Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Darkstar on 2012-04-30, 16:31:27
Tudom (nagyjából), hogy hogy számolják a DJ-t, én az index cikkről beszéltem.

És azért nem lehet kihagyni, mert egy szép szám. :D
Lásd első pont: index és a cikkírás - pláne, ha csak egy külföldi cikket igyekeznek magyarra átpakolni rohamléptékben.
Szép? Care to elaborate?

Darkstar

Market capről van szó.
Ott szép = jó nagy.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Mármint engem az a része érdekel, hogy ez miért olyan releváns, hogy minden egyes cikkben, ahol említve vannak (legmélyebb tiszteletem annak a maroknyi kivételnek, ahol ez nem áll fenn), le kell írni?
Azt értem, hogy valakinek arra áll a cerka, hogy mégis milyen szép nagy az apple market cap. (merthát valamivel igazolnia kell magának a macbookjára kiszórt 2 ezer dollárt) de ettől a cikke még nem lesz színvonalasabb...

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Repülő 06:15
Boarding 05:45
Check-in 04:45
Shuttle jön 03:45
Felkelek 03:15
Állapot :punny:

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-05-01, 21:20:06
Repülő 06:15
Boarding 05:45
Check-in 04:45
Shuttle jön 03:45
Felkelek 03:15
Állapot :punny:
GL&jó munkát. Valamint ne felejtsd el a svájci bicskát és a tusfürdőt a feladott poggyászba csomagolni.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2012-05-01, 22:00:17
GL&jó munkát. Valamint ne felejtsd el a svájci bicskát és a tusfürdőt a feladott poggyászba csomagolni.

Csak 2 napra megyek: papírozás, átadás-átvétel, bemutatás, tréning, stb,
így minimális cuccom van csak, kisebbfajta kézipoggyászban elfér. Bicska és
semmi hasonló nincs nálam. Tusfürdőből pedig kerestem 50ml-eset, mert
100ml a korlát, azalatt mehet. 'ztán majd meglássuk, hogy emiatt teljes
motozásra küldenek-e...

Na lassan megyek, hogy holnap fel tudjak kelni. Sok jót ne halljak rólatok :)

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-05-01, 22:09:25
'ztán majd meglássuk, hogy emiatt teljes
motozásra küldenek-e...

Van ismerősöm a reptéri biztonsági szolgálatnál, tehetek az ügyért ha az altesti motozás minden vágyad.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

 :rotfl:

Jó utat KT. :)

Kvikveg

Jo utat!
En is holnap repulok, de egy kevesbe embertelen idopontban.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Ma 39 fokos lázzal írtam 2 zh-t... Holnap is lenne kettő, de nem biztos hogy ki akarom nyírni magam :punny:

SaiyaGin

szakdolgozat-leadási határidő :május 2.
szakdolgozat előszavának megírása: május 2.
szakdolgozat utolsó átnézése: május 2.
szakdolgozat beköttetése: május 2.
szakdolgozat leadása: egy-másfél órával a tanulmányi hivatal bezárása előtt


Junchi

Quote from: Én on 2012-05-02, 19:53:00
Ma 39 fokos lázzal írtam 2 zh-t... Holnap is lenne kettő, de nem biztos hogy ki akarom nyírni magam :punny:

És ment legalább/jónak érzed/megérte? Én is bejátszottam ezt egyszer (szintén 39 körüli lázzal), de még kevesebb pontom lett, mintha ott se lettem volna. :D

Én

Quote from: Junchi on 2012-05-02, 20:51:18
Quote from: Én on 2012-05-02, 19:53:00
Ma 39 fokos lázzal írtam 2 zh-t... Holnap is lenne kettő, de nem biztos hogy ki akarom nyírni magam :punny:

És ment legalább/jónak érzed/megérte? Én is bejátszottam ezt egyszer (szintén 39 körüli lázzal), de még kevesebb pontom lett, mintha ott se lettem volna. :D
Az első jó lett, a második katasztrófa, de nem jegyre hanem pontra ment úh. megérte :)
SaiyaGin: Grat! :appl:

SaiyaGin

Quote from: Én on 2012-05-02, 21:06:38
Quote from: Junchi on 2012-05-02, 20:51:18
Quote from: Én on 2012-05-02, 19:53:00
Ma 39 fokos lázzal írtam 2 zh-t... Holnap is lenne kettő, de nem biztos hogy ki akarom nyírni magam :punny:

És ment legalább/jónak érzed/megérte? Én is bejátszottam ezt egyszer (szintén 39 körüli lázzal), de még kevesebb pontom lett, mintha ott se lettem volna. :D
Az első jó lett, a második katasztrófa, de nem jegyre hanem pontra ment úh. megérte :)
SaiyaGin: Grat! :appl:

Köszi, és jobbulást!

Próféta

SaiyaGin: "I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by." - Douglas Adams.

Én: azta, kitartást!
Nekem nem jött össze ilyesmi. Bár az appendektómiámnál majdnem sikerült, de végül csak kiengedtek a kórházból az Analízis ZH előtti napon :)

Darkstar

QuoteA negatív rekorder idén a zenei angol (2 vizsgázó) és a mikrobiológia (3 vizsgázó), de a sajtó és nyilvánosság (19 vizsgázó), az anyanyelvi kommunikáció (9 vizsgázó), a diakónia-ápolástan (14 vizsgázó), az euritmika (6 vizsgázó) és a hangkultúra (11 vizsgázó) szóbelin sem lesznek kígyózó sorok.

A legkevesebb érettségizőt vonzó tárgyak között van a judaisztika (24 vizsgázó), a hangtani és akusztikai ismeretek (30 vizsgázó), a művészettörténettel nem azonos művészetek története (43 vizsgázó), a pszichológia (67 vizsgázó), a tánc- és mozgásművészet (9 vizsgázó), valamint a vegyipari ismeretek (6 vizsgázó) és a szociális gondoskodás diakóniai megközelítésben elnevezésű vizsgatárgy is, utóbbit négyen választották.


...
...
...

Miből nem lehet érettségizni?  :wtf:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Acchan

Quote from: Darkstar on 2012-05-03, 12:12:58
QuoteA negatív rekorder idén a zenei angol (2 vizsgázó) és a mikrobiológia (3 vizsgázó), de a sajtó és nyilvánosság (19 vizsgázó), az anyanyelvi kommunikáció (9 vizsgázó), a diakónia-ápolástan (14 vizsgázó), az euritmika (6 vizsgázó) és a hangkultúra (11 vizsgázó) szóbelin sem lesznek kígyózó sorok.

A legkevesebb érettségizőt vonzó tárgyak között van a judaisztika (24 vizsgázó), a hangtani és akusztikai ismeretek (30 vizsgázó), a művészettörténettel nem azonos művészetek története (43 vizsgázó), a pszichológia (67 vizsgázó), a tánc- és mozgásművészet (9 vizsgázó), valamint a vegyipari ismeretek (6 vizsgázó) és a szociális gondoskodás diakóniai megközelítésben elnevezésű vizsgatárgy is, utóbbit négyen választották.


...
...
...

Miből nem lehet érettségizni?  :wtf:

Amatőrök.  ::) 2007-ben én voltam az egyetlen az országban, aki emberismeret és etikából emelt szinten érettségizett.  :D

Darkstar

Hogy lehet etikából emelt szinten érettségizni? A protokollt még érteném is, de azért etika... Azon mit kell tanulni? (nem lehúzás, komolyan érdekel)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2012-05-03, 13:51:29
Hogy lehet etikából emelt szinten érettségizni? A protokollt még érteném is, de azért etika... Azon mit kell tanulni? (nem lehúzás, komolyan érdekel)

nem szabad puskázni, emelt szinten meg nagyon nem  :Kiraly:

amúgy az etika az egy létező morálfilozófiai tudományterület tán, mondjuk én csak bioetika blogot olvasok csak :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Acchan

Quote from: Próféta on 2012-05-03, 02:21:12
appendektómiám
Ilyen fiatalon?  :frown:

Én: jobbulást! Majd a munkahelyen eleget dolgozhatsz betegen, most még ne nyírd ki magad. :D

SaiyaGin: Grat, a továbbiakhoz is ilyen jó szerencsét.  ;)

Quote from: Nakedape on 2012-05-03, 14:46:16
Quote from: Darkstar on 2012-05-03, 13:51:29
Hogy lehet etikából emelt szinten érettségizni? A protokollt még érteném is, de azért etika... Azon mit kell tanulni? (nem lehúzás, komolyan érdekel)

nem szabad puskázni, emelt szinten meg nagyon nem  :Kiraly:

:rotfl:

Ha jól emlékszem, a mi évfolyamunk tanulhatott a gimiben először emberismeret és etikát, aminek a filozófia etika részéből (ókori görög manusoktól kezdve keresztényeken át Nietzschéig kb. minden jelentősebb filozófus idevágó gondolata), egy kis társadalomismeretből és egy kis pszichológiából (előítéletek, sztereotípiák, értékek interiorizálása, stb.) kellett volna állnia.
Gyakorlatilag persze csak filmeket néztünk az órákon, szóval külön még készülhettem is az érettségire.  :D

Akartam ide pár példát hozni az írásbeli vizsgáról, de nem nagyon emlékszem már, szóval előkerestem a feladatsort:
http://www.oh.gov.hu/letolt/okev/doc/erettsegi_2007/e_embeti_07maj_fl.pdf


.Attila

Quote from: Acchan on 2012-05-03, 15:52:13
...

QuoteFogalmazza meg saját megállapításait is!

Ha tetszik, átmentél. Ha nem, így jártál!

Kissé azért szubjektívnek tűnik a dolog, főleg az utolsó feladat.

Én

Quote from: .Attila on 2012-05-03, 16:23:18
Ha tetszik, átmentél. Ha nem, így jártál!

Kissé azért szubjektívnek tűnik a dolog, főleg az utolsó feladat.
Irodalom érettségin az emberek 90%-a által választott érvelés is hasonló... Pont ezért választottam verselemzést anno, fogalmam se volt hogy mit várnak el "érvelés" címszó alatt.

Acchan

Quote from: Én on 2012-05-03, 16:31:39
Quote from: .Attila on 2012-05-03, 16:23:18
Ha tetszik, átmentél. Ha nem, így jártál!

Kissé azért szubjektívnek tűnik a dolog, főleg az utolsó feladat.
Irodalom érettségin az emberek 90%-a által választott érvelés is hasonló... Pont ezért választottam verselemzést anno, fogalmam se volt hogy mit várnak el "érvelés" címszó alatt.
Irodalomból én is elemeztem, emberismeret érettségin úgyis kiérveltem már magam. :)

Én sem tudom, hogy lehet egy ilyen érettségin objektívan értékelni, de ötös lett, szóval kit érdekel.  :D

Cloud

Ha valaki szokott járni ph-ra és érdeklik a vga-k:

15 év - 150 nVidia kártya!

http://logout.hu/cikk/15_ev_150_kartya/bevezeto.html

:he:

NLZ

Ha írtál valamit, amiből értelmes mondatok állnak össze, az már értékelhető. :D
[reserved]

Cloud

#51176
 :confused: Mivan? Ez gondolom nem nekem ment.

Lythis

Quote from: Acchan on 2012-05-03, 15:52:13
Ha jól emlékszem, a mi évfolyamunk tanulhatott a gimiben először emberismeret és etikát, aminek a filozófia etika részéből (ókori görög manusoktól kezdve keresztényeken át Nietzschéig kb. minden jelentősebb filozófus idevágó gondolata), egy kis társadalomismeretből és egy kis pszichológiából (előítéletek, sztereotípiák, értékek interiorizálása, stb.) kellett volna állnia.
Etika nekünk is volt, viszont a filozófiát külön szedték. Eredetileg utóbbiból szerettem volna érettségizni, de macera lett volna, szóval végül nem.

Acchan

Quote from: Lythis on 2012-05-03, 19:34:19
Quote from: Acchan on 2012-05-03, 15:52:13
Ha jól emlékszem, a mi évfolyamunk tanulhatott a gimiben először emberismeret és etikát, aminek a filozófia etika részéből (ókori görög manusoktól kezdve keresztényeken át Nietzschéig kb. minden jelentősebb filozófus idevágó gondolata), egy kis társadalomismeretből és egy kis pszichológiából (előítéletek, sztereotípiák, értékek interiorizálása, stb.) kellett volna állnia.
Etika nekünk is volt, viszont a filozófiát külön szedték. Eredetileg utóbbiból szerettem volna érettségizni, de macera lett volna, szóval végül nem.
Nekünk is külön volt társ.töri, emberismeret és filozófia. Ezek szerint kicsit félreérthetően fogalmaztam. :)
Az emberismeretnek nekem is utána kellett járni, de végül egy csomóan mentek belőle az osztályomban középszinten.

QuoteHa írtál valamit, amiből értelmes mondatok állnak össze, az már értékelhető. :D
Respect the EthiCs, dammit.  :hehe:

Lythis

Quote from: Acchan on 2012-05-03, 20:48:06
Nekünk is külön volt társ.töri, emberismeret és filozófia. Ezek szerint kicsit félreérthetően fogalmaztam. :)
Az emberismeretnek nekem is utána kellett járni, de végül egy csomóan mentek belőle az osztályomban középszinten.
Nekünk főleg az óraszámmal volt para. Még a végül választott tárgyból is pótórákra kellett járnunk, hogy meglegyen a minimális óraszám az érettségihez.
Az azért érdekelne, hogy pl. emberismereten mi a retket tanultok. :D Az etikát nem nagyon tudtam hova tenni, végsősoron szerintem semmi érdemlegeset nem adott hozzá a tanulmányaimhoz. De legalább lehetett dumálni a tanárral. A legalja a kommunikáció volt. A tárgyat is rühelltem, és a tanárt is.