Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fazék

#44610
Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:29:41
Quote from: Fazék on 2010-09-16, 01:20:42
Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:13:52
Btw a kompakt is ugyanannyira melegszik? Mert most kiprobaltam a'la kabelrol logva az uj lampat es szepen melegszik a ket 40es benne.
Mert kozben megis talaltam itthon - csak egy masik tipust ami szerintem nem ebbe illik.
jóval kevesebb hőt produkálnak (kevesebb energiát pazarolnak) a kompakt fénycsövek ugyanolyan fényerő mellett, mint a hagyományos izzó.
...
Nosss. Akkor holnap megyek olyat venni. :)  :merci:
annyi, hogy ahogy K_T is kifejtette, olyan helyre érdemes rakni őket, amit nem fél percre kapcsolsz föl, szóval wc-be, kamrába tök fölösleges, (még viccesebb, amikor vki képes és mozgásérzékelőbe rak kompakt fénycsövet :facepalm:) mert ugyebár nem is produkál azonnali fényt, akár 1-2 perc is lehet míg eléri a maximális fényerőt, így hogy láss is valamit hosszabb ideig kell működtetned, és a sok kapcsolgatás csökkenti az élettartamát, ami által akár gazdaságtalanabbá válhat, mint a hagyományos izzó, stb, stb.

Kvikveg

#44611
Akkor viszont bukta, mert ezt 5percenkent kapcsolgatom kb.
Valami olyan kene ami leagalabb 40Wot produkal es nem lesz tuzforro. Vagy hosszukas. Hm. Vegulis hosszukas korte van...
Sot van mikulassapi-izzo is.
http://www.lamparendeles.hu/Osram/1411-Fenyforrasok-izzok/1412-Normal-izzok/40W-E14-kis-foglalatu-dekor-gyertya-izzo.html
:lol:
Nekem most ilyenbol van csak Tungsram.
Ja. Ilyen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:34:55
Akkor viszont bukta, mert ezt 5percenkent kapcsolgatom kb.
Valami olyan kene ami leagalabb 40Wot produkal es nem lesz tuzforro. Vagy hosszukas. Hm. Vegulis hosszukas korte van...
Sot van mikulassapi-izzo is.
http://www.lamparendeles.hu/Osram/1411-Fenyforrasok-izzok/1412-Normal-izzok/40W-E14-kis-foglalatu-dekor-gyertya-izzo.html
:lol:
innentől abba az E14-es foglalatba hirtelen nincs jobb ötletem a hagyományos izzónál. esetleg vehetsz helyette 12V-os halogén izzós lámpát, az némileg energiatakarékosabb megoldás

Kvikveg

#44613
Most szereztem ezt a foglalatot, szoval tuti nem fogok uj lampaburat venni, majd a kedves uj tulaj... XD
Btw otthon is hasonlonk van, csak szerintem ott fem a foglalat, itt meg muanyag...

Paraelszivo izzo, wtf?
http://bolthely.hu/tungsram/id/00225_Csoburas_izzo_230V_40W_E14_vilagos_25x80mm
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Miért, mi van vele? Ilyen kell a páraelszívókba.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék


Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:43:58
Paraelszivo izzo, wtf?
Kéne. Én már régen vizionáltam, hogy az Apple egyszer kijön egy elegánsan formatervezett, kissé lapított félgömb alakú, sötétkróm színű iCeilinggel. A plafon minden intelligens funkcióját egyetlen kicsi, szexi unibody burkolat alá rejti: légkondi, szagelszívó, biztonsági kamera + mozgásdetektor, hangosbemondó, wifi access point, füstdetektor és persze lámpa. Házimozisok örömére kapható a Pro változat, amely hangvezérléssel egy Transformersbe illő mozgássorozat keretében lenyitható HD projektorrá.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-09-16, 02:09:30
Quote from: Kvikveg on 2010-09-16, 01:43:58
Paraelszivo izzo, wtf?
Kéne. Én már régen vizionáltam, hogy az Apple egyszer kijön egy elegánsan formatervezett, kissé lapított félgömb alakú, sötétkróm színű iCeilinggel. A plafon minden intelligens funkcióját egyetlen kicsi, szexi unibody burkolat alá rejti: légkondi, szagelszívó, biztonsági kamera + mozgásdetektor, hangosbemondó, wifi access point, füstdetektor és persze lámpa. Házimozisok örömére kapható a Pro változat, amely hangvezérléssel egy Transformersbe illő mozgássorozat keretében lenyitható HD projektorrá.
Najo te is menjel aludni.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Acchan

1300-an jelentkeztek 33 állásra egy kis faluban az ország minden tájáról mindenféle végzettséggel, sokan a hátuk mögött többéves szakmai tapasztalatokkal. Azt hiszem, ezt buktam.  ::)

Member

Kicsit túl jó van meghirdetve? :eek:
Most komolyan Debrecenből és Győrből is jött jelentkező? Pedig úgyis a takarító lesz előléptetve, mert őt már ismerik. :D

Rounin

Quote from: Acchan on 2010-09-16, 19:19:42
1300-an jelentkeztek 33 állásra egy kis faluban az ország minden tájáról mindenféle végzettséggel, sokan a hátuk mögött többéves szakmai tapasztalatokkal. Azt hiszem, ezt buktam.  ::)

o.o
Saját birtok és várkastély is jár a meló mellé, vagy mi?

Acchan

QuoteSaját birtok és várkastély is jár a meló mellé, vagy mi?
Max csicskának lehet elmenni egy cigó családhoz, más alternatívát nem látok arrafelé szolgálati lakásra.  :D

QuoteMost komolyan Debrecenből és Győrből is jött jelentkező?
Nem tudom. Amikor ezt meghallottam inkább arra próbáltam koncentrálni, h ne vetítsem ki ezt az arányt az ország többi felén levő munkahelyre, és ne üssön meg menten a lapos guta.  :ejj:

QuotePedig úgyis a takarító lesz előléptetve, mert őt már ismerik.
A gyermekjólétis nő pedagógus, és pályázatokból finanszírozzák a szocmunkás diplomára épülő képzéseit. Már ő mondta a fejeseknek, h nem kéne inkább megszereznie a szocmunkás képesítést?

Member

Quote from: Acchan on 2010-09-16, 19:46:20
Max csicskának lehet elmenni egy cigó családhoz, más alternatívát nem látok arrafelé szolgálati lakásra.  :D
Az nem jó, mert a csicskaság nagyon komoly melókkal jár és a család nem fizeti meg. :)

Csak azt nem tudom, miért nem mondják meg a szocmunkás szak tanárainak, hogy mehetnek inkább a bányába robotolni, az eddig végzett hallgatóik mellé, mert úgyis munkaerő-átszervezést lesz a felvétel helyett, ha jelentkeznek.

.Attila

Sokan mindenféle válogatás nélkül pályáznak, szóval a valós pályázók száma ennél kisebb valószínűleg.

Kvikveg

http://www.prodax.hu/PDF/muszaki/2007/Betetek_2007_j+.pdf
Ha valakit erdekelnek a mindenfele kapcsolofajtak.
Igy hajnali 2 fele kozeledve mar nem probalom meg felfogni, hogy a keresztkapcsolo hogyan van bekotve.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zen

Ahoy me hearties! Today be the Intarrrnational Talk Like A Pirate Day!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Hmmm, keresztapámra az összes pajzsmirigy túlműködés tünet illik. Persze belehalni nem fog, csak disznómód elgyengül/lefogy végül, miután nem hajlandó orvoshoz menni. :ejj:

A Juhágy Gyula Pedagógusképző is olyan édes, még mindig a tavalyi konzultációs időpontok vannak fenn, ajánlom, hogy ne azok legyenek érvényesek idénre is, mert akkor egy óráról máris lemaradtam.

Ti amúgy észreveszitek az érdekességet az oldalukon?
[spoiler]Az ott oldalt egy beágyazott keret, aminek nincsen görgetősávja, ha fölötte van az egér, már lehet görgetni. :Eztneked:[/spoiler]

Acchan

Quotedisznómód elgyengül/lefogy végül, miután nem hajlandó orvoshoz menni
Nem lehet semmivel sem hatni rá? :/
Én meg tegnap hallottam egy srácról, akinek már 18 éves fejjel dagadnak a visszerei, nehézkes a járása, de nem megy el orvoshoz - holott még műthetőek lennének a visszerei.  ^^"

QuoteTi amúgy észreveszitek az érdekességet az oldalukon?
Azon kívül, h lefagyasztotta a firefoxom, semmit nem vettem észre.   ::)

Quotemég mindig a tavalyi konzultációs időpontok vannak fenn
:facepalm: Látom, a design elvitte az összes kraftot, a frissítés már nem érdekel senkit.
Sztem érdeklődj utána a dolgoknak vkitől.

Member

Valszeg IE-re optimalizálták, mert abban kifogástalanul működik. Pedig azt csak a kalandvágyó veszélykeresők használják a laikusok mellett.

Quote from: Acchan on 2010-09-19, 16:26:15
Sztem érdeklődj utána a dolgoknak vkitől.
Már nekik is írtam, vagy 5 helyről várok emailt (Kunság Volán Control Zrt.; Egy rendszergazda, mivel nem működik kifogástalanul a blogmotor; Párttagok), de mindenki ebédel a nap teljes intervallumában. :)

Member

Quote from: Acchan on 2010-09-19, 16:26:15
Én meg tegnap hallottam egy srácról, akinek már 18 éves fejjel dagadnak a visszerei, nehézkes a járása, de nem megy el orvoshoz - holott még műthetőek lennének a visszerei.  ^^"
Majd amikor trombózist kap és be lesz fáslizva a lába és azzal fekszik fél évig a kórházban, megjön az esze.

LiaLia

Quote from: Member on 2010-09-19, 15:59:23
Hmmm, keresztapámra az összes pajzsmirigy túlműködés tünet illik. Persze belehalni nem fog, csak disznómód elgyengül/lefogy végül, miután nem hajlandó orvoshoz menni. :ejj:
hát, azért bele is lehet halni, úgyhogy nem ártana elmennie, bár ha már majd súlyosabb tünetei lesznek csak megjön az esze, vagy beviteti a család.

Quote
Ti amúgy észreveszitek az érdekességet az oldalukon?
[spoiler]Az ott oldalt egy beágyazott keret, aminek nincsen görgetősávja, ha fölötte van az egér, már lehet görgetni. :Eztneked:[/spoiler]

[spoiler]Firefox alatt nincs beágyazódva, legalábbis nem látom, simán oldalsó görgetője van :smile:[/spoiler]

szpeter

A neten vajon hány NLZ nevű profil létezik? Mert most láttam egyet egy Droidzóna cikk kommentelői közt.(bégyén) Lehet,hogy nem az usteam fórumos,de ha ismeri a náczivadásztot,nem zárom ki. ::)
Ó, és újra itt vadok.Megfázva.( a "vadok" szót nem javította ki a helyesírás-ellenőrző  :eek: Mi a fene a vadok? Létezik a vagyok bedugult orrú változata? Rejtély.) 
Segítség kérés: Hogy vegyem rá magamat,hogy ne hagyjam éjszakára a magolnivalót? (ebbe persze beleköt a helyesírás-szoftver, de én csakazértse) Pontosabban, az időszorítás ősi művészetét nem tudom elsajátítani.Szemét internet meg mangák meg hírek és...ez hülye? Aláhúzta a mangák szót. Így helyes : Mangák. Yep. A yep sem helyes : Sepsy  :eek: Eltértem a tárgytól...lényeg,hogy vadok és ez így helyes.

Én

Quote from: szpeter on 2010-09-19, 23:58:49
A neten vajon hány NLZ nevű profil létezik? Mert most láttam egyet egy Droidzóna cikk kommentelői közt.
Valsz ugyanaz :D
Most én is Scott Pilgrim-et olvasok fizikatanulás helyett. Meg kell mondjam, eddig elég szar.

szpeter

#44633
Quote from: Én on 2010-09-20, 00:01:10
Valsz ugyanaz :D
Éreztem.  :D
Quote from: Én on 2010-09-20, 00:01:10
Most én is Scott Pilgrim-et olvasok fizikatanulás helyett. Meg kell mondjam, eddig elég szar.
Én még a filmet se láttam..az jó?
Kimaradt:
Quote from: Én on 2010-09-20, 00:01:10
Most én is Scott Pilgrim-et olvasok fizikatanulás helyett.
Üdv a klubban  :__devil:

Én

Nem láttam a filmet, haver mondta hogy neki bejött a képregény. Egész szórakoztató lenne, de az egész kezdés után ez a harcolós dolog nagyon gyökérségnek hat :S

szpeter

#44635
De azért nem vetted meg,ugye ?  :__devil: :D 
Épp erről szól, shonen-féle harcokkal teletűzdelt romantikus vígjáték,legalábbis a kritikák alapján meg a film trailere (azaz trappere  :ejnye:) alapján ez jött le.Szóval ha most gyökérségnek  hat,megnyugtatlak: Ez feltehetően így fog maradni  :D Persze a kritika ezt írja (hogy el lehessen adni,gondolom :D) :
Quote...Ehhez adódik viszont egy olyan sztori, ami a legjobb VHS-kazettás élményeket idézi, mégsem lesz gáz....ilyen remekül belemixeli az átlagos "tinis" lávsztoriba a verekedéseket...
De akkor mégiscsak gáz lesz :D  Na,de ez már offtopic az offtopicon belül (létezik ilyen?)

Kvikveg

Legozok IKEA butorral.  :smile:
Rajottem, hogy szeretek osszeszerelni dolgokat. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: szpeter on 2010-09-20, 00:25:12
De azért nem vetted meg,ugye ?  :__devil: :D 
Épp erről szól, shonen-féle harcokkal teletűzdelt romantikus vígjáték,legalábbis a kritikák alapján meg a film trailere (azaz trappere  :ejnye:) alapján ez jött le.Szóval ha most gyökérségnek  hat,megnyugtatlak: Ez feltehetően így fog maradni  :D
Á, jó öreg torrent + IrfanView kombó. :D
Én nem olvastam kritikát, csak olvasom az első könyvet, egész jó kis romantic comedy, aztán a végén... the fuck? Nincs bajom a shounen fight dolgokkal de ez hirtelen, megmagyarázatlan, és elcsépelt volt, és ahogy tovább olvastam, nem is volt túl sok magyarázat hozzá.

Bicskei

Gyula,Zsiga tudjátok mi volt most hétvégén..:animecon és nem mentünk trollkodni a pecsához... :lol: :D :D
Ultras liberi

Én

Amikor ma este rájöttem h volt nekem is ez jutott eszembe először :rotfl: