Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Cloud on 2012-09-04, 21:07:10
Meleg van.

:__devil:
Annyira azért hálistennek nincs (persze lehet, hogy csak azért, mert nem rég keltem, és még nem volt időm kiakadni rajta...)

Cloud

Én egész nap megsültem, plusz hazfele jövet is, mert ugye a BKV-nak 22. századi dupla légkondis Ikarus buszai vannak.  ::)

kikuchiyo

Quote from: Lythis on 2012-09-04, 21:04:32
Quote from: kikuchiyo on 2012-09-04, 20:54:18
Quote from: NLZ on 2012-09-04, 01:22:23
[spoiler]Mármint úgy tömör, mint a dodekaéder, amit mutattam? Az tetraéderben tényleg nehéznek tűnik, mert a dodekaédert két részletből csináltam és az oktaédert is úgy csináltam most meg kicsiben, de tetraédernél ez ugye nem működik. No majd holnap gondolkozom rajta.[/spoiler]

[spoiler]Először is amit mutattál, az ikozaéder volt ;), és nem is volt tömör. Tömör ikozaédert egyébként nem is lehet csinálni tudtommal.

A tömör oktaédert legegyszerűbb rétegenként összerakni, csak azt kell meggondolni előtte, hogy milyen alakúnak kell lenniük a rétegeknek. [spoiler]Az alsó egy 8 oldalú háromszög, fölötte egy hatszög, amelynek 7 ill 2 oldalai vannak, és így tovább...[/spoiler][/spoiler]
Quote from: kikuchiyo8 oldalú háromszög
FUCK GEOMETRY

olyan háromszög, amelynek egy oldala 8 golyóból áll.  :facepalm:
Failure is the default option

Lythis

Quote from: Cloud on 2012-09-04, 21:25:04
Én egész nap megsültem, plusz hazfele jövet is, mert ugye a BKV-nak 22. századi dupla légkondis Ikarus buszai vannak.  ::)
A 86-oson nem csak hogy van, de még csapatják is általában... igaz azok Volvo buszok, a géppark nagyobb részére inkább az "örülj, hogy egyáltalán van, és megy" a jellemző.

Egyébként a kánikulában metrózást itthon semmi nem veri. Hihetetlen mérnöki teljesítmény, hogy el tudtuk érni, hogy rohadtul semmi szellőzés ne legyen.

Werro

Légkondiból se jobb kilépni erre a melegre.. inkább égetne a nap, mint hogy ebben az álló levegőben párolódjak.. itt kínlódós meleg van   :grrr:

Quote from: Cloud on 2012-09-04, 21:25:04
Én egész nap megsültem, plusz hazfele jövet is, mert ugye a BKV-nak 22. századi dupla légkondis Ikarus buszai vannak.  ::)

Darkstar

Na ja, bent 22 kint 33 fok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Werro

Szerencse, hogy nem fordítva. Nyáron nálam volt rá példa.. mondjuk télen tudnék örülni a benti 33-nak :D

Quote from: Darkstar on 2012-09-04, 22:21:07
Na ja, bent 22 kint 33 fok.

Lythis

Quote from: Werro on 2012-09-04, 22:28:57
Szerencse, hogy nem fordítva. Nyáron nálam volt rá példa.. mondjuk télen tudnék örülni a benti 33-nak :D

Quote from: Darkstar on 2012-09-04, 22:21:07
Na ja, bent 22 kint 33 fok.
:zomg:

Én még akkor sem :D

Werro

Quote from: Lythis on 2012-09-04, 22:32:34
Quote from: Werro on 2012-09-04, 22:28:57
Szerencse, hogy nem fordítva. Nyáron nálam volt rá példa.. mondjuk télen tudnék örülni a benti 33-nak :D

Quote from: Darkstar on 2012-09-04, 22:21:07
Na ja, bent 22 kint 33 fok.
:zomg:

Én még akkor sem :D

:D

Cloud

Áh, nem éreztétek az iróniát.

Erről beszélek:

http://veke.hu/files/7/img778.jpg

Ilyennel járok mostanában haza...   

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#51971
Quote from: Lythis on 2012-09-04, 21:04:32
Quote from: kikuchiyo on 2012-09-04, 20:54:18
8 oldalú háromszög
FUCK GEOMETRY
> Someone call the Lovecraft Foundation! Quick!

Quote from: Cloud on 2012-09-04, 22:49:01http://veke.hu/files/7/img778.jpg
Ilyennel járok mostanában haza...
Pillanatra meglepődtem, a számán, aztán rájöttem hogy ja, tudtam.

edit:
Húúú, amikor huszonakárhány éve nagyapámmal mentem egy ugyanilyen buszon (szám is stimmel), néztem egy csaj hátsóját ahogy kilóg alul a levágott-szárú nadrágból, nagyapám beszól hogy menjek oda, és győződjek meg a minőségről. Ha meglepődik és számonkér, mondjam az, hogy "Nem is olyan kemény, mint látszik!"
[spoiler]R.I.P.[/spoiler]

Cobra

Quote from: kada on 2012-09-04, 23:23:11
Húúú, amikor huszonakárhány éve nagyapámmal mentem egy ugyanilyen buszon (szám is stimmel)
Mármint ugyanezzel a busszal, nem? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: Cobra on 2012-09-04, 23:35:43
Quote from: kada on 2012-09-04, 23:23:11
Húúú, amikor huszonakárhány éve nagyapámmal mentem egy ugyanilyen buszon (szám is stimmel)
Mármint ugyanezzel a busszal, nem? :)
Következő söröm te fizeted!

Kuroi Tenshi

Quote from: Cloud on 2012-09-04, 22:49:01
Ilyennel járok mostanában haza...
Quote from: Darkstar on 2012-09-04, 22:55:13
:Kiraly:

bitch please :lazza:

[spoiler]

[/spoiler]

[spoiler]
Igaz ma sehol sem voltam, reggeltől mostanáig dolgoztam :/
Na de majd a hét második felében! Azért dolgoztam ma ennyit, hogy több
időm legyen akkor motorozni  :lazza: a múlt héten is esténként elmotoroztam
összesen egy bő ezer kilit a Pilisben és a 2-esen, sötétedés előtt sosem
értem vissza :haha:
[/spoiler]

Darkstar

Egyre inkább érik, hogy nekem is venni kéne egyet. :D

BTW az ott parlagfű?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

random útszéli gyom.
nem kérdeztem tőle

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-04, 23:46:40
Quote from: Cloud on 2012-09-04, 22:49:01
Ilyennel járok mostanában haza...
Quote from: Darkstar on 2012-09-04, 22:55:13
:Kiraly:

bitch please :lazza:

[spoiler]

[/spoiler]

[spoiler]
Igaz ma sehol sem voltam, reggeltől mostanáig dolgoztam :/
Na de majd a hét második felében! Azért dolgoztam ma ennyit, hogy több
időm legyen akkor motorozni  :lazza: a múlt héten is esténként elmotoroztam
összesen egy bő ezer kilit a Pilisben és a 2-esen, sötétedés előtt sosem
értem vissza :haha:
[/spoiler]
Eff you. Se te, se a főnököm, se a kollégáim nem teszitek könnyebbé, hogy ne akarjak venni egyet.
(also: jól sejtem, hogy te szoktál a nevada pub-nál parkolni vele, igaz?  :__devil: )

Nakedape

Quote from: Lythis on 2012-09-05, 00:02:08
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-04, 23:46:40
Quote from: Cloud on 2012-09-04, 22:49:01
Ilyennel járok mostanában haza...
Quote from: Darkstar on 2012-09-04, 22:55:13
:Kiraly:

bitch please :lazza:

[spoiler]

[/spoiler]

[spoiler]
Igaz ma sehol sem voltam, reggeltől mostanáig dolgoztam :/
Na de majd a hét második felében! Azért dolgoztam ma ennyit, hogy több
időm legyen akkor motorozni  :lazza: a múlt héten is esténként elmotoroztam
összesen egy bő ezer kilit a Pilisben és a 2-esen, sötétedés előtt sosem
értem vissza :haha:
[/spoiler]
Eff you. Se te, se a főnököm, se a kollégáim nem teszitek könnyebbé, hogy ne akarjak venni egyet.
(also: jól sejtem, hogy te szoktál a nevada pub-nál parkolni vele, igaz?  :__devil: )

óccóbb  :angyali:
[spoiler][/spoiler]

[spoiler]jahh télen/esőben nem olyan jó, de akkor K_T-é se tuti[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

Quote from: Nakedape on 2012-09-05, 00:06:01
óccóbb  :angyali:
[spoiler][/spoiler]


Melóhelytől kb 5 perc a bikelab.
Ehhez hasonló vacera kitéve a kirakatba, más színű a váz, és elipszis keresztmetszetűek a vázrudak.
550K HUF...

Nakedape

Quote from: Lythis on 2012-09-05, 00:09:34
Quote from: Nakedape on 2012-09-05, 00:06:01
óccóbb  :angyali:
[spoiler][/spoiler]


Melóhelytől kb 5 perc a bikelab.
Ehhez hasonló vacera kitéve a kirakatba, más színű a váz, és elipszis keresztmetszetűek a vázrudak.
550K HUF...

jahh kérem mindenből lehet felsőligázni:) motorból is tippre.
meg azt hol mernéd hagyni?:D
én azt hiszem 16-18K körölért vettem meg 8-10K ért donorbicajt hozzá, mikor baleseteltem, plusz a kötelező szervizek persze..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2012-09-05, 00:02:08
(also: jól sejtem, hogy te szoktál a nevada pub-nál parkolni vele, igaz?  :__devil: )

Nem :) Ugyanaz az évjárat, de az az ott dolgozó srácé. Az enyém mindig
betolom a belső udvarra, éjszakára nem hagynám kint, hiába van szemben
térfigyelő kamera. A télen még a bejárati kapuról is lelopták a réz kilincset...

Quote from: Nakedape on 2012-09-05, 00:06:01
óccóbb  :angyali:

Meg kisebb távokra gyorsabb. Bringán fél órán belül megtehető távolságra
én is inkább a bringát tolom ki, mert motorra beöltözni, leláncolni, kitolni,
bemelegíteni, beállítani, stb., 2×10 perc elmegy vele...

Lythis

Quote from: Nakedape on 2012-09-05, 00:13:21
jahh kérem mindenből lehet felsőligázni:) motorból is tippre.
meg azt hol mernéd hagyni?:D
én azt hiszem 16-18K körölért vettem meg 8-10K ért donorbicajt hozzá, mikor baleseteltem, plusz a kötelező szervizek persze..
Első "komolyabb" bringám kb 18ezer volt. Felújítottam, kicseréltem rajta mindent, szal hozzám nőtt. Zárt tárolóból lopták el, amihez be kellett jönni a kertbe. Az sem volt felsőkategória. Szal nem azért fogják ellopni, mert felsőkategóriás. Nagyonbicajos osztálytársaim, akiknek "fúúú, most vettem 180-ért első villát" kategóriás játékszereik voltak pl sosem hallottam panaszkodni, hogy bármilyüket ellopták volna...
A jelenlegit nem újítottam fel mióta le lett strapálva. Bár mivel öcsém elkérte, ezért elvitte szervízbe menetképessé tenni, de volna még rajta mit tákolni - valahogy nem visz rá a lélek, hogy most megint annyit feccöljek bele. Nem tudom, hogy azért nem használom, mert nem csináltattam meg, vagy azért nem csináltam/csináltattam meg, mert nem használnám annyit.

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-09-05, 00:14:12


Quote from: Nakedape on 2012-09-05, 00:06:01
óccóbb  :angyali:

Meg kisebb távokra gyorsabb. Bringán fél órán belül megtehető távolságra
én is inkább a bringát tolom ki, mert motorra beöltözni, leláncolni, kitolni,
bemelegíteni, beállítani, stb., 2×10 perc elmegy vele...

jaja 15 perc sétáért meg nem tolja ki az ember a bicajt se :D bemelegíteni mondjuk nem  kell  általában, de vannak hasonlóságok.

mondjuk amíg gyakrabban bejártam aktívan az ugye érd bp viszonylat azaz 20 km és még így is gyorsabb mint a tömegközlekedés. persze lusta vagyok és ennyit esőben, hidegben nem... de városon belül mondjuk ami 15 perc tekerés, ami elég sok mindenre elég, tán télen is bevállalható. mondjuk akkor  a beöltözés elérheti a motor szintet időben akár  :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Quote from: Lythis on 2012-09-05, 00:21:20
Quote from: Nakedape on 2012-09-05, 00:13:21
jahh kérem mindenből lehet felsőligázni:) motorból is tippre.
meg azt hol mernéd hagyni?:D
én azt hiszem 16-18K körölért vettem meg 8-10K ért donorbicajt hozzá, mikor baleseteltem, plusz a kötelező szervizek persze..
Első "komolyabb" bringám kb 18ezer volt. Felújítottam, kicseréltem rajta mindent, szal hozzám nőtt. Zárt tárolóból lopták el, amihez be kellett jönni a kertbe. Az sem volt felsőkategória. Szal nem azért fogják ellopni, mert felsőkategóriás. Nagyonbicajos osztálytársaim, akiknek "fúúú, most vettem 180-ért első villát" kategóriás játékszereik voltak pl sosem hallottam panaszkodni, hogy bármilyüket ellopták volna...
A jelenlegit nem újítottam fel mióta le lett strapálva. Bár mivel öcsém elkérte, ezért elvitte szervízbe menetképessé tenni, de volna még rajta mit tákolni - valahogy nem visz rá a lélek, hogy most megint annyit feccöljek bele. Nem tudom, hogy azért nem használom, mert nem csináltattam meg, vagy azért nem csináltam/csináltattam meg, mert nem használnám annyit.

mondjuk egeen.. azért sokszor az ilyen kategóriás bringák nem városiak, hanem túra vagy erdő azt könnyebb védeni. meg sokszor a leggányabb montikat hamarabb viszik, pláne ha teleszkópos, mint valami tisztes versenyt (nem minden rabló jó becsüs :D)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

#51985
Én a saját szamaramat 30k-ért vettem használtan, modernebbre és nagyobbra váltó baráttól. Biztos lett volna még olcsóbb, de ebben ugye megbíztam :) Elég jó darab szerintem, még most (9 évesen) is vállalható.

Quote from: Lythis on 2012-09-05, 00:21:20
ellopni
Ja igen, épp ma vettem észre a bringa kilakatolása közben, hogy valaki megpróbálta elvágni az U lakatot... A felső védőréteget szépen le is gyalulta, de utána az edzett fém a torkán akadt. 10 ezer HUF környékén nem volt olcsó a lakat, pláne a használt bringa árához viszonyítva, de mégis megérte az utolsó fillért is.

Lythis

@nakedape: szerintem pont, hogy de. Egy tisztes versenybringára nem akkora a kereslet, a komolyabb cuccokat meg általában körözik, és nem tudsz annyival többet kérni érte (szerintem). Aztán fene tudja, hogy ez hogy megy ténylegesen.

@Próféta: jah. Nekem volt a régihez egy ilyen "fémkötél". Az a rugószerűen tekert vacak. Elhagytam a kulcsot, szal otthon nekimentem fémfűrésszel. Konkrétan 10 másodpercen belül átvágta az egészet. Szóval sajna lakatba be kell ruházni :/

Darkstar

Ugyanez, csak én erővágóval mentem neki a "minősített" láncnak. 1 sec volt.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Lythis on 2012-09-05, 00:56:23
@nakedape: szerintem pont, hogy de. Egy tisztes versenybringára nem akkora a kereslet, a komolyabb cuccokat meg általában körözik, és nem tudsz annyival többet kérni érte (szerintem). Aztán fene tudja, hogy ez hogy megy ténylegesen.


vagy csak a becsüs részre gondoltál, hogy jól becsüli meg mi kell, neki, vagy érthetetlenül írtam, mint szoktam, de elvileg ezt akartam épp, hogy a tescos mounten-bikot hamarabb viszik, mint az elit versenyt
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Elsősorban azon múlik, milyen könnyű elvinni.
Én kb. 120ért vettem anno a bicajomat és inkább vettem rá két rendes lakatot (Kryptonite u-lakat, Abus edzett acél lánc), minthogy pár ezret spórolva azon rettegjek, mikor viszik el a bringát.
Ha nincs használatban, akkor viszont a lakásban van inkább, az a legtutibb.