Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Member

De ez már szőrszálhasogatás szerintem. ;)
Akkor kössünk bele a sorozatokban elhangzó engrish és doitsu szövegekbe is. :)

Raul

Elkezdtem olvasgatni az Elfen Lied topikot. Az előbbi párbeszéd a latin nyelvről szinte szó szerint ott is megvan (és ott is ugyanez volt a válasz, szal azt hiszem ideje belenyugodnom :smile:).

Kvikveg

Ha megnyugtat, en is nagyon benanak ereztem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-01-09, 22:56:02
Ha megnyugtat, en is nagyon benanak ereztem.
Nekem meg tetszett.  :hehe:
Mondjuk én nem szeretem a latin szövegeket, allergiás vagyok a hangzására (nameg holnap reggelig be kéne seggelnem 150 nyomorult gusztustalan ízeltlábú dög nevét, és ez nem javít sokat a latin nyelv értékelésén a szememben...), de ez így nem volt rossz. :)

Member

Szerintem is jó, majdnem olyan alkalmas a jó hangulat lerohasztására, mint az "L.A. emlékére". :D
Örülök neki, hogy végre nem "japán szöveg kevés engrish"-el az egész.

Yakumo

Maga az EL "intrója" nekem is tetszett, mind megjelenésben, mind a zenében/ énekben. Mivel az angolt szeretem és tanultam, lehet,h engem is zavarna,ha nagyon tré angollal énekelnék fel. De mivel a latinhoz egy kukkot sem értek, ezért csak a hangulat meg a dallam amire tudok figyelni és az tetszik benne.

Solid Snake

Elfen Lied OP-jével nem volt semmi gondom, azon tény miatt, miszerint eddigi életem során nem foglalkoztam a latin nyelvvel. Szép zene, szép képek, szép énekhang. Ennyi.  :smile:

Amitől viszont a falat kapartam: a Higurashi no Naku Koro ni ED-je (Why or why not). Olyan durva akcentuséneket még nem hallottam. Maga a szám szép, csak ne angolul énekelnék fel, mert a kedves énekeshölgy nem tud elszakadni szeretett anyanyelvének jellemző nyelvi jegyeitől.


Raul

Basszus, most hogy két hónapja megállás nélkül animét nézek, kedvem támadt készíteni egyet :D Srácok nem dobunk össze egy stúdióra? Csak az a baj hogy utoljára 8 éves koromban rajzoltam és akkor is vonalzóval transzformereket...

kashyyyk

sziasztok!!!
még teljesen új vagyok az oldalon és a témában is
még csak két animét láttam...egyika  blood: the last vampire
a másik pedig a  nagyszerű ninja scroll....

tudnátok ajánlani ilyen irányvonalban filmeket, ja meg cyber, sci-fis animék is érdekelnek....talán a full metal panic ilyen.....ahogy beleolvasgattam a  topikokba...


honnan lehet ilyeneket leszedni??vagy ha neketek már megvannak ezek a filmek...valamelyikőtök átírnáe nekem ????

előre is köszi
peti

e-mail: kashyyyk@t-email.hu

Raul


cyberpunk: Ghost in the shell, Akira
mecha: Neon Genesis Evangelion, Raxephon
feudális korszak: Berserk (direkt nem fantasyt írtam)
vámpíros: Hellsing
alapműnek számít még: Hayao Miyazaki össze műve, cowboy bebop, trigun

sztem itt vannak néhányan akik nálamnál avatottabbak ebben a témában, de talán abban egyetértenek velem hogy az itt felsoroltak mind nagyon-nagyon jók

Lythis


RE@L

Miért ne lehetne tudni hogy ejtették ki latinul a szavakat? Ne felejtsétek el hogy mit tanítottak annakidején az egyetemeken. Vagy hogy hogy maradtak fenn a Görög kúltúra emlékei. Római Birodalom is 1400-as évekig bírta... (kelet Római) Nem olyan halott nyelv volt az illetve manapság se ahhoz képest hogy a közhiedelemben van.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Próféta

Quote from: RE@L on 2007-01-11, 01:07:51
Miért ne lehetne tudni hogy ejtették ki latinul a szavakat? Ne felejtsétek el hogy mit tanítottak annakidején az egyetemeken. Vagy hogy hogy maradtak fenn a Görög kúltúra emlékei. Római Birodalom is 1400-as évekig bírta... (kelet Római) Nem olyan halott nyelv volt az illetve manapság se ahhoz képest hogy a közhiedelemben van.
Ez igaz,de a kiejtése akkor is sokat változott az idők folyamán. Ami közismert: gondoljunk csak arra, hogy régen a C betűt "k"-nak kellett ejteni, de újabban szokták "c"-nek is. Ha jól tudom.

chilip

Quote from: Raul on 2007-01-10, 23:30:40

cyberpunk: Ghost in the shell, Akira
mecha: Neon Genesis Evangelion, Raxephon
feudális korszak: Berserk (direkt nem fantasyt írtam)
vámpíros: Hellsing
alapműnek számít még: Hayao Miyazaki össze műve, cowboy bebop, trigun

én a mechához irnám még a Gundam Seed-et is, nekem mechába az a csúcs, utána meg a Full Metal Panic (összes)

Zsiga

[spoiler=OFF]
Quote from: RE@L on 2007-01-11, 01:07:51
Miért ne lehetne tudni hogy ejtették ki latinul a szavakat? Ne felejtsétek el hogy mit tanítottak annakidején az egyetemeken. Vagy hogy hogy maradtak fenn a Görög kúltúra emlékei. Római Birodalom is 1400-as évekig bírta... (kelet Római) Nem olyan halott nyelv volt az illetve manapság se ahhoz képest hogy a közhiedelemben van.
Fejtsd már ki hogy honnan tudod, kíváncsi vagyok. :) (:D)
Nem tudom hogy mire gondolsz az egyetemekkel kapcsolatban, arra hogy a középkorban még latinul folyt az oktatás? Jó régen volt... ;)
A görög kultúra emlékei görög és latin nyelvű írott anyagokon, illetve tárgyi emlékek formájában maradtak fenn, nem szájhagyomány útján terjedtek. ;)
Az 1400-as évek se tegnap voltak, mellesleg a Keletrómai Birodalom nyelve (durván a 600-as évek végétől) a görög volt, nem a latin.
Manapság pedig nagyon halott a latin nyelv, mivel senki nem beszéli anyanyelvként, márpedig ez az egy kritériuma van a holt nyelvnek definíció szerint.[/spoiler]

chilip

Quote from: Zsiga on 2007-01-11, 12:57:59
[spoiler=OFF]
Quote from: RE@L on 2007-01-11, 01:07:51
Miért ne lehetne tudni hogy ejtették ki latinul a szavakat? Ne felejtsétek el hogy mit tanítottak annakidején az egyetemeken. Vagy hogy hogy maradtak fenn a Görög kúltúra emlékei. Római Birodalom is 1400-as évekig bírta... (kelet Római) Nem olyan halott nyelv volt az illetve manapság se ahhoz képest hogy a közhiedelemben van.
Fejtsd már ki hogy honnan tudod, kíváncsi vagyok. :) (:D)
Nem tudom hogy mire gondolsz az egyetemekkel kapcsolatban, arra hogy a középkorban még latinul folyt az oktatás? Jó régen volt... ;)
A görög kultúra emlékei görög és latin nyelvű írott anyagokon, illetve tárgyi emlékek formájában maradtak fenn, nem szájhagyomány útján terjedtek. ;)
Az 1400-as évek se tegnap voltak, mellesleg a Keletrómai Birodalom nyelve (durván a 600-as évek végétől) a görög volt, nem a latin.
Manapság pedig nagyon halott a latin nyelv, mivel senki nem beszéli anyanyelvként, márpedig ez az egy kritériuma van a holt nyelvnek definíció szerint.[/spoiler]

[spoiler=válasz OFF-ra]attól mert halott nyelv, a kiejtése még fennmaradhatott... miért ne lehet pl. egy olaszországi egyetemnek a tradícionális nyelve a latin (mert ugye a nagyon régi egyetemeken a tradíció mindig is nagyon fontos volt és még ma is az)? és a pápai állam? ott nem latin a hivatalos?[/spoiler]

