Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

szpeter

Yey, írásbeli német érettségi done  :szemuveges: Az olvasott szöveg értése meglepően nehéz volt, általában pedig az megy a legjobban.  :wtf: A többi nevetségesen könnyű volt helyenként. Na lassan megyek inni erre  :kocc:

Darkstar

Quoteérettségi

De rég is volt  :D
És akkor még tényleg azt hittük, hogy az érettségire sokat kellett tanulni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

szpeter

Ma reggel kezdtem el a német nyelvtant átnézni  ^^" És csalódott leszek, ha nem lesz minimum 84%-os.  :3x3:

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2012-05-11, 15:13:17
Quoteérettségi

De rég is volt  :D
És akkor még tényleg azt hittük, hogy az érettségire sokat kellett tanulni. :D

[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2012-05-11, 15:16:38
Quote from: Darkstar on 2012-05-11, 15:13:17
Quoteérettségi

De rég is volt  :D
És akkor még tényleg azt hittük, hogy az érettségire sokat kellett tanulni. :D

[spoiler][/spoiler]
ó ha mi megengedhettünk volna magunknak egy cipősdobozt...

Cloud

Quote from: Darkstar on 2012-05-11, 15:13:17
Quoteérettségi

De rég is volt  :D
És akkor még tényleg azt hittük, hogy az érettségire sokat kellett tanulni. :D

Semmit nem tanultam az érettségire. :D (mondjuk meg is látszott. XD )


Más:


Útálooom a vattafákat. :(   Szépen be is durrant a kis xar vattapamacsoktól a bal szemem.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2012-05-11, 16:13:57
Útálooom a vattafákat.

Én is utálom őket, de szerencsére még jól vagyok

Cloud

EZ most komolyan meddig lesz még így? Meló közben is van hogy beleszállnak tüsszögök meg dörzsölöm a szemem. És nem azért mert allergiás vagyok, csak irritálja a szemem meg az orrom.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-05-11, 20:18:57
Quote from: Cloud on 2012-05-11, 16:13:57
Útálooom a vattafákat.

Én is utálom őket, de szerencsére még jól vagyok
Este biciklivel tök fíling, hogy csőlátásban világít a fejeden a lámpa és ezekkel megy tele az arcod. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2012-05-12, 12:51:07
Este biciklivel tök fíling, hogy csőlátásban világít a fejeden a lámpa és ezekkel megy tele az arcod. :)

Ne is mondd, asszem csütörtökön még hazafelé rámjött az "á, még nincs
kedvem hazamenni, még világos is van, még motorozok egy kicsit", aztán
mentem még 2-3 órát és rámsötétedett, kicsit feltámadt a szél, s a
lámpa fényénél ezek és a bogarak, mint a régi sci-fikben a csőlátásos,
gép mellett elsuhanó csillagok jelenet :haha:

kikuchiyo

Söralátét bazmeg. Persze.  :ejj:
Failure is the default option

Próféta

kiku: az nyilatkozat valóban csak egy A4-es, tulajdonképpen tetszene is. De azon ilyen származtatott értékeket kérdeznek, amik nincsenek rajta a munkáltatói igazoláson. Szóval ahhoz, hogy azt ki tudd tölteni, lényegében végig kell csinálni a sima 53-as bevallást, szóval 22-es csapdája :)

Ja igen, még egy tanács: a munkáltatói papíron idén hatszázakárhányas sorszámot kapott a levont adóelőleg, azt kell a bevallás ötvenakárhányas sorába beírni. Nem tudom, miért nem volt jó, hogy ugyanazok a sorszámok szerepeljenek mindkét papíron, ahogy eddig.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2012-05-12, 20:39:14
Ja igen, még egy tanács: a munkáltatói papíron idén hatszázakárhányas sorszámot kapott a levont adóelőleg, azt kell a bevallás ötvenakárhányas sorába beírni. Nem tudom, miért nem volt jó, hogy ugyanazok a sorszámok szerepeljenek mindkét papíron, ahogy eddig.

Pontosan ezen füstölögtem. Eddig nagyjából működött az az algoritmus, hogy beírod a számokat a munkáltatói igazolásról az ugyanolyan számú rubrikákba, és örülsz.
De most alig hasonlít egymásra a kettő.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-05-12, 20:46:04
Quote from: Próféta on 2012-05-12, 20:39:14
Ja igen, még egy tanács: a munkáltatói papíron idén hatszázakárhányas sorszámot kapott a levont adóelőleg, azt kell a bevallás ötvenakárhányas sorába beírni. Nem tudom, miért nem volt jó, hogy ugyanazok a sorszámok szerepeljenek mindkét papíron, ahogy eddig.

Pontosan ezen füstölögtem. Eddig nagyjából működött az az algoritmus, hogy beírod a számokat a munkáltatói igazolásról az ugyanolyan számú rubrikákba, és örülsz.
De most alig hasonlít egymásra a kettő.
FFfffuuuuuu.... eddig se szerettem, most meg kevesbe.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2012-05-12, 20:39:14


...
én is már egy ideje tologatom, most hétvégén végre meg kéne csinálnom.
de annnnyira nincs kedvem hozzá. ha csak a bér lenne, de még a részvények,
osztalékokat is kell számolni, még akkor is, ha tudom, hogy negatív, hála
egyes politikus felelőtlen beszólogatásainak...

Cloud

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OGt_6foIZDU

Nagyon ügyes, de hogy ez nyerje meg az egész műsort. Hihetetlen.

.Attila

Pedig nem. Ilyen eszement világban élünk.

Én

Lehet érdekesebb mint a sok pophányadék ami mellettük lehetett...

Fazék

Quote from: Cloud on 2012-05-14, 23:38:15
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OGt_6foIZDU

Nagyon ügyes, de hogy ez nyerje meg az egész műsort. Hihetetlen.
hülye angolok angol hülyék

Én

Diósdra vettek fel nyári szakmai gyakra. Csak oda 1 óra 45 perc az út... :uzi:
Az első alkalom, hogy komolyan hiányzik a jogsi. Azon is túl kéne esnem már. :(

Nakedape

Quote from: Én on 2012-05-15, 18:23:29
Diósdra vettek fel nyári szakmai gyakra. Csak oda 1 óra 45 perc az út... :uzi:
Az első alkalom, hogy komolyan hiányzik a jogsi. Azon is túl kéne esnem már. :(

honnan? volánnal mész vagy van budafok felől bkv is azt hiszem. hátha lehet eszkábálni rövidebbet..


más:
:he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he:  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :aaa: :aaa: :grrr: :grrr: szer sok, aza EZ MI MÁR???

http://www.origo.hu/nagyvilag/20120509-gyerekrablasok-kisertik-spanyolorszagot.html
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Quote from: Nakedape on 2012-05-16, 00:33:31
Quote from: Én on 2012-05-15, 18:23:29
Diósdra vettek fel nyári szakmai gyakra. Csak oda 1 óra 45 perc az út... :uzi:
Az első alkalom, hogy komolyan hiányzik a jogsi. Azon is túl kéne esnem már. :(

honnan? volánnal mész vagy van budafok felől bkv is azt hiszem. hátha lehet eszkábálni rövidebbet..

BKV-val megyek, van volán is valahonnan? halp plz
A linkedhez meg... bakker...

Nakedape

Quote from: Én on 2012-05-16, 00:37:55
Quote from: Nakedape on 2012-05-16, 00:33:31
Quote from: Én on 2012-05-15, 18:23:29
Diósdra vettek fel nyári szakmai gyakra. Csak oda 1 óra 45 perc az út... :uzi:
Az első alkalom, hogy komolyan hiányzik a jogsi. Azon is túl kéne esnem már. :(

honnan? volánnal mész vagy van budafok felől bkv is azt hiszem. hátha lehet eszkábálni rövidebbet..

BKV-val megyek, van volán is valahonnan? halp plz
A linkedhez meg... bakker...


kelenföldről megy volán, néha sasaditól is, nem tudom merről mész mire tudsz jól rácsatlakozni
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Én: kérdés, hogy honnan indulsz, és diósdon belül hova mész. Mert esetleg megérheti a Déliből vagy Kelenföldről Érd-valamelyikre kivonatozni, az 20 perc, és onnan gyalog Diósdig.
Failure is the default option

Én

Most utánnanéztem, és a kelenföldről induló volánnal kb ugyanott tartok.
Kiku: az a baj hogy alapból kelenföld/déli sincs túl közel (kispestről indulok, szóval népliget -> 103 busz végállomástól végállomásig)
Mindegy, pénteken megyek megbeszélésre, kikísérletezek valamit :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kada

Quote from: Kvikveg on 2012-05-16, 01:25:28
Quote from: Nakedape on 2012-05-16, 00:33:31
...
más:
:he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he:  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :aaa: :aaa: :grrr: :grrr: szer sok, aza EZ MI MÁR???

http://www.origo.hu/nagyvilag/20120509-gyerekrablasok-kisertik-spanyolorszagot.html
Erre nincsenek szavak. Ezek allatok.
Hmm van szabályunk a politikához hasonlóan a vallási témákra is?

Majd ránézek, de azt biztos ki szabad jelentenem hogy a vallásosságról és a szervezett vallásról alkotott véleményeim nincsenek egymással 101%-os fedésben.
Bár jobban belegondolva ez így hogy a témához mennyire kapcsolódik, kérdéses. Mhm, aknamező.

Lythis

Quote from: kada on 2012-05-16, 02:01:45
Quote from: Kvikveg on 2012-05-16, 01:25:28
Quote from: Nakedape on 2012-05-16, 00:33:31
...
más:
:he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he: :he:  :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :zomg: :aaa: :aaa: :grrr: :grrr: szer sok, aza EZ MI MÁR???

http://www.origo.hu/nagyvilag/20120509-gyerekrablasok-kisertik-spanyolorszagot.html
Erre nincsenek szavak. Ezek allatok.
Hmm van szabályunk a politikához hasonlóan a vallási témákra is?

Majd ránézek, de azt biztos ki szabad jelentenem hogy a vallásosságról és a szervezett vallásról alkotott véleményeim nincsenek egymással 101%-os fedésben.
Bár jobban belegondolva ez így hogy a témához mennyire kapcsolódik, kérdéses. Mhm, aknamező.
Ebben az ottani egyház sáros, nem az egyház egésze. Arról sincs adat, hogy teszem azt az országon kívül mennyire tudtak róla - tippre ott sem nagyon.
Félreértés ne essék: nem azt mondom, hogy mindenki tiszta, de csak azért, mert egy adott országon belül adott rend/rendek sárosak, még nem kell azonnal az egész intézményt elítélni - még akkor sem, ha sok van a rovásán így is.
Az meg, hogy az egyház és a vallás két külön dolog, az nem kérdés. Engem inkább az szokott meglepni, amikor összemossák őket.

kada

Még odáig is szűkíthető hogy az egyház azon dolgozói, akik a politikai rendszert kiszolgálva rájöttek mennyire [jövedelmező / istennek tetsző / egyéb] ez az ügylet.
A végén csak-csak az emberek a hibásak.