Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: Kvikveg on 2012-04-24, 01:10:19
Quote from: Próféta on 2012-04-24, 01:03:01
...
De nem a "még drágább az életed"-hez kellett a magyarországi helyszín?
:lol:
+1
[spoiler=régi][/spoiler]

Kuroi Tenshi

#51061
Quote from: kada on 2012-04-23, 23:54:24
Persze ha lenne deMODitarizált övezet ahol free-for-all no rules...

gb2 4ch / lóhere / etc

Quote from: Próféta on 2012-04-24, 01:03:01
Cipő használati utasítást olvastatok már? Nagyon kész :lul: Eszméletlenül be akarják védeni magukat, hogy ne kelljen jótállást fizetni.

És nem is teszik. Tavaly 4 hónap alatt szét- / berepedt egy pár cipőm mindkét
sarka (valahogy üreges volt, s az betört). Visszavittem, hogy azért már mégse
csak 4 hónapig tartson egy cipő, tv szerinti x helyett x+2 napot csücsültek
rajta, és visszautasították a jótállási igényem. Oda se megyek többet vásárolni,
s ez még a drágábbik fajtáik közül való volt, el se akarom képzelni, hogy a többi
milyen lehet (Deichmann).

Quote from: Próféta on 2012-04-24, 01:03:01
De nem a "még drágább az életed"-hez kellett a magyarországi helyszín?

Touché

Lythis

#51062
Quote from: Darkstar on 2012-04-23, 23:10:52
Tudom, hogy a politika tilos, meg minden, de ezt már nem bírom...
[spoiler]http://index.hu/tech/cellanaplo/2012/04/23/megszunik_az_ingyen_telefonalas/
Meg a faszom nem kéne? A jó kurva anyjukat adóztatnak valamin, amiben már megfizeten a csodás, világszinten is alacsony áfát?
Na jó, fizetnék többet, is, ha tudnám, hogy kerozinra megy, amivel leöntik és felgyújtják magukat drágalátos politikusaink, de erre sajnos nem számítok. Maguktól legalábbis nem fogják meglépni... Amúgy ez nálam olyan 10%+ drágulás a percdíjban, a KIBASZOTT SEMMIÉRT.
Marad a skype, ahol lehet. És ezek után itt húzom le az államot, ahol tudom. Minden egyes rothadt fillérnek, amit jogszerűen ki lehet húzni a zsebükből, utána fogok menni.
:Eztneked: :Eztneked:[/spoiler]
Máris jobb.
Ne is mondd, olyan szinten felb*sztam az agyam rajta, hogy bleh.  :ejj:

Also:
Quote from: DarkstarMarad a skype, ahol lehet.
Azt fedte volna le az internet-adó :P

De a kedvenc részem az volt, hogy " Hasonló, fogyasztási típusú telekommunikációs adóra a dokumentum szerint találhatunk példát az Egyesült Államok számos tagállamában és Máltán." (portfolio.hu-n írták)
Basszus az ÁLLAMOKBAN?! Jah, mert tökre reális párhuzam, tényleg. Csináljunk már úgy, mintha ott is a költségvetési hiányt kéne befoltozgatni ezzel  ::)
Azt már meg sem jegyzem, hogy ott a legmagasabb áfa kb 13% körül van...

kada

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-04-24, 01:49:04
Quote from: kada on 2012-04-23, 23:54:24
Persze ha lenne deMODitarizált övezet ahol free-for-all no rules...
Valami azt súgja okkal nincs ilyen...
gb2 4ch / lóhere / etc

A kettőből 4ch-ról tudom hogy mi fán terem, de ott nem remélnék túlzottan felemelő politikai eszmecserét.
De végülis sehol se, így jön be a képbe a belső idézet i része.

noriko

Quote from: Próféta on 2012-04-24, 01:03:01
De nem a "még drágább az életed"-hez kellett a magyarországi helyszín?
:lol: :Kiraly:


Más: ma sincs semmi kedvem dolgozni... :(
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2012-04-24, 10:59:07
Más: ma sincs semmi kedvem dolgozni... :(
Nekem sincs, bár ma hálistennek nem kell, mert más dolgom van - amikhez ugyan úgy semmi kedvem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2012-04-24, 11:50:11
Quote from: noriko on 2012-04-24, 10:59:07
Más: ma sincs semmi kedvem dolgozni... :(
Nekem sincs, bár ma hálistennek nem kell, mert más dolgom van - amikhez ugyan úgy semmi kedvem.