Zsiga

Quote from: chilip on 2007-01-11, 14:00:09
Quote from: Zsiga on 2007-01-11, 12:57:59
[spoiler=OFF]
Quote from: RE@L on 2007-01-11, 01:07:51
Miért ne lehetne tudni hogy ejtették ki latinul a szavakat? Ne felejtsétek el hogy mit tanítottak annakidején az egyetemeken. Vagy hogy hogy maradtak fenn a Görög kúltúra emlékei. Római Birodalom is 1400-as évekig bírta... (kelet Római) Nem olyan halott nyelv volt az illetve manapság se ahhoz képest hogy a közhiedelemben van.
Fejtsd már ki hogy honnan tudod, kíváncsi vagyok. :) (:D)
Nem tudom hogy mire gondolsz az egyetemekkel kapcsolatban, arra hogy a középkorban még latinul folyt az oktatás? Jó régen volt... ;)
A görög kultúra emlékei görög és latin nyelvű írott anyagokon, illetve tárgyi emlékek formájában maradtak fenn, nem szájhagyomány útján terjedtek. ;)
Az 1400-as évek se tegnap voltak, mellesleg a Keletrómai Birodalom nyelve (durván a 600-as évek végétől) a görög volt, nem a latin.
Manapság pedig nagyon halott a latin nyelv, mivel senki nem beszéli anyanyelvként, márpedig ez az egy kritériuma van a holt nyelvnek definíció szerint.[/spoiler]

[spoiler=válasz OFF-ra]attól mert halott nyelv, a kiejtése még fennmaradhatott... miért ne lehet pl. egy olaszországi egyetemnek a tradícionális nyelve a latin (mert ugye a nagyon régi egyetemeken a tradíció mindig is nagyon fontos volt és még ma is az)? és a pápai állam? ott nem latin a hivatalos?[/spoiler]
[spoiler]Előszöris kérnék mindenkit aki esetleg bekapcsolódik még ebbe a vitába hogy írjon forrást az állításaihoz, mert azt hiszem egyikünk sem akkora szaktekintély a témában hogy ellenvetés nélkül el kéne fogadnunk a véleményét.
De nem maradt fenn, ezt értsétek már meg... :rolleyes: Amit ma latin kiejtésként ismerünk, az egy mesterséges rendszer amit nyelvészek raktak össze. És bár nagyra értékelem a nyelvészeket, történészeket és hasonló nem teljesen egzakt tudományok művelőit, de nem hiszem el a szavaikat feltétel nélkül. ;)
Egy kis olvasnivaló
Ez pedig a legfontosabb ide tartozó része:
QuoteA nyelvtörténeti és fonológiai kutatások (többek közt az egymással rokon alakváltozatok, az idők során följegyzett változások és az utódnyelvek megfelelései alapján) feltárták a latin valószínűsíthető hangrendszerét, kiejtését is; e kiejtés alkalmazását nevezik restituált (helyreállított) kiejtésnek.
[/spoiler]

SaiyaGin

Anime: általában, ha befejezek egy sorozatot, nem kezdek azonnal újba, van úgy, hogy hetekig sem. Amikor nézek valamit, 2-3 résznél többet ritkán nézek naponta, habár a 24-26 részes sorozatok utolsó 4-6 részét gyakran néztem végig 1 nap alatt. Persze előfordult már, hogy egy sorozat közepéből néztem meg sokat.

Latin:
[spoiler]Nekem azt mondták az 1. órán, hogy van az erasmusi/"hagyományos" (Caesar) és a restituált (Kaiszar). [/spoiler]

Zelda

[spoiler]Hát a latinról nemsokat tudok. De asszem ha jól tudom nem is vagyok nyelvész  :rotfl:
De van pl. az Oh! My goddess című anime, és annak a mozijának utolsó 10 percében elhangzik egy latin dal. (ami szerintem teljesen jó (kivétel a t betűk utáni jellemző o hajlítás (a japán miatt))
De mondom nem tudok szinte semmit a latinról.[/spoiler]

Raggie

#139
Quote from: kashyyyk on 2007-01-10, 23:16:54
sziasztok!!!

tudnátok ajánlani ilyen irányvonalban filmeket, ja meg cyber, sci-fis animék is érdekelnek....talán a full metal panic ilyen.....ahogy beleolvasgattam a  topikokba...

honnan lehet ilyeneket leszedni??vagy ha neketek már megvannak ezek a filmek...valamelyikőtök átírnáe nekem ????

előre is köszi
peti

e-mail: kashyyyk@t-email.hu
A Cowboy Bebop-ot mindenképpen ajánlanám(ahogyan azt Raul kolléga is tette :) ), valamint jó még a Samurai Champloo(újhullám-szamurájos anime sorozat , és ua a rendező :) ), Az összes Mamoru Oshii film(Jin-Roh, a két Ghost in the Shell film + a két sorozat), Satoshi Kon filmeket is ajánlanám(Perfect Blue, Paprika) meg a sorozatát is(Paranoia Agent), Memories című animét... a többit már mondta Raul.

Nagyonjó cyberpunk sorozat pl a Texhnolyze.

Vámpíros filmhez még ajánlanám a Vampire hunter-D : Bloodlust-ot is(ez is meg a Hellsing sorozat is sokkal-sokkal jobb mint a Blood-the last vampire :jee: ).

Hayao Miyazaki filmek persze kötelezőek, de a jobbak közülük is talán a Porco Rosso, Mononoke Hime és a Howl's moving castle. Ja és még hasonló film a Steamboy(csak Mamoru Oshii rendezte) és naggyon jó, kicsit steampunk beütésű de nagyon enyhén, uh mindenki számára bőven emészthető.

Beszerzési lehetőségnek meg ott van az FTP(lásd azonos nevű topic). Vagy most már egész sok anime kijött DVD-n érdemes megnézni őket net-áruházakban...


Latin téma:
[spoiler]Nem tudok sokat, de annyit biztosan tudok, hogy tényleg fennmaradt az eredeti kiejtés Zsiga. Lehet, hogy szerinted nem... megvan rá a jogod, hogy ez legyen a véleményed de olyan emberek akik evvel foglalkoznak, ebben specializálódtak, olyan emberek mondják azt hogy ez van. És én nekik inkább hiszek(már bocs :D ... no offense). Gimnáziumben 3 évig volt nálunk latin tanítás(én nem tanultam második nyelvet ezért sokszor beültem latin órára, mert csomó haver volt ott) és ott is azt tanították, hogy van egy retusált latin(új-latin) és egy ó-latin(, ami az eredeti). Mivel a latinnak a nyelvtanára és kiejtésére épül az összes latin nyelv ezért volt könnyebb hogy fennmaradjon, mint a többi nyelvnek az eredeti változatának(pl németül vagy magyarul teljesen máshogy beszéltek ezer évvel ezelőtt). Alig kellett pár módosítást megjegyezni pl a olaszoknak vagy a franciáknak, hogy megtartsák a latint eredeti formában.(pl franciául tudok és tényleg nin nagy különbség még a mai formájú franciával sem)

Ettől függetlenül lehet hogy igazad van, mert ki a franc tudja, hogy mi volt több ezer évvel ezelőtt... de sajnos ezt nem fogjuk megtudni hiába vitázunk rajta. :) [/spoiler]
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Tudtommal és latin tanulásom emlékeiként azért mert C-mint olyan latinban az a TI-volt. pl.: latium ejtsd: lácium.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Bishop

nem tudom ez a legmegfelelőbb topic,lenne egy (hülye) kérdésem :redface:

Bár tudom rajtam kivül itt eléggé nagy a rajongó köre,de nézegettem mostanába milyen anime-k várhatóak és volt az elmult évben.Feltünt hogy nagyon megszaporodtak az aféle loli anime-k szinte minden jól hangzó anime szereplői loli kislányok.
Csak nekem tünt fel?És ez most azért van mert nagy a kereslet vagy mi?

Én vagyok az egyedüli aki ezeket kicsit már túlzásnak tartja :angyali: ok hogy készülnek ilyenek is de hogy már szintem inden a történet hallatán jónak igérkező anime-nek főhősei lolik az kicsit sok :bruhuhu:

kikuchiyo

A kérdés nem hülye, nekem is feltűnt a loli-invázió.

És szerintem is túlzás, de úgy látszik, odaát ez kell a népnek.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: carfanatic on 2007-01-14, 23:35:23
nem tudom ez a legmegfelelőbb topic,lenne egy (hülye) kérdésem :redface:

Bár tudom rajtam kivül itt eléggé nagy a rajongó köre,de nézegettem mostanába milyen anime-k várhatóak és volt az elmult évben.Feltünt hogy nagyon megszaporodtak az aféle loli anime-k szinte minden jól hangzó anime szereplői loli kislányok.
Csak nekem tünt fel?És ez most azért van mert nagy a kereslet vagy mi?

Én vagyok az egyedüli aki ezeket kicsit már túlzásnak tartja :angyali: ok hogy készülnek ilyenek is de hogy már szintem inden a történet hallatán jónak igérkező anime-nek főhősei lolik az kicsit sok :bruhuhu:
Majd ha olyan vén pedo leszel mint mi, te is értékelni fogod a lolikat. :D

Bishop

Remélem mer máskép ha így folytatódik le kell szoknom az anime-zésről :D

De még inkább remélem hogy a szokások odaát megváltoznak és kicsit reálisabb ábrázolásmódra váltanak,mondjuk ha téma komolyabb akkor legyenek benne felnőttek,ha gyerekes és oda van téve hogy (echi) AKKOR lehetne szó loli-ról

na mind1 megyek szelektálok pár jó anime-t a következő hónapokra még ez tart :angyali:

Rounin


Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-01-14, 23:49:04
Majd ha olyan vén pedo leszel mint mi, te is értékelni fogod a lolikat. :D
:haha: :tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: Rounin on 2007-01-15, 00:05:20
Szeretnék vén pedo lenni...

ennyi postal te már az vagy  :Kiraly: én meg még csak tanonc....  :D
srácok, most néztem meg a Kyoshiro to Towa no Sora első részét  :lol: [spoiler]aki még nem látta, képzeljen el egy helyzetet:
az iskola legfelső emeletén vagyunk, meow, egy mecha (vagy mi?!, inkább macska-nő-mecha, amit egy gonosz cica-lány irányít [mintha lelkeket tudna kiszippantani szájon át :lol: meow]) beszakítja a tetőt és az emelet padlóját... meow... ekkor tűnik fel a "herceg" egy ló!!! hátán a falatnyi törmelékeken ugrálva [itt már sírtam a röhögéstől], meow, és megmenti főhősnőnket[/spoiler] a rész televolt ilyenekkel, mintha a mechák arra kellenének csak, hogy ne csak a főhős szerelmi élete legyen a részben 100%-ban. Mindenesetre sztem annyira rossz, hogy már jó :D úgyhogy én hétről hétre egy jót nevetek majd :D ezt az animét csak 14 év alatti lányokn tudják komolyan venni, a többiek vagy röhögnek rajta eggyet, vagy elkerülik messziről... persze ez csak az én véleményem... kössetek belém :D

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-01-14, 23:49:04
Majd ha olyan vén pedo leszel mint mi, te is értékelni fogod a lolikat. :D
Engem mindkettőnek szoktak nevezni, mégsem szeretem őket. :D

A tökéletesség unalmas.

Raul

Itt van néhány n*zettségi adat az A+ról akit ez esetleg érdekel:

Azért van kicsillagozva mert ezek nem publikus információk, szal nem akarom hogy vkinek aki  :G-ban rákeres földobja ezt az oldalt...

[spoiler]
Egy átlagos perc n*zettsége:
I. negyedév 7333
II. negyedév 10207
III. negyedév 9174
IV. negyedév 5074[/spoiler]

Ha van érdeklődés tudok mást is mutatni...