Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2010-01-31, 20:15:38
Kötelező "Ezen A Hétvégén Se Csináltam Semmi Hasznosat" Hozzászólás.

*na jó, a hókotrást kivéve

A hétvégém így tellt:

Pénteken szabadságon voltam. Pár óra alatt odaértem mamámhoz 16 kerületbe. Megtömött kajával, süteménnyel. Egy két óra alatt hazaértem(hóesés rulz). Itthon kaja, filmnézés, sorozatnézés, animenézés, este fekvés. Szombat délben kelés, kaja, filmnézés, animenézés, internetezés, egy kis kocsikázásnak álcázott jégrally, aztán mikor hazaértem, kaja, film, sorozat, anime. Ma ugyanez ismétlődött. Holnap meg munka. Oh yeah!

Szal csupa hasznos dolgot csináltam az elmúlt három napban. :D

Kvikveg

En szokas szerint bovitettem a honlapot, meloval kapcsolatos konfigrendezgetest csinaltam. Es nem rendeztem a projektkonyvtaramat, ami hala a no-svn policynek meg neha a rohanasnak, egy kezelhetetlen komplett rumli.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-01-31, 20:26:54
Erre ma jon az info, hogy anyam ismerose ugy erzi kinos helyzetbe kerult miattam, mert hogy en nem valaszoltam a levelukre.
WTF?

Forwardold neki az elküldött levelet, cc-be kapja meg a
kedves befeketítő is, és ezután ne foglalkozz velük.

Quote from: SaiyaGin on 2010-01-31, 20:15:38
Kötelező "Ezen A Hétvégén Se Csináltam Semmi Hasznosat" Hozzászólás.

*na jó, a hókotrást kivéve

Én se (ill. lapátolást én is), jövő héten féléves vizsga
japánból, erre ma és tegnap nosztalgiáztam, előkapartam
vhonnan a Railroad Tycoon II-t és avval ment el a napom...

E heti "shit noone cares about" rovat:

1.) A CIB Bank kapja be.
5 éve volt nálunk egy bankbetétem, ami akkor le is járt.
Azután semmit se hallottam tőlük.
Tavaly év végefelé kaptam egy levelet tőlük, hogy volt
számlám náluk, ami havidíjassá fog válni; s olyan szép
jogászmegfogalmazással volt körülírva, hogy nekem
az jött le belőle, hogyha mégis igényelném továbbra is
a szolgáltatást, jelezzem, így nem is foglalkoztam tovább
vele.
Hónapokig megint semmi.
Aztán múlt hét végén kapok egy levelet, hogy tartozásom
miatt a számlám megszüntették. Heh?
Úgyhogy hétfőn mehettem be hozzájuk, legomboltak rólam
840 Ft-ot. Nagyon gondolkoztam rajta, hogy kiverjem-e a
balhét, de végül csak kicsit olvastam be nekik, s engem
többet nem látnak, nem viszem hozzájuk a pénzem.
Kapják be.

2.) Meglepődtem az állami hivatalok ügyfélszolgálatain.
Aznap, amikor voltam a CIBnél, elmentem még jogsi-
igazolást kiváltani, okmányirodába, és apeh-be ügyintézni.
Mi volt a meglepő? A négy hely közül a bankban vártam a
legtöbbet, s mindenütt máshol sokkal kedélyesebben
fogadtak és gyorsabbak voltak.  :eek:

Én

Quote from: SaiyaGin on 2010-01-31, 20:15:38
Kötelező "Ezen A Hétvégén Se Csináltam Semmi Hasznosat" Hozzászólás.
A legértelmeseb dolog amit a hétvégén csináltam, hogy péntek és szombat este ittam. Juhhé.
(Az Andersenben odaültünk 2 csajhoz, és kiderült hogy az egyikkel már többször is találkoztam egy haverom révén, csak megnövesztette a haját, és nem ismertem fel... :rotfl: Úgy tűnik jó vagyok az ilyesmiben...)
Meg tegnap megnéztük a Shoot 'Em Upot meg a Transformers 2-ből a "Balls of Steel" jelenetet.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-31, 20:44:33
Quote from: Kvikveg on 2010-01-31, 20:26:54
Erre ma jon az info, hogy anyam ismerose ugy erzi kinos helyzetbe kerult miattam, mert hogy en nem valaszoltam a levelukre.
WTF?

Forwardold neki az elküldött levelet, cc-be kapja meg a
kedves befeketítő is, és ezután ne foglalkozz velük.

...

2.) Meglepődtem az állami hivatalok ügyfélszolgálatain.
Aznap, amikor voltam a CIBnél, elmentem még jogsi-
igazolást kiváltani, okmányirodába, és apeh-be ügyintézni.
Mi volt a meglepő? A négy hely közül a bankban vártam a
legtöbbet, s mindenütt máshol sokkal kedélyesebben
fogadtak és gyorsabbak voltak.  :eek:
Ja, ha ismeros eljutott volna az emailhasznalatig. Vagy tudnam a cimet... XD
Anyamnak elmondtam mi van, meg tovabbitottam neki a mailt amit elkuldtem, ismerosevel majd beszelnek. Addig en meg a nyilvanos forumon ahogy 99% be lett azonositva irtam valaszt a postjara a topicban ahol beszeltunk. Innentol ha nem er el menjen a francba. Vegulis o ker sziveseget tolem, kuzdjon meg erte.

Allami kiszolgalas sokat javult. magyarorszag.hu kenyelmes, van apeh allandoan hivhato szam; ha idopontot foglal az ember, meg egyebkent is eleg gyorsak. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

A hétvégén megfogadtam, miután megint sikerült hullafáradtan még hajnali 1-ig fent lenni, hogy mostantól nem fogok későig fent maradni, és 9-kor már lámpaoltást csinálok. Semmi anime töltögetés, meg internetes nézelődés. Úgyhogy most van még 1/2 órám :smile:
Amúgy is zűrös 2 hetem lesz, muszáj lesz tartalékolni az erőket.

A hónak örülök! Igaz, hogy nehéz közlekedni, viszont nekem tetszik a nagy fehérség, a tél hóval az igazi :smile:

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 21:32:52
9-kor már lámpaoltást csinálok.
:zomg:
Mikor kelsz? Ötkor?

Kvikveg

Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 21:32:52
A hétvégén megfogadtam, miután megint sikerült hullafáradtan még hajnali 1-ig fent lenni, hogy mostantól nem fogok későig fent maradni, és 9-kor már lámpaoltást csinálok. Semmi anime töltögetés, meg internetes nézelődés. Úgyhogy most van még 1/2 órám :smile:
Amúgy is zűrös 2 hetem lesz, muszáj lesz tartalékolni az erőket.
...
Hahhaha, hohhoho. En is igy szoktam kezdeni, csak este 10 oraval.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

#41258
Quote from: Próféta on 2010-01-31, 21:36:55
Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 21:32:52
9-kor már lámpaoltást csinálok.
:zomg:
Mikor kelsz? Ötkor?
nem, nem 5-kor, ált 1/2, 3/4 6. Viszont több hónapja kialvatlanságban szenvedek, és már eljutottam addig a pontig, hogy ez nem mehet tovább.
Kvigvegre is reagálva, ahogy magamat ismerem, kell az a 9 órás határ, mert ha elcsúszok, ami nagyon valószínű, pl. most is, most jár le a mosógép, akkor is legalább már esetleg 1/2 10 felé eljuthatok az ágyig.
Tudom azt is, hogy nem fogok tudni mindjárt elaludni, de ha sötétben van az ember, akkor már a szervezet is valamit reagál rá. Szerintem eleve több hét lesz, míg átállok valahogy.

Múlt hét pénteken folytatódott a shiatsu tanfolyam 1 hónap kihagyás után, és nagyon nem voltam képben. Agyilag se, de azt is nagyon éreztem, hogy fizikailag is kimerült vagyok. Jó, mondjuk ez a szomszédnős tortúra se tett jót.

