Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2010-05-06, 03:17:04
Nem ismerem ezt a szlenget...

Ez most vagy egy túl nyilvánvaló és rosszul kivitelezett
trollkodás, és ezért 0/10, vagy tényleg nem tudod, akkor
azért 0/10, mert magyarázni kell, különben PROTIP: google
criminal scum
.
smooth criminal scum disco hehlolwtfbbqlol

Xzone

Az Oblivionos utalást vágom, a "hold-up" nem stimmel ;)

Rounin

Quote from: Lythis on 2010-05-06, 00:08:41
ZWERGIN it again, huh?

And I'm just doing it casual like. :lazza:

Quote from: Xzone on 2010-05-06, 04:56:11
Az Oblivionos utalást vágom, a "hold-up" nem stimmel ;)

Hone your english.  :lazza:

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2010-05-06, 04:56:11
a "hold-up" nem stimmel ;)

Dehogyisnem.
1000%, hogy az oblivionban is elhangzott többször is
vagy így, vagy "This is a hold-up! Hand it over or die!"
formában (pl. Fort Ash-nél a bandita).

teraflare

Quote from: Moha on 2010-05-05, 23:55:28

Quote from: teraflare on 2010-05-05, 18:51:57
A tőzsdei nekem sajnos/szerencsére már adóköteles.  :smile:
De úgy látom, egyeseknek jól összejött. :D Mekkora "téttel" játszottál?
Jelenleg 1.5 millióval. De van még készenlétben másik fél is erre a célra (lévén megint elég alacsonyan van)

BTW: Hülye voltam tegnap. Rossz nyomtatványt néztem kitöltésnél  :P Nem a munkavállalóit hanem a munkáltatóit  :falba: Első abev használásom.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-06, 10:17:50
Quote from: Xzone on 2010-05-06, 04:56:11
a "hold-up" nem stimmel ;)

Dehogyisnem.
1000%, hogy az oblivionban is elhangzott többször is
vagy így, vagy "This is a hold-up! Hand it over or die!"
formában (pl. Fort Ash-nél a bandita).

Hold-up-ot még én sem hallottam. "This is a stick-up!", amit én ismerek.
Ez nyilván nem azt jelenti, hogy a hold-up nem létezik, csak nem emlékszem rá, hogy hallottam volna.

Lythis

Van hold-up és igen, bennevan az Oblivionban is :)

Gotta looooove the weather btw  :Kiraly:

Xzone

Quote from: .Attila on 2010-05-06, 11:50:29
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-06, 10:17:50
Quote from: Xzone on 2010-05-06, 04:56:11
a "hold-up" nem stimmel ;)

Dehogyisnem.
1000%, hogy az oblivionban is elhangzott többször is
vagy így, vagy "This is a hold-up! Hand it over or die!"
formában (pl. Fort Ash-nél a bandita).

Hold-up-ot még én sem hallottam. "This is a stick-up!", amit én ismerek.
Ez nyilván nem azt jelenti, hogy a hold-up nem létezik, csak nem emlékszem rá, hogy hallottam volna.

Jah, detto. Talán ha tényleg játszottam volna az Oblivionnal, akkor nem tűnt volna ez annyira furcsának. Abban kifejezetten biztos vagyok, hogy ebben az értelemben most hallottam ezt a kifejezést először (ami azért elég sokkoló élmény nekem).

Kuroi Tenshi

régi westernek?
franciául is evvel a jövevényszóval van a bankrablás,
"faire un hold-up"

Nakedape

azt hittem többet tekerek, google earthön most lemértem és 18,79 km-re jött ki lakás-egyetem táv, mondjuk ha nem lenne gát és átmennék a budafokiról a szerémire mint régen akkor majd 23, tehát 4 km-t spóroltam :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

