Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Én

A grafika valóban nem egetverő, de én a zenéjét nagyon bírom :jee:
Bár igazság szerint én úgy szeretem az egészet ahogy van. Felőlem adhat rá akármilyen pontozást akárki, épp lehetséges, hogy valakinek pont ez nem jött be/a so_called mondanivalóval eddig is tisztában volt/nem volt meg hozzá a hangulata, ezer ok lehet... Igazából amit nem érek, hogy miért az utóbbi időkben alakul ez a nagy eva ellenesség (persze simán lehet hogy csak most vettem észre)

minuszmiki

Quote from: Rage on 2007-08-28, 03:48:27
Quote from: Selmo on 2007-08-27, 23:07:30
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=userpage&uid=163955&do=stats
Így utánanézve eléggé úgy tűnik, hogy az átlagom 7 körül van a pontozásban.
Quote from: shitDBERROR:
Login first
OH SHI-

minuszmiki linkje pedig access denied. AniDB \o/
Hopp, elfelejetettem beállítani. Most már működik.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?do=anime&show=myvotes&uid=204750&orderby=vote&orderdir=1

Rage

#602
Zsiga: You have a point there, ezúttal valóban vétlen volt az AniDB. My bad.
Selmo, minuszmiki: :merci:

Ami az értékeléseket illeti, csak részben értek egyet Kuroi Tenshi kollégával. Az én álláspontom az, hogy aki értékel egy animét (pl. ír egy ismertetőt, stb.), annak valóban nagyon tanácsos objektíven értékelnie - de legalábbis az objektivitásnak kell túlsúlyban lennie. Nekem például az egyik ismertetőmet újra kellett írnom ilyesmi miatt.
Mindemellett véleményt bárki, akárhány rész megnézése (vagy meg nem nézése) után nyilváníthat, habár természetesen a "nem tetszik a karakterdizájn -> omg this shiat sux balls!1" hozzáállással nem tudok egyetérteni. Az NGE-vel kapcsolatban egyes ismerőseim véleménye alapján pedig azt tudom mondani, hogy elég sokan egész egyszerűen azért értékelik 1-esre és tartják a világ egyik legrosszabb animéjének, mert "OMG DEEP". Ez nem csak az Evangelionra igaz persze, hanem minden hasonló alkotásra. (Tisztelet a kivételnek, akik végignézték, és az alapján döntöttek a rossz osztályzat mellett.)
P.s.: Érdemes megnézni pl. AoiAnimén vagy más szájtokon a Dragonball, Pokemon, Digimon, Yu-Gi-Oh és hasonló animék értékelését, nagyon szép példája az "ennek alapból egyest adok, mert már láttam jobbat" hozzáállásnak.
痛みを感じる方向に、出口がある!

motifator

Szerintem fölösleges itt belemenni a "miért utáljátok az NGE-t" témába. Ennyi erővel beszélhetnénk arról is, hogy pl. Member miért pontozta le a Saikano-t, vagy én miért pontoztam le a Gunslinger Girlt(az első anime volt, amit azért hagytam félbe, mert kifejezetten irritált).
Meg az ilyen NGE-s vitáknak kb. annyi értelme van, mintha én azt mondanám, hogy hogy lehet 10/10-et adni az EL-nek, amikor csak vér és ecchi az egész(igen, túloztam, ne essetek nekem, nincs kedvem belemenni a vitába).
Az ilyen legendásan ellentmondásos megítélésű animék továbbra is sorra fogják kapni a ZOMG BEST ANIMU EVAR 10/10 és a SUXX OVERRATED 1/10 pontokat.
Ha összehasonlítod a nagyobb animés site-ok top 10/50/200 listáját, elég nagy eltéréseket találhatsz(anidb, ann, animenfo), azért ezek kiindulási alapnak elég jók, és a jobb/ismertebb animéket meg fogod találni az első 20-50 között.
A szempontok, ami alapján pontozol egy animét nem igazán számszerűsíthetők, az egyéni véleményed sokszor nem tükrözi a közösségét, így ha egy általánosan alulértékelt anime neked valamiért nagyon nagy kedvenced, akkor simán nyomhatod rá a 10/10-et, míg ha egy túlhypeolt animét utálsz, nyugodtan lepontozhatod.
Megfelelően nagy számú szavazat után persze kialakul egy nagyjából általános kép, ami kiindulópontnak nem rossz, de ha mindenképp jól tájékozódni akarsz, mielőtt belekezdesz egy új sorozatba, akkor jobb, ha hosszabb kritikákból tájékozódsz, lehetőleg olyan bloggerektől/fórumitáktól, akikről tudod, hogy az ízlésetek nagyjából megegyezik.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

#604
Nesztek, Araki is csinált egy listát, hogy ne maradjon ki a sorból. :rolleyes:
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?do=anime&show=myvotes&uid=247124&orderby=vote&orderdir=1

Szinte minden anime 7-8 körüli értéken ált be, csak nagyon elvetemültek mennek le 5 köré többségben. :) NGE-t hiába pontozzák le, elég szélsőségesek róla a vélemények, akinek tetszett, az rányom egy 9-est, még ha egy szót sem értett belőle (igaz, Araki? :muhahah: ) és aztán visszaáll az egyensúly.