Nekem nem is kell :P
De sajnos már csak egy hétig (akkor kezdek az új helyen)
Azért el tudnám viselni, ha így maradna ;D

Selmo

Hetek óta fáj a fejem, voltam dokinál, azt hazudta valószínűleg "fejfájás" - no shit sherlock - de azért adott egy beutalót a neurológiára, ahol "valószínűleg nem találnak semmi szervi problémát". Felhívom őket időpontért: aug 10. Egyelőre vívódok a sírás és a nevetés között. Ha azt akarom, hogy megvizsgáljanak sétáljak be az ügyeletre és hazudjak szédülést, kettős látást, egyensúlyzavarokat? Ja és nem ugorhatsz le a hídról, mert az élet :blabla: de nyugodtan megdögölhetsz a sorodra várva.
Kérem haladjanak tovább, nincs itt semmi látnivaló!

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Na, már azt hittem, hogy valami gond van, mert a reumára két hetet adtak a fájó lábfejemre. :)  De, köszi, hogy megnyugtattál. :D
[reserved]

Acchan

Már egy éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és végre az évforduló alkalmából megkaptam a közalkalmazotti utazási kedvezményes papíromat. A hónap közepén azonban felmondtam, és ma közlik velem, hogy adjam vissza.  :morci:

Akárhogy is nézem, ez az ő szemszögükből egy darab papír, a lebukási esély nulla, a kutyát sem érdekli, hol dolgozom, ha van egy pecsét és aláírás az elején... Szóval, gyanítom, hogy inkább még egy utolsót belém akartak rúgni. Tudják is, hogy sokat utazom... Azért holnap megkérdem már, hogy az e havi Bözsi utalványt (sz*ros 5.000 Ft amúgy) is elkobozzák-e esetleg, vagy azt megkaphatom?  ::)

Fazék

Quote from: Acchan on 2012-04-24, 21:20:01
ööö lehet hogy félreértelek, de tessék?
szóval fölmondasz, de továbbra is elvárnád a munkával járó előnyöket illegálisan? ???

Cloud

Én is kérdezek. Mivel utalvány járna, ergo még ott vagy cégnél? És úgy kérik vissza a kedvezményes papírt?

Acchan

#51072
Quote from: Fazék on 2012-04-24, 21:23:58
Quote from: Acchan on 2012-04-24, 21:20:01
ööö lehet hogy félreértelek, de tessék?
szóval fölmondasz, de továbbra is elvárnád a munkával járó előnyöket illegálisan? ???

Simán, mennek itt nagyobb mutyik is, mint ez a kis apróság. :P Egyébként tisztában vagyok vele, hogy illegális meg csúnya, rossz dolog (csak éppen nem érdekel). Sajnálom, de az sem korrekt, hogy minimálbért adnak, és konstans 2-3 ember munkáját kell elvégeznem. Szóval, úgy gondolom, megtehették volna, hogy nem kérik vissza. Nem?
Csak akkor lehet bizonyos dolgoktól eltekinteni, ha a "saját" emberükről van szó, értem én.

És igen, még a munkahelyemen dolgozom, de már csak a hónap végéig.  :whoah:

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-04-24, 01:49:04
...
És nem is teszik. Tavaly 4 hónap alatt szét- / berepedt egy pár cipőm mindkét
sarka (valahogy üreges volt, s az betört). Visszavittem, hogy azért már mégse
csak 4 hónapig tartson egy cipő, tv szerinti x helyett x+2 napot csücsültek
rajta, és visszautasították a jótállási igényem. Oda se megyek többet vásárolni,
s ez még a drágábbik fajtáik közül való volt, el se akarom képzelni, hogy a többi
milyen lehet (Deichmann).

...
1 Hol voltal?
2 A Deichmann ciponek latszo targyakat ad el.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Acchan on 2012-04-24, 21:20:01


Ha még a hónap végéig ott dolgozol, addig elvileg jár, úgyhogy én addig
nem adnám vissza.

Quote from: Kvikveg on 2012-04-24, 22:10:05
1 Hol voltal?
2 A Deichmann ciponek latszo targyakat ad el.

1 ld 2-es kérdésed
2 hol máshol van manapság normális kínálat férfi félcipőkből, ahol
nem elszállt az árazás? Voltam nemrég egy Humanicban, de kissé
átalakult, normálisabb cipők 30-, de inkább 40k-nál kezdődtek...

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-04-25, 00:16:42
2 hol máshol van manapság normális kínálat férfi félcipőkből, ahol
nem elszállt az árazás?

Mi számít elszálltnak?
http://www.facebook.com/cipodiszkont?ref=ts
Itt leárazva adnak sokszor igen jó cuccokat. Rieker, Bugatti pl.


