Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-02-01, 14:18:59
Egész véletlenül nem valami adobe pdf-et nyitottál meg?
Sokkal valószínűbb ok: Flash. Szintén Adobe.
Észre se veszed, de minden közönséges index.hu / youtube / akármilyen oldal tele van Flash-sel. És a Flash kód, ha vacakul van megírva (pl. haversrác által összedobott animálós hópihés banner) esetleg memory leakes ciklusra fut, és elkezd memóriát befoglalni meg procit pörgetni ezerrel.

Ráadásul vannak Flash plugin bugok, néha nem jól cleanupol, hiába zárod be a tabot. Chromeban azt hiszem ez speciel azért jobb, mert pont a processz szeparálás miatt az OS a Flasht is kivágja a fenébe. Ez most csak spekuláció, konkrét bizonyítékokkal nem tudom alátámasztani. De szóval a Flash is nagy ősgonosz ám.

pdf-et amúgy ne adobe pluginnal nyiss meg. Szerezz be Foxitet, és azzal. Annak se a pluginjával, hanem rendesen, külön alkalmazásként.

kikuchiyo

Valóban, a Flash evil meg minden, de mégis, ez a de facto formátum jelenleg netes videókhoz, interaktív alkalmazásocskákhoz, még az egyszerű vektorgrafikákhoz is.

Pont most küzdök azzal, hogy bizonyos adatsorokból ne csak sztatikus grafikont, hanem (akár interaktív) animációt készítsek, és arra jutottam, hogy a Flash a legcélszerűbb megoldás. Bár - és itt most rant következik - egy alapfelszereltségű Win XP-nek és egy alapfelszereltségű munkatársnak (ami párosítás mondjuk egy konferencia-előadáson és az ahhoz való prezentációs számítógépen előfordulhat) úgyis mindegy.
Egyik szóbajöhető formátumot sem lehet lejátszani, de még a Flashra van a legnagyobb esély.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-02-01, 23:04:25
Pont most küzdök azzal, hogy bizonyos adatsorokból ne csak sztatikus grafikont, hanem (akár interaktív) animációt készítsek, és arra jutottam, hogy a Flash a legcélszerűbb megoldás. Bár - és itt most rant következik - egy alapfelszereltségű Win XP-nek és egy alapfelszereltségű munkatársnak (ami párosítás mondjuk egy konferencia-előadáson és az ahhoz való prezentációs számítógépen előfordulhat) úgyis mindegy.
Egyik szóbajöhető formátumot sem lehet lejátszani, de még a Flashra van a legnagyobb esély.
Én ezt a feladatot arra használnám, hogy megtanuljam a WPF-et vagy legalább a Silverlight-ot. Persze ehhez neked Windowsos virtuális gépen kéne indítanod, szóval macerás lenne. Meg kellően új .NET tényleg kisebb eséllyel van a konferenciaszervezők gépén, mint Flash... kezdem érteni a problémádat :D

Mondjuk ha neked esetleg nem is laptopot osztottak főnökeid, csak van a csoportban/intézetben 1 db erre kijelölt hordozható gép, nem? Akkor viheted azt a konferenciára, és igazából abban írod meg rá a programot, amiben nem szégyelled; nem kell a szervezőség gépére építeni.

kikuchiyo

A problémának van egy olyan vetülete, hogy nem csak magamnak kell, hogy megcsináljam... Másik osztályon lévő kollégák meglátták az egyik grafikonomat, amit az intézeti pártgyűlésen bemutattam, és rögtön jelentkeztek, hogy nekik is van hasonló adatsoruk, amit jó lenne hasonlóan, vagy még jobban ábrázolni. Szóval a "az én igényességemnek is megfelelő", "lehetőleg nyílt technológiákkal működjön", "meg tudjam tanítani", "az eredményt bárhol egyszerűen be lehessen mutatni" követelmények által kollektivizált üreshalmazban kell helyezkednem. A többit esetleg PM-ben, ha érdekel.
Failure is the default option

LiaLia

Most este, miután sikerült 9-re hazaérnem (ebből ma nem lett 9-es lámpaoltás) azzal küzdöttem, hogy a leesett szekrényajtó dekorációt visszarögzítsem. Majd reggelre kiderül, hogy a helyén marad-e.  :smile:

NLZ

Quote from: .Attila on 2010-02-01, 21:52:43
Quote from: NLZ on 2010-02-01, 21:27:24
Van Fasterfoxból vagy 6 féle verzió, talán az EladKakaro mod a legszimpatikusabb.

Link? Mert ilyet nem találok.
Úgy néz ki törölték, itt a google arhív.
http://209.85.135.132/search?q=cache:MDxs-6ttjZkJ:https://addons.mozilla.org/da/firefox/addon/14833%3Flang%3Dhu+EladKarako+Mod&cd=2&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a
Verziószám alapján arra tippelnék, hogy az Extra Fasterfoxx erre épül. Csak arra ügyelj, hogy a Prefetching ki legyen kapcsolva, mert az egy béna buziság.
[reserved]

Én

BME-s hallgatói fórumon post:
[spoiler]Mini kém headset bérbe vehető!
Vizsgára, nyelvvizsgára, zh-ra.
Tökéletes kapcsolat a hívó féllel, semmi nem zavarhatja meg a kontaktot.
A csomag tartozékai: +mini headset, +indukciós hurok (extra érzékeny beépített mikrofonnal)
+1db elem (3-4 óra működés)
Személyesen kipróbálható.
Bérleti díj: 5500 Ft / nap; 10000 Ft / 2 nap