QuoteA beszedett illetékből az önkormányzatok törvény szerinti megosztásban részesednek. A megosztás módjáról az éves költségvetési törvény dönt.  Az állami adóhatóság által 2007. január 1-jétől beszedendő illetékbevételek 50%-a a központi költségvetést, 50%-a pedig a fővárosi, a megyei, illetve a megyei jogú városi önkormányzatokat illet meg. Az illetékbeszedéssel kapcsolatos kiadásokra a Fővárosi Önkormányzattól a területén beszedett illetékbevétel 4%-a, a megyei, megyei jogú városi önkormányzattól a területén beszedett összeg 8,5%-a visszatartásra kerül. A megyei jogú városi önkormányzatot illet meg az állami adóhatóság által beszedett illetékből a megyei jogú város területén képződött illetékbevétel (csökkentve az előbb jelzettekkel), az ezek levonása után megmaradt illetékbevétel 35%-a területileg érintett megyei önkormányzatot, valamint a Fővárosi Önkormányzatot; 65%-ának kétharmada egyenlő összegben – egyhuszad részenként – egyharmada a megyei, valamint a főváros 2006. január 1-jei lakosságszáma arányában a megyei önkormányzatokat, valamint a Fővárosi Önkormányzatot illeti meg (csökkentve a már említett 4- és 8,5%-os költséggel). Lényeges: 2007. január 1-jétől az illetékbevételt már nem a megyei illetékhivatalok, hanem az APEH szedi be.
De szeretem az ilyet. :Eztneked:

Cloud

Tudna valaki segíteni? Hogy van angolul a postai feladóvevény?   Küldtünk egy levelet Svájcba még múlt csütörtökön de nem érkezett meg, és most próbáljuk kideríteni mi történhetett vele. :)

Thx előre is.

Darkstar

QuoteAz AmRest Coffee bejelentette, hogy még ebben az évben megnyitja az első Starbucks kávézóját Budapesten a WestEnd City Center bevásárlóközpontban.

:appl: :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: Cloud on 2010-05-06, 19:25:54
Tudna valaki segíteni? Hogy van angolul a postai feladóvevény?   Küldtünk egy levelet Svájcba még múlt csütörtökön de nem érkezett meg, és most próbáljuk kideríteni mi történhetett vele. :)

Thx előre is.

Én azt mondanám, "sender's receipt".

Quote from: Darkstar on 2010-05-06, 20:05:00
QuoteAz AmRest Coffee bejelentette, hogy még ebben az évben megnyitja az első Starbucks kávézóját Budapesten a WestEnd City Center bevásárlóközpontban.

:appl: :hopp:

YAY. Első utam oda visz majd ha ismét Pestre költözöm.

.Attila

Quote from: Darkstar on 2010-05-06, 20:05:00
QuoteAz AmRest Coffee bejelentette, hogy még ebben az évben megnyitja az első Starbucks kávézóját Budapesten a WestEnd City Center bevásárlóközpontban.

:appl: :hopp:

Mi olyan jó a Starbucks-ban?

Cloud

Quote from: .Attila on 2010-05-06, 20:36:09
Quote from: Darkstar on 2010-05-06, 20:05:00
QuoteAz AmRest Coffee bejelentette, hogy még ebben az évben megnyitja az első Starbucks kávézóját Budapesten a WestEnd City Center bevásárlóközpontban.

:appl: :hopp:

Mi olyan jó a Starbucks-ban?
Mi az a Starbucks? :D

Zsiga

Quote from: .Attila on 2010-05-06, 20:36:09
Mi olyan jó a Starbucks-ban?
+1
Ihatatlan, kávénak nevezett felmosólevet árulnak pofátlan áron.

Member

Quote from: Cloud on 2010-05-06, 20:41:26
Mi az a Starbucks? :D
+1 Most hallom először. :D
Quote from: Zsiga on 2010-05-06, 20:50:48
Ihatatlan, kávénak nevezett felmosólevet árulnak pofátlan áron.
McDonalds kávézó kiadása? :haha:

Cobra

Tud valaki Magyarországon munkahelyet, ahol Dollárban vagy Yenben adják a fizetést?  :falba:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2010-05-06, 22:17:12
Tud valaki Magyarországon munkahelyet, ahol Dollárban vagy Yenben adják a fizetést?  :falba:

Amerikai, Japán nagykövetség? :D  Ez most komoly amúgy?

.Attila

Quote from: Cloud on 2010-05-06, 22:26:14
Quote from: Cobra on 2010-05-06, 22:17:12
Tud valaki Magyarországon munkahelyet, ahol Dollárban vagy Yenben adják a fizetést?  :falba:

Amerikai, Japán nagykövetség? :D  Ez most komoly amúgy?

És indul egy újabb válság...?
http://index.hu/gazdasag/vilag/2010/05/06/beszakadt_a_wall_street/
Hát igen, elég komolynak tűnik a dolog. A görög és a portugál államcsőd veszélye nem tesz jót a hangulatnak. Pont erre volt szükség, amikor éppen kapaszkodna a gazdaság...

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Darkstar on 2010-05-06, 20:05:00
QuoteAz AmRest Coffee bejelentette, hogy még ebben az évben megnyitja az első Starbucks kávézóját Budapesten a WestEnd City Center bevásárlóközpontban.

:appl: :hopp:
már be lett jelentve párszor, so I'd like to at least see it being built to believe it... but yea.. :D :D

Cobra

Egyébként még mindig nem értem kinek jó az, ha ilyen mértékben esik egy valuta árfolyama, mint most a k-európai valutáké.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Flaser

Quote from: .Attila on 2010-05-06, 22:53:51
Quote from: Cloud on 2010-05-06, 22:26:14
Quote from: Cobra on 2010-05-06, 22:17:12
Tud valaki Magyarországon munkahelyet, ahol Dollárban vagy Yenben adják a fizetést?  :falba:

Amerikai, Japán nagykövetség? :D  Ez most komoly amúgy?

És indul egy újabb válság...?
http://index.hu/gazdasag/vilag/2010/05/06/beszakadt_a_wall_street/
Hát igen, elég komolynak tűnik a dolog. A görög és a portugál államcsőd veszélye nem tesz jót a hangulatnak. Pont erre volt szükség, amikor éppen kapaszkodna a gazdaság...

A válság már jó ideje tart, csak eddig sima siklórepülés volt ami nemrég átkapcsolt zuhanó repülésbe:

I.O.U.S.A.: Byte-Sized - The 30 Minute Version

Fejeld meg ezzel és nem is akkora csoda, hogy nyakig ülünk a szarban:

Fuzzy Numbers by Chris Martenson

...azaz az USA 20 éve nem fejlődik és egyre több és több adósságot termel. Mi köze ennek M.o.-hoz? Kicsi, átmeneti, nyitott gazdaságunk van ahol abszolút a világgazdaság széljárása szerint áll a zászló.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

Quote from: Cobra on 2010-05-06, 23:41:21
Egyébként még mindig nem értem kinek jó az, ha ilyen mértékben esik egy valuta árfolyama, mint most a k-európai valutáké.

Spekulánsoknak pl.

Cobra

Túl hosszú a 2 videó, amit linkeltél, most nem nézem meg.
Állami szinten nem lehet sehogy szabályozni egy ország pénzének értékét? Azt tudom, hogy a magyar export csak töredéke az importnak, de semmilyen szabályozási lehetőség nincs, amivel megtartható egy árfolyam?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

még jó hogy nem örökölök és ami pénz befolyik az máshova megy (bank nem kár, apám barátnője azért nagyon is kár, hogy így jár) mert ha ez így megy vicces lesz kivárni még 15 napot míg jogerőre emelkedik a hagyatéki végzés vagy mi, és kivegyem apám részvényeit ( amik persze eddig  több mint fél évig  maguktól csináltak amit akartak ügyesen)

Cobra: vannak csak nem ilyen egyszerűek, meg nem árt hozzájuk erős gazdaság amúgy
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2010-05-06, 23:47:10
Állami szinten nem lehet sehogy szabályozni egy ország pénzének értékét? Azt tudom, hogy a magyar export csak töredéke az importnak, de semmilyen szabályozási lehetőség nincs, amivel megtartható egy árfolyam?

Dehogynem, lehet, csak annak a következményei még ennél is
rosszabbak. Bővebben ld. d-amerikai (elsősorban argentin,
mexikói) válságok, 90-es évek.

Próféta

Hozzá nem értő, naív filozofálgatás következik:

Quote from: Cobra on 2010-05-06, 23:47:10
Állami szinten nem lehet sehogy szabályozni egy ország pénzének értékét? Azt tudom, hogy a magyar export csak töredéke az importnak, de semmilyen szabályozási lehetőség nincs, amivel megtartható egy árfolyam?
Dehogynem, szokott is lenni ilyen. Az MNB simán megteheti, hogy bejelenti: ezentúl pl. 200 forintra bármikor bárkinek ad egy EUR-t. Így nyilván nem fog 200 fölé menni az árfolyam, mert hülye lesz bárki drágábban eurót venni. Csak persze ez nagyon sok eurójába kerül az MNB-nek, tehát az államnak, tehát nekünk. Ergó választhatunk, miként akarjuk elveszteni a pénzt, és akkor már inkább a forint legyen olcsó, mert az javíthat az export/import arányon.

(t) tévedés joga fenntartva

Oh, ninja'ed by Tenshi. Mindegy, én többet írtam, részletesebb okfejtéssel, meg kevesebb szakértelemmel, úgyhogy maradjon meg az utókor emlékezetének.