Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-04-25, 03:53:12
Bonsoir mesdames et messieurs, rossz pénz nem vész el,
hazaérkeztem. Történt valami érdekes az utóbbi hetekben?

Unalom. :(   És senkinek nem köll az eladó vga-m. :(

Member

Van rajta AGP slot? :Kiraly:

Member


Én

Nagyon alkotmány-lázban égsz :D

Member

Quote from: Én on 2011-04-25, 15:48:43
Nagyon alkotmány-lázban égsz :D
Mégis eltévesztettem kettőt. :/

Kvikveg

Quote from: Cheesy on 2011-04-24, 17:58:43
2 éven belül tervezem, hogy letelepedésre pályázok vagy Kanadába vagy vissza Új-Zélandra. ...
Vissza?
Nekem friss nyelvvizsgat kertek, es akkor az atfutasi ido 3 ev volt, szoval beadas utan vizsgaztam, amikor mar bekertek a papirokat. Viszont az IELTSen nincs ez a "csokost atengedem, tobbi meg szivjon" felallas.
Epiteszkent azt is nezd meg, hogy itt mit ersz a diplomaddal, lehet, hogy semmit. Az, hogy a bevandorlasi hivatal elfogadja a diplomadat, nem jelenti azt, hogy a munkaadok is tart karokkal fogadnak.

Nem tudom miert hiszik sokan, hogy ha egy vizsga nehezebb, akkor a papir amit kapsz tobbet er... get a brain.
Papirszinten az elfogadott papir er sokat, tudasszinten meg a tudas.

Na rant mode off.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Én is rigó utcait csináltam annakidején középsuliban, de akkor még csak azért járt pont a felvételin. Talán akkor kezdődött az, hogy lehetett Pitmant csinálni, aztán azt honosítani, de akkoriban ez még nagyon új volt, a tanárom a rigó utcai követelményeket ismerte, ezért én is arra mentem.

Az általános élettapasztalat az, hogy nyelvvizsgát ugyan beírod az önéletrajzba, de úgyis mindenhol van angol szűrés az állásinterjún. Lehet, hogy Kanadába kell a bevándorláshoz friss nyelvvizsga, de ez a többséget nem érinti szerintem. Nekem ide Amerikába nem kellett semmi, még a vízumhoz is kérhettem volna tolmácsot, ha nem tudnék angolul. Szerintem a zöld kártyához se fog kelleni semmi vizsga, itt vagyok, tudok angolul, ez a lényeg.

Szal azért nem kell pánikolni, hogy a rigó utcai papír semmit nem ér. Pontot ér felvételin, meg diplomához úgyis kell nyelvvizsga, szal örülj neki, hogy van. Munkavállaláshoz mindenhol azt nézik, hogy tudsz-e angolul, külföldi egyetemre felvételihez meg kanadai (és egyéb) bevándorláshoz meg újra kell vizsgázni, hát na bumm, ez van. Annyi vígasztaljon, hogy ha egy rigó utcai középfokot meg tudtál csinálni, akkor a nemzetközi vizsga valószínűleg ultrakönnyen fog menni. Én pár éve csináltam TOEIC tesztet, az ilyen amerikai egynyelvű vizsga, leginkább munkavállaláshoz kérik, mert elsősorban üzleti nyelv. 990 pont a maximum, nekem könnyedén lett 955. Ok, mondjuk ebbe már belejátszott a sok évnyi angol feliratos animézés is :)

Szal no para, a rigó utca Magyarországon tökéletes, ha meg valakinek mégse lenne jó, akkor már könnyű lesz újravizsgázni, miután a rigó utcai tudás megvan.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Az én két fillérem:

Én még a középiskolában (azaz az özönvíz előtt) csináltam meg a Rigó utcai középfokot (angolból és németből is), mert azzal ki lehetett váltani a nyelvórára járást (na meg az érettségit).

Aztán olyan dinoszaurusz munkahelyre kerültem, ahol erre és csak erre a nyelvvizsgára adnak nyelvpótlékot.
Hiába csináltam meg még az egyetem vége felé a TOEFL-t (mert az kellett az amerikai PhD-hez) 97%-ra, az mintha nem is létezne, de a rigó utcai nyv., hiába teljesen értéktelen máshova, az én esetemben konkrét anyagi előnyhöz juttatott.

Ilyen is van.

Failure is the default option

Moha

Én is még az őskorban, 16 éves korom körül csináltam meg a rigó utcait angolból (középfok), de munkahelyeken senkit nem érdekelt a bizonyítvány. Értsem a nyelvet és kész. Még mikor a UPC-nél az angol ügyfeleket is be lehetett vállalni (némi plusz pénzért), akkor sem volt lényeg a nyelvvizsga (volt olyan kolléga, akinek nem volt, mégis rendesen lekezelte a hívásokat). Szóval (itthon legalább is) gyakorlati tudás szerintem többet ér.

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2011-04-25, 21:41:40
(volt olyan kolléga, akinek nem volt, mégis rendesen lekezelte a hívásokat)

"hello, it, have you tried turning it off and on again?" ;D

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-04-26, 02:20:33
Quote from: Moha on 2011-04-25, 21:41:40
(volt olyan kolléga, akinek nem volt, mégis rendesen lekezelte a hívásokat)

"hello, it, have you tried turning it off and on again?" ;D

Nem sokkal előztél meg. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Van ugye a mostani változás hogy  a BKV ellenőrökkel mászkálhatnak közterületisek is. Ugye ők hivatalos személynek minősülnek, így bírságoláskor ők elkérhetik a személyit.BKV-sok nem.
Viszont egy ismerős meg azt mondja hogy törvény szerint a közterületisek nem adhatják át 3. személynek(BKV ellenőr) a hivatalos papírjainkat.Ergó nem is tudnak megbírságolni.  Ebben van igazság vagy hülyeség az egész?

Makos

Elvileg igaz.

Member

A kérdés az, hogy a közterületis felírhatja-e az adataidat a bkv-s papírokra.

.Attila

Quote from: Cloud on 2011-04-26, 15:04:41
Van ugye a mostani változás hogy  a BKV ellenőrökkel mászkálhatnak közterületisek is. Ugye ők hivatalos személynek minősülnek, így bírságoláskor ők elkérhetik a személyit.BKV-sok nem.
Viszont egy ismerős meg azt mondja hogy törvény szerint a közterületisek nem adhatják át 3. személynek(BKV ellenőr) a hivatalos papírjainkat.Ergó nem is tudnak megbírságolni.  Ebben van igazság vagy hülyeség az egész?

Én úgy értelmeztem, hogy a közterületis is büntethet.
Talán legálisan kéne utazni és nem a kiskapukat keresni.

NLZ

Quote from: .Attila on 2011-04-26, 15:35:13
Quote from: Cloud on 2011-04-26, 15:04:41
Van ugye a mostani változás hogy  a BKV ellenőrökkel mászkálhatnak közterületisek is. Ugye ők hivatalos személynek minősülnek, így bírságoláskor ők elkérhetik a személyit.BKV-sok nem.
Viszont egy ismerős meg azt mondja hogy törvény szerint a közterületisek nem adhatják át 3. személynek(BKV ellenőr) a hivatalos papírjainkat.Ergó nem is tudnak megbírságolni.  Ebben van igazság vagy hülyeség az egész?

Én úgy értelmeztem, hogy a közterületis is büntethet.
Herp derp.
Ám tökmindegy, hogy mi a szabály vagy a törvény, a közterületis odaadja az adataidat az ellenőrnek, ha nem épp az ellenőr fogja kivenni a kezedből a közterületisnek nyújtott irataidat.
[reserved]

.Attila

Quote from: NLZ on 2011-04-26, 16:26:35
Quote from: .Attila on 2011-04-26, 15:35:13
Quote from: Cloud on 2011-04-26, 15:04:41
Van ugye a mostani változás hogy  a BKV ellenőrökkel mászkálhatnak közterületisek is. Ugye ők hivatalos személynek minősülnek, így bírságoláskor ők elkérhetik a személyit.BKV-sok nem.
Viszont egy ismerős meg azt mondja hogy törvény szerint a közterületisek nem adhatják át 3. személynek(BKV ellenőr) a hivatalos papírjainkat.Ergó nem is tudnak megbírságolni.  Ebben van igazság vagy hülyeség az egész?

Én úgy értelmeztem, hogy a közterületis is büntethet.
Herp derp.
lol I edited his text to herp derp

Te ott vagy minden esetnél, látod, hogy minden esetben odaadja az adatokat?
Senki le se tojja, hogy a BKV-s láthatja az adatokat, csak ezzel az ürüggyel akarnak kibújni a büntetés alól.

Member

Mert mit gondoltál, NLZ, akkor miként büntessen meg? Egy banki ügyintézéskor is látja a személyzetis az adataidat, oda nem akarsz rendőrt állítani?