Érdeklődni a részletekről e-mailben: javor.iza@gmail.com[/spoiler]
[spoiler]............................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................\,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.\`~,......"~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"
............/.`~,......`-...............................\....../\
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,
.....`=~-,_\_......`\,.................................\
...................`=~-,,.\,...............................\
................................`:,,...........................`\..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_\..........._,-%.......`\
...................................,<`.._|_,-&``................`\[/spoiler]

LiaLia

Quote from: Én on 2010-02-02, 19:32:32
BME-s hallgatói fórumon post:
[spoiler]Mini kém headset bérbe vehető!
Vizsgára, nyelvvizsgára, zh-ra.
Tökéletes kapcsolat a hívó féllel, semmi nem zavarhatja meg a kontaktot.
A csomag tartozékai: +mini headset, +indukciós hurok (extra érzékeny beépített mikrofonnal)
+1db elem (3-4 óra működés)
Személyesen kipróbálható.
Bérleti díj: 5500 Ft / nap; 10000 Ft / 2 nap

Érdeklődni a részletekről e-mailben: javor.iza@gmail.com[/spoiler]
:facepalm: Nem rossz üzlet, és persze teljesen észrevehetetlen, ahogy a kontakttal megy a kommunikáció. A vizsgáztatónak se lesz majd furcsa, hogy minden kérdés után több másodperces szünetekkel válaszol csak az illető, mert ugye meg kell várni, míg bemondják neki a jó válaszokat.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-02-02, 20:52:33
:facepalm: Nem rossz üzlet, és persze teljesen észrevehetetlen, ahogy a kontakttal megy a kommunikáció. A vizsgáztatónak se lesz majd furcsa, hogy minden kérdés után több másodperces szünetekkel válaszol csak az illető, mert ugye meg kell várni, míg bemondják neki a jó válaszokat.
És ez még csak a szóbeli vizsga. :D

kikuchiyo

Pato combját tönkretette a fogszabályzó

Tisztelt orvosjellegű kollégáktól kérdezem: WTF??
Failure is the default option

NLZ

Biztos megnyomott a fogszabályzó egy akupunktúrás pontot. :D
[reserved]

Moha

Pillangó effektus? :D

LiaLia

Quote from: kikuchiyo on 2010-02-03, 22:49:18
Pato combját tönkretette a fogszabályzó

Tisztelt orvosjellegű kollégáktól kérdezem: WTF??
:eek: :eek: Először azt hittem, hogy valaki fogszabályzóval beleharapott a comjába, és az nem gyógyul be :facepalm:
Én még nem hallottam ilyenről, hogy a fogszabályzó okozta nyomástól ne gyógyuljon a combizom. Mert olyan lehet, hogy egy gyulladt, gennyes fog, vagy fogíny miatt az egész szervezetben nehezebben gyógyulnak a sebek, vagy más szervekben keletkezik emiatt gyulladás. Viszont a szájhoz képest a comb aránylag messze van, és így egy fizikai nyomás sokkal inkább az állkapcsánál okozott volna problémát, vagy a szemnél, nyaknál.
Ez valami különleges, speciális focistabetegség lehet :smile:

Amúgy tényleg van olyan felosztás, ami szerint egy-egy foghoz egy-egy szervnek megfelelő meridiánt rendelnek hozzá. Ezeket én nem ismerem, viszont a focistáknál a combsérülések azért megterhelés, edzés, igénybevétel miatt jönnek létre, úgyhogy ott valami másnak kellett történnie.

Flaser

Több mint valószínű, hogy valami elfertőződött és már kihat az egész szervezetre.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Vagy csak kellett a fogorvosnak a pénz egy új autóra :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

némáá
hazaengedtek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

Note to self: télen hajnali 3kor nem iszol jéghideg teát, bármennyire is ki vagy száradva.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Quote from: Nakedape on 2010-02-04, 13:23:56
némáá
hazaengedtek

Nocsak!
Üdv újra itthon.

Cloud


chilip

ilyet még nem láttam  :zomg: valaki bejelölt MSN-en aki nem volt ismerős cím alapján csak úgy, gondoltam elfogadom és megnézem ki az

nem reagál a válaszokra, csak angolul beszél és valami webcamcrush vagy mi a szar címet ajánlgat.... gondolom bot volt aki egy vírusos oldalt reklámozgat

Nakedape

#41300
én meg kaptam egy emailt ismeretlentől, és valami gyógyszert akar eladni, ki lehet??, honnan tudja a címem?

@Moha: a spoilered sértő
@Cloud: franciaország
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Spam-spam-spam-spam spammity spaaam

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila


Solid Snake


Moha

Quote from: Nakedape on 2010-02-05, 12:04:13
@Moha: a spoilered sértő
Ha komolyan így gondolod, akkor ezer bocs, nem sértő szándékkal írtam. Inkább ki is töröltem.

Nakedape

Quote from: Moha on 2010-02-05, 14:18:19
Quote from: Nakedape on 2010-02-05, 12:04:13
@Moha: a spoilered sértő
Ha komolyan így gondolod, akkor ezer bocs, nem sértő szándékkal írtam. Inkább ki is töröltem.
az a sértő, h szerinted utalni kell rá, h mire gondoltál :rotfl:
amúgy meg jogos az óvatosságod, hiszen MÁR levettem :lazza:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Zsiga