Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

noriko

Hát, a cikk alapján nekem még nem túl világos hogy hogy fog működni a rendszer. Mondjuk a külföldi útjaim során a tömegközlekedéses jegyhasználat mindig kihívás szokott lenni, főleg ha nem nézek utána előre, hogy mi a rendszer. Madridban távolság alapúnak tűnt a dolog, viszont emiatt elég macerás volt jegyet venni minden út előtt, mert mindig ki kellett választanom, hogy melyik vonalon és annak melyik megállójáig akarok utazni (...amíg rá nem jöttem, hogy a kiléptetőkapu nem néz semmit, mert utána a legrövidebb távra vettem :P (...kivéve a reptérre menet, mert ott szigorúak))

Az amszterdami is időalapú, meg azt hiszem a párizsi is. Utóbbinak az átszállás része (metró-busz, busz-busz) még mindig nem teljesen világos.

Btw, mi történt a Corvin-negyednél felállított kapukkal? Nem nagyon járok arra...állnak még? Ez vajon ugyanaz a cég?
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

#55351
Quote from: noriko on 2015-10-10, 13:15:34
...amíg rá nem jöttem, hogy a kiléptetőkapu nem néz semmit, mert utána a legrövidebb távra vettem :P

Tokióban úgy emlékszem úgy van, hogy előre kell fizetni nagyjából távolságarányosan, de a kijáratnál ellenőriz, és ha tovább mentél, nem enged ki, amíg a különbözetet be nem fizeted. Tanult ismerőseim "mongol módszernek" nevezték, amikor egy megállóra veszel jegyet, mész ameddig akarsz, a kijáratnál meg úgymond nem érted, miért nem enged ki és erővel átmész/átugrasz. :)

Londonban meg már van vagy 8 éve, hogy jártam, és az Oyster card ott teljesen bevett dolog volt már akkor. Itt az ideje, hogy Budapesten is végre földtörténeti korszakot váltsunk.
Failure is the default option

Darkstar

Jaja, ha jegyet veszel, de ki molyol azzal, ha van SUICA.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Lol, kiderült, hogy a mellettem ülő kolléganő nagy Naruto-rajongó, egy másik kolléga pedig annak idején szintén nézte a Dragon Ballt.

Kvikveg

Moha: welcome back!  :Kiraly:

Olyan jol indult a mai 28 oras napom: idejeben felebredtem, osszepakoltam magam es elrendeztem a berelt apartmant, leadtam a kulcsot 15:00+6kor, elertem a repulot, filmeztem vegig - es itt jott az elso negativum, egy karfafoglalo budos kozepkoru francianevu ferfi szemelyeben, brrr. Aztan a kajatalcan felejtettem a tablettasszelencemet es nem kerult elo. De lenyeg a lenyeg, hazaertem rendben 11:30ra, jo napom volt, aztan este 6kor elromlott az egyik macskank. Nem mukodo hatso vegtagok es borzalmas fajdalmas ordito nyavogas, feloraval kesobb vasarnap este elorangatott allatorvosnal lealtatas (remenytelen volt, 100% biztos diagnozis). Holnap asok. Francba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Welkam bekk, ex-fonokasszony!

Quote from: Kvikveg on 2015-10-18, 21:28:22
elromlott az egyik macskank
100% biztos diagnozis

Mi volt a baja?
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2015-10-18, 21:28:22
Olyan jol indult a mai 28 oras napom: idejeben felebredtem, osszepakoltam magam es elrendeztem a berelt apartmant, leadtam a kulcsot 15:00+6kor, elertem a repulot, filmeztem vegig - es itt jott az elso negativum, egy karfafoglalo budos kozepkoru francianevu ferfi szemelyeben, brrr. Aztan a kajatalcan felejtettem a tablettasszelencemet es nem kerult elo. De lenyeg a lenyeg, hazaertem rendben 11:30ra, jo napom volt, aztan este 6kor elromlott az egyik macskank. Nem mukodo hatso vegtagok es borzalmas fajdalmas ordito nyavogas, feloraval kesobb vasarnap este elorangatott allatorvosnal lealtatas (remenytelen volt, 100% biztos diagnozis). Holnap asok. Francba.

:frown:

Cobra

Részvétem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2015-10-18, 21:55:04
Welkam bekk, ex-fonokasszony!

Quote from: Kvikveg on 2015-10-18, 21:28:22
elromlott az egyik macskank
100% biztos diagnozis

Mi volt a baja?
Koszi! :)

Szivproblemabol eredo nehez legzes, meg trombozis ami hirtelen alakul ki, egy vagy mindket hatso vegtagot lebenitja, es iszonyatos fajdalmakkal jar. Es semmit sem lehet tenni a vilagon sehol. Allitolag USAban probalkoztak ersebeszettel, de vagy a mutet alatt vagy utana elpusztul a macska, nalunk meg meg sebesz sincs az orszagban, szoval ennyi.
Nagy mazli, hogy azonnal eszrevettuk, meg hogy ithon voltunk egyaltalan, es gyorsan lett allatovos, igy "csak" feloran at hallgattuk tehetetlenul azt a nomorultat.
Ugy nezett ki mint akit elutott az auto es eltort a gerince, de nem ertettuk mert 10+ eves volt, ex-kobor macska es bent volt es nem hallottunk semmit elotte. Csak arra gondoltam, hogy uristen eltort a gerince es uvolt es vadgossa magat jobbrabalra kinjaban, hatize, a nem kivanom senkinek azt a tehetetlen erzest. :frown:  :zomg:
Egyetlen vigaszunk hogy nalunk szep elete volt es kb negyszer tulelte onmagat, imadott a masik fiatal macskankkal jaszani stb. :)

Quote from: SaiyaGin on 2015-10-18, 21:56:39
:frown:
Koszi!

Quote from: Cobra on 2015-10-18, 22:57:39
Részvétem.
Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Szomorú, részvétem. Utánaolvastam (feline thromboembolism), nem lettem vidámabb tőle.
Azt juttatta eszembe, amikor a mi macskánk volt nagyon beteg vagy két éve, akkor már keresztet is vetettünk rá, mert azt mondták, hogy leukémia, de aztán kiderült, hogy mégsem az, és azóta látszólag jól van.

Amúgy kint mit sikerült intézni? Lett végül azzal a fostengerrel valami, amit utoljára csináltam?
Vagy nekem már nem mondhatsz semmit?  :ejnye:
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2015-10-19, 20:24:52
...
Amúgy kint mit sikerült intézni? Lett végül azzal a fostengerrel valami, amit utoljára csináltam?
Vagy nekem már nem mondhatsz semmit?  :ejnye:
Kiserleti jelleggel varom hogy a kapcsolat mikor ir emailt, hogy mar nem tudja letolteni a fileokat.
A groupleaderunket meg megkerdezem, hatha o beszelt vele. (Vegulis en nem latom mikor tolti le.)
*Men in Black ide passzolo jelenete*  :D

Ha mar temanal vagyunk: milyen az uj hely?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Kvikveg on 2015-10-19, 22:23:20
*Men in Black ide passzolo jelenete*  :D

Megfordult a fejemben, hogy valami kemény piát vagy tudatmódosító szert kéne tolni, hogy elfelejtsem...

Quote
Ha mar temanal vagyunk: milyen az uj hely?

Vegyesek a benyomásaim, bővebben majd privátban.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2015-10-19, 23:15:00
Vegyesek a benyomásaim, bővebben majd privátban.
Sharing is caring.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2015-10-19, 23:15:41
Quote from: kikuchiyo on 2015-10-19, 23:15:00
Vegyesek a benyomásaim, bővebben majd privátban.
Sharing is caring.

Nem tudhatom, hogy nincs-e onnan valaki itt ;)
Failure is the default option

Darkstar

Csak egy módon tudhatjuk meg.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Épp ezt az egy módot szeretném elkerülni.

Az iskolában is mindig különös tehetségem volt ahhoz, hogy akkor szidjam valamelyik tanárt, amikor épp ott állt mögöttem. Jó lenne erről végre leszokni :)
Failure is the default option

SaiyaGin

#jómunkásember

Flaser

#55367
Achivement get!

BSc in Computer Engineering

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Quote from: Flaser on 2015-10-23, 11:14:18
Achivement get!

BSc in Coputer Engineering


Rendőrtiszti főiskola? :)
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2015-10-19, 23:28:46
Quote from: Darkstar on 2015-10-19, 23:15:41
Quote from: kikuchiyo on 2015-10-19, 23:15:00
Vegyesek a benyomásaim, bővebben majd privátban.
Sharing is caring.

