Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2011-02-21, 19:31:58
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-20, 14:05:41
Szerencsére úgy tűnik, hogy most azért gyorsabban összejön
munka, mint az előző esetnél. Jelentkeztem T-hez, s már
voltam is első kör interjún; aminek végén azt mondták, hogy
egy héten belül értesítenek, hogy tovább jutok-e a második
körbe, még meghallgatják a többi jelentkezőt. 2 órán belül már
hívtak, hogy mehetek :lazza:
Tegnap este TL;DR volt, de ma elolvastam. T-hez milyen munkakörbe jelentkeztél?
főnököd?

amúgy hajrá K_T
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Már nem vagyok ott, szval nehezen. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

szpeter

Quote from: Member on 2011-02-21, 19:07:30
Quote from: Acchan on 2011-02-21, 19:01:12
Ma két kis picsa úgy rálépett a kabátomra, h a varrás legalább 10 centit felszakadt. És még egy bocsit se bírtak kinyögni. Mire megfordultam, már elteleportált mindkettő, szóval még csak meg sem jegyezhettem nekik, mennyire taplók.   :ejj:
Öld meg mindet, csak közöttük lesz ez a kettő is. Bemész pár szórakozóhelyre és elkiáltod magad: "Késelés". :__devil:
Na EZ volt durva.  :lol:

Kuroi Tenshi

Quote from: teraflare on 2011-02-21, 15:40:53
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-20, 14:05:41
...2 órán belül már
hívtak, hogy mehetek :lazza:
Sok sikert  :jee:

Kösz :)
Még várom a visszajelzést a második körről, az sajnos
már nem volt ilyen gyors :haha:

Quote from: motifator on 2011-02-21, 18:38:15
Ahogy olvasom a beszámolóidat K_T, újra és újra rájövök, hogy mennyire szerencsés is vagyok, és mindig is mennyire szerencsés voltam a munkahelyeimmel. Kitartás és sok szerencsét, kivánom hogy találj végre egy helyet, ahonnan nem üldöznek el egy éven belül.

Eddig is mondtuk, hogy mocskos mázlista vagy :)
Meg fejlesztőként eleve jobb helyzetben is vagy. Én pedig
kénytelen vagyok ráeszmélni, hogy Mo-n Ny-hoz képest
egy kicsit mást jelent a pm mint fogalom és feladatkör,
valamint felelősség-szint.
De kezdő orvosoknak és ügyvédjelölteknek is szar.

Quote from: Darkstar on 2011-02-21, 19:31:58
T-hez milyen munkakörbe jelentkeztél?

Értékesítési csatornamenedzser elemző
Minél távolabb a pm szakmától  :__devil:

Quote from: Nakedape on 2011-02-21, 19:36:51
amúgy hajrá K_T

kösz :)

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-21, 20:46:32
Értékesítési csatornamenedzser elemző
Bádogosbolti eladó magyarul? :D

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-21, 20:46:32
Értékesítési csatornamenedzser elemző
Csatornamenedzsereket fogsz értékesítési szempontból elemezni? (azt kell így írni)
Értékesítési csatornamenedzsereket fogsz elemezni?  (helyesírása: passz)
Értékesítésicsatorna-menedzsereket? (értékesítésicsatornamenedzser-elemző, oh yeah)
Értékesítési csatornákat fogsz menedzselni és elemezni? (asszem értékesítésicsatorna-menedzser–elemező lenne, így, kiskötőjel–nagykötőjel-kombóval (ez utóbbi meg szerintem fordítva, mind:blown))

Igazából ha lenne halvány elképzelésem a szavak jelentéséről, akkor jobban menne :) Tipp: 4-es?

Kvikveg

Mi az a pm?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone


Kvikveg

Quote from: Xzone on 2011-02-22, 03:37:17
Quote from: Kvikveg on 2011-02-22, 03:18:32
Mi az a pm?

project manager
Aha.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-21, 20:46:32
Értékesítési csatornamenedzser elemző
Keremkapcsojjakki.  :eek:
Ezek a foglalkozasnevek... valahogy mindig az a kep jut eszembe Bela-val. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

Quote from: Kvikveg on 2011-02-22, 03:56:31
Ezek a foglalkozasnevek... valahogy mindig az a kep jut eszembe Bela-val. :/


frozenstein

Úgy néz ki lesz munkám, áru összekészítő raktáros leszek a Bárdi Autó-nál, ha minden jól megy márc. 1-től. Betanított munka, napi 9 óra ebédszünettel, minimálbér+teljesítmény arányos fizetés, ja és van utazási támogatás, ami nekem Pestre jó. Hát jó nem lesz, de a semminél jobb, és ha kibírok min. 1 évet, akkor végre beírhatom az önéletrajzomba, hogy van munkatapasztalatom.

Fazék

Quote from: frozenstein on 2011-02-22, 19:21:43
Úgy néz ki lesz munkám, áru összekészítő raktáros leszek a Bárdi Autó-nál, ha minden jól megy márc. 1-től. Betanított munka, napi 9 óra ebédszünettel, minimálbér+teljesítmény arányos fizetés, ja és van utazási támogatás, ami nekem Pestre jó. Hát jó nem lesz, de a semminél jobb, és ha kibírok min. 1 évet, akkor végre beírhatom az önéletrajzomba, hogy van munkatapasztalatom.
napi  9 óra ebédszünet?

háá áhááááhááhááháááá

*insert -good morning vietnam - "sir, in my heart i know i'm funny" video

Ramiz

Srácok és csajok! Bandafotót akarunk csinálni, valami jó kis blues-osat (lerobbant helyszín, de nem metálosan... sínek?... öreg bútorok?... nem tudom), aki tud Budapesten ilyesmi helyszínt, az adjon tippeket, mert mindennel valami bajom van, ami eszembe jut... :D Pedig még profi fotóst is hívtunk!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

Quote from: Ramiz on 2011-02-22, 19:45:44
valami jó kis blues-osat (lerobbant helyszín, de nem metálosan... sínek?... öreg bútorok?... nem tudom)

mennyé ki egy szeméttelepre, eléggé lepukkant lesz és nem metálosan ;) háttérbe raksz egy szakszofont és még blues-os is lesz kicsit

Nakedape

skanzen :D

macsaköves meredek török utca  margitkörútnál.

vagy épülőmargíthíd, lágymányosi hí hajófő,  avgy az örök klasszikus ipartelep, pl csepel, ikarusz buszgarázs egyik donorbusza.. stb stb

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Dzsumbuj?

Amúgy nem klisés ez egy kicsit bandafotónak? :) Igazi metálarcok a metrósínek között fényképezik magukat, miközben hátulról megvilágítja őket a kocsi fénye. :hehe:

Ramiz

Quote from: Member on 2011-02-22, 20:04:24Amúgy nem klisés ez egy kicsit bandafotónak? :)

Minden klisés ma már..... legalább nézzen ki jól.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Ramiz on 2011-02-22, 20:25:08
Minden klisés ma már..... legalább nézzen ki jól.
Akkor te fotózz. :__devil:

Amúgy sok sikert, kíváncsian várom az eredményt. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-02-21, 23:09:12
Értékesítési csatornákat fogsz menedzselni és elemezni? (asszem értékesítésicsatorna-menedzser–elemező lenne, így, kiskötőjel–nagykötőjel-kombóval (ez utóbbi meg szerintem fordítva, mind:blown))

Igazából ha lenne halvány elképzelésem a szavak jelentéséről, akkor jobban menne :) Tipp: 4-es?

Jobbat mondok: értékesítési csatorna menedzser/elemző :hehe:
egybe nem írhatod az értékesítésicsatornát, túl sok szótag.
Elképzelés érdekében: értékesítési csatorna azt jelenti, hogy
milyen módon történt egy termék értékesítése: saját értéke-
sítési ponton, viszonteladónál, webes rendelés, stb stb.
Tehát a feladat x termékeknél a trendeket figyelni, hogy
mely módszerekkel hogy alakultak az eladások, melyek
váltak be, és esetleg azt is, hogy miért; majd erről jelentések,
elemzések írása, trendekről riport. Nagy vonalakban. Kisebb
vonalakban pedig közelharcot vívni a megfelelő minőségű
adatokért, hiszen egy rosszul teljesítő csatorna nyilván
hátráltatja, kozmetikázza az egészet a saját érdekében.

Quote from: Kvikveg on 2011-02-22, 03:56:31
Quote from: Xzone on 2011-02-22, 03:37:17
Quote from: Kvikveg on 2011-02-22, 03:18:32
Mi az a pm?

project manager
Aha.

s ezt pont egy vorheriges projekt-managerin kérdezi? :p

Quote from: frozenstein on 2011-02-22, 19:21:43
Úgy néz ki lesz munkám, áru összekészítő raktáros leszek a Bárdi Autó-nál, ha minden jól megy márc. 1-től. Betanított munka, napi 9 óra ebédszünettel, minimálbér+teljesítmény arányos fizetés, ja és van utazási támogatás, ami nekem Pestre jó. Hát jó nem lesz, de a semminél jobb, és ha kibírok min. 1 évet, akkor végre beírhatom az önéletrajzomba, hogy van munkatapasztalatom.

Hmmm és mit tanultál, vagy esetleg valami szakma?
Sajnos önmagában a munkatapasztalat még nem
minden, nem árt, ha legalább valamilyen szinten
szakirányú




Szóóval ma beszéltem a főnökömmel. Ravasz módon
megelőzött avval, hogy egy másik, engem jobban
érdeklő pozícióba kerülök át, és leadhatom a pm-séget.
Nekem végülis mindegy, a helyzet jobb, a kettő között
parkolópályán vagyok, több időm lesz munkát keresni,
túlórázni többet már nem vagyok hajlandó, pénzt kapok
és az óra is ketyeg. Hadd higgye azt, hogy nyert, de
tulajdonképpen csak időt, és nekem




Quote from: Ramiz on 2011-02-22, 19:45:44
Bandafotót akarunk csinálni, valami jó kis blues-osat

Define blues-os...
Rakpart, állóhajó? Tehervagon?
És fekete-fehér legyen ám!

Próféta

#47030
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-22, 21:31:58
Jobbat mondok: értékesítési csatorna menedzser/elemző :hehe:
egybe nem írhatod az értékesítésicsatornát, túl sok szótag.
1. Az "értékesítési csatorna" önmagában természetesen két szó, nincs ok az egybeírására (pl. nem anyagnév az eleje).
2. Viszont a 6:3-as szabály, amire utaltál, az itt nem alkalmazható: hiába sokszótagos, csak kéttagú. Így nincs ami tiltaná az egybeírást, csak épp ok sincs rá, ezért külön írjuk (lásd 1. pont).
3. Jelen esetben viszont mindez lényegtelen: a mozgószabályok szerint a "menedzser" hozzábiggyesztésével már egybe kell írni, és ők bizony trompfolnák a 6:3-as szabályt is, ha alkalmazható lenne.

(t) tévedés joga fenntartva.

+1. Nem a helyesírásodba akartam belekötni, csak kíváncsi voltam, mit jelent; ezért írtam le n-féleképp n-féle értelemben.

Quote from: Ramiz on 2011-02-22, 19:45:44
lerobbant helyszín
Pincétek?

Nakedape

Quote from: Próféta on 2011-02-22, 22:13:36
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-22, 21:31:58
Jobbat mondok: értékesítési csatorna menedzser/elemző :hehe:
egybe nem írhatod az értékesítésicsatornát, túl sok szótag.
1. Az "értékesítési csatorna" önmagában természetesen két szó, nincs oka az egybeírásra (pl. nem anyagnév az eleje).
2. Viszont a 6:3-as szabály, amire utaltál, az itt nem alkalmazható: hiába sokszótagos, csak kéttagú. Így nincs ami tiltaná az egybeírást, csak épp ok sincs rá, ezért külön írjuk (lásd 1. pont).
3. Jelen esetben viszont mindez lényegtelen: a mozgószabályok szerint a "menedzser" hozzábiggyesztésével már egybe kell írni, és ők bizony trompfolnák a 6:3-as szabályt is, ha alkalmazható lenne.

(t) tévedés joga fenntartva.

+1. Nem a helyesírásodba akartam belekötni, csak kíváncsi voltam, mit jelent; ezért írtam le n-féleképp n-féle értelemben.

Quote from: Ramiz on 2011-02-22, 19:45:44
lerobbant helyszín
Pincétek?

1. ezek jók. én a nagy lajos király körútját tagoltam sokfelé, meg egy helyen láttam sajtoló mestert
2.tusé! :lol:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

rohadt datanet.
külföldi oldalak 2/3-a elérhetetlen...

Moha

Quote from: Fazék on 2011-02-22, 23:54:30
rohadt datanet.
külföldi oldalak 2/3-a elérhetetlen...
A hiba nem az ön készülékében van. Itt is vacakolnak a külföldi oldalak UPC nettel.

Fazék

Quote from: Moha on 2011-02-23, 00:55:14
Quote from: Fazék on 2011-02-22, 23:54:30
rohadt datanet.
külföldi oldalak 2/3-a elérhetetlen...
A hiba nem az ön készülékében van. Itt is vacakolnak a külföldi oldalak UPC nettel.
Domonkossal direkt lellenőriztettem pár nekem nem működő link-et, nála simán betöltődtek. náluk T-Online van.
bent az irodában Digi van, bejelentkeztem az egyik benti gépre és ott is hibátlanul betöltődött minden.

.Attila

Kiváló alkalom elmenni aludni :_piszka:

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-02-22, 21:31:58
...
Quote from: Kvikveg on 2011-02-22, 03:56:31
Quote from: Xzone on 2011-02-22, 03:37:17
Quote from: Kvikveg on 2011-02-22, 03:18:32
Mi az a pm?

project manager
Aha.

s ezt pont egy vorheriges projekt-managerin kérdezi? :p
...
Engem is gyikka valtoztattak. De mar elmult. Es ugyis csak 5%ban valtoztattak at.  :haha:
Also c++ban muvelodom. Mar elszoktam tole hogy mennyi kuzdes van vele. XD Viva la visual studio.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Fazék on 2011-02-23, 00:56:13
Quote from: Moha on 2011-02-23, 00:55:14
Quote from: Fazék on 2011-02-22, 23:54:30
rohadt datanet.
külföldi oldalak 2/3-a elérhetetlen...
A hiba nem az ön készülékében van. Itt is vacakolnak a külföldi oldalak UPC nettel.
Domonkossal direkt lellenőriztettem pár nekem nem működő link-et, nála simán betöltődtek. náluk T-Online van.
bent az irodában Digi van, bejelentkeztem az egyik benti gépre és ott is hibátlanul betöltődött minden.

Jóh, UPC-nél attól még szopatás van szintúgy.

Xzone

Quote from: Rounin on 2011-02-23, 01:53:56
Quote from: Fazék on 2011-02-23, 00:56:13
Quote from: Moha on 2011-02-23, 00:55:14
Quote from: Fazék on 2011-02-22, 23:54:30
rohadt datanet.
külföldi oldalak 2/3-a elérhetetlen...
A hiba nem az ön készülékében van. Itt is vacakolnak a külföldi oldalak UPC nettel.
Domonkossal direkt lellenőriztettem pár nekem nem működő link-et, nála simán betöltődtek. náluk T-Online van.
bent az irodában Digi van, bejelentkeztem az egyik benti gépre és ott is hibátlanul betöltődött minden.

Jóh, UPC-nél attól még szopatás van szintúgy.

Valami nagyon központi hiba lehet. De legalább a WoW megy :D

Fazék

#47039
Quote from: Rounin on 2011-02-23, 01:53:56
Quote from: Fazék on 2011-02-23, 00:56:13
Quote from: Moha on 2011-02-23, 00:55:14
Quote from: Fazék on 2011-02-22, 23:54:30
rohadt datanet.
külföldi oldalak 2/3-a elérhetetlen...
A hiba nem az ön készülékében van. Itt is vacakolnak a külföldi oldalak UPC nettel.
Domonkossal direkt lellenőriztettem pár nekem nem működő link-et, nála simán betöltődtek. náluk T-Online van.
bent az irodában Digi van, bejelentkeztem az egyik benti gépre és ott is hibátlanul betöltődött minden.

Jóh, UPC-nél attól még szopatás van szintúgy.
ez elég gyanúsan így van, mivel beírta, és szövegértelmezni még úgy nagyjából tudok is :)
én csak arra reflektáltam, hogy a "hiba nem az ön készülékében van" kifejezés hülyeség volt ebben az esetben, mert idestova ismerhet 3-4 éve minimum, ennyiből meg kiderülhetett volna számára, hogy nem megalapozatlanul emlegetem a datanet-et, hanem esetleg előtte utánaérdeklődtem chat-en másoktól, illetve isitdownakármi oldalon is teszteltem. szóval azzal tisztában vagyok, hogy nem az én gépemmel van a gond, hanem minimum 1 szolgáltató felhasználói szopóálarcban vannak.
az hogy UPC ügyfelek is szopnak nem sokat változtat a dolgon részemről. szóval csak simán felsoroltam "oknyomozásomat".

de youtube videókon kívül minimális külföldi oldal igényem van, + mára eleget bámultam a képernyőt, szóval most lépek olvasni, aztán próbát teszek az alvással.
szerk: azt a sok idiótaságot, amiket mostanában álmodok...
kb fél hónapja majdnem beírtam, hogy mostanában semmi földtől elrugaszkodott álmom nincs, szinte mind dögunalom.
erre mostanában nincs olyan nap, hogy ne WTF érzéssel keljek föl.