Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Én szeretem a tojáslevest és a sütőtököt is, az előbbi kb a legbonyolultabb kaja amit el tudok készíteni :D

.Attila

Tojáslevessel semmi gond nincs, legalábbis ahogy anyám készíti, úgy nincs. Más által készített meg még nem ettem.

kada

Quote from: Kvikveg on 2012-10-03, 04:27:06Tojasleves: nekem oke, bar utoljara menzan ettem. Kicist fura, de annyira nem. Jol elkeszitve biztos oke.
+1

Addig voltam válogatós, míg utol nem ért a kamaszkor, és egy órára nem laktam a sulitól...
...
A válogatós/fogyis lányok már nem is a mosogató ablakhoz vitték a tányérjukat, hanem csak elémcsúsztatták az asztalnál.  ::)

Kvikveg

Quote from: Én on 2012-10-03, 12:53:55
Én szeretem a tojáslevest és a sütőtököt is, az előbbi kb a legbonyolultabb kaja amit el tudok készíteni :D
Requesting recept. Lovesem nincs hogy kell elkesziteni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Fórum mióta megy külföldről? :jee:

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2012-10-03, 17:40:01
Fórum mióta megy külföldről? :jee:
Miota a proxyzas/tunnelezes letezik. Viva la ceges szerver!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Most, hogy írtad, kipróbáltam, de nem megy proxy nélkül a fórum. Legalábbis Amerikából tuti nem elérhető.
Azt hittem már a legutóbbi rendszerleállások után zsozso elfelejtette visszakapcsolni a tűzfalat, de nem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Nekem se megy már :(

Csak azt nem tudom, hogy a fórumos tűzfal nem ment vagy a céges proxy. ^^"

motifator

Én innen szoktam proxykat nézni, ezek többnyire elég gyorsak és viszonylag sokáig élnek: http://www.proxynova.com/proxy-server-list/country-hu/
És FoxyProxy-t használok Firefoxhoz amiben van külön rule beállítva, hogy csak az usteam domain menjen proxy-n keresztül, a többi direct connect.
Chrome-hoz is van valami plugin, de az nekem elég szarul működött, inkább raktam fel egy privoxyt és csináltam hozzá proxy forwarding rule-t az usteam domainnek, de azt elég macera volt beállítani. FoxyProxy sokkal egyszerűbb.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Tudomásom szerint nem a fórum nem engedi, hanem a szolgáltató.

NLZ

Quote from: .Attila on 2012-10-03, 20:38:03
Tudomásom szerint nem a fórum nem engedi, hanem a szolgáltató.
Nem zsozso tiltotta le, hogy ne a mi ftp-nkről töltsön a fél világ? És ennek mellékhatása, hogy a fórum se elérhető.
[reserved]

Kvikveg

Olyan szempontbol tokjo hogy a tarsasag nem fel vilagra el egymastol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: NLZ on 2012-10-03, 20:39:28
Quote from: .Attila on 2012-10-03, 20:38:03
Tudomásom szerint nem a fórum nem engedi, hanem a szolgáltató.
Nem zsozso tiltotta le, hogy ne a mi ftp-nkről töltsön a fél világ? És ennek mellékhatása, hogy a fórum se elérhető.

Én nem így emlékszem, de azóta már eltelt jó sok év.
Amúgy az ftp portot le lehetne tiltani és akkor csak az lenne blokkolva, az oldal és a fórum pedig nem.

Darkstar

Én meg az irodából sem érem el (az ottani hálózat is keresztül megy a Londoni proxyn) szóval ha valaki kintről megoldja minden nélkül, annak grat :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Valahol írta zsozso, hogy iptables-ben csak a magyar tartományok vannak engedélyezve, és hogy a tiltás előtt rengeteg japán is az usteamről töltött.
Be lehetne állítani csak az FTP portot is, de gondolom így egyszerűbb. No meg ha a fórum mindenhonnan direktbe elérhető lenne, akkor a moderátorainknak nem csak ennyi spammel kéne küzdeni, az is biztos.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Napokban úgyis volt pár spammer...

.Attila

Quote from: motifator on 2012-10-03, 22:40:27
Valahol írta zsozso, hogy iptables-ben csak a magyar tartományok vannak engedélyezve, és hogy a tiltás előtt rengeteg japán is az usteamről töltött.
Be lehetne állítani csak az FTP portot is, de gondolom így egyszerűbb. No meg ha a fórum mindenhonnan direktbe elérhető lenne, akkor a moderátorainknak nem csak ennyi spammel kéne küzdeni, az is biztos.

Jah, egyszerűbb, csak pl. amikor kint voltam Japánban, nem találtam rendes proxy-t sem, így konkrétan nem tudtam fórumozni.

Próféta

Quote from: motifator on 2012-10-03, 20:23:39
Én innen szoktam proxykat nézni, ezek többnyire elég gyorsak és viszonylag sokáig élnek:
Mivel én nem véglegesen helyezem át ülepemet külföldre, ezért egyszerűen csak az itthoni routeremen tunnelezem keresztül az usteam forgalmat. Az mindig megy, és nem olyan marha lassú, mint egy proxy  :haha:

.Attila

Anyám felrakta a táskájára az egyik Rozen Maiden-es kulcstartó figurát.
Kíváncsi volnék az arcokra, akik majd meglátják az utcán és felismerik.

motifator

Nem akarok többé programozó lenni :(
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Quote from: .Attila on 2012-10-04, 20:16:41
Anyám felrakta a táskájára az egyik Rozen Maiden-es kulcstartó figurát.
Kíváncsi volnék az arcokra, akik majd meglátják az utcán és felismerik.

Kíváncsi lennék anyukád miért tette fel? Ennyire megtetszett neki?

Darkstar

Én erre hálistennek időben rájöttem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Cloud on 2012-10-04, 20:29:24
Quote from: .Attila on 2012-10-04, 20:16:41
Anyám felrakta a táskájára az egyik Rozen Maiden-es kulcstartó figurát.
Kíváncsi volnék az arcokra, akik majd meglátják az utcán és felismerik.

Kíváncsi lennék anyukád miért tette fel? Ennyire megtetszett neki?

Anno hoztam haza egy csomó kulcstartót, eladási szándékkal. Megtetszett neki, úh. már akkor is kapott.
Most vett új táskát és arra kért egyet.

@motifator: miért? És mi lennél helyette?

Kvikveg

Quote from: motifator on 2012-10-04, 20:27:28
Nem akarok többé programozó lenni :(
Miert? Mi torpent?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Á, semmi különös, igazából csak rinyálok.
Uncsi már, hogy a programozó élet nem más, mint folyamatos szopás. Most az elmúlt három hétben olyan keményen dolgoztam, mint szerintem még soha életemben. Meg is lett az eredménye mondjuk, tényleg sokra haladtam, és büszke is vagyok rá, de azért kicsit ki vagyok égve. Erre ma reggel az fogad, hogy nem megy az app deven. Ránézek, elérhetetlen. Újraindítom a clustert, továbbra se megy. Na ekkor kicsit beszarok, mert múlt héten találtam egy olyan hibát, ami végtelen rekurzióba dobta az appot, de valahogy nagyon ügyesen, mert nem szállt el StackOverflowErrorral, hanem cpu fel maxra, néhány másodperc alatt felette a memóriát aztán a szerver meghalt. Szal rögtön nézek egy top-ot, és látom, hogy ott pörög a cpu 150% felett (a több core miatt mehet 100% felé).
Na ekkor már tele a gatya, mert az app ma este menne élesbe. Ha tényleg az én appom öli a szervert, akkor le kell fújni az egészet, ezt így nem lehet kirakni prodra. Mondhatom el mindenkinek, hogy hiába izzadtam vért az elmúlt három hétben, el kell halasztani a release-t.
Na ezután nem részletezem azt a kb. 5 óra szopást, amíg thread dumpokat nézegettem, meg csendben sírtam a kubikomban.
Végül kiderült, hogy az egész kamu. A magas CPU egy másik monstre app inicializációja miatt volt, ami ugyanarra a clusterre volt deployolva, és teljesen megszokott dolog, kb 5 perc után beáll a cpu alapjáratra. Persze én a pánikomban ezt nem vettem észre, ahogy sok mást se. Például hogy a szerver elérhető és gond nélkül válaszol, ha közvetlenül ip cím alapján próbálod elérni, csak a domain ad 503 errort, pedig ez lett volna a kulcs. Végül kiderült, hogy az adminok kiszedték a load balancerből a clustert, és elfelejtették visszarakni.
Ennyi. Én meg tiszta ideg voltam egész nap, ráadásul másnapos is vagyok.

Múlt hét csütörtökön hasonló pánikhelyzet volt, amikor a kurva hibernate szállt el classloader hibával. Akkor komolyan azt hittem, hogy mindennek vége, ezt nem fogom tudni megoldani, deadline csúszik, ki tudja, mennyit. Végül a hiba elmúlt, igazából azt se tudom, hogy a sok próbálkozás közül melyik oldotta meg, ami azért kicsit ijesztő is. Kurva weblogic classloader, egy nagy rejtély az egész.

És amint most ezzel végeztem, már jön a következő projekt, ahol ráadásul ezer éves, ocsmány hányadák kódot kell totál átalakítani, és abszolút semmi kedvem nincs hozzá. De muszáj csinálni, mert az az ocsmány hányadék kód az enyém. Nem én írtam, örököltem, de igazából azért vagyok itt Austinban, hogy vigyem tovább azt a szart, mert a régi owner elment másik csapatba, szal nagyon nem is panaszkodhatok.
Van egy másik projekt is, ami meg tiszta hekkelés, na meg annak már rég kész kéne lennie, én meg hozzá se kezdtem még, és igazából azt se tudom, hogy hány nap alatt fogom tudni megcsinálni.

Kicsit ki vagyok égve, na. Kéne vagy egy hét szabi, de nincs, de szerintem ha lenne se engednének most, annyi a meló.

@.Attila: Fizikus lennék, és remélem leszek is. Ha minden jól megy, és sikerül eleget spórolni, na meg megcsípni valami fasza kis ösztöndíjat, 2-3 év múlva már teljes állásban egyetemre fogok járni, a nagyvállalati IT-t meg csinálja, akinek még nincs teljesen elege belőle.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Sajnos érdemben nem tudunk megvigasztalni, legfeljebb az együttérzésünket tudjuk felajánlani.

[spoiler]Vagy esetleg azt, hogy gyere hozzánk Adát gányolni egy pár hétig, utána boldogan mennél vissza  :__devil:[/spoiler]
Failure is the default option

Cloud

motifator

Hát én mint egyszerű hétköznapi ember, ennek a 90%-át nem értettem, de azt levágtam hogy kicsit tele van a hócipőd a melóddal. :D Pihenj egyet. :)

Acchan

Quote from: motifator on 2012-10-04, 20:27:28
Nem akarok többé programozó lenni :(
Én meg nem akarok családgondozó lenni. :( Ez egyre szarabb, pedig még csak két hónapja csinálom.  :punny:

Werro

Acchan, le a kalappal. Én nem tudnám csinálni, pedig elég fontos. Kitartás! :) amúgy mivel van gond? ( a családokon kívül)

Cobra

Gondolom a családgondozónak olyan helyre kell mennie, ahol gond van a "családdal".
Hide and fear, Cobra Commander is here !