Nem tudhatom, hogy nincs-e onnan valaki itt ;)
Akkor lehet arról szó, hogy ezt a bizonyos privát PM-et mondjuk nekem is lekopipészteled?
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem ott dolgozom, ahol te :)

Darkstar

Na basszameg.
November 3-6ig (kedd-péntek) Manchesterben leszek munkaügyben. Mivel a cég 2014 végéig a ManU principal szponzora volt, intéztek nekünk jegyeket a szombat esti ManU - WestBrom prem league meccsre, kiemelt helyre, ingyen. Ez eddig még baromi szép, dolgozunk egy jót, hétvégén kis networking, meccs, aztán vasárnap haza.
Csak aztán tegnap este kiderült, hogy valami faszom adószabály miatt a cég nem fizetheti a péntek-szombat esti szállást, mert az speciális béren kívüli juttatás lenne (mert maga a "kiküldetés" csak péntekig tart), amit előre le kellett volna papirozni. Aztán közölték, hogy a szállásköltség 160 font PER ÉJ... És csak hogy menekülni se lehessen, a cancellation fee + a repjegyem módosítása még többe kerülne.
És nem is szeretem annyira a focit...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2015-10-23, 22:45:05
Aztán közölték, hogy a szállásköltség 160 font PER ÉJ

Ebben már a kokó és a kurvák is benne vannak? Enjoy your football btw.

Quote from: Próféta on 2015-10-23, 22:42:04
Akkor lehet arról szó, hogy ezt a bizonyos privát PM-et mondjuk nekem is lekopipészteled?
Szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem ott dolgozom, ahol te :)

Hát igen, az valószínűleg feltűnt volna.
Meglátom, mit tehetek.
Failure is the default option

Darkstar

Ezek után nagyon remélem. [spoiler]Bár inkább csak a kurvákat, mert a fűtől múlt hétvégén egy életre elment a kedvem, gombázni egyedül nem menő, durvábbat meg nem akarok kipróbálni.  :D[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

TMI.jpg.exe
Failure is the default option

.Attila


Cobra

Add e la jegyedet, szerintem megkapod érte a 2 éjszaka árát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Kétlem, hogy erre lehetőség lenne. Plusz hogy nézne már ki.
Inkább lenyelem a békát és megpróbálom élvezni az egészet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2015-10-23, 13:54:10
Quote from: Flaser on 2015-10-23, 11:14:18
Achivement get!

BSc in Coputer Engineering


Rendőrtiszti főiskola? :)
:D

Darkstar: mi a feneert nem lehet a kikuldetest meghoszabbitani?
Ha ok felajanlottak ingyer a valamit, akkor ne fizettessek ki utana veletek.
Vagy akkor fizessek a cancellation fee meg repjegymodositast.
Vegulis nem te izeltad el hanem ok.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2015-10-24, 05:11:38
Quote from: kikuchiyo on 2015-10-23, 13:54:10
Quote from: Flaser on 2015-10-23, 11:14:18
Achivement get!

BSc in Coputer Engineering


Rendőrtiszti főiskola? :)
:D

Darkstar: mi a feneert nem lehet a kikuldetest meghoszabbitani?
Ha ok felajanlottak ingyer a valamit, akkor ne fizettessek ki utana veletek.
Vagy akkor fizessek a cancellation fee meg repjegymodositast.
Vegulis nem te izeltad el hanem ok.
gondolom jobban néz ki a főnökei előtt, ha lenyeli ezt a "piszlicsáré" összeget és nem ugrál

az meg hogy nov 3-ig ezt nem lehet lepapírozni csak azt mutatja, hogy mindenhol ugyanúgy megvannak a bürokrácia faszságai

Darkstar

#55379
A valódi program tényleg péntekig van, ez egy felajánlott opció volt a kintiekkel egyeztetve, és én mondtam rá igent (mondjuk akkor nem tudtam még, hogy ezért fizetni is kellene). Több külföldi iroda állja amúgy ezeket a költségeket szóval gyanítom, hogy itt a magyar adószabályok figyelnek be (és amilyen mocsok módon csináljak az auditokat, nem csodálom, hogy a cég nem akar ezzel játszani). Az meg a másik, hogy mindennel együtt szerintem kb 8-10* ennyit kifizetnek szóval tényleg hülyén venne ki magát, ha nagyon feszengenék, főleg hogy utána meg egy héttel Visegrádra megyek 2 napra a MAT őszi iskolájára.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん