Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta

Ez a japán tévé kicsit olyan, mint amikor nálunk pápuai népszokásokat mutatnak a kisszínes blokkban. Poén, hogy bekerültünk, de tényleg nem nagyon érdemes elszállni tőle. Emellett persze nagy riszpekt a hagyományőrző kluboknak, meg az Unicode-ba rováskészlet tervezetet készítgetőknek.

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-01, 20:48:39
tegnap este meg meteor haladt át felettünk, Szlovákiában állítólag ablakok is betörtek a robbanástól.
Ja, azt láttam is. Mármint nem magát a meteorpályát, de a robbanásoktól bevilágított eget igen. Durva volt, a legerősebb nyári zivatarok legfényesebb villámlásaival lehetett egy szinten, de alig volt felhő az égen!


Quote from: Kvikveg on 2010-03-01, 22:57:16
Viiii, megyek eletem elso sitaboraba, viiii!  :hopp:
:cool: Mikor, hova, hogyhogy?

Quote from: Kvikveg on 2010-03-01, 22:57:16
Snowboardozni. XD
Eretnek :ejj: A sí az Egyedül Helyes Téli Sport!  :angyali:
És előre is őszinte részvétem a térdednek.

Kvikveg

#41641
Ceggel, hegyekbe.
Hat azert nem fogok vele nagyon ugralni, inkabb csuszkalni, meg gurulni meg egy helybol eldolni. :)
Igazabol ez erdekelt mindig jobban, plusz a silecnel mindig attol tartottam, hogy osszeakadnak, meg olyan fura az egesz. Bar ez is fura lesz, mert a gordeszkarol legalabb le lehetett lepni konnyen. Itt meg oda leszek kotozve hozza, ááá! XD
Raadasul evek ota nem csinalok semmit, szoval azt hiszem bevetem magam a helyi uszodaba, legalabb kicsit szokjam a mozgast. :redface:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Snowboardozásra úgy tudsz felkészülni, ha felszállsz egy jó kis zötykölődő buszra és kapaszkodás nélkül próbálsz állni. :D
[reserved]

motifator

Én ugyan semmilyen téli sportot nem űzök, de pont a napokban beszélgettem egy kollégával, aki Vermontban nőtt fel. Abban a Vermontban, amit a snowboard szülőhazájának tekintenek.
Nos ő azt mondta, hogy a snowboard csak tizenéveseknek való, nagyon menő cucc, meg minden, de tönkreteszi a sípályát, nem úgy, mint a rendes síléc. És nagyon gyakoriak a kéz, csukló és karsérülések, mert a snowboarddal csak testtel előre vagy testtel hátra tudsz esni, amikor mindenképp lerakod a kezed, hogy védd magad, nem úgy, mint a sível, amivel leggyakrabban oldalra dőlsz el, ami sokkal veszélytelenebb. És mellesleg szerinte a síelés sokkal élvezetesebb, mint a snowboard, de ez nyilván szubjektív :)

Ha ebből bármi nem igaz, akkor bocs, én totál laikus vagyok, de ezt hallottam. Ettől függetlenül GLHF, és vigyázz magadra :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2010-03-02, 00:54:53
Snowboardozásra úgy tudsz felkészülni, ha felszállsz egy jó kis zötykölődő buszra és kapaszkodás nélkül próbálsz állni. :D

Lehet el kéne kezdenem snowboardozni, ez már megy  :lazza:
De nem hiányzik még egy ritkán művelt drága hobbi :haha:

Quote from: motifator on 2010-03-02, 00:56:55
És nagyon gyakoriak a kéz, csukló és karsérülések, mert a snowboarddal csak testtel előre vagy testtel hátra tudsz esni, amikor mindenképp lerakod a kezed, hogy védd magad, nem úgy, mint a sível, amivel leggyakrabban oldalra dőlsz el, ami sokkal veszélytelenebb.

érdekes, pedig mennyi törött kezes-lábas síbalesetről hallani...
Ha oldalra esel, ugyanúgy lerakod a kezed.

Próféta

Quote from: motifator on 2010-03-01, 17:12:43
Aucs, csak most jut eszembe, hogy ezt anno beígértem, de csak azon a héten készült el a végleges változat, amikor Austinban voltam, és totál elfelejtettem ide postolni:
http://spottr.hu/2010/02/20/videopremier-lincoln-sunrise/
:jee:




Quote from: Kvikveg on 2010-03-02, 00:48:51
Hat azert nem fogok vele nagyon ugralni, inkabb (...) egy helybol eldolni.
Erre céloztam, amikor együttérzésemet fejeztem ki a térdeddel szemben. A boardosok legendás első napja ilyen szokott lenni :) Viszont ismerősök tapasztalata alapján utána hamar fel lehet jönni olyan szintre, hogy élvezd is; sível tovább tartana (de kíméletesebb az út). GLHF! És ne olvasd tovább a posztot  :angyali:

Quote from: motifator on 2010-03-02, 00:56:55
Nos ő azt mondta, hogy a snowboard csak tizenéveseknek való, nagyon menő cucc, meg minden, de tönkreteszi a sípályát, nem úgy, mint a rendes síléc.
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az a boardos, aki nem tanult meg rendesen boardozni, az teszi tönkre a sípályát. És ez nem egyszerűen a kezdőket jelenti. Úgy szokták, hogy a vízszintessel kis szöget bezárva beállítják a deszkát, és a deszkára szinte merőleges irányban haladva lekotorják a pályáról a havat. Aki tud rendesen deszkázni, az szerintem kb. ugyanolyan vékony csíkkal illeti csak a havat, mint a síző.

Quote from: motifator on 2010-03-02, 00:56:55
És nagyon gyakoriak a kéz, csukló és karsérülések, mert a snowboarddal csak testtel előre vagy testtel hátra tudsz esni, amikor mindenképp lerakod a kezed, hogy védd magad, nem úgy, mint a sível, amivel leggyakrabban oldalra dőlsz el, ami sokkal veszélytelenebb.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-02, 01:04:07
Ha oldalra esel, ugyanúgy lerakod a kezed.
Völgy fele sokkal nagyobbat esel, mint oldalra, egész egyszerűen mert arra lejt. Sízni pedig bottal szoktak, az eleinte sokat javít az egyensúlyon, és a kezdők kis sebességnél néha erre támaszkodva akadályozzák meg, hogy feldőljenek. A boardnál, legalábbis a magamfajta kezdők esetén, még a megállás szerves elemét képezi a letenyerelés vagy a térddel fékezés, míg sínél ilyen nincs (sőt, a bot akadályoz is a reflexből letenyerelésben).

Ettől függetlenül én akár el is hiszem, hogy a board valójában nem veszélyesebb a sínél. Ha a statisztikák (nem ismerem őket) esetleg nem ezt mutatják, akkor is elképzelhető, hogy az csak a sok tini boardos vagánykodása miatt van. Amúgy részrehajló vagyok, 1 napot deszkáztam (igen, az a bizonyos első nap) vs. több év alpin / carving léc.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-02, 01:04:07
érdekes, pedig mennyi törött kezes-lábas síbalesetről hallani...
Na igen. Igazából sporteszköztől függetlenül két nagy veszély van. Ha gyorsabban mész, mint ahogy tudsz; meg ha valaki más teszi ugyanezt, és nekedütközik. Én szerencsére két évtizednyi síelést megúsztam törés nélkül, kopp-kopp, de én mondjuk eleve beszari alkat is vagyok.

.Attila

Quote from: Próféta on 2010-03-02, 02:15:07
Quote from: motifator on 2010-03-01, 17:12:43
Aucs, csak most jut eszembe, hogy ezt anno beígértem, de csak azon a héten készült el a végleges változat, amikor Austinban voltam, és totál elfelejtettem ide postolni:
http://spottr.hu/2010/02/20/videopremier-lincoln-sunrise/
:jee:

Kellemes, klafa utazózene, úgyhogy tényleg jól összepasszol a klip meg a zene :cool:

noriko

Quote from: Próféta on 2010-03-02, 00:38:59
És előre is őszinte részvétem a térdednek.
Az én térdem meg utólag is köszöni  :redface:
...február 5-én, utolsó előtti sítábori síelős napon sikerült esnem egy nagyot síléccel a bal térdemre, ami azóta is fáj. :( kissé gyanús, úgyhogy szereztem végre beutalót ortopédiára szerdára. remélem, tudnak rá valami hatékony megoldást.

Hajrá Kviki! Csak ügyesen! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Facebook-on bejelölt valami cicababa féle nő, akiről fingom sincs, hogy kicsoda.
Eddig csak férfi "ismerősöket" jelölt be.
What do?

[spoiler=pic provided, a bal oldali elvileg][/spoiler]

Nakedape

írj rá. amúgy meg adathalász. ha meg nem akkor válaszol 
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Nakedape on 2010-03-02, 17:08:19
írj rá. amúgy meg adathalász. ha meg nem akkor válaszol

Megtettem. Még nem válaszolt.
Amikor bejelölt, 4 ismerőse volt. Most már 23, mind férfi, kettő közülük az én ismerőseim is.

Nakedape

#41652
ők hülyén visszajelölték, kérdezz rá, h bármelyik ismeri-e, meglepődnék :D

ha már fb ezen most elmosolyodtam csoport:
QuoteGive us back Kurt Cobain and we will send you Lady Gaga
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

teraflare

Quote from: Xzone on 2010-03-01, 22:17:22

*Mi bizony a hunoktól származunk. Meg a suméroktól is. És a japánok is rokonaink mellesleg. Sőt, már Ádám és Éva is magyar volt.
Sőt! Az űrfarkasok is!!! Nézzétek meg a "rúnákat"  :D
[spoiler][/spoiler]

Rounin

És az unikornisok is!

.Attila

Quote from: Nakedape on 2010-03-02, 17:44:58
ők hülyén visszajelölték, kérdezz rá, h bármelyik ismeri-e, meglepődnék :D

ha már fb ezen most elmosolyodtam csoport:
QuoteGive us back Kurt Cobain and we will send you Lady Gaga

Egyiküket megkérdeztem.
Azt mondja, azt hitte, hogy talán gyerekkorából ismeri, de nem emlékszik rá.
Ja persze, véletlenül sem azért jelölte vissza, mert egy dögös szőke.
26 ismerősnél jár, még mindig csak férfiak.
De már írt magáról kicsit többet az adatlapján, ezek szerint BME mérnök informatikus.


A másik :lol:
Bár személy szerint szívesebben látnám viszont mondjuk Freddy Mercury-t, mint Cobaint.

Nakedape

minket egy elte ttk-s fantomcsaj jelölt, egy ismerősöm vissza is igazolta, de őszintén bevallotta, hogy a lábai miatt, aztán kirakta, meg csinos szőke fantom ismerőst mindenkinek status dívott.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Nakedape on 2010-03-02, 19:31:42
minket egy elte ttk-s fantomcsaj jelölt, egy ismerősöm vissza is igazolta, de őszintén bevallotta, hogy a lábai miatt, aztán kirakta, meg csinos szőke fantom ismerőst mindenkinek status dívott.

Ezt a státuszt kirakom :)

Én

Sok elírás van a segédanyagokban, de ez sokmindent visz... :lul:
[spoiler]I. Gyengén savas közegből válik ki a jó.

II. A jó kirázható szerves oldószerrel, a szerves fázis lila lesz.[/spoiler]

Makos

Steam frissítés:

Quote[-]March 2, 2010 - Steam client update released

A Steam client update is now available. To apply the update, click the File menu inside of Steam and then select "Check for Steam Client Updates...". The specific changes include:

Steam Client


Fixed not always decrypting a game on launch

Really fixed offline mode not always working

Fixed cases where a game would stop downloading for no reason
:D

Kvikveg

 :lol:
Milyen ismeros ez a "most mar tenyleg kijavitottuk"-dolog.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

lol, nem-lol, zeneajánló helyett ide

ok-go (akik a futópados klippel  futottak be  aki nem ismerné: google: ok go treadmill)
új slágerének két  klippje van az elsőt már postoltam, a második az nem új ötlet, de méretek, meg pár jó utalás

http://vimeo.com/8718627

http://www.youtube.com/watch?v=qybUFnY7Y8w

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

és ismét itt egy csütörtök. csak minek?
estét.

.Attila

Quote from: Fazék on 2010-03-04, 02:08:40
és ismét itt egy csütörtök. csak minek?
estét.

Hétfőt szeretnél?

Bicskei

két hónap után újra van számom(telefonom)
a szám 20/2379444
pübe küldje el az a számát aki akarja
Ultras liberi

SaiyaGin

Lol, odaadtuk a vacsoráját a jószágnak, aztán leültünk mi is enni, erre egy perccel azután, hogy befejezte, már ott tülkölt az asztalnál, hogy "Esetleg azt a csirkecombot megkaphatnám?".

Makos

Quote from: Fazék on 2010-03-04, 02:08:40
és ismét itt egy csütörtök. csak minek?
estét.
Igazad van. Ez a nap nagyon-nagyon-nagyon szar nap volt.

Moha

Nekem úgyszintén elég vacak napom volt... Nem elég, hogy hulla vagyok (pedig eleget aludtam), még ma németóra is volt, ráadásul mikor hazajöttem, húgom itt nyúzott, hogy eltűntette a tálcát a kde-jéről. Én ugyan nem szaroztam vele, reseteltem neki az egész kde configot, azt állítsa vissza, amilyenre akarja.  :hopp:
Amúgy tesztelgetés közben én is belefutottam már ebbe. KDE szépen elfelejt mindent, betöltés után egy nagy büdös fekete képernyő van csak, se háttér, se ikonok, se popup menü, se panel, se semmi.
Gnome alatt még nem tapasztaltam ilyet. Kopp-kopp. Úgyhogy asszem én továbbra is maradok az Ubuntunál. :)

Bicskei: Elég merész vagy, hogy így kiírod publicba. :D

Próféta

Quote from: Moha on 2010-03-04, 22:07:42
húgom itt nyúzott, hogy eltűntette a tálcát a kde-jéről. Én ugyan nem szaroztam vele, reseteltem neki az egész kde configot, azt állítsa vissza, amilyenre akarja.  :hopp:
:facepalm: nagyon kedves vagy ám a húgoddal  :angyali:
Gondolom KDE4. Akkor kesudió, unlock widgets, add panel (ahova akarjátok), add widgets, és felpakoltok a panel(ek)re meg az asztalra olyan plasmoidokat, amiket Meske akar, oda, ahova akarja. Taskmenedzsert, trayt, launchert, pagert, device notifiert, órát, quicklaunchot, ahogy az ízléseteknek megfelel. Aztán lock widgets, nehogy megint véletlenül leszedje.

Quote from: Moha on 2010-03-04, 22:07:42
Amúgy tesztelgetés közben én is belefutottam már ebbe. KDE szépen elfelejt mindent, betöltés után egy nagy büdös fekete képernyő van csak, se háttér, se ikonok, se popup menü, se panel, se semmi.
Nekem akkor volt ilyen, amikor KDE4-et először raktam föl, úgy, hogy ráadásul egy prerelease már volt fenn előtte. Szóval kvázi tiszta lappal indult. Pár perc alatt a fenti eljárással kialakítható a munkakörnyezet.

Quote from: Moha on 2010-03-04, 22:07:42
Bicskei: Elég merész vagy, hogy így kiírod publicba. :D
Mi van, ha nem is az övé? :D

Moha

#41669
Quote from: Próféta on 2010-03-04, 22:28:01
Gondolom KDE4. Akkor kesudió
Mi az a kesudió?  :confused:

Edit: Ja, hogy a sarokban arra a magatama-ra gondolsz? Nem, az sem volt ott.
Konkrétan egy darab szép koromfekete képernyő látszott egy egérkurzorral. Se kesudió, se wallpaper, semmi. Jobklikk nem hozott elő semmit, csak az éppen futó programok közt lehetett váltani. Restart után abszolút semmi nem volt. Konzolból átmozgattam a .kde könyvtárat a home-ból, aztán restart és bejött az alap configgal.