Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Bicskei

facebookk-on lehet lakhelyre keresni..??
Ultras liberi

Darkstar

Ha egyeltalán jót nézek, a faszikám miért vett elő kést mielőtt akár csak a közelébe értek volna?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-13, 15:53:56
A régi rendelkezés szerinti "büntethető, de a büntetés korlátlanul enyhíthető" kitétel azt jelenti, hogy mindenképpen valamilyen büntetést kellett kiszabni, míg az új szabályozás szerint már felmenthető?
Megy ez :D
A régi úgy szólt, hogy ha az illető "ijedtségből vagy menthető felindulásból képtelen felismerni", akkor nem büntethető, fel kell menteni, de ha ez egy mozzanattal kevesebb, mert csak "korlátozza az elhárítás szükséges mértékének felismerésében", akkor büntetést kell kiszabni, de ez nincs a törvényben az adott bűncselekménynél (pl. emberölés) megadott tól-ig keretek közé szorítva, hanem lehet bármelyik büntetési nem legkisebb mértéke, minimum 3ezer Ft pénzbüntetés.

Az új szabályozás szerint nem kell vizsgálgatni hogy az ijedtsége/felindulása milyen szinten befolyásolta a felismerését, és elég azt nézni, hogy megijedt/menthetően felindult-e. Ha a válasz igen, akkor nincs bünti.
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

#39753
Quote from: Bicskei on 2009-11-13, 16:18:46
én sztem sem lehet helyesen dönteni egy ilyen esetben..
semmilyen téren mert a megtámadott sem tud helyesen dönteni és később abíróság sem..
ja és youtuben ott van a video több helyen
http://www.youtube.com/watch?v=hGDEEMFlo9Q
http://www.youtube.com/watch?v=lMk9eF0xDM4&feature=related

az also picit hosszabb(de az elsőn is rajta van minden..)
wtf? ezek alapján 100%-osan jogos az ítélet. ahogy már Darkstar is írta, rohadtul gyanús a felvételről, hogy előkészítette a kést is, szinte alig várta, hogy belekössenek és használhassa. kb 0 jogosságot érzek a reakciójára a videók alapján.
a későbbi részekről is csak az jön le, hogy ez egy dühöngő agresszív állat.

a tévedés jogát fenntartom, de a videók alapján számomra is egyértelműnek tűnik a helyzet és az ítélet.

motifator

Én is értetlenül állok a dolog felett. Most kit is kell sajnálni? A csávót, aki szúrt?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Valóban, így a videót látva :wtf:

.Attila

Az első linken látható videó alapján szó sincs itt jogos önvédelemről.
Alapból nem is vagyok biztos abban, hogy itt egyáltalán önvédelemről van szó.

Cobra

Akit elítéltek, azt szerintem is jogosan bűntették meg a videó alapján, de akiket leszúrt, azok is megérdemelték. Főleg a második, ha már akkora barom volt, hogy nekiment, miután látta, hogy van nála kés és elég jól is használja.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bicskei

amugy a video vágva van a srác aki szúrt ez alapján fog fellebezni(szerinte lényeges eseményeket nem adtak ki ill. nem hoztak nyilvánosságra)
a sztorihoz tudni kell h fraci ill. spanyol földön sokkal durvább a helyzet mint itt. ott jóval többen vannak az antifasiszták, gyakran megesik h nacionalista koncertek/rendezvények után nagyobb létszámú(eze esetben 50-60) antifa vadássza a nacionalistákat..gyilkoltak ők is, de volt már csonkítás ill bénulás is az esetekből.
nem védem a srácot csak egy kicsit más a helyzet.a srácot amugy ruházat alapján szúrták(....) ki. erre azt tudom mondani hülye volt meg simán megelőzhető lett volne egy plusz kabát/pulóverrel a szitu.

Ultras liberi

motifator

Amit most írtál számomra egy kicsit se árnyalja azt a szitut, ami a videón látszik. Akármennyire is van vágva a videó, a lényeg tisztán ott van. Ez nem önvédelem volt, hanem késelés, akármilyen is a helyzet Spanyolországban.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Felvettek a T-hez helpdesk melóra.
A két hét "kiképzés" múlva lehet, hogy engem fogtok elküldeni melegebb éghajlatra, ha épp nincs net. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 19:36:08
Felvettek a T-hez helpdesk melóra.
A két hét "kiképzés" múlva lehet, hogy engem fogtok elküldeni melegebb éghajlatra, ha épp nincs net. :D

Jaj de nagyon sajnállak. :D  Kíváncsi vagyok naponta hány ember keres meg majd, úgy hogy semmit nem értenek számítógéphez. :D

motifator

Gratula, vagy nem tudom :D Ha örülsz neki, akkor grat, ha nem, akkor részvétem. De legalább így rengeteg közös témátok lesz Mohával :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 17:00:58
Ha egyeltalán jót nézek, a faszikám miért vett elő kést mielőtt akár csak a közelébe értek volna?
Amiért a kutyák is vicsorognak és morognak: hogy jelezzék, képesek támadni. Ha ezen figyelmeztetés után is nekimennek, akkor nem támadni azt jelenti, hogy csak egy nyúlbéla, és mégrosszabbul jár, mint ha nem vette volna elő a kést.
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2009-11-13, 19:45:13
Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 17:00:58
Ha egyeltalán jót nézek, a faszikám miért vett elő kést mielőtt akár csak a közelébe értek volna?
Amiért a kutyák is vicsorognak és morognak: hogy jelezzék, képesek támadni. Ha ezen figyelmeztetés után is nekimennek, akkor nem támadni azt jelenti, hogy csak egy nyúlbéla, és mégrosszabbul jár, mint ha nem vette volna elő a kést.
Hát, értem én, de attól még ami a videón van, az nem önvédelem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Quote from: motifator on 2009-11-13, 19:43:37
Gratula, vagy nem tudom :D Ha örülsz neki, akkor grat, ha nem, akkor részvétem. De legalább így rengeteg közös témátok lesz Mohával :)
Hát, végülis örülök, mert egyébként elég sok szabadidőm van, most legalább valami "hasznosat" fogok csinálni, ami mellesleg egész jól fizet. :D

Quote from: NLZ on 2009-11-13, 19:45:13
Amiért a kutyák is vicsorognak és morognak: hogy jelezzék, képesek támadni.
Azért az állatok viselkedésével ne indokoljuk egy emberét, akad némi különbség (vagyis legalábbis kéne). Értem, mire akarsz kilyukadni, de attól még ez nem igazolja a kést.

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bicskei

Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 19:36:08
Felvettek a T-hez helpdesk melóra.
A két hét "kiképzés" múlva lehet, hogy engem fogtok elküldeni melegebb éghajlatra, ha épp nincs net. :D

diákmelo??
én közvéleménykutatok ill piackutatok
magyarul lehet majd csörög otthon a telefon h medián akkor ne csapjátok el :D
Ultras liberi

Darkstar

Quote from: Bicskei on 2009-11-13, 19:54:16
diákmelo??

Az, egyetem mellett érdekes lenne főállásban :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 20:06:29
Quote from: Bicskei on 2009-11-13, 19:54:16
diákmelo??

Az, egyetem mellett érdekes lenne főállásban :D
Én ezt csinálom (sőt, egyetem + főállás + málta), és ha nem lennék igazából gecilusta akkor akár működhetne is. :D Ráadásul jövő félévtől meg mégdurvább lesz, mert heti egy nap szakápolói OKJ suli is bejön mellé. :muhahah:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: NLZ on 2009-11-13, 19:45:13
Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 17:00:58
Ha egyeltalán jót nézek, a faszikám miért vett elő kést mielőtt akár csak a közelébe értek volna?
Amiért a kutyák is vicsorognak és morognak: hogy jelezzék, képesek támadni. Ha ezen figyelmeztetés után is nekimennek, akkor nem támadni azt jelenti, hogy csak egy nyúlbéla, és mégrosszabbul jár, mint ha nem vette volna elő a kést.

Hmm? Az a kés rejtve volt végig szerintem.

Bicskei

Quote from: Zsiga on 2009-11-13, 20:18:03
Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 20:06:29
Quote from: Bicskei on 2009-11-13, 19:54:16
diákmelo??

Az, egyetem mellett érdekes lenne főállásban :D
Én ezt csinálom (sőt, egyetem + főállás + málta), és ha nem lennék igazából gecilusta akkor akár működhetne is. :D Ráadásul jövő félévtől meg mégdurvább lesz, mert heti egy nap szakápolói OKJ suli is bejön mellé. :muhahah:

egyetem cöcöcöcöcö :lol:
Ultras liberi

Zsiga

#39772
Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 20:19:34
:eek:
Annyi könnyítésem azért lesz hogy félévtől átmegyek Bsc-re (szerencsére tökmindegy milyen diplomát kapok, mert egyrészt úgyse érdekel; másrészt mert úgyis csak a családi kapcsolatok lévén fogok majd abban a szakmában állást találni, úgy meg hatványozottan leszarják hogy milyen a papír csak legyen), meg kérek egyéni tanrendet (= nem kell bejárni semmilyen órára). Remélem meg is kapom, különben szopás lesz...

Bicskei : stfu :D

Bicskei

 :hopp: :lol:

szerdán nehogy dolgozz és ha jót akarsz akkor csüt is csak este... :ejnye:
Ultras liberi

Zsiga

Kedd-szerda-csütörtök nappalos vagyok.

Bicskei

Quote from: Zsiga on 2009-11-13, 21:17:24
Kedd-szerda-csütörtök nappalos vagyok.

akkor csütötökön fájni fog a fejed :D
Ultras liberi

Moha

Quote from: noriko on 2009-11-13, 17:19:03
Az új szabályozás szerint nem kell vizsgálgatni hogy az ijedtsége/felindulása milyen szinten befolyásolta a felismerését, és elég azt nézni, hogy megijedt/menthetően felindult-e. Ha a válasz igen, akkor nincs bünti.
Azért arra kíváncsi vagyok, hogy ezt mégis hogyan vizsgálják?...

Moha

Quote from: Cloud on 2009-11-13, 19:41:31
Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 19:36:08
Felvettek a T-hez helpdesk melóra.
A két hét "kiképzés" múlva lehet, hogy engem fogtok elküldeni melegebb éghajlatra, ha épp nincs net. :D

Jaj de nagyon sajnállak. :D  Kíváncsi vagyok naponta hány ember keres meg majd, úgy hogy semmit nem értenek számítógéphez. :D
Sok, hidd el, sok! :P
Quote from: motifator on 2009-11-13, 19:43:37
Gratula, vagy nem tudom :D Ha örülsz neki, akkor grat, ha nem, akkor részvétem. De legalább így rengeteg közös témátok lesz Mohával :)
Na ja...

Darkstar... már egy ideje fontolgatom, most majd te is beszállhatnál: nem indítunk egy helpdesk-blogot? Leírva a vicces és/vagy tanulságos eseteket (persze névtelenül).

Ma is volt egy érdekes szitum pl...
[spoiler=ha valakit érdekel]Egy nő telefonált, hogy időről-időre egy kórházat keresnek mikor csörög a telefonja. Nézem: a kórház száma nem is abban a körzetben van, és nem egyezik az előfizető számával. Gondolkodom, keresgélek, aztán rájöttem: az előfizető telefonszáma úgy kezdődött, mint a kórház körzetszáma (a két szám kvázi 2 számjeggyel volt eltolva: kórház: 12/345678, előfizető: xx/123456. Ergo: a süketek 06 nélkül telefonáltak, csak a körzetszámot és telefonszámot nyomták be, és természetesen szerencsétlen előfizetőnél csörgöt...[/spoiler]

Quote from: Zsiga on 2009-11-13, 20:18:03
Én ezt csinálom (sőt, egyetem + főállás + málta), és ha nem lennék igazából gecilusta akkor akár működhetne is. :D Ráadásul jövő félévtől meg mégdurvább lesz, mert heti egy nap szakápolói OKJ suli is bejön mellé. :muhahah:
Öööö... milyen készüléked van, amivel ki tudod tolni a napot 30+ órára? :haha: Azért alszol is néha? :P

Próféta

Quote from: Zsiga on 2009-11-13, 20:18:03
Én ezt csinálom (sőt, egyetem + főállás + málta),
Minden elismerésem.

noriko

Quote from: Moha on 2009-11-13, 23:36:38
Quote from: Cloud on 2009-11-13, 19:41:31
Quote from: Darkstar on 2009-11-13, 19:36:08
Felvettek a T-hez helpdesk melóra.
A két hét "kiképzés" múlva lehet, hogy engem fogtok elküldeni melegebb éghajlatra, ha épp nincs net. :D

Jaj de nagyon sajnállak. :D  Kíváncsi vagyok naponta hány ember keres meg majd, úgy hogy semmit nem értenek számítógéphez. :D
Sok, hidd el, sok! :P
... eheh...egyszer én is felhívtam az internet szolgáltatómat, és tökre égett a fejem mikor a help desk-es által feltett sablon IT Crowd-os kérdés meg is oldotta a problémát  ^^"
"I wish I could, but I don't want to."