Én két dolog miatt szoktam valamit felülértékelni:
1. Szinte teljesen érthetetlen, agymunkával rakhatod csak össze, miről szólt, és valszeg ez is csak egy fikció, az iró teljesen másra gondolt.
2. Shoujo-ai. :D

Moti, szerintem sokkal érdekesebb a "Member miért pontozta le a Gits-et" témakör. :D

Soul

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-28, 13:28:31
Különben is, mi ez a nagy NGE-utálat? 1 és 3? ::)

Nem akartalak megbántani de tényleg nincs túl jó véleményem az NGE-ről.Az NGE után fogalmazódott meg bennem hogy nem szeretem a Mecha animéket, pedig ó milyen lázzal kezdtem el nézni, láttam 1 amv-t amiben a Final Countdown zene volt NGE alá bevágva és ma is az egyik kedvenc amv-m, de végül nem jött be a főhős rinyálása és a lezárása az egésznek.Bár Rei hideg bezárkózott alakja magával ragadó  :smile:.Azóta nem sok Mecha anime fordult meg szemeim előtt, de ezt nem teljesen az NGE-re fognám, nem vagyok az a robot imádó  :smile:. Vissza akarsz szúrni?Értékeld alul a Death Note-t és fikázd Light-ot ;).

motifator

Quote from: Soul on 2007-08-28, 15:31:52
Vissza akarsz szúrni?Értékeld alul a Death Note-t és fikázd Light-ot ;).
In b4 shitstorm

@Member:
[spoiler]Én se bírom a Ghost in the Shell-t :hehe:[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Quote from: motifator on 2007-08-28, 15:36:14
[spoiler]Én se bírom a Ghost in the Shell-t :hehe:[/spoiler]

Az első movie nagyon tetszett és még ma is kellemesen gondolok vissza rá, azt mondom rá alapmű  :smile:.A második már nemjött be annyira, az első sorozatnak csak pár részét néztem meg, az nem volt túl pörögve de majd egyszer megnézem.

Selmo

Quote from: Rage on 2007-08-28, 13:51:10
P.s.: Érdemes megnézni pl. AoiAnimén vagy más szájtokon a Dragonball, Pokemon, Digimon, Yu-Gi-Oh és hasonló animék értékelését, nagyon szép példája az "ennek alapból egyest adok, mert már láttam jobbat" hozzáállásnak.
Én AA-n szoktam fogni a fejem, mert szinte bármit veszek fel, hogy láttam 80%+ -os az értékelése, szóval számomra ez :wtf:

A tökéletesség unalmas.

motifator

Ha valaki azt mondaná nekem, hogy még sose látott animét, és ajánljak párat, amit megnézhetne, akkor az ajánlataim között lenne a GitS is. Ilyen szempontból és is alapműnek tartom.
Ettől függetlenül nekem nem igazán tetszett, itthon, egyedül biztosan nem nézném meg újra egyik filmet sem.
[spoiler]Ha valaki kislányos horrorsót szeretne vérrel, cicikkel és padlóravizeléssel, mindemellett mély mondanivalóval és az egész emberiséget érintő alapigazságokkal, akkor nyugodt szívvel ajánlanám neki az EL-t is, csak max elmondanám róla a saját véleményemet is, azzal együtt, hogy velem ellentétben sokan a legjobb animék között tartják számon.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Quote from: motifator on 2007-08-28, 15:59:41
[spoiler]Ha valaki kislányos horrorsót szeretne vérrel, cicikkel és padlóravizeléssel, mindemellett mély mondanivalóval és az egész emberiséget érintő alapigazságokkal, akkor nyugodt szívvel ajánlanám neki az EL-t is, csak max elmondanám róla a saját véleményemet is, azzal együtt, hogy velem ellentétben sokan a legjobb animék között tartják számon.[/spoiler]

[spoiler]Az EL jó akárhogy nézzük, a két véglethez állítja az embereket, vagy imádják vagy utálják, közömbösséget még nem hallottam senkitől hogy isis.Igen akik nem szeretik, vér-fanservise meg nemtom még mivel támadják, de a bepisilésről még nem hallottam hogy abba kötnek bele  :lul:.Közönség megosztó anime és jó, nézze meg aki nem látta még  :smile:.[/spoiler]

Bishop

EL-t 8-ig bírtam nézni meg az utolsó rész még megnéztem aztán "WTF is this sh*t? delete and brainwash!" De persze kinek mi tetszik.
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat. Akkor már nézek Shin chan-t   :lazza:

Zsiga

Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:25:16
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat.
Fiatal vagy még. Majd megérted ha te is vén pedo leszel mint mi. :D

minuszmiki

Quote from: Soul on 2007-08-28, 16:19:10
[spoiler]Az EL jó akárhogy nézzük, a két véglethez állítja az embereket, vagy imádják vagy utálják, közömbösséget még nem hallottam senkitől hogy isis.Igen akik nem szeretik, vér-fanservise meg nemtom még mivel támadják, de a bepisilésről még nem hallottam hogy abba kötnek bele  :lul:.Közönség megosztó anime és jó, nézze meg aki nem látta még  :smile:.[/spoiler]
Hmm, én úgy vagyok vele, hogy nem rossz, de nagy hatással nem volt rám. Közömbös. :D

kelvor

Quote from: Zsiga on 2007-08-28, 16:33:26
Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:25:16
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat.
Fiatal vagy még. Majd megérted ha te is vén pedo leszel mint mi. :D

ROFL  :lul:

NGE-t láttam én is, nem tartozik a kedvenceim közé (nagyooon finoman szólva), ennek ellenére 7-est adtam rá db-n, mert jól összerakták. +Csak azért is megnézem az új NGE-t. Hiányzik Shinji üvöltése :bruhuhu:



Quote from: minuszmiki on 2007-08-28, 16:41:57
Quote from: Soul on 2007-08-28, 16:19:10
[spoiler]Az EL jó akárhogy nézzük, a két véglethez állítja az embereket, vagy imádják vagy utálják, közömbösséget még nem hallottam senkitől hogy isis.Igen akik nem szeretik, vér-fanservise meg nemtom még mivel támadják, de a bepisilésről még nem hallottam hogy abba kötnek bele  :lul:.Közönség megosztó anime és jó, nézze meg aki nem látta még  :smile:.[/spoiler]
Hmm, én úgy vagyok vele, hogy nem rossz, de nagy hatással nem volt rám. Közömbös. :D

Közömbös :D Ez jó volt.

motifator

Quote from: Zsiga on 2007-08-28, 16:33:26
Fiatal vagy még. Majd megérted ha te is vén pedo leszel mint mi. :D
:lol: :muhahah:
Amúgy bevallom férfiasan, hogy az Elfen Lied-ről a szélsőséges véleményemet erősen befolyásolta az aplusz fórum EL topikja. Amikor (vagy 1.5 évvel ezelőtt, azóta elkerülöm a topikot) naponta 20-30 első olvasatra 12 éves gyerek sírta ki magát a topikban, hogy "Szegény Lucy milyen jól tette, hogy sorra irtotta a népet, mert az emberiség milyen gonosz és különben is megölték a kiskutyáját...", akkor megpattant bennem valami(megjegyzem szerintem Lucy a legjobb karakter az egész sorozatban). Ami azután jött, hogy próbáltam őket 1-2 posztban helyretenni, azt inkább próbálom elfelejteni.
Viszont azóta nem akarok meggyőzni senkit arról, hogy az általa kedvelt anime sz@r, vagy az általa fikázott anime márpedig a legjobb a világon. Elmondom/leírom a véleményem, de nem ugrok senki torkának, ha esetleg ő homlokegyenest mást gondol, mint én.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: Soul on 2007-08-28, 15:31:52
nem szeretem a Mecha animéket,
Hol voltak az NGE-ben mechák? A mecha egy élettelen harci-robot ismereteim szerint.

Quote from: Zsiga on 2007-08-28, 16:33:26
Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:25:16
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat.
Fiatal vagy még. Majd megérted ha te is vén pedo leszel mint mi. :D
Seconded. Elég gyorsan ki lesz a t*köd is a velejéig romlott korosztályoddal. :D

Araki sem tetováltatta magára az EVA-01 képét, mégis azt mondja, hogy ezen mű megtekintése nélkül nem lehet vki otaku, ez tőlem is seconded.

A+-t (ma már Animax) illik minden formában elkerülni.

Bishop

Az hogy a saját korosztályomtól kivan a t*köm még nem fogok fiatalabbakat elönyben részesíteni.
Quote from: Zsiga on 2007-08-28, 16:33:26
Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:25:16
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat.
Fiatal vagy még. Majd megérted ha te is vén pedo leszel mint mi. :D
Soha :P ha valami olyan ellenszenvet vált ki mint a loli az soha nem fog megváltozni.

kelvor

Quote from: Member on 2007-08-28, 16:48:47
A+-t (ma már Animax) illik minden formában elkerülni.

