként ha lehúztam róla a CD-ket és a floppyt, akkor elindult a rendszer. Ha rajta voltak, akkor viszont a betöltés felénél lekapcsolt a HDD. Ez nekem erősen táp gyengeségnek tűnik...
ezért volt a második mondat, hogy monitor nélkül elégnek kéne lennie.
de ebben az esetben is sztem kicsit ésszerűbb megoldás lett volna egy külön konnektorba benyomni a monitort egy sacc/kb 1000 Ft-os kábellel, mint hogy venni egy ilyen régi ócska gépbe fölöslegesen egy új tápot :)

szerk: de amúgy a problémádat én is maximálisan átérzem, csak én már kezdek egyre ügyesebben kitérni az ilyen feladatok elől :)
Én is. Kemény összegeket kérek javításért. Attól mindig elrettennek. :D

Nakedape

nekem kicsi a rokonságom, akivel a kapcsolatot is tartom, és még sose kért meg egyikük se,  hogy javítsam ki valamelyik játékelméleti modelljüket
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos

Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:24:25
szerk: de amúgy a problémádat én is maximálisan átérzem, csak én már kezdek egyre ügyesebben kitérni az ilyen feladatok elől :)
+1
Annyi különbséggel hogy engem ismerőseim is nyaggatnak ilyenekkel. Bár mostanában mindig van valami kifogásom :D

Moha

Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:24:25
kicsit ésszerűbb megoldás lett volna egy külön konnektorba benyomni a monitort egy sacc/kb 1000 Ft-os kábellel, mint hogy venni egy ilyen régi ócska gépbe fölöslegesen egy új tápot :)
Oké, de a gépen 2004-es gyártási dátum volt. Namost egy 5 éves ki tudja milyen minőségű táp már nem biztos, hogy le is adja azt a 200W-ot, ami rá van írva. Szegény Northwood magos P4-nek a két optikai meghajtóval azért eléggé a 200W közelében van a fogyasztása.

Nem arról van szó, szeretem bütykölni a gépeket, csak azt nem, amikor "fillérekből hozzam ki a gépet, de jó legyen ám". Szóval a hardvernek ára van. Még ha a szerelést meg is csinálom szívességből, de nem szeretek gagyi alkatrészeket venni, mert ugye utána megint mehetek majd, ha elromlik.
Mindegy, valahogy összehozok belőle egy működő rendszert. Aztán majd megyek egy kis kóstolóra a KFC-be (ott dolgozik unokatesóm) :D

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2009-11-10, 01:12:31

meridiánvonalakra; bevallom, én közülük csak a greenwichivel foglalkoztam behatóbban, egy átlépéses fotó erejéig :D

Been there, done that.
Nyilván azt is tudod, hogy a fémcsík az obszervatóriumnál már csak dísznek van, az érvényes 0 meridián vagy 100 méterrel arrébb van, amióta a világ átállt a WGS84 koordinátákra.  ;)
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-10, 23:12:57
Quote from: Próféta on 2009-11-10, 01:12:31

meridiánvonalakra; bevallom, én közülük csak a greenwichivel foglalkoztam behatóbban, egy átlépéses fotó erejéig :D

Been there, done that.
Nyilván azt is tudod, hogy a fémcsík az obszervatóriumnál már csak dísznek van, az érvényes 0 meridián vagy 100 méterrel arrébb van, amióta a világ átállt a WGS84 koordinátákra.  ;)
és mennyien néztek rád furcsán fotózkodás közben?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:21:50
A monitor is a tápon keresztül volt fűzve.
Quote from: Fazék on 2009-11-10, 22:24:25
ezért volt a második mondat, hogy monitor nélkül elégnek kéne lennie.
de ebben az esetben is sztem kicsit ésszerűbb megoldás lett volna egy külön konnektorba benyomni a monitort egy sacc/kb 1000 Ft-os kábellel, mint hogy venni egy ilyen régi ócska gépbe fölöslegesen egy új tápot :)

És ez hogyanis befolyásolja a helyzetet?
FYI: a tápon átfűzött monitornak nincs köze a táp beléhez,
közvetlenül a táp bemenetéhez van kötve, teljesítményére
semmilyen hatással nincs, nem a tápból fogyaszt.

Azonban az egyéb tünetek alapján (ennyi perifériával nem
bootol) tényleg vagy a táp, vagy az egyik lehúzott periféria
lehet hibás.

Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:16:10
300-as Codegen-t.

Pfft. Kár volt.

Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:16:10
Ubuntu

Windowshoz szokott, sőt, xp-hez szokott, számítástechnikához nem értő
emberek linuxra csak megsértődnek, hisztiznek, hogy mi ez, miért nem ott
van az a gomb, ahol szokott, hogyan tud netezni explorer nélkül, stb.

Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:45:44
Szegény Northwood magos P4-nek a két optikai meghajtóval azért eléggé a 200W közelében van a fogyasztása.

Annyira nem. Korai Northwood még egész energiatakarékos volt az
utódjaihoz képest. NW P4 + alaplap + 2 modul ram + 1 HDD + 2 ODD
kb 65 + 15 + 2×5 + 15 (spin-up, különben 10W idle) + 2×15 (max
sebességen) = 135W elméleti max.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-11, 00:01:01
fyi jogos nem tudtam, de logikus. de talán apró mentség, hogy más sem tudta előttem, mint látható :D

LiaLia

Quote from: Lythis on 2009-11-10, 02:45:54
pedig a killbill2-ben az volt, hogy ha megütögetem a mellkasát, és megcsavargatom a mellét, akkor öt lépés után felrobban a szíve... a narutóban pedig az van, hogy.....
Nem az az érdekes, meg csodaklasz, hogy a keletiek meridiánvonalakat rajzoltak képzeletben az emberekre meg csakrákat nyitogattak szabadidejükben, mert ebben semmi extra nincs. Inkább arról van szó, hogy amíg nekik már egész komoly kultúrájuk volt, mi európában még el voltunk foglalva egymás módszeres halomraszecskázásával, és ennek folyományaként az orvostudományunk is más megközelítések mentén alakult ki. Ez viszont önmagában nem elég arra, hogy bármelyik módszert is hatékonyabbnak ítéljük a másiknál.

Poénnak tűnik (a Kill Bill nagyon jó amúgy), de kezdem azt tapasztalni, hogy bele lehet nyúlni egy ember fizikai testhez kapcsolódó energiarendszerébe. Na nem úgy, hogy megérintem és összeesik, és amúgy is elég az elején vagyok még a tanulásnak, de szerintem tudtak valamit azok a régi keletiek. Úgyhogy ez nem annyira szimpla dolog. Azzal egyetértek, hogy lehet hasonlítgatni a keleti és nyugati orvostudományt, de alapvetően más a kettő, más az emberi testhez a viszonyuk, másként látják a rendszerüket, másként definiálják az egészséget is. Viszont amíg a keleti a belső egyensúlyt akarja helyreállítani és az egész embert látni, addig a nyugati egyre inkább a tüneteket kezeli csak. Agyrém, amikor pl. egy gyógyszer mellékhatásának a kezelésére adnak egy másik gyógyszert. És lehet kétmarokkal szedni, és várni a gyógyulást.

Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
ezt meg hova?

igen, igen, igen, még ilyet!!!! :whoah: :whoah: :whoah: :D
tengerpart, lágy zene, ábrándos tekintet, könnycseppek, erő, a duzzadó izmokon a verejtékcseppek, egyenruhák, hősök....csak azt a mosóporos zászlót ne kezdték volna el lobogtatni :zomg:

Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:
nem vagyok orosz. Honnan jött ez a gondolatod?

Nakedape

Quote from: LiaLia on 2009-11-11, 00:08:27
nem vagyok orosz. Honnan jött ez a gondolatod?
Quote from: .Attila on 2009-11-10, 21:56:33
Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:

:D
Classical conditioning at its best?

Quote
TrueLiaLia (1 day ago)
it's cooooool!!! )))))
it's a clue
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-10, 23:12:57
az érvényes 0 meridián vagy 100 méterrel arrébb van, amióta a világ átállt a WGS84 koordinátákra.  ;)
:bruhuhu:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-11, 00:01:01
Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:16:10
Ubuntu
Windowshoz szokott, sőt, xp-hez szokott, számítástechnikához nem értő
emberek linuxra csak megsértődnek, hisztiznek, hogy mi ez, miért nem ott
van az a gomb, ahol szokott, hogyan tud netezni explorer nélkül, stb.
Pontosítás: ha meg tudnak birkózni vele, akkor használják egészséggel. Ha meg nem tudják egyáltalán használni, és nagy bosszúságot okoz, akkor legközelebb nem téged hívnak, just as planned.  :lazza: