Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 00:05:12
Jaaaaj, nem kell itt arcolni, tudjuk, hogy fél Magyarország belefér a gépedbe... :D De csalánba is csap néha villám... :__devil:
Amit villámvédős UPS-sel meg lehet úszni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 00:05:12
Jaaaaj, nem kell itt arcolni, tudjuk, hogy fél Magyarország belefér a gépedbe... :D De csalánba is csap néha villám, hát még számítógépbe... :__devil:
Jaaaj nem kell itt lekicsinyelni másokat!! Mi az hogy FÉL Magyarország?! :D :D :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Darkstar on 2007-01-07, 00:05:58
Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 00:05:12
Jaaaaj, nem kell itt arcolni, tudjuk, hogy fél Magyarország belefér a gépedbe... :D De csalánba is csap néha villám... :__devil:
Amit villámvédős UPS-sel meg lehet úszni. :D

"Atomtámadás ellen is véd?"
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-01-07, 00:05:12
Jaaaaj, nem kell itt arcolni, tudjuk, hogy fél Magyarország belefér a gépedbe... :D

Én a mezei 120 GB-os vinyómmal gyakran vetemedek arra, hogy DVD írást alkalmazzak. Általában minden anime-t ki szoktam írni, arra még nem volt példa, hogy törölnöm kellett volna valamit (esetleg akkor, ha neten/FTP-n [:haha:] ráakadtam egy jobb verzióra).

Így tehát azt a luxust nem engedhetem meg magamnak, hogy egyszerre sok anime legyen a gépen. Most például 13 GB szabad hely van mindössze, írni kéne már megint...  :hehe:

Raul

Ti mennyi időt töltötök anime-nézéssel egy nap?
Csak hogy tudjam mennyire vagyok elvetemült...

Zsiga

Quote from: Raul on 2007-01-08, 23:26:54
Ti mennyi időt töltötök anime-nézéssel egy nap?
Csak hogy tudjam mennyire vagyok elvetemült...
Mostanában keveset, ha nekiállok akkor 3-4-5 részt nézek meg egy nap, de heti 2 napnál többször ritkán nézek.
Tavasszal előfordult hogy egy 50 részes sorozatot lezavartam két nap alatt. :D
És ez még mindig sehol nincs a másfél évvel ezelőtti Star Trek függőségemhez képest, amikoris egy nyár alatt végignéztem 18 évad Treket (pedig azok 45 perces részek, és 20+ rész/évad...). :D

Kvikveg

pfhhh, 0-tol (ha dolgozom) egeszen a fel napot eltoltok vele tipusig terjed. De az elobbi a jellemzo, illetve az 1-2-3 resz esetleg ha befer. De mostanaban keveset.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

1 héten kb. 1 napom van, amikor nekiállok anime-t nézni, akkor is kb. 4-5 rész maximum. "Régen" persze nem így volt. :D De mostmár dolgozni, mással foglalkozni, etc. is kell. :D
Mangát azért többet olvasok, de mostmár csak "kézben tartva". Bár régen sem erőltettem a scan-eket. ;)

Próféta

Mostanában 0. Valamikor a hetekben megnéztem egy Black Lagoon epizódot.
Reményeim szerint jövő héttől várható némi élénkülés, teljes erőbedobással az Infinite Ryvius + Future Boy Conan + Black Lagoon folytatásán-befejezésén leszek.
Ha veszettül sok időm van, akkor se nézek egy nap alatt 3 sorozatepizódnál többet. Akkor már inkább filmek, vagy ilyesmi. De nem szokott veszettül sok időm lenni.

Rounin

Keveset. A heti átlagom az utóbbi fél évben cirka 15 perc volt. ^^'''

Most viszont napi 2-4 órát az elmúlt héten :).

Fazék

heti 2-3 anime rész maximum, de mostanában inkább csak 1. kivétel ha valami jó sorozatba botlok véletlenül, mert akkor azt hajlamos vagyok mihamarabb végignézni, de ilyen már nagyon rég volt...
inkább sorozatokat nézek, de azokat viszont dögivel :)
utóbbi 1 év termése: Rescue Me, Firefly, Farscape, Outer Limits (csak 2. szezonig), Space Above and Beyond, Futurama, Dexter
amik most is mennek: Studio60, House

szóval ha ez megnyugtat, akkor én is elszúrok legalább annyi időt sorozatokra, mint te anime-kre :)

Raggie

Nagyon sokáig alig néztem animét a kezdeti nagy fellángolás óta... mostanában szerencsére kezd megint beindulni a dolog(megnéztem az első GitS sorozatot és most nézzük Ramizzal a Haibane-t esténként). Tehát mostanában átlegosan 2-3 rész/nap. De leginkább 5-ös egységekben és két három naponta.

Inkább filmeket és nem anime sorozatokat nézek, azokból többet... :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Mikor hogy. Ha épp rászakadok egy sorozatra, akkor azt 2-3 nap alatt megnézem. Elég ritkán d van olyan nap is, hogy egy részt se nézek. Ha átlagot kéne számolnom, az napi 4-5 rész lenne sztem. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Teljesen változó, általban csak hétvégenként szoktam nézni, de akkor teljes sorozatot, akár napi 26 részt egyben. Mivel mellette elég sok sorozatot is nézek, ezért még csak megtippelni sem tudom az időtartamot napra lebontva. Azt nézem, ami épp tetszik.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Időnként beindulok és akkor napi 2-3 rész megnézek, aztán hetekig esetleg hónapokig semmit sem nézek. Sorozatot is hagytam így már félbe, aztán nézhettem bele minden addigi részbe, hogy tudjam mik történtek :) Mostanában megint nem nézek semmit, nincs kedvem.

Raul

Én napi másfél óránál tartok. Ezért csak ennyinél, mert van egy havi 10 gigás letöltési korlátom + még amennyit a munkahelyemről el tudok hozni. Mondjuk csak most kezdtem egy-két hónapja animét nézegetni, úgyhogy gondolom majd lankadni fog a kedvem ha az alapművek elfogytak..

Member

Ha vki ad egy DVD-t, akkor napi 2-3 epizód. Rég voltak azok a szép idők, amikor napi 9-et is küldtünk. :D
Ha nincs, akkor vmi újranézése megy 2 körül. De ez persze csak amikor itthon vagyok, odaát üresség tátong. :/
De az utóbbi időben előferdült már az a szokatlan dolog, hogy vmi engem nem érdekelt és a sztori 3/4-e nekem kimaradt. Ilyen pl. most az Ouran High School, Araki egyedül küldi hétköznap, engem vhogy nem fogott meg az első 5-6 rész alapján.

Zelda

Én ha nagyon beleélem magam, szószerint reggeltől estig nyomom, (kivéve hétköznap (akkor suli után :D ) )
Ha jó a grafika, a történet, és több rész mint 13. (olyat csak elgyet láttam: Elfen Lied)

sirtomi

Én inkább a rövid sorozatokat és a filmeket kedvelem. Mostanában kevés az időm, és még így is rendszertelenül nézek animet, ahogy az előbb irtam :)

Raul

Pont most nézem az Elfen Liedet. Egész jó sorozat de a falat tudom kaparni az intrón... Latinul énekelnek benne úgy hogy nem ismerik a latin szavak kiejtését. Pl. a sapientiam szót szapienciamnak kell ejteni nem szapientiamnak. Jó-jó tudom, valszeg én vagyok az egyetlen akit ez zavar de akkor is.

Zelda

Valahogy nem vagyok benne biztos, hogy azt tuti olyanok éneklik akik értenek a latinhoz.
De azért nem olyan szörnyű.

Soldier

Quote from: Zelda on 2007-01-09, 16:50:57
Valahogy nem vagyok benne biztos, hogy azt tuti olyanok éneklik akik értenek a latinhoz.
De azért nem olyan szörnyű.

engem nem zavar hisz 1szot sem tudok latinul -> a zene akarmennyire nem az en müfajom de bekerült "kedvenceim" közé <-

Lythis

Quote from: Raul on 2007-01-08, 23:26:54
Ti mennyi időt töltötök anime-nézéssel egy nap?
Csak hogy tudjam mennyire vagyok elvetemült...
Mostanában qrvára semennyit

Member

A japók 1 éves koruk után már az "l"-t és az "r"-t sem tudják megkülönböztetni, idegen nyelveket sem igen tanulnak. Ezek után miért kell csodálkozni, hogy a latin intro nem megy nekik? :/

Lythis

Quote from: Member on 2007-01-09, 19:31:21
A japók 1 éves koruk után már az "l"-t és az "r"-t sem tudják megkülönböztetni, idegen nyelveket sem igen tanulnak. Ezek után miért kell csodálkozni, hogy a latin intro nem megy nekik? :/
mert ha tudják, hogy cefettül nem megy nekik, akkor miért kell erőltetni?

Member


Zsiga

Quote from: Raul on 2007-01-09, 13:05:10
Pont most nézem az Elfen Liedet. Egész jó sorozat de a falat tudom kaparni az intrón... Latinul énekelnek benne úgy hogy nem ismerik a latin szavak kiejtését. Pl. a sapientiam szót szapienciamnak kell ejteni nem szapientiamnak. Jó-jó tudom, valszeg én vagyok az egyetlen akit ez zavar de akkor is.
Mutass már nekem valakit aki hallott latin anyanyelvű embert latinul beszélni... ;)

Darkstar

Quote from: Member on 2007-01-09, 20:04:52
Mi sem tudunk focizni. :ejnye:
Nem vártam, hogy ez a közeljövőben bekövetkezik, de  :tezsvir: (jót röhögtem ezen a poston, de emelett jogos is :))
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raul

QuoteMutass már nekem valakit aki hallott latin anyanyelvű embert latinul beszélni...

Oké-oké! Ott a pont... elvileg nem lehet tudni, hogy valóban úgy ejtjük-e ki a szavakat mint anno a rómaiak tették, de a közmegegyezés szerint nem úgy kéne ahogy az Elfen Liedben teszik. Meg ha nyelvészetből egy kicsit otthon vagy lehet találni egy rakat hasonló példát. Ott van mondjuk az angol: instruction=insztráksön és nem insztruktion. Németben hasonló a szabály és valószínűleg pont a latinból ered...


Zsiga

#119
Quote from: Raul on 2007-01-09, 21:09:32
QuoteMutass már nekem valakit aki hallott latin anyanyelvű embert latinul beszélni...

Oké-oké! Ott a pont... elvileg nem lehet tudni, hogy valóban úgy ejtjük-e ki a szavakat mint anno a rómaiak tették, de a közmegegyezés szerint nem úgy kéne ahogy az Elfen Liedben teszik. Meg ha nyelvészetből egy kicsit otthon vagy lehet találni egy rakat hasonló példát. Ott van mondjuk az angol: instruction=insztráksön és nem insztruktion. Németben hasonló a szabály és valószínűleg pont a latinból ered...
Erről a közmegegyezéses dologról én még nem hallottam (mondjuk nem is foglalkoztam soha komolyabban latinnal), inkább az "ejtsd ahogy jólesik" elvet tanították eddig mindenhol ahol latinnal volt dolgom.
Hasonló példa pl. az ókori egyiptomi írásjelek kiolvasása, kb. minden egyiptológus máshogy hívja a fáraókat. :)
Szóval könnyen lehet hogy igazad van és valóban úgy kéne mondani ahogy írtad, de szerintem egy ilyen apróságon rágódni egy holt nyelv esetében egy kicsit megmosolyogtató. :) Ha már az angolt említetted, szerinted mennyi különbség van pl. egy angol arisztokrata, egy skót bányász, egy amerikai gettónigger, egy kanadai író és egy ausztrál farmer beszéde között? Szerintem több mint amin te fennakadtál. ;)