Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Darkstar

#45540
Én meg kiváncsi leszek, hogy a nyugdíjrendszer hogy fogja lereagálni, amikor a Ratkó-korszak jelenleg még aktív "mennyisége" néhány hullámban nyugdíjba vonul. Lesznek itt még érdekességek. :D

Az állami paternalizmus és annak az ideális szintje meg szintén egy érdekes téma, főleg hogy törvényi szinten "ugyanaz" vonatkozik mindenkire és így gyakran olyan kötelezettségeket, előírásokat húznak az emberre, ami nála felesleges. Egyénileg vizsgálni ezt persze lehetetlen lenne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2010-11-17, 00:23:48
Amúgy most ebből a bandából még azt is kinézem, hogy

mintha az előző bandából nem lehetett volna ugyanúgy bármit
kinézni, sőt... ;) politikus egytől-egyig, színtől függetlenül.

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-17, 00:50:32
Érdekes különbség, hogy míg itt a franciák szétverték az utcákat, mert két évvel meg akarják emelni a korhatárt, addig nálunk csak a nyüszítő panaszkórus van 

meg az a k* nagy nem-összefogás és elhatárolódás és bármi
megmozdulás leszélsőségesezése, amit nem csak hagynak,
hogy a politikusok és politika által irányított média csináljon,
hanem az emberek is aktívan beállnak a sorba -- ld 2006 okt...
akkor ott lett volna a lehetőség megmutatni, hogy nem lehet
bármit megcsinálni, következmények nélkül megúszni: panasz-
kórus, akkor hol voltatok?...

Flaser

#45542
A tüntetéssel semmi bajom, de mikor több rendőr sérül meg mint "tüntető", akkor vlm. nem stimmel. (Ezeket akarják "hősnek" beállítani). Az megint egy más kérdés, hogy a rendőrség jól kezelte-e a helyzetet, de ne mossuk össze azt avval, hogy akik ellen ki lettek vezényelve, azok nem a demokratikus véleménnyilvánítás harcosai voltak, mert messze túlmentek annak korlátain.

Lényeges különbség van a mostani akció és a 2006-osak között. Mikor az akkori kormány lépte ezeket meg, akkor a törvény adta keretek között maradt. Na, nem mintha nem lett volna elbaszott az is - valahogy nálunk abszolút nem megy az egyeztetés, a nemzeti együttműködés (muha!) -, de az a kormány legalább eleget tett a törvény betűjének és a népszavazás eredményeként visszavonta a reform intézkedéseket.

Most az alkotmányba - történetesen a tulajdonjogba - ütköző intézkedéseket vernek keresztül a fejünk felett. Ami az egészbe (számomra) gyomorforgató, hogy 2006-ban ilyen intézkedésekért indult el a "monnyon le!" kórus, s lett végül népszavazás. Ahogy a Gurcsány kormány, úgy a új Orbán kormány sem kapott közvetlen felhatalmazást ezekre az intézkedésekre. Mi volt a választási program mind 2006-ban, mind 2010-ben? Hát nem az amit tettek. Az egy dolog, hogy a legtöbb ember képtelen akár a 1998-ig visszaemlékezni, de hogy még 2006-ig se megy ez mikor naponta hivatkoztak az akkor történtekre már igen erős önmeghasonlást (vagy ami még rosszabb bigottságot) sejtet.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

Még egy nyamvadt játékban sem tudnak a magyarok normálisan együttműködni.
Ha játszottál wow-val vagy eve-vel vagy bármivel, tudhatod, hogy mindig vannak olyanok, akik sokkal okosabbnak tartják magukat és erre alapozva hülyének nézik, ill. kiröhögik a másikat.
És ez még csak egy nyomorult tét nélküli játék.
Az meg már köztudott, hogy a magyarok még külföldön is "gyilkolják" egymást.

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-11-17, 15:57:18
Még egy nyamvadt játékban sem tudnak a magyarok normálisan együttműködni.
Ha játszottál wow-val vagy eve-vel vagy bármivel, tudhatod, hogy mindig vannak olyanok, akik sokkal okosabbnak tartják magukat és erre alapozva hülyének nézik, ill. kiröhögik a másikat.

Azt hittem, ez szimpla emberi jellemző, nem magyar különlegesség. :p

.Attila

Magyaroknál majdnem napi szinten megy. Külföldiekkel nem fordul elő ilyen gyakran.

Member

Természetesen, ha az ember kivesz egy nap szabit, hogy majd a beadandó dolgozatait kényelmesen megírja, megjelenik a Démász kis csapata és 8:00-15:30-ig konstanst karbantartanak az utcában.

Szerintem "marketingkormányzóék" is megléptek volna hasonló huncutságukat, ha 2/3 gyűlik össze a kezükben, de a közhangulatnak hála előhúzták Bajnait, aki elég keményen, de rendet csinált, amennyire csak tudott. Most viszont ha beszól az AB, megfosszák jogkörétől, ha a Költségvetési Tanács azt mondja, "Gyerekek, ez sz*r." (annak ellenére, hogy már az embereikkel töltötték fel ezt is, akkor azt feloszlatják (a népszavazás esete különösen "vicces", hiszen anno fidiék általa érték el, amit akartak). Tulajdonképpen a novemberi békés tüntetések mit sem értek, nem ijedtek meg tőlünk. Ellenben egy nagyon furcsa tendencia indult meg, az egyszeri ember kezdi visszasírni Ferit, ami egy nagyon erős jelzés arra nézve, hogy két közel azonosan antidemokratikus pólus fogja váltani egymást.

NLZ

Quote from: Flaser on 2010-11-17, 14:40:12
A tüntetéssel semmi bajom, de mikor több rendőr sérül meg mint "tüntető", akkor vlm. nem stimmel.
Ez max az első napokra volt érvényes, az is csak azért, mert a rendőrség totál felkészületlen volt, a felszerelése pedig úgy volt szar, ahogy volt. Aztán meg ment a rendőri brutalitás, amire a "demokratikus véleménnyilvánítás korlátain túlmenés" se hozott megoldást, se a határain belüli békés tüntetés. Szal akkor mit tehet a nép? Okosabban szavaz? ::)
[reserved]

.Attila

Tud-e okosan szavazni a nép egyáltalán?

Member

Quote from: .Attila on 2010-11-17, 18:51:07
Tud-e okosan szavazni a nép egyáltalán?
Érdekes, hogy azzal a tipikus szavazóval, akiből mindig sok van és ezért szopunk, nem futsz össze az utcán. :haha:

NLZ

Quote from: Member on 2010-11-17, 18:58:39
Quote from: .Attila on 2010-11-17, 18:51:07
Tud-e okosan szavazni a nép egyáltalán?
Érdekes, hogy azzal a tipikus szavazóval, akiből mindig sok van és ezért szopunk, nem futsz össze az utcán. :haha:
Csendes többség. :D
[reserved]

Member

Szakcikk alatt szerintetek mi értendő? A folyóiratcikk?
Ha beírom gugliba, mindenféle marketinges és mezőgazdaságis cucc jön be. Ezeket kéne vizsgálnom aszerint, hogy milyen lehatárolást alkalmaztak és milyen módszerekkel mértek fel.

Szeretem az olyan szakterületükön profi tanárokat, akik viszont fogalmazni nem tudnak, feltettem neki egy kérdést coospace-en és a válasz randomabb volt, mint egy Family Guy epizód. :comp:

Kuroi Tenshi

[spoiler]
Quote from: Flaser on 2010-11-17, 14:40:12
A tüntetéssel semmi bajom, de mikor több rendőr sérül meg mint "tüntető", akkor vlm. nem stimmel.

Valami alternatív valóságban élsz?
ennek épp az ellenkezője történt...

Másrészt, kiválóan bemutatod azt, amiről beszéltem:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-17, 04:02:09
meg az a k* nagy nem-összefogás és elhatárolódás és bármi
megmozdulás leszélsőségesezése, amit nem csak hagynak,
hogy a politikusok és politika által irányított média csináljon,
hanem az emberek is aktívan beállnak a sorba

tehát: hiába álltunk több tízezernyien nyugodtan békésen a
Kossuth téren, mégis mindenki úgy beszél erről, mintha
csak az a pár száz agresszív lett volna a Szabadság téren.
Pedig arányaiban talán 1%....
S mennyire voltak agresszívak? Egy átlagos nyugat-európai
tüntetéshez képest picsafüst, sőt, míg ott jellemző, hogy
a rombolás szinte cél nélküli (az éppen útjukba kerülő boltok
üvegeit törik be, vétlen tulajok autóit gyújtják fel), addig itt
ahhoz képest célzott és szimbolikus. 

Quote from: Flaser on 2010-11-17, 14:40:12
Lényeges különbség van a mostani akció és a 2006-osak között. Mikor az akkori kormány lépte ezeket meg,

úgy emlékszem a 2006-os tüntetés az öszödi beszéd miatt
robbant ki (vagy legalábbis az volt a szikra), tehát egy morális
válság, míg a mostani helyzet egy pénzügyi válság.

Quote from: .Attila on 2010-11-17, 18:51:07
Tud-e okosan szavazni a nép egyáltalán?

Tud-e okosan szavazni bármilyen nép? :)
Lehet-e okosan szavazni egy olyan helyzetben, amikor
minden politikus hazudik, és választhatsz rossz és rosszabb
közül, de csak tippelni tudod, hogy melyik a rossz és melyik
a rosszabb... :) Sőt, továbbmegyek, ebben a helyzetben,
hogy mindenki fűt-fát ígér, és van két kialakult blokk, akkor
pont ez a logikus, hogy megválasztják A-t, kiderült, hogy
csak kamu voltak az ígéretek, ezután B-t választják, aztán
annál is kiderül, akkor megint A, majd megint B, stb.
Tehát a mostani hinta teljesen érthető, sőt, várható volt,
az viszont, hogy 2006-ban az akkori kormány hogy tudta
megőrizni a helyét az objektíven nézve (és ahogy ők is
bevallották) nulla teljesítmény mellett, na az az igazi kérdés.


De most hiába futjuk itt a köröket ezen, attól, hogy itt ezen
panaszkodunk vagy vitázunk, jobb nem lesz a helyzet, ez van,
ezzel kell együttélni. [/spoiler]

Zsiga

Lassan be kéne fejezni a politizálást. Vagy inkább gyorsan. Konkrétan most.
Köszönöm.

Member

A politizálás az egyik párt ideológiája melletti kiállás vagy a másik lecinkelése, amikor ettől távol marad az ember, az politikatudomány vagy politikai elemzés (attól függően, hogy mennyire elméleti vagy publicisztika jellegű). :nyenye:

Valóban egyetlen rázósabb tüntetés volt, Budaházy által (asszem azt hazudták, hogy XYZ-t fogvatartják az m1 székházban), a vidékiek is teljesen békésen zajlottak, a szegedi példaértékű volt (igaz, a koncertet, amire mentem volna, miattuk fújták le).

Cloud

Anyám ma felhív hogy mi van velem. Ja és benyögi hogy egy hete karambolozott.  :_piszka: :he:

Zsiga

Quote from: Member on 2010-11-17, 21:03:00
A politizálás az egyik párt ideológiája melletti kiállás vagy a másik lecinkelése, amikor ettől távol marad az ember, az politikatudomány vagy politikai elemzés (attól függően, hogy mennyire elméleti vagy publicisztika jellegű). :nyenye:
Lehet nyugodtan feszegetni a határokat, csak szólok előre hogy ne lepődjetek meg ha nekiállok postokat törölgetni, esetleg bezárom a topicot egy napra ha nagyon kezelhetetlenné válik a dolog. Vagy ha megunom.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2010-11-17, 21:16:37
Quote from: Member on 2010-11-17, 21:03:00
A politizálás az egyik párt ideológiája melletti kiállás vagy a másik lecinkelése, amikor ettől távol marad az ember, az politikatudomány vagy politikai elemzés (attól függően, hogy mennyire elméleti vagy publicisztika jellegű). :nyenye:
Lehet nyugodtan feszegetni a határokat, csak szólok előre hogy ne lepődjetek meg ha nekiállok postokat törölgetni, esetleg bezárom a topicot egy napra ha nagyon kezelhetetlenné válik a dolog. Vagy ha megunom.
Most raneztem az avatarodra. :)

Quote from: Cloud on 2010-11-17, 21:05:17
Anyám ma felhív hogy mi van velem. Ja és benyögi hogy egy hete karambolozott.  :_piszka: :he:
:eek: Nem siette el.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2010-11-17, 21:29:42
Quote from: Zsiga on 2010-11-17, 21:16:37
Quote from: Member on 2010-11-17, 21:03:00
A politizálás az egyik párt ideológiája melletti kiállás vagy a másik lecinkelése, amikor ettől távol marad az ember, az politikatudomány vagy politikai elemzés (attól függően, hogy mennyire elméleti vagy publicisztika jellegű). :nyenye:
Lehet nyugodtan feszegetni a határokat, csak szólok előre hogy ne lepődjetek meg ha nekiállok postokat törölgetni, esetleg bezárom a topicot egy napra ha nagyon kezelhetetlenné válik a dolog. Vagy ha megunom.
Most raneztem az avatarodra. :)
Oh, akkor inkább már valami ilyen kép illene oda:


Quote from: Kvikveg on 2010-11-17, 21:29:42
Quote from: Cloud on 2010-11-17, 21:05:17
Anyám ma felhív hogy mi van velem. Ja és benyögi hogy egy hete karambolozott.  :_piszka: :he:
:eek: Nem siette el.
Ha Cloud kocsiját törte össze, végülis érthető. :)

Cloud

A sajátját, de mi ez már hogy egy héttel később hív fel. Mondja hogy busszal jár dolgozni. Kérdem én kocsi? Ja azt összetörtem, karamboloztam.  :zomg:

Member

Haverom 2 hónap késéssel mondta meg, hogy édesanyja agyvérzést kapott és azért nem jár órákra/lógni velünk, amikor meg a 4 éve meglévő barátnőjével szakított szeptemberben, onnan tudtam meg, hogy október felénél mondtam, hogy akkor indulok az albijuk felé, erre ő: "Most kicsit máshova kellene jönni". Félelmetes, egyesek mennyire magukba tudják zárni, hogy történt valami nem éppen kellemes.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2010-11-17, 21:29:42
Quote from: Cloud on 2010-11-17, 21:05:17
Anyám ma felhív hogy mi van velem. Ja és benyögi hogy egy hete karambolozott.  :_piszka: :he:
:eek: Nem siette el.
Lehet hogy ma extubálták, sms-t meg nem akart írni, az mégis olyan tré.

LiaLia

Magánnyugdíjpénztárnál ugyan hallottam mit szeretnének, de nem követtem az időket, hogy mikortól mit hova, csak most döbbentem meg, amikor láttam, hogy a mostani fizetésből már nem az általam választottba, hanem államiba megy a pénz.
MNYP-nál nem is az összeget, hanem az láttam lényegesnek, hogy számszerűen nyilvántartott és örökölhető.

Más,
ma délelőtt még bosszankodtam, estére már eldurrant az agyam a bürokráciától. Ugyanis lejárt a személyim és gondoltam újat csináltatok.
[spoiler]október 31-én lejárt a személyim. Tudtam, hogy le fog járni, de nem intézkedtem,  mert nem volt rá időm, és gondoltam ezen a héten úgyis szabadságon vagyok, ráérek hosszabb időket üldögélni a hivatalban. Az a két hét meg csak nem lesz gond, nem intézek hivatalos ügyet.
Tegnap elkezdtem nézni az internetes okmányirodás honlapot, hogy tudjam, hogy van-e valami külön teendő ezzel, kell-e valamit külön vinni, vagy mi a szabályozás, hogy hol csinálják meg egyáltalán.
Eleve olyan, hogy külön bekezdés a lejárt személyi teendőiről nincs. Mindenféle bekezdés, hogy kell-e az újszülöttnek személyi, meg a GYÍK-ban, hogy kolontári lakos elvesztette a személyijét, mit tegyen, olyan van, de az, hogy valakinek lejárt, az egy lényegtelen probléma.
A hosszú személyis szöveget átolvasva tudtam kiszedni, hogy 1500 Ft lesz, ha ideiglenest az új elkészültéig az illető kérésére kiállítanak 3000, és ha elveszett, rongálódott akkor kell más igazoló papírokat bemutatni. Annyit írtak, hogy lehet kérni a lakcímre kipostázást, de arról semmit nem írtak, hogy mennyi idő egyáltalán míg elkészül az új. Bármelyik okmányirodában megcsináltatható. Illetve az olvasható volt, hogy ""Ha a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal"" akkor csak nyilatkozatot kell aláírnom, hogy az adatokban nem történt változás.
Ezekután elvileg neten is lehet időpontot kérni, de több kerületben is az elkövetkező 2 hétre egyetlen szabad időpont se volt erre az ügyre.
Jó, akkor lesz ami lesz, odamegyek egy helyre, aztán vagy bekerülök, vagy nem.
A Zuglói, XIV. keres okmányirodában hétfőtől péntekig 6:30-21:00 óráig vannak, így láttam némi esélyt rá, hogyha ma elmegyek, akkor estére csak bekerülök már.
Mire megtaláltam, bementem, estére ígértek időpontot, jó adjanak, kaptam 17:30-ra.
Nagy boldogan ismét visszamentem 17:30-ra, megkaptam a sorszámot, behívtak, elmondtam mit akarok, elvették a személyit a lakcímkártyával, elküldtek fényképeszkedni, megtörtént, megyek vissza a pulthoz.

Mutatja nekem a nő a személyimet és kérdezi, hogy ez meddig érvényes? mondom október 31-én lejárt, azért jöttem, hogy újat csináltassak. Mondja, hogy ez érvénytelen így. (Gondoltam, hogy persze, ezért jöttem, de csak 17 napja járt le.) Mondja, hogy akkor van-e nálam olyan irat, igazolvány, amivel igazolom magam, pl. anyakönyvi kivonat, útlevél, vagy jogosítvány? Nem volt nálam semmi más. Akkor ez így nem lesz jó, meg egyébként is ez már elég rég lejárt (????????) és így nem lehet elindítani az új elkészítését, amíg nem mutatok be olyan papírt, amivel igazolnám magam. Hozzam a papírokat, jöjjek el újra.

Basszus, ha október 31-ig jó a személyi, akkor november 1-től egy teljesen érvénytelen semmi papír, és külön papírokat kell bemutatni, hogy én én vagyok. És teljesen elfogadhatatlan a 17 napja járt lejárt személyi adata, de a több évtizede kiállított anyakönyvi kivonatot elfogadják.
És azt már itthon jutott eszembe, meg is néztem, a lakcímkártyán az összes adatom, születés, helye, anyja neve, minden szerepel. Meg amúgy a TAJ kártyámon is ott vannak az adatok, ami igazolná, hogy ami az október 31-iki személyiben benne van, az tényleg úgy van. És úgy egyébként az adatbázisukban szerepelnie kellene az adataimnak, és ott megnézhetné, hogy a mai állapot megegyezik-e az október 31-iki állapottal, és akkor látná, hogy 17 nap alatt változott-e valami.
És hülye is én vagyok, mert azt a fellelhető mondatot, hogy ""Ha a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal"" rosszul értelmeztem, hogy csak nyilatkoznom kellene, hogy nem változtak az adatok.

Holnap nincs külön sorszámozás, érkezési sorrendben fogadják az embereket hajnali 6:15-től. Megnéztem a papírokat, az útlevelem is lejárt, az anyakönyvi kivonatot megtaláltam, úgyhogy prezentálni fogom. Reggel 6-ra nem megyek, de felkészültem, hogy délelőttől akár estig ott leszek.
És ráadásul az igazolvány 2 hét míg elkészül, most kérdés, hogy addig szaladgálhatok-e anyakönyvi kivonattal, vagy kötelezően a két hétre meg kell csináltatnom 3000-ért még pluszba az ideiglenes személyit is ...[/spoiler]

Member

Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
Más,
ma délelőtt még bosszankodtam, estére már eldurrant az agyam a bürokráciától. Ugyanis lejárt a személyim és gondoltam újat csináltatok.
[spoiler]október 31-én lejárt a személyim. Tudtam, hogy le fog járni, de nem intézkedtem,  mert nem volt rá időm, és gondoltam ezen a héten úgyis szabadságon vagyok, ráérek hosszabb időket üldögélni a hivatalban. Az a két hét meg csak nem lesz gond, nem intézek hivatalos ügyet.
Tegnap elkezdtem nézni az internetes okmányirodás honlapot, hogy tudjam, hogy van-e valami külön teendő ezzel, kell-e valamit külön vinni, vagy mi a szabályozás, hogy hol csinálják meg egyáltalán.
Eleve olyan, hogy külön bekezdés a lejárt személyi teendőiről nincs. Mindenféle bekezdés, hogy kell-e az újszülöttnek személyi, meg a GYÍK-ban, hogy kolontári lakos elvesztette a személyijét, mit tegyen, olyan van, de az, hogy valakinek lejárt, az egy lényegtelen probléma.
A hosszú személyis szöveget átolvasva tudtam kiszedni, hogy 1500 Ft lesz, ha ideiglenest az új elkészültéig az illető kérésére kiállítanak 3000, és ha elveszett, rongálódott akkor kell más igazoló papírokat bemutatni. Annyit írtak, hogy lehet kérni a lakcímre kipostázást, de arról semmit nem írtak, hogy mennyi idő egyáltalán míg elkészül az új. Bármelyik okmányirodában megcsináltatható. Illetve az olvasható volt, hogy ""Ha a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal"" akkor csak nyilatkozatot kell aláírnom, hogy az adatokban nem történt változás.
Ezekután elvileg neten is lehet időpontot kérni, de több kerületben is az elkövetkező 2 hétre egyetlen szabad időpont se volt erre az ügyre.
Jó, akkor lesz ami lesz, odamegyek egy helyre, aztán vagy bekerülök, vagy nem.
A Zuglói, XIV. keres okmányirodában hétfőtől péntekig 6:30-21:00 óráig vannak, így láttam némi esélyt rá, hogyha ma elmegyek, akkor estére csak bekerülök már.
Mire megtaláltam, bementem, estére ígértek időpontot, jó adjanak, kaptam 17:30-ra.
Nagy boldogan ismét visszamentem 17:30-ra, megkaptam a sorszámot, behívtak, elmondtam mit akarok, elvették a személyit a lakcímkártyával, elküldtek fényképeszkedni, megtörtént, megyek vissza a pulthoz.

Mutatja nekem a nő a személyimet és kérdezi, hogy ez meddig érvényes? mondom október 31-én lejárt, azért jöttem, hogy újat csináltassak. Mondja, hogy ez érvénytelen így. (Gondoltam, hogy persze, ezért jöttem, de csak 17 napja járt le.) Mondja, hogy akkor van-e nálam olyan irat, igazolvány, amivel igazolom magam, pl. anyakönyvi kivonat, útlevél, vagy jogosítvány? Nem volt nálam semmi más. Akkor ez így nem lesz jó, meg egyébként is ez már elég rég lejárt (????????) és így nem lehet elindítani az új elkészítését, amíg nem mutatok be olyan papírt, amivel igazolnám magam. Hozzam a papírokat, jöjjek el újra.

Basszus, ha október 31-ig jó a személyi, akkor november 1-től egy teljesen érvénytelen semmi papír, és külön papírokat kell bemutatni, hogy én én vagyok. És teljesen elfogadhatatlan a 17 napja járt lejárt személyi adata, de a több évtizede kiállított anyakönyvi kivonatot elfogadják.
És azt már itthon jutott eszembe, meg is néztem, a lakcímkártyán az összes adatom, születés, helye, anyja neve, minden szerepel. Meg amúgy a TAJ kártyámon is ott vannak az adatok, ami igazolná, hogy ami az október 31-iki személyiben benne van, az tényleg úgy van. És úgy egyébként az adatbázisukban szerepelnie kellene az adataimnak, és ott megnézhetné, hogy a mai állapot megegyezik-e az október 31-iki állapottal, és akkor látná, hogy 17 nap alatt változott-e valami.
És hülye is én vagyok, mert azt a fellelhető mondatot, hogy ""Ha a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal"" rosszul értelmeztem, hogy csak nyilatkoznom kellene, hogy nem változtak az adatok.

Holnap nincs külön sorszámozás, érkezési sorrendben fogadják az embereket hajnali 6:15-től. Megnéztem a papírokat, az útlevelem is lejárt, az anyakönyvi kivonatot megtaláltam, úgyhogy prezentálni fogom. Reggel 6-ra nem megyek, de felkészültem, hogy délelőttől akár estig ott leszek.
És ráadásul az igazolvány 2 hét míg elkészül, most kérdés, hogy addig szaladgálhatok-e anyakönyvi kivonattal, vagy kötelezően a két hétre meg kell csináltatnom 3000-ért még pluszba az ideiglenes személyit is ...[/spoiler]
http://www.youtube.com/watch?v=f1wXOfK9j_U
A legjobb jelenet a filmből. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
október 31-én lejárt a személyim. Tudtam, hogy le fog járni, de nem intézkedtem,
A Zuglói, XIV. keres okmányirodában hétfőtől péntekig 6:30-21:00 óráig vannak
van-e nálam olyan irat, igazolvány, amivel igazolom magam, pl. anyakönyvi kivonat, útlevél, vagy jogosítvány? Nem volt nálam semmi más.

már bocs, de ez az önszopatás kategória...
megvárod, hogy lejár, miközben vannak akár este 9-ig is nyitva tartó
ocsmányirodák, majd elmész akármilyen hivatalos irat nélkül, miközben
nyilvánvaló, hogy kérni fognak helyette mást...
s további rossz hír, hogy 1000%, hogy ideiglenest is kell készíttetned,
mivel személyinek mindig kell az embernél lennie, s amíg elkészül az új,
addig ideiglenest kell használnod. Akinek elveszik/ellopják, annak is kell
ideiglenest készíttetnie, amíg nincs meg az új.

Próféta

Quote from: Member on 2010-11-17, 20:33:52
Szakcikk alatt szerintetek mi értendő? A folyóiratcikk?
Vagy konferenciacikk, esetleg intézmény által kiadott jelentés. Szakterülettől függ, hogy melyik a tipikus.

Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
kalandok
1. Ügyfélkaput nem váltottad ki? Tudtommal a papírjaid lejárta előtt bőséges idővel emailben figyelmeztetne a magyarorszag.hu. Többször is.
2. Útlevél miért nem volt meghosszabbítva?
3. Azt hiszem, legrosszabb esetben két hites tanú elég, hogy igazoljon. IANAL
4.
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
És azt már itthon jutott eszembe, meg is néztem, a lakcímkártyán az összes adatom, születés, helye, anyja neve, minden szerepel.
De fénykép nem, tehát akárki más lakcímkártyáját bemutathatnád. Inkább az nem világos, hogy az anyakönyvit miért fogadják el. Meg hogy a nyilvántartásból miért nem lehet kinézni a fényképedet az adatait mellé, és így azonosítani - persze a személyi lejárt, így valószínűleg a tárolt fénykép is elvesztette az érvényességét. Vagy az sértené az adatvédelmi szabályokat, ha biometrikus azonosítókat (értsd: fénykép) az előző személyi igénylési ügymenetén túl megőriznének?


Member

Egy hajléktalanunknak sem volt ideiglenes, amíg a máltánál gyakorlatoztam, szóval ebben nem volnék olyan biztos. Nem adnak egy nyomtatott papírt, ami az igazolvány kézbesítésig érvényes?

Cloud

Lakcím váltás+új lakcímkártya készítés ingyenes?

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-17, 22:26:56
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
október 31-én lejárt a személyim. Tudtam, hogy le fog járni, de nem intézkedtem,
A Zuglói, XIV. keres okmányirodában hétfőtől péntekig 6:30-21:00 óráig vannak
van-e nálam olyan irat, igazolvány, amivel igazolom magam, pl. anyakönyvi kivonat, útlevél, vagy jogosítvány? Nem volt nálam semmi más.

már bocs, de ez az önszopatás kategória...
megvárod, hogy lejár, miközben vannak akár este 9-ig is nyitva tartó
ocsmányirodák, majd elmész akármilyen hivatalos irat nélkül, miközben
nyilvánvaló, hogy kérni fognak helyette mást...
s további rossz hír, hogy 1000%, hogy ideiglenest is kell készíttetned,
mivel személyinek mindig kell az embernél lennie, s amíg elkészül az új,
addig ideiglenest kell használnod. Akinek elveszik/ellopják, annak is kell
ideiglenest készíttetnie, amíg nincs meg az új.
nekem 2006 óta nincs  :Kiraly:
a jogsi pont elég
LiaLia nincs jogsid?

Quote from: Cloud on 2010-11-17, 21:45:57
A sajátját, de mi ez már hogy egy héttel később hív fel. Mondja hogy busszal jár dolgozni. Kérdem én kocsi? Ja azt összetörtem, karamboloztam.  :zomg:
nálam apámnál én kérdeztem rá, hogy korházban avgy? - igen
-és mikor akrtad elmondani?!?!...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Quote from: Member on 2010-11-17, 22:07:46
Quote
http://www.youtube.com/watch?v=f1wXOfK9j_U
A legjobb jelenet a filmből. :)

Körülbelül ez lett a helyzet.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-17, 22:26:56
már bocs, de ez az önszopatás kategória...
...

Már bocs, de én tegnap fedeztem fel, hogy van 9-ig nyitvatartó iroda is, eddig amiket ismertem, voltak talán 7-ig, de a sorszámosztás befejeződik már 6-kor.
Nekem nem volt nyilvánvaló, hogy kérnek mást, mivel 17 napja járt le, illetve nem minden héten jár le, hogy gondoljam, hogy előtte 1 hónappal csináltassak újat.
Te hogy értelmezed ezt a mondatot:
"Ha a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal"- nekem okt. 31-ig érvényes volt.
Igen, megvártam, hogy lejárjon, mert utálom a hivatalokat, és halogattam, illetve nem gondoltam, hogy ilyen köröket kell futnom. Most már ez azért elég tanulságos lett  :smile:

Quote from: Próféta on 2010-11-17, 22:30:42
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
kalandok
1. Ügyfélkaput nem váltottad ki? Tudtommal a papírjaid lejárta előtt bőséges idővel emailben figyelmeztetne a magyarorszag.hu. Többször is.
2. Útlevél miért nem volt meghosszabbítva?
3. Azt hiszem, legrosszabb esetben két hites tanú elég, hogy igazoljon. IANAL
4.
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56
És azt már itthon jutott eszembe, meg is néztem, a lakcímkártyán az összes adatom, születés, helye, anyja neve, minden szerepel.
De fénykép nem, tehát akárki más lakcímkártyáját bemutathatnád. Inkább az nem világos, hogy az anyakönyvit miért fogadják el. Meg hogy a nyilvántartásból miért nem lehet kinézni a fényképedet az adatait mellé, és így azonosítani - persze a személyi lejárt, így valószínűleg a tárolt fénykép is elvesztette az érvényességét. Vagy az sértené az adatvédelmi szabályokat, ha biometrikus azonosítókat (értsd: fénykép) az előző személyi igénylési ügymenetén túl megőriznének?

1. ügyfélkapuval még nem foglalkoztam, szerencsére túl sok intéznivalóm azért nem volt. Bár ez tanulság lesz, legközelebb már majd lejárat előtt próbálkozom hivatalba jutni.
2. útlevél- merthogy nem néztem, hogy meddig jó :smile: és szomszédba külföldre elég volt a személyi, így régebben volt csak a kezemben.
4. fénykép- eleve létezik egy ép személyigazolvány olvasható adatokkal és látható fényképpel, 17 nap lejárattal.
A fényképen azért beazonosítható, hogy én vagyok, vagy legalábbis hasonlítok rá :D Illetve szerintem legalább 10 évig azért meg kéne őrizniük a képeket. Nyomozás, bűnügy miatt is, azért 5 év kevés az elévüléshez szerintem.
Viszont az adatok megegyeznek a lakcímkártya, és TB kártya adataival.
Vagy orvul más lakcímkártyáját, TB kártyáját és lejárt személyijét mutattam be, sőt egy fényképes BKV bérletet is szereztem arról a személyről, és amúgy átplasztikáztattam magam, hogy úgy nézzek ki, mint az igazolvány képe. :D Poén, de most azért egy kicsit agyrém, hogy ilyenek jelentik egy ember beazonosítását, és nyilvántartását.

Jó hír, találtam ilyet, ezt úgy értem, hogy akkor a kettő együtt 3000.
"Ha az eljárásban az állandó személyazonosító igazolvány átmenetileg nem adható ki és ezért ideiglenes személyazonosító igazolvány kiadása is szükséges, az eljárás illetéke összesen 3000 forint."

Quote from: Cloud on 2010-11-17, 23:04:39
Lakcím váltás+új lakcímkártya készítés ingyenes?

Mindjárt kinézem neked, már úgyis nagyon jártas vagyok ebben :smile:

Quote from: Nakedape on 2010-11-17, 23:18:20
nekem 2006 óta nincs  :Kiraly:
a jogsi pont elég
LiaLia nincs jogsid?

Nincs jogsim, de a hivatalban elfogadták volna a jogosítványt igazolásnak. És útlevelet is akár.