Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta

Van az az érzés, amikor szépen zenét hallgatva mentek valahova, és útközben az utcán véletlenül mellétek csapódik egy nem túl gyakran látott ismerős akinek a neve se ugrik be, és akkor illendő kikapcsolni a zenét és udvariasan beszédbe elegyedni vele a közösen megtett útszakasz erejéig, de nincs nagy kedvetek tereferélni vele, a zene pedig jó volt és szívesebben hallgattátok volna azt tovább. Ez az érzés nektek is ismerős, vagy csak én vagyok ilyen antiszociális mizantróp?




Volt itt nálunk vendégségben egy távoli rokon rokona, egy kb. 70 éves nyugdíjas német színész. Nagyon durva, hogy köznapi élőbeszédben is használta a Lampshade Hanging német megfelelőjét (kb. rote Lampe dastellen vagy ilyesmi )... nem gondoltam volna, hogy a szakmai nyelv náluk ennyire beszivárogjon a mindennapi szóhasználatba is. Persze infós vagyok, nem szólhatok egy szót se :)

Moha

Gyerekek, ennyire nem lehet kicsi a világ!  :muhahah:

[spoiler=Bringa vs. kocsi feat. Murphy&Irony]Rendbe rakattam szerdán a biciklimet, hogy tudjak vele munkába járni (elvégre drága a benzin és jót tesz egy kis mozgás). Ma reggel el is indultam, örültem, hogy be is fogok érni időben, de csak másfél km-re jutottam otthonról. Egyik utcasarkon ugyanis elém futott egy kocsi (pontosabban oldalról kapott el). Kiszáll a srác, kérdezi, minden rendben van-e, mondja, segít, vigyük el a bringát. Mondom épp dolgozni indultam, xy utcán dolgozok. Erre kiszáll az utasülésről a srác barátnője... a kolléganőm. Mondom, ilyen nincs!
Nekem hála Istennek nem lett nagy bajom, mert csak ellökött a kocsi és nem kenődtem fel rá, de hogy pont a kollegina fiúja üssön el!? :P
A biciklinek jobban fájt a történet: kerék és villa csere lesz.  :frown:

Nos, annál a saroknál asszem jobban kell vigyáznom. Hiába bicikliúton mentem, hiába volt elsőbbségem, a sarki tömör betonkerítés miatt sem a kocsi nem látott engem, sem én őt. Utálom az ilyen kerítéseket...  :Eztneked: [/spoiler]

.Attila

Quote from: Moha on 2011-04-22, 12:31:30
Gyerekek, ennyire nem lehet kicsi a világ!  :muhahah:

[spoiler=Bringa vs. kocsi feat. Murphy&Irony]Rendbe rakattam szerdán a biciklimet, hogy tudjak vele munkába járni (elvégre drága a benzin és jót tesz egy kis mozgás). Ma reggel el is indultam, örültem, hogy be is fogok érni időben, de csak másfél km-re jutottam otthonról. Egyik utcasarkon ugyanis elém futott egy kocsi (pontosabban oldalról kapott el). Kiszáll a srác, kérdezi, minden rendben van-e, mondja, segít, vigyük el a bringát. Mondom épp dolgozni indultam, xy utcán dolgozok. Erre kiszáll az utasülésről a srác barátnője... a kolléganőm. Mondom, ilyen nincs!
Nekem hála Istennek nem lett nagy bajom, mert csak ellökött a kocsi és nem kenődtem fel rá, de hogy pont a kollegina fiúja üssön el!? :P
A biciklinek jobban fájt a történet: kerék és villa csere lesz.  :frown:

Nos, annál a saroknál asszem jobban kell vigyáznom. Hiába bicikliúton mentem, hiába volt elsőbbségem, a sarki tömör betonkerítés miatt sem a kocsi nem látott engem, sem én őt. Utálom az ilyen kerítéseket...  :Eztneked: [/spoiler]

Még akkor is vigyáznod kell bicikliúton, ha arra van rálátás. Egyszerűen sok autós nem is figyeli a bicikliutat.

Nakedape

jah igen a bicikli út jó h kötelező de általában veszélyesebb...,  óvatosan

amúgy itt egész összeszedték, plusz tán érdemes tanácsok a szabályokon kívül
http://plasma.szfki.kfki.hu/~csillag/kerekpar_kresz/Kerekpar_KRESZ.pdf
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Próféta on 2011-04-22, 01:24:49
Van az az érzés, amikor szépen zenét hallgatva mentek valahova, és útközben az utcán véletlenül mellétek csapódik egy nem túl gyakran látott ismerős akinek a neve se ugrik be, és akkor illendő kikapcsolni a zenét és udvariasan beszédbe elegyedni vele a közösen megtett útszakasz erejéig, de nincs nagy kedvetek tereferélni vele, a zene pedig jó volt és szívesebben hallgattátok volna azt tovább. Ez az érzés nektek is ismerős, vagy csak én vagyok ilyen antiszociális mizantróp?
Pont az ilyenek miatt nem hallgatok egy ideje zenét mp3-ról.

Quote from: Moha on 2011-04-22, 12:31:30
Gyerekek, ennyire nem lehet kicsi a világ!  :muhahah:

[spoiler=Bringa vs. kocsi feat. Murphy&Irony]Rendbe rakattam szerdán a biciklimet, hogy tudjak vele munkába járni (elvégre drága a benzin és jót tesz egy kis mozgás). Ma reggel el is indultam, örültem, hogy be is fogok érni időben, de csak másfél km-re jutottam otthonról. Egyik utcasarkon ugyanis elém futott egy kocsi (pontosabban oldalról kapott el). Kiszáll a srác, kérdezi, minden rendben van-e, mondja, segít, vigyük el a bringát. Mondom épp dolgozni indultam, xy utcán dolgozok. Erre kiszáll az utasülésről a srác barátnője... a kolléganőm. Mondom, ilyen nincs!
Nekem hála Istennek nem lett nagy bajom, mert csak ellökött a kocsi és nem kenődtem fel rá, de hogy pont a kollegina fiúja üssön el!? :P
A biciklinek jobban fájt a történet: kerék és villa csere lesz.  :frown:

Nos, annál a saroknál asszem jobban kell vigyáznom. Hiába bicikliúton mentem, hiába volt elsőbbségem, a sarki tömör betonkerítés miatt sem a kocsi nem látott engem, sem én őt. Utálom az ilyen kerítéseket...  :Eztneked: [/spoiler]
Biztosan csak féltékeny és irtja a konkurenciát. ::)

Nakedape

mondjuk azért a kicsi világ érzést javítja, ha nem ugyanoda tartó, ugyanott dolgozó ismerőssel koccansz  :__devil:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-04-22, 01:24:49
Van az az érzés, amikor szépen zenét hallgatva mentek valahova, és útközben az utcán véletlenül mellétek csapódik egy nem túl gyakran látott ismerős akinek a neve se ugrik be, és akkor illendő kikapcsolni a zenét és udvariasan beszédbe elegyedni vele a közösen megtett útszakasz erejéig, de nincs nagy kedvetek tereferélni vele, a zene pedig jó volt és szívesebben hallgattátok volna azt tovább. Ez az érzés nektek is ismerős, vagy csak én vagyok ilyen antiszociális mizantróp?
sztem a "The Deeper Meaning of Liff: A Dictionary of Things There Aren't Any Words for Yet--But There Ought to Be" című könyvben tippre szó is lett erre az érzésre alkotva :D

szpeter

Quote from: Kvikveg on 2011-04-22, 00:18:31
Grat! Ich gratuliere dich!
Rigoba mentel, vagy legalabb valami kulfoldon is nemzetkozi helyre? (Egyaltalan letezik meg a Rigo utcai penznyelo?)
Danke schön!
Origóba mentem,ja.(most így nevezi magát a kis cseles :D) Volt egy csaj aki már vagy harmadszorra ment, ő meg is kérdezte az ügyfélszolgálatostól,hogy fűződik-e érdekük a vizsgáztatóknak megbuktatni a jelentkezőket :D


Kvikveg

Quote from: szpeter on 2011-04-22, 13:41:42
Quote from: Kvikveg on 2011-04-22, 00:18:31
Grat! Ich gratuliere dich!
Rigoba mentel, vagy legalabb valami kulfoldon is nemzetkozi helyre? (Egyaltalan letezik meg a Rigo utcai penznyelo?)
Danke schön!
Origóba mentem,ja.(most így nevezi magát a kis cseles :D) Volt egy csaj aki már vagy harmadszorra ment, ő meg is kérdezte az ügyfélszolgálatostól,hogy fűződik-e érdekük a vizsgáztatóknak megbuktatni a jelentkezőket :D
Mennyiert csinaljak es miert nem TELCre mesz, az legalabb nem csak itthon nemzetkozi.
Komolyan nem ertem miert mennek meg emberek oda, errol engem a "nyuszika sz*pni jarsz ide?" vicc jut az eszembe.
HA jol latom 25 a kozep nemet az Origonal, 30 a TELCnel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Nekem rigós nyelvvizsgám van, az szar? Pont azért mentem oda mert azt mondták az elég jó, és el is ismerik nemzetközileg (a papíron amit kaptam ez áll, benne van vagy 4 nyelven hogy én mostan tudok angolul)
Ja és grat szpeter! :appl:

Kvikveg

Quote from: Én on 2011-04-22, 21:11:10
Nekem rigós nyelvvizsgám van, az szar? Pont azért mentem oda mert azt mondták az elég jó, és el is ismerik nemzetközileg (a papíron amit kaptam ez áll, benne van vagy 4 nyelven hogy én mostan tudok angolul)
Ja és grat szpeter! :appl:
Azzal, hogy azt rairjak, kitorolheted kb.
En eddig barhol neztem az Origot nem fogadtak el. Ez a "Magyarorszagon nemzetkozi" kategoria, a bent ulo csokosokkal. Pl most random google-val http://www.nyak.hu/doc/eu.asp
Angolbol pl az IELTS kellett kanadai bevandorlasihoz.
Nemetbol TELCre mentem ugyanilyen okokbol.
Franciabol meg a TEF elfogadott a bevandorlasihoz.
Az Origo raadasul ha ugyanolyan mint nekem regen volt, akkor sokkal szivatosabb. Nekem pl a fentieknel nem volt magyar-> masik nyelv forditas, de masik nyelv-> magyar sem. Viszont megneztek, hogy az adott nyelvet ismerem-e. Mind egynyelvu vizsga volt.
En raadasul azert sem mennek oda, mert ok egyeduralkodok voltak sokaig, es en nem vagyok hajlando egy kigyofeszket penzelni azutan hogy van masik, jobb alternativa. Engem ketszer meghuztak anno angol irasbelibol es harmadszorra mentem at, pedig nagyon jo nyelverzekem van es felkeszultem. Szoval kapjak be. Csak a penzre mennek. Ja, es akkor meg csak ugy lehetett megnezni az irasbelit, hogy csak a vizsgazo mehetett be, elore kellett szolni, es bent nem lehetett masolatot kesziteni a papirrol, tehat undorito modon kihasznaltak a poziciojukat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én


Kvikveg

Quote from: Én on 2011-04-22, 22:35:27
Fasza... :(
Ha esetleg vigasztal a bevandorlashoz nekem csak friss (1-2 eves) vizsgat fogadtak el.
Gondolom helyfuggo, de ha gimiben vizsgaztal, az egyetem vegere minimum 5 eves lesz, az meg mar reginek szamit ha valahova jelentkezel. Szerintem. Amugy meg az szamit, hogy tenylegesen tudsz-e angolul.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Quote from: Kvikveg on 2011-04-23, 01:55:11
Szerintem. Amugy meg az szamit, hogy tenylegesen tudsz-e angolul.
Dat.
Legtöbb helyen senkit nem érdekel a nyelvvizsga, mert ha kell a nyelvtudás, úgyis lesz angol nyelven is interview, ha meg nem, akkor ritkán feltétel.

Nekem pl csak középszintű angol nyelvvizsgám van, mert sajnálom kifizetni a felsőfokú papirért a több 10k forintot, pedig muszály lesz diploma előtt...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2011-04-23, 02:20:27
Quote from: Kvikveg on 2011-04-23, 01:55:11
Szerintem. Amugy meg az szamit, hogy tenylegesen tudsz-e angolul.
Dat.
Legtöbb helyen senkit nem érdekel a nyelvvizsga, mert ha kell a nyelvtudás, úgyis lesz angol nyelven is interview, ha meg nem, akkor ritkán feltétel.

Nekem pl csak középszintű angol nyelvvizsgám van, mert sajnálom kifizetni a felsőfokú papirért a több 10k forintot, pedig muszály lesz diploma előtt...
j. j. j.
Munkahelyen nem kell, de pl ha kulfoldre akar menni osztondijjal, vagy pl nekem a bevandorlasihoz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Nakedape on 2011-04-22, 13:19:47
mondjuk azért a kicsi világ érzést javítja, ha nem ugyanoda tartó, ugyanott dolgozó ismerőssel koccansz  :__devil:
A srácot nem ismetem (eddig), a kollegina meg épp szabadnapos volt. De legalább a srác így tudta hova kell menni: bevitt dolgozni, meg a kerót a szervízbe. Én megúsztam pár horzsolással.

SaiyaGin

Rendes volt apámtól, hogy kérés nélkül főzött nekem teát, de azért szólhatott volna róla még azelőtt, hogy kihűlt volna...

Xzone

Szeretnék köszönetet mondani a Hen Zeminek, amiért pont a húsvéti töltött káposzta elfogyasztása közben jutott eszembe a szarevôs része.

SaiyaGin

Quote from: Xzone on 2011-04-24, 16:17:47
Szeretnék köszönetet mondani a Hen Zeminek, amiért pont a húsvéti töltött káposzta elfogyasztása közben jutott eszembe a szarevôs része.

:lul:

Moha

Quote from: Xzone on 2011-04-24, 16:17:47
Szeretnék köszönetet mondani a Hen Zeminek, amiért pont a húsvéti töltött káposzta elfogyasztása közben jutott eszembe a szarevôs része.

Member

Quote from: Xzone on 2011-04-24, 16:17:47
Szeretnék köszönetet mondani a Hen Zeminek, amiért pont a húsvéti töltött káposzta elfogyasztása közben jutott eszembe a szarevôs része.
Figyelj, neked jutott az eszedbe, nem egy belső hang kényszerített. :)

Cheesy

Quote from: Kvikveg on 2011-04-22, 22:26:49
Quote from: Én on 2011-04-22, 21:11:10
Nekem rigós nyelvvizsgám van, az szar? Pont azért mentem oda mert azt mondták az elég jó, és el is ismerik nemzetközileg (a papíron amit kaptam ez áll, benne van vagy 4 nyelven hogy én mostan tudok angolul)
Ja és grat szpeter! :appl:
Azzal, hogy azt rairjak, kitorolheted kb.
En eddig barhol neztem az Origot nem fogadtak el. Ez a "Magyarorszagon nemzetkozi" kategoria, a bent ulo csokosokkal. Pl most random google-val http://www.nyak.hu/doc/eu.asp
Angolbol pl az IELTS kellett kanadai bevandorlasihoz.
Nemetbol TELCre mentem ugyanilyen okokbol.
Franciabol meg a TEF elfogadott a bevandorlasihoz.
Az Origo raadasul ha ugyanolyan mint nekem regen volt, akkor sokkal szivatosabb. Nekem pl a fentieknel nem volt magyar-> masik nyelv forditas, de masik nyelv-> magyar sem. Viszont megneztek, hogy az adott nyelvet ismerem-e. Mind egynyelvu vizsga volt.
En raadasul azert sem mennek oda, mert ok egyeduralkodok voltak sokaig, es en nem vagyok hajlando egy kigyofeszket penzelni azutan hogy van masik, jobb alternativa. Engem ketszer meghuztak anno angol irasbelibol es harmadszorra mentem at, pedig nagyon jo nyelverzekem van es felkeszultem. Szoval kapjak be. Csak a penzre mennek. Ja, es akkor meg csak ugy lehetett megnezni az irasbelit, hogy csak a vizsgazo mehetett be, elore kellett szolni, es bent nem lehetett masolatot kesziteni a papirrol, tehat undorito modon kihasznaltak a poziciojukat.

2 éven belül tervezem, hogy letelepedésre pályázok vagy Kanadába vagy vissza Új-Zélandra. Gondolkoztam már ezen a nyelvvizsga témán, nekem is "Rigó utcai" "C" van (A és B külön mert írásbelin egyszer meghúztak), zöldkötetes bizonyítvány-utánzat. A mai napig nem tiszta, hogy míg én 1 évvel érettségi előtt egy egész nyarat, plusz rengeteg időt rászántam a felkészülésre (mellesleg általános iskola 2. osztályától kezdve tanultam angolt, de ott is és gimiben is németes osztályba jártam, abból a kutya-nyelvből mégse tettem nyelvvizsgát..) és általános megítélés szerint is ez a változat volt a nehezebb. Már akkoriban is volt ú.n. akkreditált "nemzetközi" nyelvvizsga, de úgy voltam vele, hogy ez többet ér. Más meg elment arra könnyített szarra és lett neki nemzetközi "C". errefel az övét elfogadják külföldön az enyém meg mintha nem is létezne.
Az adott némi kárpótlást, hogy éles helyzetben nekem kevesebb időbe telt átállnom az ottani nyelvre (NZ, 2003-2004), de akkor is vérlázítónak tartom a dolgot.
Ha most majd pályáznék külföldi állampolgárságra, akkor le kell tennem újra egy nyelvvizsgát?

Illetve 1-2 hete olvastam a kanadai hivatalos bevándorlási oldalon a követelményeket, ha lesz (idén már remélem..) diplomám, akkor vagy 4 év igazolt munkaviszony, vagy 2 év "secondary post graduate" képzés után lehet pályázni a letelepedésre. Legalábbis Kanadában. Illetve valamiért az építészek lekerültek a "piros listáról" mint hiányszakmák, pedig évekig ott voltak :( Érdekes lesz ez az egész, ha egyszer oda érek...

szpeter

Vhogy annyira nem tok erre a nemzetkezi elfogadottságra mit mondani..nem lettem lesújtva igazán,de azért elgondolkoztam rajta.Minden esetre kösz az infókat,gratulácijókat.. :) Ha dolgozni még jó lesz külföldön,akkor jó nekem; a bevándorlás nem aktuális. Az a röhej,hogy a Telc-en gondolkodtam,de úgy logikáztam,hogy az origó nehezebb tán többet is ér. :falba:

Makos

BME nyelvvizsgával mi a helyzet?

Kuroi Tenshi

Bonsoir mesdames et messieurs, rossz pénz nem vész el,
hazaérkeztem. Történt valami érdekes az utóbbi hetekben?

.Attila


Fazék


.Attila

#47668
Quote from: Fazék on 2011-04-25, 11:12:44
Quote from: .Attila on 2011-04-25, 10:52:42
Nem.
de történhetett volna!

Ja várj, tudom már! Amikor... de mégsem.

Én

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-04-25, 03:53:12
Bonsoir mesdames et messieurs, rossz pénz nem vész el,
hazaérkeztem. Történt valami érdekes az utóbbi hetekben?
motifator vett egy dögös kocsit :D De azonkívül nem emlékszem... Húsvét?