Próféta

Eddigi életem legfurcsább email-threadje:

[spoiler=massive WTF + dickian moment]
QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

kedd 20:00  tól jó csak a pogányok vezérének! az nektek jó?

QuoteFrom: Sosemhallottam
To: Vadidegen, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Ma bebasztam, storno keddre.

* Próféta itt azt gondolja, ez valami körmönfont spam

QuoteFrom: Tökömtudja
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Gatya uzeni, hogy 20:00-ra foglalt palyat es hogy a Próféta Polgári Neve ne stoplis cipobe jojjon.

* Próféta itt elhatározza, hogy jó fej lesz, és ír nekik, hogy eltévesztették a címet

QuoteFrom: Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Tökömtudja
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Urak, pogányok, részegek!

Leköteleznétek, ha megkérdeznétek a Próféta Polgári Neve nevű ismerősötöktől az ő email címét, és a diskurzus maradékát ővele folytatnátok le.
Nyilván az illető is jobban örülne, ha értesülne a fejleményekről.

Az ő nevében is köszönettel,
egy másik Próféta Polgári Neve.

QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

hát nem te vagy az a zöld kabátos szemüveges srác akivel szombaton lebeszéltük az ízlelőben ebéd közben hogy jönne jorkyballozni?

* Próféta itt nyel egy nagyot, mert természetesen szemüveges, és szombaton az Ízlelőben ebédelt. Zöld kabátban.

Tudtok valami jó self-help könyvet tudathasadásos / disszociatív személyiségzavar kezelésére?  :angyali:
Mondjuk van tanúm, mert nem egyedül mentem kajálni: kolléga velem evett, és ő se tud semmiről. De lehet, hogy egy pillanatra félrenézett, és én addig lespanoltam három vadidegennel, és megbeszéltem hogy megyek velük jorkyballozni ma, amikor nem érek amúgy rá, csak kiment közben az egész a fejemből. Vagy ez az évezred social engineering támadása, csak még nem jöttem rá, mire jó nekik. Mi a fene az a jorkyball, egyáltalán?  :mittomen: :lul:
[/spoiler]


Kvikveg

#51079
Öööööö :lul:

Tenyleg a "mit csinaltam a hetvegen" rovatba: azon a k**** biciklibelson 4 luk volt. Megfoltoztam, felpumaltam, gyonyorkodtem benne es reggelre ez a gyoker leeresztett.
Ma reggel elbicikliztem vele a muhelybe, mert ez mar sok volt az idegeimnek. Kiderult, hogy a kullovegeket fedo muanyagcsik eloregedett. Szerencsere viszont a kulsore azt mondtak, hogy oke, legalabb azt nem kellett cserelni.
A szereloember ugy felpumpalta, ahogy en sosem mertem: kokemenyre. Megy, mint a szel. Me happy.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kraivan

Quote from: Kvikveg on 2012-04-25, 01:06:06
Öööööö :lul:

Tenyleg a "mit csinaltam a hetvegen" rovatba: azon a k**** biciklibelson 4 luk volt. Megfoltoztam, felpumaltam, gyonyorkodtem benne es reggelre ez a gyoker leeresztett.
Ma reggel elbicikliztem vele a muhelybe, mert ez mar sok volt az idegeimnek. Kiderult, hogy a kullovegeket fedo muanyagcsik eloregedett. Szerencsere viszont a kulsore azt mondtak, hogy oke, legalabb azt nem kellett cserelni.
A szereloember ugy felpumpalta, ahogy en sosem mertem: kokemenyre. Megy, mint a szel. Me happy.
Célszerű rászánni a pénzt egy keményített külsőre.
4-5k, de nomrál külsővel 3-5 hetente volt lyukas gumim, azóta (lassan 2 éve) meg kis eresztés a hőingadozások miatt.
Amúgy meg a bicikli kerekét keményre kell fújni, mert akkor a szilánk ami belemenne lepattan, míg ha kicsit lapos, akkor enged a nyomásnak, és épp amiatt lyukad ki.

Amúgy a városi bringák kerekei nem épp városra valók. a szikláshegységben nincs annyi gumilykasztó kavics mint a városban, és annyi katlan és kráter mint a magyar közutakon.

related joke:
[spoiler][/spoiler]

Acchan

Quote from: Próféta on 2012-04-25, 01:00:19
Eddigi életem legfurcsább email-threadje:

[spoiler=massive WTF + dickian moment]
QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

kedd 20:00  tól jó csak a pogányok vezérének! az nektek jó?

QuoteFrom: Sosemhallottam
To: Vadidegen, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Ma bebasztam, storno keddre.

* Próféta itt azt gondolja, ez valami körmönfont spam

QuoteFrom: Tökömtudja
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Gatya uzeni, hogy 20:00-ra foglalt palyat es hogy a Próféta Polgári Neve ne stoplis cipobe jojjon.

* Próféta itt elhatározza, hogy jó fej lesz, és ír nekik, hogy eltévesztették a címet

QuoteFrom: Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Tökömtudja
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Urak, pogányok, részegek!

Leköteleznétek, ha megkérdeznétek a Próféta Polgári Neve nevű ismerősötöktől az ő email címét, és a diskurzus maradékát ővele folytatnátok le.
Nyilván az illető is jobban örülne, ha értesülne a fejleményekről.

Az ő nevében is köszönettel,
egy másik Próféta Polgári Neve.

QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

hát nem te vagy az a zöld kabátos szemüveges srác akivel szombaton lebeszéltük az ízlelőben ebéd közben hogy jönne jorkyballozni?

* Próféta itt nyel egy nagyot, mert természetesen szemüveges, és szombaton az Ízlelőben ebédelt. Zöld kabátban.

Tudtok valami jó self-help könyvet tudathasadásos / disszociatív személyiségzavar kezelésére?  :angyali:
Mondjuk van tanúm, mert nem egyedül mentem kajálni: kolléga velem evett, és ő se tud semmiről. De lehet, hogy egy pillanatra félrenézett, és én addig lespanoltam három vadidegennel, és megbeszéltem hogy megyek velük jorkyballozni ma, amikor nem érek amúgy rá, csak kiment közben az egész a fejemből. Vagy ez az évezred social engineering támadása, csak még nem jöttem rá, mire jó nekik. Mi a fene az a jorkyball, egyáltalán?  :mittomen: :lul:
[/spoiler]

:eek:

Lehet, h a Birodalomban a jorkyball volt a legnépszerűbb sport, és ezzel akarják neked megüzenni, h a Birodalom sosem ért véget.  :D Mindenesetre barátságosabbnak tűnik ez a sport, mint lézerrel mindenféle infót tömni mások agyába. :) Talán ez a Birodalom amannak az inverze?

Nakedape

Quote from: Próféta on 2012-04-25, 01:00:19
Eddigi életem legfurcsább email-threadje:

[spoiler=massive WTF + dickian moment]
QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

kedd 20:00  tól jó csak a pogányok vezérének! az nektek jó?

QuoteFrom: Sosemhallottam
To: Vadidegen, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Ma bebasztam, storno keddre.

* Próféta itt azt gondolja, ez valami körmönfont spam

QuoteFrom: Tökömtudja
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Gatya uzeni, hogy 20:00-ra foglalt palyat es hogy a Próféta Polgári Neve ne stoplis cipobe jojjon.

* Próféta itt elhatározza, hogy jó fej lesz, és ír nekik, hogy eltévesztették a címet

QuoteFrom: Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Tökömtudja
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Urak, pogányok, részegek!

Leköteleznétek, ha megkérdeznétek a Próféta Polgári Neve nevű ismerősötöktől az ő email címét, és a diskurzus maradékát ővele folytatnátok le.
Nyilván az illető is jobban örülne, ha értesülne a fejleményekről.

Az ő nevében is köszönettel,
egy másik Próféta Polgári Neve.

QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

hát nem te vagy az a zöld kabátos szemüveges srác akivel szombaton lebeszéltük az ízlelőben ebéd közben hogy jönne jorkyballozni?

* Próféta itt nyel egy nagyot, mert természetesen szemüveges, és szombaton az Ízlelőben ebédelt. Zöld kabátban.

Tudtok valami jó self-help könyvet tudathasadásos / disszociatív személyiségzavar kezelésére?  :angyali:
Mondjuk van tanúm, mert nem egyedül mentem kajálni: kolléga velem evett, és ő se tud semmiről. De lehet, hogy egy pillanatra félrenézett, és én addig lespanoltam három vadidegennel, és megbeszéltem hogy megyek velük jorkyballozni ma, amikor nem érek amúgy rá, csak kiment közben az egész a fejemből. Vagy ez az évezred social engineering támadása, csak még nem jöttem rá, mire jó nekik. Mi a fene az a jorkyball, egyáltalán?  :mittomen: :lul:
[/spoiler]
:borul:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone

Quote from: Próféta on 2012-04-25, 01:00:19
Eddigi életem legfurcsább email-threadje:

[spoiler=massive WTF + dickian moment]
QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

kedd 20:00  tól jó csak a pogányok vezérének! az nektek jó?

QuoteFrom: Sosemhallottam
To: Vadidegen, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Ma bebasztam, storno keddre.

* Próféta itt azt gondolja, ez valami körmönfont spam

QuoteFrom: Tökömtudja
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Gatya uzeni, hogy 20:00-ra foglalt palyat es hogy a Próféta Polgári Neve ne stoplis cipobe jojjon.

* Próféta itt elhatározza, hogy jó fej lesz, és ír nekik, hogy eltévesztették a címet

QuoteFrom: Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
To: Vadidegen, Sosemhallottam, Tökömtudja
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

Urak, pogányok, részegek!

Leköteleznétek, ha megkérdeznétek a Próféta Polgári Neve nevű ismerősötöktől az ő email címét, és a diskurzus maradékát ővele folytatnátok le.
Nyilván az illető is jobban örülne, ha értesülne a fejleményekről.

Az ő nevében is köszönettel,
egy másik Próféta Polgári Neve.

QuoteFrom: Vadidegen
To: Sosemhallottam, Tökömtudja, Próféta Neve <nem_túl_publikus_címem_ami_a_nevemre_nem_hasonlít@gmail.com>
Subject: Re: jorkyball 2012.04.23-

hát nem te vagy az a zöld kabátos szemüveges srác akivel szombaton lebeszéltük az ízlelőben ebéd közben hogy jönne jorkyballozni?

* Próféta itt nyel egy nagyot, mert természetesen szemüveges, és szombaton az Ízlelőben ebédelt. Zöld kabátban.

Tudtok valami jó self-help könyvet tudathasadásos / disszociatív személyiségzavar kezelésére?  :angyali:
Mondjuk van tanúm, mert nem egyedül mentem kajálni: kolléga velem evett, és ő se tud semmiről. De lehet, hogy egy pillanatra félrenézett, és én addig lespanoltam három vadidegennel, és megbeszéltem hogy megyek velük jorkyballozni ma, amikor nem érek amúgy rá, csak kiment közben az egész a fejemből. Vagy ez az évezred social engineering támadása, csak még nem jöttem rá, mire jó nekik. Mi a fene az a jorkyball, egyáltalán?  :mittomen: :lul:
[/spoiler]

Epikus. :lol:

Amúgy szerintem valamelyik ismerősöd szórakozik veled április alkalmából. ;)

Cloud

Nem tudom kinek volt meg a telefonszámom, de jelezném hogy egyik sem él már. :)

Darkstar

Sokat alszom az elmúlt másfél hónapban. Kiváncsi vagyok meddig birom, de a szakdoga már majdnem kész. :D
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Pfft. Amíg a diplomamunkát írtam, napi 4-5 órákat aludtam.
Ma már nem lenne kedvem hozzá.
Érdekes, most, hogy múlt héten dolgoztam utoljára, egyből
a feje tetejére állt az alvási ciklusom. Aznap már 3-kor
feküdtem csak le, most meg reggel 8-kor még gondolkoztam,
hogy lefeküdjek-e. De sajnos hamarosan vissza kell állnom,
az eddiginél szigorúbb rendre :/

Én

Ezért kell már messze az uccsó félév előtt elkezdeni :P Nekem is lassan megvan és még van rá egy félév...

Kuroi Tenshi

#51088
 :punny:
kezdi a zagyam ledobni a zékszíjat
szóval csak szerződő alvállalkozóként mehetek ki...
magyar cég? á, magasak az adók, járulékok, és kényükre-
kedvükre alakítják az adókörnyezetet, donotwant.
umbrella company? jó lenne, csak idehaza ismeretlen
fogalom, és sajnos Németországban is...
Ltd / Llc cég Angliában? Német hatóságok nem szeretik.
Meg ha Németországban leszek fél évnél többet, akkor
úgyis ott kell adózni.
Cég Németországban? Akkor ha jól értem, Freiberufler
lenne a legjobb megoldás. De cégalapításhoz ott is kell
cím. És papírmunka. Sok papírmunka. Meg adózás ott is.
Meg a papírmunka itt is. Meg...

ááááá
Miért ilyen kiba bonyolult minden :(

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-04-26, 05:37:30
Miért ilyen kiba bonyolult minden :(
Mert különben nem is lenne igaz.

A legfontosabbról el ne feledkezz: még mielőtt kimész, rendezd el, hogy miként fogsz kívülről magyarországi IP-t szerezni a fórumozáshoz :)