Cloud

Quote from: .Attila on 2011-04-26, 15:35:13
Quote from: Cloud on 2011-04-26, 15:04:41
Van ugye a mostani változás hogy  a BKV ellenőrökkel mászkálhatnak közterületisek is. Ugye ők hivatalos személynek minősülnek, így bírságoláskor ők elkérhetik a személyit.BKV-sok nem.
Viszont egy ismerős meg azt mondja hogy törvény szerint a közterületisek nem adhatják át 3. személynek(BKV ellenőr) a hivatalos papírjainkat.Ergó nem is tudnak megbírságolni.  Ebben van igazság vagy hülyeség az egész?

Én úgy értelmeztem, hogy a közterületis is büntethet.
Talán legálisan kéne utazni és nem a kiskapukat keresni.

Céges bérletem van, én nem bliccelek, csak erről beszélgettünk a minap.

Flaser

Quote from: Én on 2011-04-25, 12:43:59
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-04-25, 03:53:12
Bonsoir mesdames et messieurs, rossz pénz nem vész el,
hazaérkeztem. Történt valami érdekes az utóbbi hetekben?
motifator vett egy dögös kocsit :D De azonkívül nem emlékszem... Húsvét?
Kijött a Portal 2 játszható crack-je.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

buszokon viszont azt látom kiírva, hogy az ellenőr hivatalos személyesnek minősül, (vagy vmi hasonlónak,) így igazoltathat is.

hazudnak a kiírással?

amúgy Domi azt mondja, hogy én lehetek a BKV kedvence, mert olyan hülye vagyok, hogy még akkor is lyukasztottam jegyet, amikor volt érvényes bérletem, csak még igazolványom nem volt hozzá reggel, csak délután tudtam csináltatni :redface:

.Attila

Én csak azt olvastam, hogy a közterület ellenőr igazoltathat.

Fazék

#47692
ma este olyan jó kis hasogató fejfájásom volt, hogy kb hajnali 5-re szedtem össze egyáltalán az erőt, hogy fölkeljek és bevegyek rá valamit, mert ez magától nem fog elmúlni. ha nem lett volna elég a fejfájás, akkor az allergia biztosan fölkeltett, fél-egy óránként hogy ideje orrot fújni, hogy levegőhöz is jussak.
de legalább a délelőttöt sikerült ellógnom így munkából, mert 9-kor sikerült fölkelnem, végre nagyjából fejfájás nélkül, már "csak" allergiával kínozva.
azt hiszem irány a doki, egy hónapnyi gyógyszert kipróbálok, aztán meg lehet próbát teszek ezzel a japán kristálygombával vagy miafenével, amit több allergiás ismerős is ajánlott már...

szerk: na ez is érdekes. a gépem nem hajlandó sleep módban maradni. leáll, de egy pillanatra rá újból elindul... hát akkor marad a kikapcs.

Nakedape

front, én tegnap elkezdtem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Minden politikai felhang nélkül, de aki ezt a pénz és elsősorban papírpazarlast kitalálta, addig ütném, amíg mozog. Nem elég, hogy a pályáztatási rendszer milyen szintű idiotizmus (fuck Yeah több száz oldalas pályázat, 3 példányban nyomtatva kell beadni), ennek a tetejébe basszunk el meg 300+M lap papírt... (nem, cseppet sem vagyok zöld, de a papír agyatlan pazarlása mindig felháborít)
http://m.index.hu/belfold/2011/04/27/mindenkinek_kipostazzak_az_alkotmanyt/
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Simán belefér, ha ipadra futja a munkatársaknak. Mert ezzel sok pézt fognak megspórolni állítólag. Sokkal többet mintha használnák a jelenlegi laptopokat és nem nyomogatnák annyit a print gombot jah...
Mondjuk ha tényleg kiküldik én azért elolvasom. Kihuzogatok belőle pár dolgot aztán visszaküldöm nekik :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member


Cloud

Ja, gratulálok az illetékeseknek.

Fazék

teljesen értelmetlen pénzszórás, amivel jópár átnevezés esetében az ott lakókat is csak szopatják, mert most járkálhatnak mindenfelé, hogy átírassák a lakcímüket... szerencsétlen ott lévő cégekről már nem is szólva, akiknek a hivatalos ügyintézés még nagyobb szopás lehet és a teljes reklámanyagaikon írhatnak át mindent :)

Cloud

Erről meg ne is beszéljünk.  ::)    Én mondjuk már a Ferihegy átnevezését sem nagyon értem, de hát én ilyen tudatlan vagyok. :)