Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cobra

De ha nincs mit exportálni, akkor max úgy javul az arány, hogy 90%-kal visszaesik az import a 20-30%-os áremelkedés miatt. Persze az meg államcsődöt okozna, ha megvennnék 290-ért az Eurot és adnák 200-ért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Tokjo, itt a hotelben es a cegben is a foldszinten van a dohanyzohely, a lepcsohazban. Ergo mindenhova eljut a fust. A francbamar. :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Én azon bosszankodok, hogy megint hónap elején szállnak el a devizaárfolyamok... hülye frank is lassan 200 felett van, megint rohadt sok lesz a törlesztőm...
... ráadásul most akartam pár cuccot venni eBay-ről. :ejj:

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2010-05-07, 00:05:57


nincs kedvem többoldalas okfejtést írni, ez ugyan szar
forrás és nem magyaráz el sokat, de 1.1-1.3-ban benne
van néhány kulcsszó:
- rendkívül torzuló gazdaság, export merev valuta miatti
megdrágulás miatti külső kereslet-csökkenése és drasztikus
leépülése,
- olcsó import miatt belső piacra termelő szektorok szintén
leépülnek, tehát gazdaság se belülre, se kívülre nem tud
termelni, ipar összeomlik
- importot kifizetni külföldi valutát kell szereznie az államnak
--> folyó fizetési mérleg borul, államháztartási hiány, és
kölcsön, külföldi adósságállomány nő; szumma: államcsőd,
pénzügyi válság, és reálgazdasági válság, 3in1.

A devizahitelesek meg így jártak. Egy fikarcnyit sem
sajnálom őket, ez is a nyerészkedés egy formája. Ez olyan,
mintha kaszinóban egyik nap nyerek x milliót és örülök; majd
másik nap vesztek x milliót, és megyek az államhoz követelni,
hogy fizessék ki a veszteségem... Tőzsde, deviza szerencse-
játék.

Moha

Mondjuk még így is kevesebbet fizettem eddig az árfolyamkülönbözet miatt, mintha forintban vettem volna fel a hitelt...
Mellesleg az a hülye, aki úgy vesz/vett fel devizakölcsönt, hogy éppen csak az akkori induló törlesztőt bírja fizetni és nem gondol/t az árfolyanigadozásra.
Részemről, amíg nem megy 300 ft felé a frank (ami remélem nem fog megtörténni), addig csak bosszankodok, onnantól kell csak elkezdenem aggódni...

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-07, 00:41:14
A devizahitelesek meg így jártak. Egy fikarcnyit sem
sajnálom őket, ez is a nyerészkedés egy formája. Ez olyan,
mintha kaszinóban egyik nap nyerek x milliót és örülök; majd
másik nap vesztek x milliót, és megyek az államhoz követelni,
hogy fizessék ki a veszteségem... Tőzsde, deviza szerencse-
játék.

+1
Forinthiteleseket meg senki le sem szarta, amikor a devizások élvezték a devizahitel előnyeit.

teraflare

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-07, 00:41:14
Tőzsde, deviza szerencsejáték.
És most nem állok túl jól a játékon  :smile: . Legalább koncentrálhatok most a munkámra tőzsde helyett. (ha nem sajnáltam volna azt a 20 forintnyi nyereséget... ::))

Kuroi Tenshi

Quote from: teraflare on 2010-05-07, 10:50:19
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-07, 00:41:14
Tőzsde, deviza szerencsejáték.
És most nem állok túl jól a játékon  :smile: . Legalább koncentrálhatok most a munkámra tőzsde helyett. (ha nem sajnáltam volna azt a 20 forintnyi nyereséget... ::))

hátvazze ne is mondd. Tegnap, hogy otp a 7400-as idei maxról
leért (elég gyorsan) 6300-ra, bevásároltam. Erre utána kavartak
az amcsik, ma már 59xx-n nyitott... Mol még durvább, tegnapi
19100-as záróról ma nyitás körül 17430-as minimum... egy
földrengésnél nincsenek ilyen kilengések...

teraflare

#42548
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-07, 10:59:12
hátvazze ne is mondd. Tegnap, hogy otp a 7400-as idei maxról
leért (elég gyorsan) 6300-ra, bevásároltam. Erre utána kavartak
az amcsik, ma már 59xx-n nyitott... Mol még durvább, tegnapi
19100-as záróról ma nyitás körül 17430-as minimum... egy
földrengésnél nincsenek ilyen kilengések...
Én pont 7400-ért akartam eladni de nem sikerült mert akkor már csak 7380-ig ment fel :falba: Én meg csakazért sem akartam levinni az eladási limitem. Most meg várhatok míg visszakúszik. Hát ilyen ez. Csak nem kell aggódni, visszamegy ez majdcsak.  :smile:

edit:
BTW: Tudtok valami jó kávézót/teázók a margitszigethez közel?

Zen

Valaki nem tudja miért kerültek le boltok polcairól a szójás fasírtporok?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Mert szégyen őket fasírtnak hívni? :lazza:

frozenstein

[spoiler=Minirant]Semmi bajom nem lenne a viharokkal, ha nem okoznának kibaszott áramszüneteket. :uzi:[/spoiler]

Draconire

Végre van net! yay!
...
Umm, üdv Debrecenből.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

SaiyaGin

Quote from: Draconire on 2010-05-08, 14:50:31
Végre van net! yay!
...
Umm, üdv Debrecenből.

:cool:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Draconire on 2010-05-08, 14:50:31
Végre van net! yay!
...
Umm, üdv Debrecenből.

Oh wow. Na mesélj. Workman lettél?  :D

Darkstar

Jó is, amikor az egész országban haldoklik az adsl meg minden vele kapcsolatos szolgáltatás, és én meg be vagyok osztva.  :comp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Én nem vettem észre semmit, igaz csak most este kerültem netközelbe.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Akkor nem Siemens/Ericsson dslam-en vagy. :D
Csak azokat érintette
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

[spoiler=maimelooo]
Azt hiszem jelentkezhetek a sztahanovista osztagba. Kb szerda-csutortok magassagaban felmerult egy kis tennivalo, es orommel ugrottam ra, addig sem a szokasos idegtepo-agysorvaszto task-omat kellett csinalni.
Na most lettem kesz vele, ugy, hogy ugy ultem le ele, hogy "mar csak ez kell". Ja es a kisfonok mondta, hogy ah, nem surgos.
Kozben megtanultam egy-ket dolgot a batch szkriptekrol, es ami a legdurvabb: vim batchbol parancssorban ugye kb ugy megy, hogy
gvim -c ":%%s/mit/mire/e|wq" filename.txt
Nade mi van, ha a mire reszben van idezojel? Hat szivas. \" nem megy. ' hasznalata kint a " helyett sem megy.
Megoldas:
gvim -c ":%%s/mit/"""mire"""/e|wq" filename.txt
Jo, mi?  :lul:
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2010-05-08, 20:31:44
Oh wow. Na mesélj. Workman lettél?  :D

Jjjah, bár most még pár hónapig szerintem csak képzések lesznek, de elméletben dolgozok.

kikuchiyo

#42562
Quote from: Kvikveg on 2010-05-09, 04:01:33
[spoiler=maimelooo]
Azt hiszem jelentkezhetek a sztahanovista osztagba. Kb szerda-csutortok magassagaban felmerult egy kis tennivalo, es orommel ugrottam ra, addig sem a szokasos idegtepo-agysorvaszto task-omat kellett csinalni.
Na most lettem kesz vele, ugy, hogy ugy ultem le ele, hogy "mar csak ez kell". Ja es a kisfonok mondta, hogy ah, nem surgos.
Kozben megtanultam egy-ket dolgot a batch szkriptekrol, es ami a legdurvabb: vim batchbol parancssorban ugye kb ugy megy, hogy
gvim -c ":%%s/mit/mire/e|wq" filename.txt
Nade mi van, ha a mire reszben van idezojel? Hat szivas. \" nem megy. ' hasznalata kint a " helyett sem megy.
Megoldas:
gvim -c ":%%s/mit/"""mire"""/e|wq" filename.txt
Jo, mi?  :lul:
[/spoiler]

Ilyen cserélgetésre miért nem sed-et (vagy awk-ot, perlt stb.) használsz?
Vagy ez windows? Ott (mármint a cmd.exe "shell" alatt) valóban nem használható a ' (mármint úgy, ahogy az ember bash és társai alatt megszokta).
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2010-05-09, 13:02:47
Quote from: Kvikveg on 2010-05-09, 04:01:33
[spoiler=maimelooo]
Azt hiszem jelentkezhetek a sztahanovista osztagba. Kb szerda-csutortok magassagaban felmerult egy kis tennivalo, es orommel ugrottam ra, addig sem a szokasos idegtepo-agysorvaszto task-omat kellett csinalni.
Na most lettem kesz vele, ugy, hogy ugy ultem le ele, hogy "mar csak ez kell". Ja es a kisfonok mondta, hogy ah, nem surgos.
Kozben megtanultam egy-ket dolgot a batch szkriptekrol, es ami a legdurvabb: vim batchbol parancssorban ugye kb ugy megy, hogy
gvim -c ":%%s/mit/mire/e|wq" filename.txt
Nade mi van, ha a mire reszben van idezojel? Hat szivas. \" nem megy. ' hasznalata kint a " helyett sem megy.
Megoldas:
gvim -c ":%%s/mit/"""mire"""/e|wq" filename.txt
Jo, mi?  :lul:
[/spoiler]

Ilyen cserélgetésre miért nem sed-et (vagy awk-ot, perlt stb.) használsz?
Vagy ez windows? Ott (mármint a cmd.exe "shell" alatt) valóban nem használható a ' (mármint úgy, ahogy az ember bash és társai alatt megszokta).
Igen, windows. Igazabol a problema felmerulesekor mindenfelet kiprobaltam, vesztenivalom nem volt. A masik amit szeretek a % kezelese... %%s-bol %s lesz, tehat %%%%s-bol %%s ami ugye nekem kellett, es nincs olyan levedesi lehetoseg, mint linux alatt. De ezt a problemat legalabb mar ismertem. XD
A masik szep a setlocal enabledelayedexpansion es utana FOR loopon belul !ERRORLEVEL! hasznalata volt. Beletelt egy kis idobe, mire rajottem, hogy a %ERRORLEVEL% miert nem mukodik. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Szerintem a CMD.EXE alatti munka és azon belül is a batch "programozás" az önkínzás minősített esetének számít, az érvényes rá, mint a Zuzu Petals-szal való társalgásra (tudod, kicsit szórakoztató, de leginkább fájdalmas). Még a cygwin vagy hasonló felügyeskedett unix környezet is jobb lenne nála, illetve azt mondják az okosok, hogy a Powershell is egész jó. Szerintem érdemes átállni rá, különösen, ha ez a bizonyos Windows egy kellően új változat, amihez alapból jár,  pl. Vista SP7 vagy Server 2008 R2.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Kviki, szerintem vidd ki a csellódat/gitárodat, vagy vegyél
odakintre egyet, és foglald el magad valami értelmesebb és
nyugtatóbb dologgal :D

---

Eddigi egyéves munkakeresésem során top5 legígéretesebb
közül 2-re vártam a héten visszajelzést. Attól félek a jövő
héten se fog már rájuk válasz jönni. Tököm ki van már ezzel.
Lassan már ott tartok, hogy egyszerűen kimegyek Bécsbe
utcát seperni, és nem szopom a faszt tovább itt.

Kvikveg

#42566
Sajna regi XP, de a cygwin lesz mar latom.

KT: hehe, pont erre gondoltam, es:
Friendship bracelet pattern ugyeskedo:
http://www.friendship-bracelets.net/generator21.php?k=rrRRrrRrrrRrrRrRrRrRRrDDRrDRrRRRrRRrRRRrRRrRRRrRR&r=14&f=MgOOOOgM
:borul: :borul: :borul:

Ilyen kell - gyikocskas
http://www.friendship-bracelets.net/pattern.php?id=6340
Ez meg LOL space invaders, jol latom?
http://www.friendship-bracelets.net/pattern.php?id=5216
NERV logo :facepalm: valakinek sok ideje volt
http://www.friendship-bracelets.net/pattern.php?id=3138
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-05-06, 20:50:48
Quote from: .Attila on 2010-05-06, 20:36:09
Mi olyan jó a Starbucks-ban?
+1
Ihatatlan, kávénak nevezett felmosólevet árulnak pofátlan áron.
+1
amikor két volt osztálytársnőmmel kint voltam pár hónapja Madrid-ban, (mindkettő Starbucks imádó) volt alkalmam 2x is megízlelni a Starbucks minőséget. eredmény: 2 semmivel sem extrább kávé, mint olcsó semmilyen helyeken, +1 gyengébb cukrászda kategóriájú cheesecake.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-07, 10:59:12
Quote from: teraflare on 2010-05-07, 10:50:19
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-07, 00:41:14
Tőzsde


hátvazze

hátvazze2. Baszki...
akkora réssel nyitottak ma, hogy sorra ütik ki a
papírok a +10%-os kereskedés-tiltási limitet...
Mondjuk örülök neki, de hát ez nem piac, itt nem
lehet tőzsdézni...

Nakedape

miért mondjuk spec ez a mai nem is meglepő, nem?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution