Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Acchan on 2010-09-26, 20:18:05
Ha sztereotipkodnék, azt mondanám, h a papok nem inkább shotaconok?  :D

Biztos vagy ebben?

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2010-09-26, 18:32:58
Quote from: Acchan on 2010-09-26, 18:32:02
Akkor mostantól csak Memberrel beszélgessek, mert mi ketten egy szakmában mozgunk, vagy mi?  :P

Gyöp a foltját. :eek:

:zen:

De tényleg, titeket hallva (olvasva) az ötven és a halál közötti,
már teljesen szemellenzős közszférai dolgozók jutnak eszembe,
akik, mint egy törött hanglemez, folyamatosan mindent és
mindenkit szidnak, hogy így szar, úgy szar, ez igazságtalan, az
is csak kapcsolat alapján kapta a pozícióját és nem tudás alapján,
stb. (s közben nem mintha ők valami olyan jól végeznék a
munkájukat, hogy okkal járjon a szájuk, olyan lassan és ráérősen
megy az aktatologatás, meg pl. munkaidő kellős közepén, hiába
áll a sor és várnak rájuk, kimennek boltba, átmennek egymáshoz
kávézni-dumálni negyed órát, stb). 30 év munka után oké, már
beleuntak és belecsömörlöttek, és már nem is tudnak máshova
menni, úgyhogy a kényszeresség még rátesz a gyűlöletükre egy
lapáttal; de ti szinte még el se kezdtetek dolgozni, és máris?
Akkor minek mentetek egyáltalán erre a területre?

S nehogy azt hidd, hogy a versenyszféra jobb. Ahogy az
állami szférának, úgy a versenyszférának is megvannak a
saját jellegzetességei.

Member

Nem szokásom aktát tologatni két centi/óra sebességgel, kávézni, 30 percre elmenni a boltba. A munkaidő az munkaidő. Családsegítőben, amikor gyakorlaton voltam, csak lestem, mennyire ment a semmittevés, mondjuk az agglomeráció volt, nem Szeged belvárosa.

Hogy miért mentem erre a területre? Azért, mert emberekkel szeretnék foglalkozni, kifejezetten kliensközpontúan, nem hogy fenntartsak egy látszat-hűdejó intézményt és nyomjuk 5 éven át ugyanazt a színvonalat, mint azt teszik, most de hiába művelem magam folyamatosan mindenféle tananyaggal (amiről igazából nem sokan írtak eddig), hiába foglalkozom én a legtöbbet ezekkel az aranyosakkal, akkoris én vagyok a részmunkaidős, akit ráadásul minél előbb ki akarnak rúgni. És ez azért bosszant, mert nem erre számítottam. Döntsék el, hogy külsős szemlélettel, ötletekkel vágjak neki, vagy legyek végrehajtó típus, mint a többiek. Mert elég vicces a kettő ötvözéke, hogy legyenek ötleteim, de azokat nyélből leszarozzák és nem adnak támpontot.

Kvikveg

Wasabi yum-yum a mochi meg mindig finom.
Viszont kiderult, hogy a kaputelefonom suket.  :zomg:
Az nem lehet, hogy a szilikagel ilyen gyorsan szetragja a kabelt. Es be van kotve. Damn. :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

#44794
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-26, 20:37:07
S nehogy azt hidd, hogy a versenyszféra jobb. Ahogy az
állami szférának, úgy a versenyszférának is megvannak a
saját jellegzetességei.

Nem akarok veled kötekedni, de:

Ha te is tudod, hogy a versenyszféra sem jobb (effektíve az ottani állások többségét is pofára meg ismeretségre töltik be, és tök önkényesen küldenek el alkalmas jelölteket), akkor miért kötöd az ebet a karóhoz? Te magad is sokáig voltál álláskereső, nem?



Unrelated rant: holnap kell tartanom egy előadást, még be kéne fejeznem a diákat és meg kéne tanulnom, hogy ne égjek mint a Reichstag szalmából készült modellje egy fúziós reaktorban, de nincs kedvem...  :bruhuhu:
Failure is the default option

Acchan

Ha reálisan hozzáállni a dolgoknak azt jelenti, h kiábrándult, vénasszony vagyok, akkor rögtön igényelek is magamnak idősek nappali ellátását a gyakhelyemen.  ::)

Quote from: Member on 2010-09-26, 20:29:01
Quote from: Acchan on 2010-09-26, 20:18:05
Ha sztereotipkodnék, azt mondanám, h a papok nem inkább shotaconok?  :D
[img]
Biztos vagy ebben?
:oops: Adam majdnem kiment a fejemből.

Quotede ti szinte még el se kezdtetek dolgozni, és máris?
Akkor minek mentetek egyáltalán erre a területre?
Azért, hogy embereken segítsek. Amikor 18 évesen mindhárom helyen a szocmunkát jelöltem meg a felvi lapon, azt nem tudtam, h az elhelyezkedési arány ilyen pofátlanul alacsony, és sok helyen pedagógusok meg  okj-s ifjúságsegítők végzik a szocmunkát. Én sajnos nem lehetek pedagógus szocmunkás diplomával, egy pedagógust viszont minden további nélkül felvesznek szocmunkásnak.

Szóval, h kérdésre kérdéssel feleljek: Ha ilyen a helyzet, minek indítottak el egyáltalán ilyen képzést?

Azért a motivációnkat nem kellene megkérdőjelezned...

kikuchiyo:  :tezsvir:

Rounin

Hmm. Versenyszférában dolgozom.
Féktucatnyi kollégámmal együtt kapcsolaton keresztül szereztük a melót. És ezek csak azok, akikről tudok. =/
Kicsit kiábrándító.
(ketten meg azért, mert más nem volt hajlandó ennyiért elvállalni :D)

Kvikveg

En meg interjuztam, tesztet csinaltam, fonokkel nemetul/angolul beszeltem, es felvettek.
Kezdo programozokent. Programozasban epszilon tapasztalattal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-26, 18:23:03
Ti ketten már annyira begyöpösödtetek ebbe, hogy az már
félelmetes.

Akkor azt mondd meg, hogy mi a valós helyzet szerinted?
Engem eddig szinte kizárólag a nyelvtudásom miatt vettek fel, az, hogy top3-ban voltam az egyetemen, senkit sem érdekel.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2010-09-26, 21:07:46
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-26, 18:23:03
Ti ketten már annyira begyöpösödtetek ebbe, hogy az már
félelmetes.

Akkor azt mondd meg, hogy mi a valós helyzet szerinted?
Engem eddig szinte kizárólag a nyelvtudásom miatt vettek fel, az, hogy top3-ban voltam az egyetemen, senkit sem érdekel.
Akkor teged mar nem ismeretseg alapjan vettek fel pl. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 21:06:49
En meg interjuztam, tesztet csinaltam, fonokkel nemetul/angolul beszeltem, es felvettek.
Kezdo programozokent. Programozasban epszilon tapasztalattal.

Biztos rá is úgy mosolyogtál, mint rám.
Bárki megszeppenne. :_piszka:

Kvikveg

Quote from: Rounin on 2010-09-26, 21:11:36
Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 21:06:49
En meg interjuztam, tesztet csinaltam, fonokkel nemetul/angolul beszeltem, es felvettek.
Kezdo programozokent. Programozasban epszilon tapasztalattal.

Biztos rá is úgy mosolyogtál, mint rám.
Bárki megszeppenne. :_piszka:
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-26, 20:37:07
Akkor minek mentetek egyáltalán erre a területre?

Engem érdekeltek a gazdasági és a műszaki témák is, ezért tűnt szimpatikusnak a műszaki menedzser.
Sok dolog, amit az egyetemen láttam, tetszett is, nyilván ezeken a területeken próbáltam is elsősorban elhelyezkedni. Sajnos közben bebizonyosodott, hogy valójában nem annyira izgalmas területek ezek, de ez még a kisebbik probléma. Az, hogy minden helyen ingyen és bérmentve túlóráztatni szeretnének, holott egyrészt nem erre írtam alá a szerződést, másrészt a munka mellett szeretném, ha lenne saját életem is, már egy igenis komoly gond.

Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 21:11:19
Quote from: .Attila on 2010-09-26, 21:07:46
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-26, 18:23:03
Ti ketten már annyira begyöpösödtetek ebbe, hogy az már
félelmetes.

Akkor azt mondd meg, hogy mi a valós helyzet szerinted?
Engem eddig szinte kizárólag a nyelvtudásom miatt vettek fel, az, hogy top3-ban voltam az egyetemen, senkit sem érdekel.
Akkor teged mar nem ismeretseg alapjan vettek fel pl. :)

Nyelvtudáshoz viszont nem kell egyetem...

Member

Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 21:11:19
Akkor teged mar nem ismeretseg alapjan vettek fel pl. :)
Persze, de ha jól tudom, Bonci nem nyelvész vagy kereskedelmis. :)

Próféta

Quote from: Member on 2010-09-26, 16:51:19
Pedig Szegeden annyi programozót képeznek, mint a rohadat, kizárt, hogy ott ne lett volna elég.
Ha. Hahah. Hahahahaha.

Budapesten is annyit képeznek mint légylárvát, és vidékről is jönnek, és zöme nem is megy külföldre, és így is hiány van különböző területeken kompetens programozókból. Sorra mennek a villanymérnökök meg matematikusok de még vegyészek is programozni. Hogy is van, mi Kvikveg végzettsége, alkmat? :D

Kvikveg

Matnak nevezett alkmat, de en utaltam a vege fele, szoval nem azert nem dolgozok matematikuskent mert nincs hely, hanem mert nem akarok. :)
De amugy igaz, hogy sok matekos programozonak megy.

Quote from: Member on 2010-09-26, 21:22:10
Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 21:11:19
Akkor teged mar nem ismeretseg alapjan vettek fel pl. :)
Persze, de ha jól tudom, Bonci nem nyelvész vagy kereskedelmis. :)
Ja, csak az egyetemen vegzettek kozul hanynak van jo nyelvtudasa?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Használható elég kevésnek. De akinek nincsen szüksége a szakmai nyelvre, mint pl. az egészségügyiseknek vagy akiknek folyamatosan külföldi anyagokat kell bújniuk, azoknál ne már, hogy a nyelvtudás döntsön a kérdésben. Nem az alapján veszek kakaót, hogy melyiken kacsint a tehén, érted. :)

Kvikveg

Quote from: Member on 2010-09-26, 22:14:55
Használható elég kevésnek. De akinek nincsen szüksége a szakmai nyelvre, mint pl. az egészségügyiseknek vagy akiknek folyamatosan külföldi anyagokat kell bújniuk, azoknál ne már, hogy a nyelvtudás döntsön a kérdésben. Nem az alapján veszek kakaót, hogy melyiken kacsint a tehén, érted. :)
Azt leszamitva, hogy pl a programozas nyelve sohasem lesz az angol, es angol nyelven joval tobb barmilyen (tudomanyos temaju) anyag erheto el, ja es az EU hivatalos nyelve - tehat ha csakanyozasnal tobbet akarsz...
Nalam szamitott, mert kulfoldi a fopartner ja es a fonok is. .Attilanal gondolom a szakmaja miatt szamitott.
Nalad nem tudom hogy van. Nyilvan Biri nene bolti eladonal nem fog szamitani.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

http://index.hu/belfold/2010/09/24/tomcat_pofonvagta_novak_elodot/
Na ezek után már annyira sem tudom komolyan venni a csókát, mint eddig.

Rounin

Ajjmár, de miért kell ezzel a baromsággal előjönni, hogy "kényszergyógykezelés", "nem ura szavainak és tetteinek"... bollocks.
Simán csak egy türhő vadjobbágy.

Acchan

Quote from: Member on 2010-09-26, 22:59:10
http://index.hu/belfold/2010/09/24/tomcat_pofonvagta_novak_elodot/
Na ezek után már annyira sem tudom komolyan venni a csókát, mint eddig.
:lul:

Quote from: Rounin on 2010-09-26, 23:16:59
Ajjmár, de miért kell ezzel a baromsággal előjönni, hogy "kényszergyógykezelés", "nem ura szavainak és tetteinek"... bollocks.
Simán csak egy türhő vadjobbágy.
Vadjobbágy, ez jó.  :D
Amúgy a gondnokság alá helyezéssel elkéstek: már a politikai "karriere" előtt kellett volna.  :haha:
(13 valódi kc, a többi érvénytelen... Tud valamit.  ::) )

Én

Quote from: Acchan on 2010-09-26, 23:26:02
(13 valódi kc, a többi érvénytelen... Tud valamit.  ::) )
[spoiler]Annyira lol hogy mindig e kapcsán állítják be nagy csaló gecinek. A "hamisítás" nagy része annyi volt, hogy az ÜRES kopogtatócédulákat fénymásolta le, hogy legyen mit kitöltenie a népnek ::) Meg volt egy-két ilyen hogy halottak is aláírták, namármost ha megnézi az ember akármelyik pártot, tuti lesz több tucat ilyen eset a nyominger kc-gyűjtők miatt.[/spoiler]
Viszont azt hittem lett annyira szalonképes ember, hogy egy ilyen bokszmeccset már nem rendez. Amúgy meg ord ord is ord, 2 napos hír.

NLZ

Ugyan, kijárt ez a kisdobosnak, nemtom ebből minek ügyet csinálni.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2010-09-26, 20:58:41
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-26, 20:37:07
Ahogy az állami szférának, úgy a versenyszférának is megvannak a
saját jellegzetességei.

Nem akarok veled kötekedni, de:

Ha te is tudod, hogy a versenyszféra sem jobb (effektíve az ottani állások többségét is pofára meg ismeretségre töltik be, és tök önkényesen küldenek el alkalmas jelölteket),

nem akarsz, de valahogy mindig megteszed ;D

Nem, azt mondtam, hogy saját jellegzetességek. Az államinak az,
hogy nincs olyan teljesítmény-kényszer nyomás, tehát belefér
az, hogy kihalásos, és kapcsolati, politikai, stb alapon kerüljön
oda valaki, nem pedig tudás/tapasztalat/stb. eredményeként.
A versenyszféra jellegzetessége meg itthon az elvárt túlórázás,
folyamatos és kemény teljesítmény-számonkérés, stb.
A felvétel első körében benne van a "pofa" (fellépés) is, de csak
annyi ált. nem elég, eddig mindenhol belekérdeztek szakmai
dolgokba (nem csak érintőlegesen, pl. néha meg is lepődtem,
hogy a fejvadász-HR-esek is ismerik a módszertanok részleteit,
vagy értik az sql lekérdezéseket), és/vagy adtak tesztfeladatokat.
Kapcsolattal is csak néhol mész valamire.

Quote from: kikuchiyo on 2010-09-26, 20:58:41
Te magad is sokáig voltál álláskereső, nem?

Az más tészta, speciális körülményeknek tudható be
(sem pályakezdő nem voltam már, tehát nem járt értem
pályakezdő-támogatás, sem a projektmenedzsmenthez
elvárt min. 2 év tapasztalatom nem volt akkor még meg);
ha adtam volna lejjebb és elmentem volna pl. supportosnak,
akkor jóval gyorsabban találtam volna munkát.

Quote from: Acchan on 2010-09-26, 21:00:27
Amikor 18 évesen mindhárom helyen a szocmunkát jelöltem meg a felvi lapon, azt nem tudtam, h az elhelyezkedési arány ilyen pofátlanul alacsony, és sok helyen pedagógusok meg  okj-s ifjúságsegítők végzik a szocmunkát. Én sajnos nem lehetek pedagógus szocmunkás diplomával, egy pedagógust viszont minden további nélkül felvesznek szocmunkásnak.

Így már érthetőbb.
Akkor miért nem mész továbbtanulni? Úgy emlékszem az
állam 12 vagy 13 félév felsőoktatást finanszíroz, vagy ez
csak az első diplomáig szól? Az állami bürokrácia papírkóros,
ha nekik az extra papír, továbbképzés, másoddiploma kell,
akkor próbáld meg azt. Meg mintha a munkaügyi hivatal is
finanszírozna még valamennyit.

Xzone


Rounin

Quote from: Kvikveg on 2010-09-26, 20:56:21
Viszont kiderult, hogy a kaputelefonom suket.  :zomg:
Az nem lehet, hogy a szilikagel ilyen gyorsan szetragja a kabelt. Es be van kotve. Damn. :mad:

...
Azt hiszed ez rossz?
Kimentem egy pohár vízért a fürdőbe. A csap gondolt egyet és szökőkutat kezdett játszani. Mire elzártam a vizet, összegyűlt úgy egy vödörnyi víz a padlón. D:
Hurrá, szerelhetek csapot holnap.
Ma.
Whatever.

Dreamcleaver

Valaki tudna dobni egy linket ahhoz a japcsi videóhoz, ahol valami meleg pasi bőrszerkóban rohangál össze-vissza egy nagy beleéléssel AH-HOOOOO-zik? (ennél jobban nem tudom elmagyarázni).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Nem tudom, pontosan melyik videójára gondolsz, de Hard Gay-ről van szó. Mindenhol meleg, bőrszerkóban rohangál és yahh-hooooozik.
(GOD, why do I know this >_<)

Darkstar

Quote from: Rounin on 2010-09-27, 04:27:23
Nem tudom, pontosan melyik videójára gondolsz, de Hard Gay-ről van szó. Mindenhol meleg, bőrszerkóban rohangál és yahh-hooooozik.
(GOD, why do I know this >_<)
Van, aki NEM ismeri Haaado Ghey-t?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2010-09-27, 10:21:38
Quote from: Rounin on 2010-09-27, 04:27:23
Nem tudom, pontosan melyik videójára gondolsz, de Hard Gay-ről van szó. Mindenhol meleg, bőrszerkóban rohangál és yahh-hooooozik.
(GOD, why do I know this >_<)
Van, aki NEM ismeri Haaado Ghey-t?

Nemrég még ártatlan voltam. =/