Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

LiaLia

#39720
Quote from: Nakedape on 2009-11-11, 00:11:05
Quote from: LiaLia on 2009-11-11, 00:08:27
nem vagyok orosz. Honnan jött ez a gondolatod?
Quote from: .Attila on 2009-11-10, 21:56:33
Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:

:D
Classical conditioning at its best?

Quote
TrueLiaLia (1 day ago)
it's cooooool!!! )))))
it's a clue
:D ez mi? ki az a TrueLiaLia?

Szerk: de miről van szó, hol van ez írva, mire van ez írva???? esküszöm, ártatlan vagyok  :smile:

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2009-11-11, 00:16:22
Quote from: kikuchiyo on 2009-11-10, 23:12:57
az érvényes 0 meridián vagy 100 méterrel arrébb van, amióta a világ átállt a WGS84 koordinátákra.  ;)
:bruhuhu:
Quote from: kikuchiyo
just as planned.  :lazza:
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
ezt meg hova?



küldeném Norikonak Kvikvegnek LiaLianak, meg mindenkinek aki szereti

többieknek meg:
[spoiler]http://adrenalin.blog.hu/2009/11/10/elmenyhajsza_mi_kell_a_noknek

illetve ellenszérum http://www.youtube.com/watch?v=hxOKeAHBJq0[/spoiler]


szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:
Sirva rohogok rajta.  :lul:
A korusos reszig amugy meg egesz jo volt, jo ferfiakat mutattak akik meg csinaltak is valamit, sot, a kapitany jofej volt a gyerekkel. Igazi pozitivumok.  :haha:

Lattam ilyen LOL polot hetvegen: http://www.snorgtees.com/fridaythe12th-p-716.html
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-11, 00:01:01
Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:16:10
300-as Codegen-t.

Pfft. Kár volt.

Eléggé ár-kritikus volt a helyzet... Mégis milyen tápot tegyek bele neki max 3000-ért?

Quote
Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:16:10
Ubuntu

Windowshoz szokott, sőt, xp-hez szokott, számítástechnikához nem értő
emberek linuxra csak megsértődnek, hisztiznek, hogy mi ez, miért nem ott
van az a gomb, ahol szokott, hogyan tud netezni explorer nélkül, stb.
Nem tudom... 60 éves nagynéném frankón el van vele, pedig azelőtt windowst használt. És amúgy most speciel unokatesóm kérte a Linuxot, miután megmutattam neki, meg elmondtam, hogy arra nemigen kap vírust.

LiaLia

Quote from: Nakedape on 2009-11-11, 00:11:05
Quote from: LiaLia on 2009-11-11, 00:08:27
nem vagyok orosz. Honnan jött ez a gondolatod?
Quote from: .Attila on 2009-11-10, 21:56:33
Quote from: Nakedape on 2009-11-10, 18:51:46
szerk: LiaLia, orosz vagy? :angyali:

:D
Classical conditioning at its best?

Quote
TrueLiaLia (1 day ago)
it's cooooool!!! )))))
it's a clue
utána néztem, elég érdekes hogy ilyen néven írnak :smile: mindenesetre én nem vagyok az a TrueLiaLia, nem vagyok orosz, és nem vagyok regisztrálva se a youtube-n, se a last.fm-en ilyen néven, úgyhogy nem én írtam azokat a bejegyzéseket.

Selmo

Quote from: Moha on 2009-11-11, 00:46:12
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-11, 00:01:01
Quote from: Moha on 2009-11-10, 22:16:10
300-as Codegen-t.

Pfft. Kár volt.

Eléggé ár-kritikus volt a helyzet... Mégis milyen tápot tegyek bele neki max 3000-ért?
Enyém 5 évig kiszolgált egy 2.4-es NW-t, szóval ki lehet fogni normálisat is.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Jaja. Azt nem mondom, hogy megbízható márka, de azért mégsem vargánya. Előző melóhelyen találkoztam jópár tönkrement Codegen és Mercury táppal (kb. minden kliensnél ilyenek mentek), de mind csendben, magában halt meg, nem vitt a sírba semmi mást.

chilip

[spoiler=reggeli rant]beteg lettem, taknyom nyálam egybefolyik, éjszaka 3x keltem fel, harmadszorra vissza se tudtam aludni most meg olyan vagyok mint a mosott szar és visszaaludni se lehet mert keresztapámat kell várnom aki feljön... de az élet szép ::) [/spoiler]

Member

Engem csak hajnali 3kor hajított ki a szobatársam részegen a szobából, hogy d*gni akar egy csajjal.

Makos

Imádom hogy az egyetemen általába nem működik a rohadt wifi hálózat. Mármint amire be kellett regisztrálni.
Most ilyen fos nemtudommilyen hálózatról vagyok és egyfolytába ledobál. grrrr. Egy youtube-os videót nem lehet normálisan megnézni.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

iPhone 3g-ről kinek mi a véleménye? Hétfőtől meghatározatlan ideig a birtokomban lesz egy és kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye a "szent féltégláról".
Amit eddig halottam róla az az hogy WinMO mobilokhoz képest száguld mint atom. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2009-11-12, 17:22:27
http://index.hu/bulvar/2009/11/12/penzert_javithatnak_jegyeiken_a_diakok/

biztos így akarják a Kálvin-évet megünnepelni, búcsútesztpontcédulák
az első lépés, de remélem a reformáció fázisig is eljutnak, amerikai alap-
és középszintű oktatásra igazán ráférne...

Quote from: Cloud on 2009-11-12, 20:11:17
Hétfőtől meghatározatlan ideig a birtokomban lesz egy és

Hétfőtől meghatározatlan ideig buzi leszel.

Na jó, os-éről tényleg jókat mondanak, de nekem akkor se kéne.
3GS amúgy hardverileg mérföldekkel jobb.

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-12, 21:35:16
Quote from: Nakedape on 2009-11-12, 17:22:27
http://index.hu/bulvar/2009/11/12/penzert_javithatnak_jegyeiken_a_diakok/

biztos így akarják a Kálvin-évet megünnepelni, búcsútesztpontcédulák
az első lépés, de remélem a reformáció fázisig is eljutnak, amerikai alap-
és középszintű oktatásra igazán ráférne...


:)

mondjuk mondhatjuk , azt is, hogy nem egy elméleti lexikális túl nagy anyagot adnak, hanem gyakorlati központú oktatás. az életre készítik fel
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-11-12, 21:35:16

Hétfőtől meghatározatlan ideig buzi leszel.


::)


Értsd: Nem az enyém lesz csak használhatom amíg az  ismerősöm nem adja el...

Cobra

Elég az, hogy használod :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser


,,Az Apple termékeire való átállásban az a legnehezebb, amikor el kell mondanod a szüleidnek, hogy buzi vagy."
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Bicskei

Ultras liberi

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Flaser

Azért arra is kiváncsi vagyok, hogy milyen sérüléseket szenvedett ez a "hős honvédő"...

...azaz, ha elkenték a képét az még abszolút nem ad rá jogot, hogy halálosan leszúrjon két embert. Nem ugyanaz a fenyegetettség, nincs meg az arányosság, azaz nem volt jogos az önvédelem.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

Ezt majd gondolt át újra, ha hatan körbevesznek fegyvernek látszó tárggyal.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: Selmo on 2009-11-13, 03:52:31
Ezt majd gondolt át újra, ha hatan körbevesznek fegyvernek látszó tárggyal.

Már átgondoltam amikor pisztolyt szegezett rám valaki és kirabolt a saját utcám végén. Nem mese. Megtörtént velem.

Persze sokan úgy fogtok reagálni, hogy: "védte magát, tök szar helyzetben volt".
Az állam és úgy általában a jog akkor sem engedheti meg, hogy valaki önkényesen gyilkoljon... mert ha nem állt fönn az arányosság elve akkor ez történt. Csak akkor ha tényleg veszélyben forgott az élete és annak megóvása egyedül az önvédelem révén valósulhatott meg alkalmazható a jogban az önvédelem.

Ami "jogon kívüli", mert ha szabályozva lenne, hogy mikor lehet és mikor nem lehet önvédelemmel élni akkor jogi kiskaput adna az emberek kezébe, hogy büntetlenül gyilkolhassanak. Ezért nincs egyértelműen megadva és ezért kell mindig egyedileg elbírálni, hogy jogosan élt-e vele valaki.

Csak nekem tűnik fel, hogy a "megtámadása után" a vádlott a bíróságon védekezhetett nem pedig egy kórházban szorult intenzív ellátásra mikor a társaik sérülése után a feldühödött antifasiszták félholtra verték? Vagy nem is voltak annyira militánsak ezek az anti-fasiszták? Hogy is van ez?
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Damnatus

Önvédelem:
Az arányosságot nehogy már a védekezőnek kelljen megtalálnia! Én védekezőként honnan tudjam, hogy csak 1 pofont kapok-e, vagy halálra vernek?
Aki megtámadja a másikat, az számoljon vele, hogy a saját bőrét viszi vásárra!

Én

Állítólag a videón láthatóak voltak a különböző célszerszámok az antifáknál. Az ilyenekről meg, akik 9000+-an mennek egy ellen, simán elképzelem, hogy ha az ürge elintézett kettőt, inkább elhúzták a csíkot. Az ürge ugye profi katona volt úgyhogy lehet látták rajta, hogy el tud bánni még 1-2 emberel. Amúgy meg Damnatus postjához +1, ha meg jogilag ez nem így van, az minősít egy-két dolgot...

Xzone

Jól összefoglaltátok, hogy miért nem lehet igazán jó döntést hozni az ilyen ügyekben. Nem tudhatjuk mi történt volna, ha nem "védi meg magát" az illető, csak afölött tudunk ítéletet mondani, ami már megtörtént.

sirtomi

Quote from: Damnatus on 2009-11-13, 07:46:46
Önvédelem:
Az arányosságot nehogy már a védekezőnek kelljen megtalálnia! Én védekezőként honnan tudjam, hogy csak 1 pofont kapok-e, vagy halálra vernek?
Aki megtámadja a másikat, az számoljon vele, hogy a saját bőrét viszi vásárra!
Sajnos az arányosságot az áldozatnak kellene felmérni. Ha téged megtámadnak erre te jól pofán vered az illetőt még mielőtt őt üt, akkor bizony tetlegességért el is ítélnek. De majd jön Noriko és elmondja hogy van ez :)

noriko


Hogy Madridban hogy szabályozzák, nem tudom, de ha a hazai érdekel, akkor íme:

(idén augusztusban módosították kedvezőbbre)
[spoiler=Btk. idevágó része és indoklás]A jogos védelem
29. § (1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.
(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.
(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

A törvény a jogos védelem szabályainak módosítása körében abból az alapelvből indul ki, hogy a jogtalan támadás elhárításának kockázatát a jogtalan támadónak kell viselni, és a megtámadott elhárító cselekményét méltányosan kell megítélni.
Ennek a kiindulópontnak megfelelően a törvény újraszabályozza az ijedtség vagy a menthető felindulás okozta túllépés eseteit. A hatályos Btk. szerint, aki az elhárítás szükséges mértékét azért lépi túl, mert azt ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni, nem büntethető. Ha azonban az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt csupán korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében, akkor büntethető, a büntetése azonban korlátlanul enyhíthető.
Ezt a differenciálást szünteti meg a törvény azzal, hogy nem tesz különbséget aközött, hogy az ijedtség vagy a menthető felindulás kizárta vagy csupán korlátozta a védekezőt abban, hogy felismerje az elhárítás szükséges mértékét. A törvény értelmében tehát nem büntethető, aki ijedtségből vagy a menthető felindulásból lépi túl az elhárítás szükséges mértékét. Az ijedtség vagy menthető felindulás továbbra is szubjektív büntethetőséget kizáró ok, amely azonban a beszámítási képességre gyakorolt tényleges hatásától függetlenül minden esetben kizárja a büntethetőséget.
A korlátlan enyhítésre vonatkozó szabály eltörlésével a törvény azt kívánja előmozdítani, hogy a bírói gyakorlat a büntethetőséget kizáró jogos védelem körébe vonja azokat az eseteket, amelyekért a hatályos rendelkezések alapján csak korlátlan enyhítésre van lehetősége. A törvény alapján tehát a hatályos szabályozással szemben akkor is felmentő ítélet hozható, ha az ijedtség vagy a menthető felindulás az elkövetőt csupán korlátozta az elhárítás szükséges mértékének felismerésében.
   
[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Ez a jogi szöveg rosszabb, mint amiket mi szoktunk szakcikkekben elkövetni...

A régi rendelkezés szerinti "büntethető, de a büntetés korlátlanul enyhíthető" kitétel azt jelenti, hogy mindenképpen valamilyen büntetést kellett kiszabni, míg az új szabályozás szerint már felmenthető? Vagy mivan?
Failure is the default option

Bicskei

#39749
én sztem sem lehet helyesen dönteni egy ilyen esetben..
semmilyen téren mert a megtámadott sem tud helyesen dönteni és később abíróság sem..
ja és youtuben ott van a video több helyen
http://www.youtube.com/watch?v=hGDEEMFlo9Q
http://www.youtube.com/watch?v=lMk9eF0xDM4&feature=related

az also picit hosszabb(de az elsőn is rajta van minden..)
Ultras liberi