Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: Kvikveg on 2014-01-25, 15:13:54
http://index.hu/kulfold/2014/01/23/tizenketten_eroszakoltak_meg_egy_not_indiaban/
http://www.theguardian.com/world/2014/jan/23/india-gang-rape-case-sexual-violence
Na ilyet meg nem hallottam, hogy valami vezeto elrendeli hogy eroszakoljak meg... a kurva anyjukat, a tokuknel fogva logatnam fel oket meg az "oregeket" is.

Ah, minek... én elküldeném fürdeni őket. (Csak a medence tele lenne ilyenekkel  :__devil:)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

frozenstein

Ha rajtam kívül a családban mindenki más kapott levelet a NAV-tól az egyszerűsített adóbevallásról, akkor én még várjak hátha nekem is küldik csak később, vagy kezdhetem tervezni mikor mászok be az adóhivatalba elintézni :punny:?

Darkstar

Ha nem is kapsz, akor is ott az elektronikus bevallás. Nekem tavaly kb 5 perc volt, pedig pár extrát is bele kellett tenni. Utána ügyfélkapun keresztül be is lehet küldeni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

ja. én már két éve fel sem bontom az óriásborítékot. a kitöltő progiban csinálom, és mivel nincs ügyfélkapum, kinyomtatom és azt postázom el. works like a charm. amúgy biztos megjön majd
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

azért tud meglepetést okozni a lakásból kilépés, ha a reggeli készülődés közben nem húzza föl a redőnyt az ember.
némi fontolgatás után visszamentem a lakásba a kesztyűért :D

frozenstein

Akkor várok még rá pár hetet, aztán ha nem jön, akkor majd az elektronikus (nekem is nyomtatós verzió a nyerő, mert ügyfélkapum az nincs).

Próféta

Quote from: frozenstein on 2014-01-29, 20:28:52
mert ügyfélkapum az nincs
Ez nem a legszerencsésebb így, egyéb okokból se. Majd ha jársz bármilyen ügyben okmányirodában, kérj egy ilyet is (emlékeim szerint tetszőleges üggyel együtt elintézik, nem kell külön sorszám).

BTW nekem kábé tíz éve vannak jövedelmeim, de az APEH/NAV még soha, semmilyen papírt vagy borítékot nem küldött. Szóval olyan nagyon nem érdemes várni rá.

gerey

Jó dolog az ügyfélkapu/elektronikus bevallás, de már két napja szívózok velük.
Elküldtem nekik valamit -> nem szerepel ilyen adattal a rendszerben -> telefon: mivan? ->válasz: kétféle adattal voltunk bejegyezve a rendszerbe, az egyiket törölték(azt ami folyamatosan volt használva, nem azt amit kb. 8 éve nem kértek sehol), küldjük el újra a másikkal -> elküldtem a másikkal -> ugyanaz az elutasító sablon levél: nem szerepel ilyen adattal a rendszerben -> telefon: mivan? -> küldjem el postán, hogy melyik szám legyen regisztrálva, a másikat, meg töröltessem ugyancsak postai levélen keresztül...

Megmurdel

Egy talán ostoba kérdés, az ügyfélkaput mennyi inaktivitás után törlik, mert annó kellett meg használtam is, de már sztem több mint két éve nem is léptem be.

gerey

Ha jól tudom, törölni nem törlik, ha lejár a jelszavad és két hónapon belül nem változtatod meg, akkor kell bemenni okmányirodába. De ezt ki tudod próbálni, belépsz, ha lejárt úgy is kiírja mi a helyzet.

Megmurdel

Köszi, akkor majd valamikor átslattyogok az okmányirodába. :D

frozenstein

Quote from: Próféta on 2014-01-30, 23:55:13
Quote from: frozenstein on 2014-01-29, 20:28:52
mert ügyfélkapum az nincs
Ez nem a legszerencsésebb így, egyéb okokból se. Majd ha jársz bármilyen ügyben okmányirodában, kérj egy ilyet is (emlékeim szerint tetszőleges üggyel együtt elintézik, nem kell külön sorszám).
Legközelebb a személyim jár le...3 év múlva. :3x3:
Quote from: Próféta on 2014-01-30, 23:55:13
BTW nekem kábé tíz éve vannak jövedelmeim, de az APEH/NAV még soha, semmilyen papírt vagy borítékot nem küldött. Szóval olyan nagyon nem érdemes várni rá.
Nekem tavaly meg tavaly előtt küldtek, viszont 2012-ben nem dolgoztam egy napot se, így tavaly az egyszerűsítettre az a válasz érkezett, hogy megfelelő adatok hiányában nem sikerült elkészíteniük. Lehet ezért megsértődtek, és idén nem küldenek. :oops:

.Attila

Quote from: frozenstein on 2014-01-31, 21:37:14
Quote from: Próféta on 2014-01-30, 23:55:13
Quote from: frozenstein on 2014-01-29, 20:28:52
mert ügyfélkapum az nincs
Ez nem a legszerencsésebb így, egyéb okokból se. Majd ha jársz bármilyen ügyben okmányirodában, kérj egy ilyet is (emlékeim szerint tetszőleges üggyel együtt elintézik, nem kell külön sorszám).
Legközelebb a személyim jár le...3 év múlva. :3x3:

Veszítsd el és lesz miért bemenned.

kikuchiyo

Ma volt Ch24 PreEC.
Elvileg csapatverseny, de az egyik kollega (nem akarok utalgatni, Kvikveggel kezdodik a neve) kirandult helyette, a masik meg csak delutan kerult elo es utana sem alkotott sokat. Azert a 10. hely (utolso megjelenitett allas szerint) es az, hogy egy kivetelevel minden inputra alkottam valamit, nem rossz.

Az mar igen, hogy ez csak egy elozetes fordulo, ami nem szamit, ahol sok ido van harom (viszonylag) egyszeru feladatra. Az igazi versenyen sok nehez feladat lesz keves ido alatt.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2014-02-01, 23:12:00
Ma volt Ch24 PreEC.
Elvileg csapatverseny, de az egyik kollega (nem akarok utalgatni, Kvikveggel kezdodik a neve) kirandult helyette, a masik meg csak delutan kerult elo es utana sem alkotott sokat. Azert a 10. hely (utolso megjelenitett allas szerint) es az, hogy egy kivetelevel minden inputra alkottam valamit, nem rossz.

Az mar igen, hogy ez csak egy elozetes fordulo, ami nem szamit, ahol sok ido van harom (viszonylag) egyszeru feladatra. Az igazi versenyen sok nehez feladat lesz keves ido alatt.
Wow! Kiraly!
A legkozelebbin mar nem fogok semmit sem csinalni, marmint nem leszek foglalt.
Ja, es elek, csak a bal terdem van leharcolt allapotban.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud


Darkstar

Holnaptól ebből iszom az irodában a kávét.  :Kiraly:
1. 2.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

holnaputántól meg otthonról mert nem kell többé az irodába menned  :Kiraly:

Damnatus

A távfűtés még ma is olyan horror drága? Lakást keresek, és találtam egyet. Mondjuk nem tudom, hogy ez jó ár-e érte...

Darkstar

Quote from: chilip on 2014-02-04, 20:31:09
holnaputántól meg otthonról mert nem kell többé az irodába menned  :Kiraly:

Miért is? Nem csinálok titkot a hobbimból, sőt.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Damnatus on 2014-02-04, 20:31:32
A távfűtés még ma is olyan horror drága? Lakást keresek, és találtam egyet. Mondjuk nem tudom, hogy ez jó ár-e érte...
Nezd meg a tobbit, mondjuk az Aquincumiakat.
Btw a kisszoba csojelleget ajanlanam figyelmedbe, nem ferne bele egy dupla agy es plusz ket ejjeliszekreny/eljarashoz hely.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Az öcsém elkezdett kontaktlencsét hordani... still creepy as fuck... brr...
(jó, a kedvenc szaruhártyaátültetéseimtől elmarad, de így sem bírom megszokni...)

.Attila

Miért creepy? Normál vagy színes?

Lythis

Abszolút normál, azért kell, hogy rendesen lásson. Igazából csak a behelyezési és kivételi folyamattól futkos a hideg a hátamon. Gimiben mutatta egy osztálytársnőm először, és azóta képtelen vagyok megszokni...

SaiyaGin

Quote from: Lythis on 2014-02-08, 14:59:14
Abszolút normál, azért kell, hogy rendesen lásson. Igazából csak a behelyezési és kivételi folyamattól futkos a hideg a hátamon. Gimiben mutatta egy osztálytársnőm először, és azóta képtelen vagyok megszokni...

Ne is mondd... Gimiben nekem is volt kontaktlencsém, az első napokban fél órába is beletelt, amíg beraktam.

.Attila

Quote from: Lythis on 2014-02-08, 14:59:14
Abszolút normál, azért kell, hogy rendesen lásson. Igazából csak a behelyezési és kivételi folyamattól futkos a hideg a hátamon. Gimiben mutatta egy osztálytársnőm először, és azóta képtelen vagyok megszokni...

Valóban szokatlan és macerás az elején.
De bőven ellensúlyozzák az előnyei.

NLZ

Nekem nem sikerült megszoknom, pedig hordtam hónapokon át. Legrosszabb, amikor a nap végére már elfárad a szemem és irritál.
[reserved]