Nekem nincs A+-om. Miért, nagyon szörnyű? :smile:


Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:53:38
Soha :P ha valami olyan ellenszenvet vált ki mint a loli az soha nem fog megváltozni.

Pedig a lolik aranyosak :smile:

Darkstar

Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:25:16
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat. Akkor már nézek Shin chan-t   :lazza:
A kettő hogy függ össze? o.O

Quote from: Zsiga on 2007-08-28, 16:33:26
Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:25:16
Én például azt nem értem hogy lehet annyira kedvelni ezeket a loli cuccokat.
Fiatal vagy még. Majd megérted ha te is vén pedo leszel mint mi. :D
Quote from: Member on 2007-08-28, 16:48:47
Seconded. Elég gyorsan ki lesz a t*köd is a velejéig romlott korosztályoddal. :D
Quote from: kelvor on 2007-08-28, 17:01:16
a lolik aranyosak :smile:

QFT
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2007-08-28, 17:05:15
A kettő hogy függ össze? o.O
Bishop egy perverz disznó. :D
Quote from: Bishop on 2007-08-28, 16:53:38
Soha :P ha valami olyan ellenszenvet vált ki mint a loli az soha nem fog megváltozni.
Túl aranyos, hogy fagyit kérnek és nem gin-tonic-ot?

Bishop

Egy kiskutya is aranyos mégsem érdekel. Nehéz úgy megfogalmazni hogy ne utáltassam meg magam itt de nekem a loli kislányos. Ha már aranyos anime lányok akkor Hinata,Misaki-chan,Ono, San és mind kiesik a loli kategóriából.

Úgy hogy Shin chan is egy kis ovodás gyerekről szól ahogy loli is 11-13 éves kislányokról szól általába. Nem lenne baj a lolikkal ha nem mind perverz és bugyuta lenne. Én jobban szeretem a kicsit komolyabb témákat,de megnézek szinte minden mást amig nincs benne loli vagy egyéb perverz dolog. Loli+macska fülek meg egyenlő azzal hogy kíszúrom inkább a szeme hogy ne lássam.

Mint ha érdekel hogy fagyit kérnek e. Engem nem vonzanak az aranyos dolgok,ez olyan nem normális lenne? Nem tudom.

Member

Én sem szeretem a perverz lolikat, azokat a térdemre fektetem és elfenekelem. :D

motifator


All of you, please have a seat and tell me more about your thoughts on this topic!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2007-08-28, 15:36:14
@Member:
[spoiler]Én se bírom a Ghost in the Shell-t :hehe:[/spoiler]
Elsőre nekem se tetszett :)
Másodikra már azt mondtam, hogy jó-jó, de nem annyira, mint amennyire híres és hájpolják.
Harmadszor is meg kellett nézni (nem nehéz, annyiszor összeakad vele az ember), hogy felfedezzem, mennyire jól össze van rakva, és igazán a hatása alá kerüljek  :lazza:
De tényleg, valahogy egy idő után beállt az agyam arra, hogy érezzem, ez a film meg akar ijeszteni a jövővel kapcsolatban, és ugyanakkor bizsergetően kíváncsivá is tesz. Már az is állat, hogy rögtön az elején bemutat nekünk egy tök meztelen, ideális női testet, de úgy, hogy ne kívánatos, hanem inkább ijesztő és félelmet keltő legyen, amint a gépek összeszerelik, és Kawai Kenji eszméletlenül bizarr és hátborzongató esküvői kóruszenéjével kísérve készre csiszolják. Vagy ahogy rajtaütésszerűen váltakoznak a rohanós, követni is nehéz akciójelenetekkel a lassú, meditatív szakaszok, amelyeket így sokkal jobban lehet értékelni. Meg az is mennyire bizarr, hogy a főhősnő végig arról beszél, hogy gépemberként mi különíti el a többiektől, mi ad neki egyéniséget, de egyszer a városban meglát valakit, aki pontosan ugyanazt a testet kapta, mint ő. Creeepy. A [spoiler]hamis emlékekkel beültetett[/spoiler] szereplők gondolata pedig önmagában is a frászt tudja hozni az emberre. Szóval megijesztett ez a furcsa, izgalmas jövőkép (vagy inkább extrapoláció); megijesztett, én pedig megszerettem :)

Na a SAC, az nekem is betett.

Most viszont menekülőre fogom, mert ITT túl nagy a moe-koncentráció.

Rage

痛みを感じる方向に、出口がある!

Bishop


Darkstar

Quote from: Bishop on 2007-08-28, 17:30:10
Már megtettem  :hehe:
QuoteAge:     17

Majd 20+nál újra beszélünk erről. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Bishop

Tőlem az álláspontom nem fog változni. :lazza:

Darkstar

Meglátjuk :P
Mindenesetre grat az 1.2khoz. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん