Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Emberek felvesni orok marvanytablara, van aki megerti ha hozza szolnak! Jippijeeee!  :hopp:
Es tenyleg otakuness brewing. En meg pont most growing out of it, foleg az altalam belinkelt forumhozzaszolasok hatasara. Valahogy az az erzesem a vilag nagyon keves helye van rendben...  :frown:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Nos, ki a kedvenc anime rendezőtök (kivéve Miyazaki Hayaot)?
Itt tessék szavazni!

Raul

#62
Azért az milyen súlyos, hogy Miyazakit eleve kizárják :D
Sajnos (szerencsére?) annyira nem vagyok otaku, hogy a kedvenc sorozataim stáblistáját fejből tudjam.
Legalább odaírhatták volna a nevek mellé, hogy ki mit rendezett...

Naohito Takahashi nem szerepel???
Pedig a Berserknél jobban megkomponált sorozat kevés van...

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Zsiga


Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-01-05, 14:48:14
Nos, ki a kedvenc anime rendezőtök (kivéve Miyazaki Hayaot)?
Itt tessék szavazni!
Nem tudom, miért kellett kizárni. Nagy öreg, nagy arc, de én például gondolkodás nélkül Satoshi Kon és Shinichiro Watanabe mögé tenném. Egyszerűen mert ilyen az ízlésem. :) Viszont azért az jól esett, hogy övék lett az első két hely. Hideaki Anno viszont nem érdemelte meg a harmadikat... :bsd: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2007-01-05, 20:37:35Nem tudom, miért kellett kizárni.
Azért kellett kizárni, mert az előző szavazáson benn volt a neve. A lista maradék része pedig finoman szólva nehezen értékelhető, összemérhető, ha egy név elszívja a szavazatok negyedét.
De végül azért nem sokat változott a sorrend.
Amúgy én a múltkor is, most is Satoshi Kon mesterre szavaztam, és én is örülök Shinichiro Watanabe kiváló szereplésének. Meg azért Oshii-nak is.

Solid Snake

#67
Quote from: Próféta on 2007-01-05, 14:48:14
Nos, ki a kedvenc anime rendezőtök (kivéve Miyazaki Hayaot)?
Itt tessék szavazni!

Mamoru Oshii. Egyértelmű. GITS annak idején nagy hatással volt rám, így magától értetődik.  :smile:
Az is szép, hogy benne van a top5-ben.  :jee:

Azonban kérlek ne vegyétek eretnekségnek, de Satoshi Kon-hoz melyik fontosabb anime-k fűződnek? Nagyon ismerős a neve, de nem ugrik be, hogy honnan.

Próféta

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-05, 20:55:42
Azonban kérlek ne vegyétek eretnekségnek, de Satoshi Kon-hoz melyik fontosabb anime-k fűződnek? Nagyon ismerős a neve, de nem ugrik be, hogy honnan.
Hát rendezőként ezek fűződnek a nevéhez:
Perfect Blue
Millenium Actress
Tokyo Godfathers
Paranoia Agent
Paprika

Szvsz egytől egyig telitalálat.
Ezen kívül egyéb (animátor, díszlettervező) minőségben résztvett más munkákban is, talán a Memories első szegmensének a forgatókönyve méltó említésre.

Solid Snake

Köszi, most már beugrott.  :tezsvir:

(O betű javítva, bocsi az apró bakiért  :smile:)

Raggie

Quote from: Próféta on 2007-01-05, 14:48:14
Nos, ki a kedvenc anime rendezőtök (kivéve Miyazaki Hayaot)?
Itt tessék szavazni!
Mamoru-t én is följebb raknám minimum egyel, de az első kettőnek én is nagyon örülök! :jee:

Egyébként az első 7-ből hármat nem ismerek egyáltalán(vagy csak nem tudom, hogy már láttam-e tőlük).
Makoto Shinkai, Yoshiyuki Tomino, Akitaro Daichi <---ők pl kicsodák? :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

#71
Most toroltem a Karin-t, az Utawarerumono-t, a Blood+ sorozatot es a Planetes-t. Ilyenkor olyan rossz erzesem van... Meg akkor is, ha ugysem neztem volna meg oket megegyszer. Pedig nem veszettul rosszak. Blood-nak volt a legtobb eselye vampirtema miatt, de olyan k hosszu, es annyira bena nehol, hogy hihetetlen. Argh.

25 giga. Nem gondoltam volna... :eek: Es most k sok helyem van. :haha:

edit: Love Hina Again szinten ment a sullyesztobe. Egy eve nem birom raszanni magam, hogy megnezzem...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-06, 04:13:10
DVD író?
Van, de ido, pazarlas, lassu, lusta dog vagyok, igy se neznem meg... Nem is tudom mit neztem ujra.

Kozkerdes: ki mennyi animet nezett meg nem csak 1szer? Tehat hany szazalek van tenyleg hasznalva es nem csak 1szer megnezve aztan spajzolva, hadd porosodjon?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: Raggie on 2007-01-06, 03:03:47
Egyébként az első 7-ből hármat nem ismerek egyáltalán(vagy csak nem tudom, hogy már láttam-e tőlük).
Makoto Shinkai, Yoshiyuki Tomino, Akitaro Daichi <---ők pl kicsodák? :)
Makoto Shinkai Yoshiyuki Tomino Akitaro Daichi

Tomino a gundamok szülőapja, Shinkai: Beyond the clouds, Hoshi no Koe, a harmadikat én sem ismertem, pedig láttam filmjét.


Damnatus

Én az animék 95%-át egyszer nézem csak meg, de én kiírom őket! :D

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2007-01-06, 04:31:04
Van, de ido, pazarlas, lassu, lusta dog vagyok, igy se neznem meg... Nem is tudom mit neztem ujra.

Kozkerdes: ki mennyi animet nezett meg nem csak 1szer? Tehat hany szazalek van tenyleg hasznalva es nem csak 1szer megnezve aztan spajzolva, hadd porosodjon?

FMP!, FMP!TSR, Scrapped Princess, néhány Fumoffu, Slayers Next, Love Hina, Fate/stay night rész.

Szerk..videókazettán sok(pontosabb számot nem tudok) Dragonball, Z, és Detective Conan rész.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-01-06, 04:04:37
Most toroltem a Karin-t, az Utawarerumono-t, a Blood+ sorozatot es a Planetes-t. Ilyenkor olyan rossz erzesem van... Meg akkor is, ha ugysem neztem volna meg oket megegyszer. Pedig nem veszettul rosszak.
Hogyhogy "nem veszettül rosszak"? A Planetes egyike a legkifinomultabb, legintelligensebb, no és persze legrealisztikusabb animéknek imho...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Van egy ilyen topik: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=719.0
Amúgy én általában egyszer nézem meg a dolgokat, de ha nagyon tetszettek, akkor legközelebb egy év múlva újranézem, aztán esetleg még egyszer és még egyszer...
Viszont jeleneteket, azt sűrűn és sokszor nézek vissza.

És szeretek törölni. Azt is, ami jó volt, csak nem lett nagykedvenc. Sőt, az is lehet, hogy később kiesik a kegyeimből, és akkor törlöm. Ami nagyon jó volt, az marad, helyhiány esetén DVD-re költözik.

Kviki: a "nem veszettül rosszak" nekem is fájt :)


Dreamcleaver

Quote from: Kvikveg on 2007-01-06, 04:31:04
Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-06, 04:13:10
DVD író?
Van, de ido, pazarlas, lassu, lusta dog vagyok, igy se neznem meg... Nem is tudom mit neztem ujra.

Én sem nagyon nézem őket újra, de nekem is rossz érzésem van ha le kell törölnöm egy animét. Ezért inkább kiírom őket, ha csak a helyet foglalják is.

Amúgy még soha, egyetlen animét sem néztem újra, de ez igaz a legtöbb filmre is, kivétel a Star Wars saga asszem.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2007-01-06, 04:31:04
Kozkerdes: ki mennyi animet nezett meg nem csak 1szer? Tehat hany szazalek van tenyleg hasznalva es nem csak 1szer megnezve aztan spajzolva, hadd porosodjon?
Hát mindent megnézek, ami tetszik és softsubos, az megy dvd-re ami nem softsubos, az megy a majd egyszer töltsük le listába. Ami nem tetszik az meg törölve. Emlékeim szerint a Golden Boy és az Iketeru Futari vezeti a legtöbbször nézett animét, olyan 3-4-5 alkalommal. :D De általában 2 alkalom mindennél van, na de ki tudja  pár év múlva mihez lesz kedvem.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Én mindent kiírok, ami elég jó ahhoz, hogy újra megnézzem vagy legalábbis másnak ajánlani merjem. :) Egyébként is ott az örök para, hogy talán nem lesz örökké usteam (ki tudja...), és akkor már nagyon nehéz lesz megszerezni mindent, amit épp aktuálisan nem torren1elnek valahol...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-01-06, 14:55:21
Én mindent kiírok, ami elég jó ahhoz, hogy újra megnézzem vagy legalábbis másnak ajánlani merjem. :) Egyébként is ott az örök para, hogy talán nem lesz örökké usteam (ki tudja...), és akkor már nagyon nehéz lesz megszerezni mindent, amit épp aktuálisan nem torren1elnek valahol...
Akkor majd kölcsönkéred tőlem.  :D

Én nem igazán szoktam semmit letörölni, ahhoz nagyon rossznak kell lennie. Még az Excel Saga is megvan vinyón. :D (Sőt, leszedtem torrentről jobb minőségben...  :eek:)

Zelda

Hát magam részéről zipelni szoktam őket (már ami jó)
Vagy megy dvd-re, amit meg nagyon szeretek és egyes részeit gyakran visszanézem az marad a gépen.
de megesett már hogy eltároltam saját torrentbe.

Raggie

Én pl CB-t, SC-t, Trigun-t meg persze az egész estés anime filmeket már sokszor újranéztem és mindíg örültem, h kiírtam őket. De most így belegondolva nem is írok ki olyan sok animét... mondjuk szinte mindet Ramiztól kérem kölcsön mert ő mindent kiír tehát nem is nagyon kell nekem kiírnom de akkor is... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Én a sorozatok nagy részét megnézem még legalább egyszer. Ami tetszik, akár többször is. Törölni szinte soha nem törlök, de DVDre gyakran csinálok biztonsági mentéseket. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelda

Mekkora a te géped, hogy szinte sose törölsz??? :D  :angyali:

Darkstar

Quote from: Zelda on 2007-01-06, 22:26:00
Mekkora a te géped, hogy szinte sose törölsz??? :D  :angyali:
Nagy. De Zsiga egy vinyóval vezet. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん


Ramiz

Quote from: Zsiga on 2007-01-06, 15:07:46
Quote from: Ramiz on 2007-01-06, 14:55:21
Én mindent kiírok, ami elég jó ahhoz, hogy újra megnézzem vagy legalábbis másnak ajánlani merjem. :) Egyébként is ott az örök para, hogy talán nem lesz örökké usteam (ki tudja...), és akkor már nagyon nehéz lesz megszerezni mindent, amit épp aktuálisan nem torren1elnek valahol...
Akkor majd kölcsönkéred tőlem.  :D
Jaaaaj, nem kell itt arcolni, tudjuk, hogy fél Magyarország belefér a gépedbe... :D De csalánba is csap néha villám, hát még számítógépbe... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!