Szerk. plusz: elindultam aludni.... :D

kikuchiyo

Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 22:08:39
Szerk. plusz: elindultam aludni.... :D

1:00-kor találkozunk ugyanitt... :D

A szokásos "NemCsináltamSemmit" helyett aggasztó jelenség:

nincs kedvem semmit se nézni vagy olvasni, ehelyett munkahelyi adatokat elemzek és ábrázolgatok - ez beteges?
Failure is the default option

Moha

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-31, 23:44:21
nincs kedvem semmit se nézni vagy olvasni, ehelyett munkahelyi adatokat elemzek és ábrázolgatok - ez beteges?
A mondat első része nem beteges. A második része akkor beteges, ha ezt nem azért teszed, mert feladat és muszáj... :haha:

Makos

Imádom ezt a krva kib*szott retkes neptunt. :comp: :comp: :comp: :comp:

chilip

lol, elkezdődött a regisztrációs időszak és ETR-ben még nincs vége a versenyjelentkezésnek. vagy csak én vagyok hülye és nem kéne még neki?  :confused: annyira nem érdekelt soha ETR de első hétre emlékeim szerint már meghúzták azt a bizonyos vonalat a létszámra (ha jól emlékszem előző hét szombaton mindig).

LiaLia

Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 22:08:39
Quote from: Próféta on 2010-01-31, 21:36:55
Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 21:32:52
9-kor már lámpaoltást csinálok.
:zomg:
Mikor kelsz? Ötkor?
nem, nem 5-kor, ált 1/2, 3/4 6.
Most látom, hogy mit is írtam  :facepalm: :D , 6:30, vagy 6:45-kor szoktam kelni, ami akkor 1/2 7  :D  most már tényleg ideje lesz többet aludnom. Bár ha így haladok, el kéne mennem matek korrepetálásra is, kezd egyre súlyosabb lenni a helyzetem a számokkal :D

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-31, 23:44:21
Quote from: LiaLia on 2010-01-31, 22:08:39
Szerk. plusz: elindultam aludni.... :D
1:00-kor találkozunk ugyanitt... :D
:haha: itt voltál 1-kor? én kb. 11-re értem ténylegesen az ágyamhoz, utána valószínű elaludhattam valahogy :smile:

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-31, 23:44:21
A szokásos "NemCsináltamSemmit" helyett aggasztó jelenség:
nincs kedvem semmit se nézni vagy olvasni, ehelyett munkahelyi adatokat elemzek és ábrázolgatok - ez beteges?
ez szörnyű, nekem sehogyse sikerül semmit se csinálni. Mi lenne, ha kitalálnál magadnak egy új hobbit? :D

Quote from: Makos on 2010-02-01, 12:24:11
Imádom ezt a krva kib*szott retkes neptunt. :comp: :comp: :comp: :comp:
A nyugalom a hosszú élet titka  :smile:  :zen:

Fazék

Quote from: LiaLia on 2010-02-01, 12:50:15
nyugalom a hosszú élet ritka  :smile:  :zen:
fixed

.Attila

Úgy tűnik, kénytelen leszek átszokni FF-ről Chrome-ra.
Fogalmam sincs miért, de a FF az előbb 1,9gigára hízlalta a lapozó fájlt. Miután kilőttem a memóriából, 400megára soványodott. Tudnám, hogy milyen másfél gigát pakolt oda be... De ez már rendszeres, hogy ilyen tetemes területet foglal le a rendszerből.

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-02-01, 13:43:45
Úgy tűnik, kénytelen leszek átszokni FF-ről Chrome-ra.
Fogalmam sincs miért, de a FF az előbb 1,9gigára hízlalta a lapozó fájlt. Miután kilőttem a memóriából, 400megára soványodott. Tudnám, hogy milyen másfél gigát pakolt oda be... De ez már rendszeres, hogy ilyen tetemes területet foglal le a rendszerből.
és ezt a legfrissebb ff3.6 művelte?

.Attila

Quote from: Fazék on 2010-02-01, 13:52:59
Quote from: .Attila on 2010-02-01, 13:43:45
Úgy tűnik, kénytelen leszek átszokni FF-ről Chrome-ra.
Fogalmam sincs miért, de a FF az előbb 1,9gigára hízlalta a lapozó fájlt. Miután kilőttem a memóriából, 400megára soványodott. Tudnám, hogy milyen másfél gigát pakolt oda be... De ez már rendszeres, hogy ilyen tetemes területet foglal le a rendszerből.
és ezt a legfrissebb ff3.6 művelte?

3.5.7
Egyébként a FFhoz képest nekem most úgy tűnik, hogy a Chrome villámgyors. Az addon-ok hiányoznak viszont...

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-02-01, 13:43:45


ez fura, nálam ilyet még nem csinált, pedig napokat-heteket fut
egyhuzamban, s akkor szokott nálam 300-350MB-ot elérni.

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-02-01, 13:55:35
Egyébként a FFhoz képest nekem most úgy tűnik, hogy a Chrome villámgyors. Az addon-ok hiányoznak viszont...
igen. mily meglepő. frissen telepítve, 0 kiegészítővel nálam is marhagyors a FF a full-személyesre szabott FF-hoz képest ;)

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-02-01, 13:56:50
Quote from: .Attila on 2010-02-01, 13:43:45


ez fura, nálam ilyet még nem csinált, pedig napokat-heteket fut
egyhuzamban, s akkor szokott nálam 300-350MB-ot elérni.

Én sem értem, miért csinálja. Majd megnézem a 3.6nál is csinálja-e.
Az is furcsa, hogy a lapozófájl mérete 1,5gigára van korlátozva, de a FFnak sikerült még 400megát beletuszkolnia.

Quote from: Fazék on 2010-02-01, 13:59:49
Quote from: .Attila on 2010-02-01, 13:55:35
Egyébként a FFhoz képest nekem most úgy tűnik, hogy a Chrome villámgyors. Az addon-ok hiányoznak viszont...
igen. mily meglepő. frissen telepítve, 0 kiegészítővel nálam is marhagyors a FF a full-személyesre szabott FF-hoz képest ;)

Hát ilyen gyorsan még a csupasz FF sem hozott be oldalt nekem.
Mondjuk Chrome-nál most veszem észre, hogy a memóriában kapásból 5 chrome.exe fut.
Kicsit megterhelem a FFot, aztán meglátom, mit produkál.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-02-01, 14:03:58
Az is furcsa, hogy a lapozófájl mérete 1,5gigára van korlátozva, de a FFnak sikerült még 400megát beletuszkolnia.

Nem csak az tud, bármi más is, a win (xp legalábbis) automatikusan
növeli, amikor elfogy, erről csak (néha utólag) feldob egy üzenetet.

Egész véletlenül nem valami adobe pdf-et nyitottál meg?
Ha igen, akkor az simán lehet, hogy nem a ff hibája, hanem az
adobe-é. Nekem is volt már olyan, hogy egy 20MB-os pdf az adobe
saját readerjében 900MB-ra hízott, s talán hízott volna tovább is,
ha nem lövöm ki, mert az 512MB ramos gépet teljesen leakasztotta.

Quote from: .Attila on 2010-02-01, 14:03:58
Mondjuk Chrome-nál most veszem észre, hogy a memóriában kapásból 5 chrome.exe fut.

Elvileg minden laphoz/tabhoz 1, hogyha bármelyik leakad, akkor
csak azt az egyet ki lehessen lőni, ne kelljen az egész programot
1 miatt leállítani.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-02-01, 14:18:59
Quote from: .Attila on 2010-02-01, 14:03:58
Az is furcsa, hogy a lapozófájl mérete 1,5gigára van korlátozva, de a FFnak sikerült még 400megát beletuszkolnia.

Nem csak az tud, bármi más is, a win (xp legalábbis) automatikusan
növeli, amikor elfogy, erről csak (néha utólag) feldob egy üzenetet.

Egész véletlenül nem valami adobe pdf-et nyitottál meg?
Ha igen, akkor az simán lehet, hogy nem a ff hibája, hanem az
adobe-é. Nekem is volt már olyan, hogy egy 20MB-os pdf az adobe
saját readerjében 900MB-ra hízott, s talán hízott volna tovább is,
ha nem lövöm ki, mert az 512MB ramos gépet teljesen leakasztotta.

Nem, semmi ilyesmi. Amitől az előbb iszonyatosan kiakadt, az a facebook szövegdoboza. Valakinek levelet akartam írni, írtam a szöveget és egyszer csak kiakadt a gép, mert fullon pörgött a vinyó.

Quote
Quote from: .Attila on 2010-02-01, 14:03:58
Mondjuk Chrome-nál most veszem észre, hogy a memóriában kapásból 5 chrome.exe fut.

Elvileg minden laphoz/tabhoz 1, hogyha bármelyik leakad, akkor
csak azt az egyet ki lehessen lőni, ne kelljen az egész programot
1 miatt leállítani.

Na, az hasznos. Bár éppen akkor 3 tab volt megnyitva...

fema

Nekem személyes tapasztalatom az, hogy a firefox-szal általában nincs gond, csak ha szökőévente egyszer valami szarság beüt nála. Chrome-mal nincs semmi bajom, csak annyira leegyszerűsítették az UI-ját, hogy már zavar, viszont a minden tab-hoz egy külön folyamat dolog miatt nagyon sok memóriát eszik, ez gáz, ha nincs túl sok fölös. Most Opera 10.1-et használok, ha jól beállítod, nagyon pöpec.
Mondjuk itt egy teszt, esetleg vess rá egy pillantást:
http://lifehacker.com/5457242/browser-speed-tests-firefox-36-chrome-4-opera-105-and-extensions
(Az opera 10.5 nagyon vad, de még nagyon PRE-alfa sajna :S)

NLZ

Firefoxhoz le kell egy olyan kiegészítőt szedni, hogy Fasterfox, az aztán megbuherálja a dolgokat, hogy (még)több szálon töltse az oldalt le, aztán egyből gyorsabb lesz. :)

Más:
Miért van az, hogy a Quick Reply használatánál néha bedob egy olyat a fórum, hogy
An Error Has Occurred!
Sorry, you cannot post new topics in this board.

Vagy egy hete van ez legalább, ilyenkor átmásolom a sima Reply-ba és megy.
[reserved]

.Attila

#41275
Quote from: NLZ on 2010-02-01, 19:06:22
Firefoxhoz le kell egy olyan kiegészítőt szedni, hogy Fasterfox, az aztán megbuherálja a dolgokat, hogy (még)több szálon töltse az oldalt le, aztán egyből gyorsabb lesz. :)

Az alapvető problémát a memóriazabálás okozza.
Ma is sikerült már egyszer 500megára felvinnie magát.

szerk.: Fasterfox most nem működik, nem engedi telepíteni.

NLZ

Van Fasterfoxból vagy 6 féle verzió, talán az EladKakaro mod a legszimpatikusabb.
[reserved]

Makos


.Attila

Quote from: NLZ on 2010-02-01, 21:27:24
Van Fasterfoxból vagy 6 féle verzió, talán az EladKakaro mod a legszimpatikusabb.

Link? Mert ilyet nem találok.

Kvikveg

Azt hiszem a "napi leepult agy" dijat en kapom, meg a kollegam.
Visszaerkeztunk a hotelbe, bealltunk egymas melle ajtot nyitni, neki nem ment, nekem sem, valami fem volt a zarban mindket helyen, uristenbetortekmmiaf... van.
Hivja a portassracot. Mondom neki, hogy nezze valami fem van a zarban. Kollega odaadja neki a kulcsot.
...
Kinyitja gond nelkul. A ketto kozul ami a kulcskarikan log, a masik kulccsal.
En meg hirtelen a farmarzsebemhez kapok es feny gyul az agyamban. Haverom kulcsaval akartam menni a szobamba, mert az volt eppen a kezemben. 10 masodperccel elotte adta oda.
:gyagya:
Es mindketten szoke nok vagyunk, ááááá!!!  :zomg:
Szoval a napi beeges megvolt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.