Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Cloud

Quote from: Rounin on 2009-06-22, 21:00:44
The music was awesome.
Valóban az. A játék sem rossz csak lehetett volna ezerszer  jobb is.

Rounin

Quote from: Cloud on 2009-06-22, 21:06:37
Quote from: Rounin on 2009-06-22, 21:00:44
The music was awesome.
Valóban az. A játék sem rossz csak lehetett volna ezerszer  jobb is.

Tudom. Vártam is a folytatást elég sokáig. =/

Rounin

Trine demo.

Félretettem a pénzt a teljes játékra. =3
Fairy Tale Lost Vikings.
Eddig ez a benyomásom róla.

bimanc

Cryostasis:

Na ezt ne játszátok fülhallgatóval, sötétben. Kiváncsi vagyok, hová jut a sztori, de most kicsit pihentetem. Kezd túl késő lenni hozzá.  ^^"

Zen

Ever 17: The out of Infinity
Visual Novel, nagyon bonyolult történettel, HANGULAT-tal, gyönyörű art-tal és zenével.
Röviden: fakken awesome. Szinte sajnálom h vége lett.  :angyali:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

Trine

15 pályás kis szösszenet gyönyörű grafikával, hihetetlen jó hangulattal, nagyszerű zenével. uccsó pálya meg számomra rohadt nehéz volt mert sehogy se akart összejönni :D

8001/10 az év meglepetésjátéka nekem  :jee:

Selmo

Quote from: Zen on 2009-07-08, 11:46:01
Ever 17: The out of Infinity
Visual Novel, nagyon bonyolult történettel, HANGULAT-tal, gyönyörű art-tal és zenével.
Röviden: fakken awesome. Szinte sajnálom h vége lett.  :angyali:
Megvan az összes befejezésed? :eek:

A tökéletesség unalmas.

White SeeD

#4837
Overlord 2

Kellemesen csalódtam, nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Az 1-et sokan szidták, így kicsit kételkedve álltam neki, de már az első percektől nagyon bejött.
Igaz kicsit komolytalan az egész game, és viccesre oldották meg a legtöbb dolgot. A leggonoszabb amit tehetünk hogy megölhetünk embereket...

A harc elég egyszerű. Van valami a kezünkbe, amivel tudunk csapkodni (tiszta Gothic3 harcrendszer) Viszont a minionok irányítása nagyon jó. Fajtánként lehet őket irányítani vagy kikötni. Persze a legtöbbször csak a bal egérgombot nyomjuk hogy nyomuljanak előre és pusztítsanak amit lehet (Gyakorlatilag mindent el lehet pusztítani. nővényeket, ládákat, házakat, bogarakat, azokat az undorító,  szörnyű szőrös halpusztító lényeket (bébifóka :redface: ), embereket stb... Az elpusztított tárgyakból/lényekből mindenféle cucc potyog, amiket a minionok felvesznek magukra. A páncélok elég átlagosak, de mikor egy egész páva van minionunk fején az csöppet vidám képet ad. Amint pár szintet lép az alapminion, és felszed pár tárgyat, nyomban különbözni fog a többitől kinézetre. Jól megcsinálták.
Az irányítás is egész jó. Bár egérrel néha problémás az előreküldöttek irányítása, főleg ha a kamera bekattan.

Játékmenet: Elég könnyű szerintem. Nemigen volt elakadás, a bossokat néha könnyebb kinyírni mint az ellenünk küldött légiókat. (Már ha időben kikerüljük hogy kilapítsanak).
De az egész játékmenet az. Gyakorlatilag könnyen juthatunk a minionok előállításához szükséges nyersanyaghoz, és a templom folyamatos kifosztásával minden erőlködés nélkül tele lesz a kincsestár.
A küldetések és a pályák kellően színesek, sokoldalúak. Ha az ember használja a fejét viszonylag könnyen meg tud oldani mindent.

Grafika: Jó, hozza a szükséges szintet. Gond nélkül megy maxon a gépen. A minionok nagyon jók, az emberek sem rosszak. Bár a hájtengerek a beachen nem túl szép látvány. Ki is irtottam őket ahogy kellett :__devil:
A bázisunk nagyon jó. öröm nézni minden szegletét. Már miután felépült, mert az elején igencsak romos.
A tájak szépek és kidolgozottak.

Ami nem tetszett:
Kicsit gonoszabb gamera számítottam. Pl lehetnek mistresseink (Lehetnek, vannak, ránk tukmálják őket. Ha nem tetszenek még csak le sem irthatjuk...)
A másik hogy amire használhatók lehetnének, csak akkor hajlandóak, ha a kedvük szerint átalakítjuk a palotánkat... Nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát... hol a rape gomb?! :ejnye:
Jó legyen, de akkor miért csak egyet vehetünk elő, a maradék meg valami melléktoronyban tunnyad...  :morci:

Aztán van pár bug. pl beakadásos bugok voltak a kedvenceim, hányszor is kellett újratöltenem miattuk.

A minionok elég intelligensek, de néha nagyon hülyék. Főleg mikor előreküldöm őket hogy támadás, éppen víz van a közelben és a hülyék belerohannak és megfulladnak. ::)
Néha a felvett cuccokkal csak tipródnak és nem hozzák oda még a visszahívás ellenére sem.
És ott van a minionok újraélesztés. Mind szép és jó az a kis szösszenet ottan, de miért csak egyesével lehet, és miért kell végignézni?!?!? (space nyomogatásával elég csak a felét végignézni)

Kevés térkép, rövid játékidő.

8.5/10 főleg az újdonság miatt :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zen

Quote from: Selmo on 2009-07-08, 15:52:29
Quote from: Zen on 2009-07-08, 11:46:01
Ever 17: The out of Infinity
Visual Novel, nagyon bonyolult történettel, HANGULAT-tal, gyönyörű art-tal és zenével.
Röviden: fakken awesome. Szinte sajnálom h vége lett.  :angyali:
Megvan az összes befejezésed? :eek:
2 hétbe telt, de meglett.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Soldier

Quote from: White SeeD on 2009-07-08, 16:29:15
Overlord 2
Aztán van pár bug. pl beakadásos bugok voltak a kedvenceim, hányszor is kellett újratöltenem miattuk.
nekem ilyenek nincsenek o.O.
a többivel úgy ahogy :tezsvir:

thrall

Overlord 2

Már kijött és nemtudtam róla? na megyek megveszem :D

Makos

Quote from: thrall on 2009-07-08, 19:23:48
Overlord 2

Már kijött és nemtudtam róla? na megyek letöltöm :D
fixed

Zen

#4842
Quote from: Makos on 2009-07-08, 23:17:53
Quote from: thrall on 2009-07-08, 19:23:48
Overlord 2

Már kijött és nemtudtam róla? na megyek megveszem. :D
fixed
unfixed, te skót.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Mi a fura abban, ha vesz valaki játékot? Én is meg fogom venni ps3-ra amint lesz pénzem...(ha már itt tartunk szívesen becserélném a Folklore+Xblades játékomat egye Overlord2-re vagy egy Prototype-ra (ps3 ofc) )

Makos

Nem fura, csak lassan gyorsabban lejön netről mint hogy elmész a bótba érte :P
De amúgy énis jobban szeretem ha megvan eredetibe a játék.

Liquid Snake

#4845
Pár napja kölcsön adta haver a PSP-jét és én egyből elkezdtem nézelődni a neten a lehetséges játékok iránt. 3-t már végigtoltam ( Daxter, Silent Hill: Origins, God of War: Chains of Olympus ) és még 2 hátravan ( Metal Gear Solid: Portable Ops, Final Fantasy: Crisis Core ), azok közül amit így hirtelenjében beszereztem. Az előbbi 3ról szeretnék írni.

Daxter

Mivel szerettem nagyon a Jak&Daxter játékokat PS2-n úgy éreztem, hogy erre mindenképp vetnem kell egy pillantást. Nem csalódtam, sőt, nagyon megérte. Ebben a játékban mint a cím is mutatja, nem Jak-el hanem Daxter-el kell nyomulni és időrendileg a Jak1 és Jak2 közé lehet tenni. Grafika PSP-hez mérve is nagyon szép. Hangok, Zenék átlagosak, bár nekem különösen tetszik maga Daxter hangja, és az egész karaktere. A jól megszokott Haven City-ben kell tevékenykedni ismét. Játékidőt sajnos nem méri de így visszagondolva elég hosszú volt, olyan 10 óra körül lehetett... Ebbe benne van minden kisebb szenvedés amit a minijátékok feloldásával töltöttem, illetve magukkal a minijátékokkal. Daxter lefekszik egy ágyba és elkezd álmodni, egyszer Neo szerepét tölti a Mátrixból, van, hogy Indiana Jones-nak álmodja magát, illetve éppen Gimlinek vagy Gandalf-nak a Gyűrűk Urából. Nagyon jópofának tartottam ezeket a kis minijátékokat. Sőt még nem nyitottam meg mindet addig mindig az járt a fejemben, hogy mikor gyűjtök már össze 500 "tojás"-t, hogy meglegyen mind, jobban odafigyeltem rá mint magára a fő storyra :) Mindenképpen ajánlom az olyanoknak akik szeretik a platformereket, netalán ismerik a Jak&Daxter szériát, nem fognak csalódni.

9/10

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Silent Hill Origins

Nem is tudom hol kezdjem... Mint nagy Silent Hill fan nagyon vártam, hogy végre kipróbálhassam ezt is, igaz van PS2-re is de bizonyos okok miatt az kimaradt, így a PSP-s verziót mikor megláttam nem volt kérdés, hogy beszerezzem-e vagy sem. Ugyanolyan beteg mint akármelyik része, ugyanolyan félelmetes,művészi, és nyomasztó. Kicsit féltem, mikor megláttam a főhős, kamionsöfőr Travis-t, hogy elrontják, de hamar kiverte ezt a félelmet a fejemből maga a játékélmény. A játék mint a neve is mutatja az első rész előtt játszódik és kapcsolódik is hozzá valamilyen szinten, ezért én adok egy nagy piros pontot a készítőknek. Néztem elemzést a játékról ahol abba kötnek bele, hogy túl rövid a játék, sztem ez nem így van. Nekem 5 órába telt végigvinni, de ha belegondolok a többi Silent Hill játék se volt sokkal hosszabb vagy még tán volt olyan is ami hamarabb megvolt mint ez. És akkor ugye emellé ott az újrajátszhatóság lehetősége, ha minden Acolade-t meg akarsz nyitni, különleges fegyvereket szerezni, rejtett ruhák stb. szóval a rövid jelző korántsem helyes rá. Grafika egyszerűen beteg, mint az összes többié is, PSP-re ez az egyik legjobban kinéző játék, ezt merem állítani így is, hogy nem vagyok ( még ) túl jártas a témában. A "rettenetesen rossz szinkron"-t emelték még ki, azonban egy karakter szinkronja kivételével mindegyik rendben volt, Travis-é különösen jó volt szvsz. Hangok, Zene magában megérdemel egy 10/10et... Ugyanaz a nyomasztó, félelmetes nyögések a szörnyeknek amit igaz megszokhattunk a széria során de még mindig nagyot üt. Maga a játék Soundtrackje is egy mestermű csak azért nem szerzem be, mert ha játékon kívül hallgatom beparázok tőle xD Száz szónak is egy a vége ez a része a szériának is megerősítette bennem azt amit gondoltam eddig is a játékról, hogy a Silent Hill nem más mint művészet.

10/10

edit.: Nem is értem, miért nem kezdtem még hozzá a Homecoming-hoz  ^^"

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

God of War: Chains of Olympus

Egy újabb prequel. Az első rész minden kérdését megmagyarázta számomra a második, így nem igazán tudtam elképzelni, hogy ezt miképp fogják megoldani. Sikerült nekik. Mégpedig nem is akárhogy, mert ez is mint az első és második rész egyszerűen EPIC lett. Sokat gondolkoztam rajta, hogy valami negatívumot is írni kéne róla de csak az jut eszembe, hogy az első 2 részhez képest ez kicsit rövid volt. Viszont minden más téren hozta a megszokott színvonalat, pörgős akció részek, könnyebb nehezebb puzzle részek. Hangok terén is minden rendben volt, még mindig Kratos az akinek a játéktörténelemben az egyik legjobb angol szinkronhangja van. A zene is nagyon el lett találva mind az akciós részeknél mind a nyugisabb helyeken, illetve a főmenüben. A történet is nagyon tetszett, igaz a játék rövidsége miatt azért nem volt olyan mély mint az előző 2 részben. Sokan vannak akik azt hiszik, hogy ez a játék csak agyatlan öldöklésről szól, de én még nem találkoztam olyan emberrel aki tényleg játszott is vele és azt mondta volna annak alapján, hogy nem érte meg vagy rossz volt. Akik meg úgy nyílvánítanak róla véleményt, hogy nem játszottak vele hááát inkább hagyjuk, maradjanak az ő kis tudatlan világukban :D Persze nem mindenki mondja ezt róla mint én, ( ugye ez a "review" is csak saját vélemény, ezzel nem kell egyetérteni ) mert szerintem minden téren tökéletes, vannak kisebb kritikák, mások szerint de senki nem mondja, hogy rossz :) ( Zsiga nemtom olvasod-e de félre értés ne legyen egyáltalán nem rád gondoltam ezalatt, nem is tudom h próbáltad-e vagy sem, de tökmind1, a lényeg h nem akarok még1 felesleges vitát ) És mi más mutatná jobban a széria nagyságát mint az, hogy sorra nyerik a különböző díjakat. Legjobb PSP játék, 74 review alapján 94/100, Best E3 2007 PSP Game, stb stb. Akárcsak az első és második része csak ugye az PS2-n. És majd jön a 3, ami már most Best E3 2009 PS3 díjat nyert a Gametrailersen, szóval ezt nem kell magyarázni. Ezek után szerinte egyértelmű tőlem mennyit fog kapni :)

10/10

Xzone

Retro/Grade Demo

Guitar hero űr-shoot'em up, amit visszafelé kell játszani. Helló, mi?

Lythis

Quote from: Liquid Snake on 2009-07-15, 03:11:36
10/10

God of War: Chains of Olympus

Egy újabb prequel. Az első rész minden kérdését megmagyarázta számomra a második, így nem igazán tudtam elképzelni, hogy ezt miképp fogják megoldani. Sikerült nekik. Mégpedig nem is akárhogy, mert ez is mint az első és második rész egyszerűen EPIC lett. Sokat gondolkoztam rajta, hogy valami negatívumot is írni kéne róla de csak az jut eszembe, hogy az első 2 részhez képest ez kicsit rövid volt. Viszont minden más téren hozta a megszokott színvonalat, pörgős akció részek, könnyebb nehezebb puzzle részek. Hangok terén is minden rendben volt, még mindig Kratos az akinek a játéktörténelemben az egyik legjobb angol szinkronhangja van. A zene is nagyon el lett találva mind az akciós részeknél mind a nyugisabb helyeken, illetve a főmenüben. A történet is nagyon tetszett, igaz a játék rövidsége miatt azért nem volt olyan mély mint az előző 2 részben. Sokan vannak akik azt hiszik, hogy ez a játék csak agyatlan öldöklésről szól, de én még nem találkoztam olyan emberrel aki tényleg játszott is vele és azt mondta volna annak alapján, hogy nem érte meg vagy rossz volt. Akik meg úgy nyílvánítanak róla véleményt, hogy nem játszottak vele hááát inkább hagyjuk, maradjanak az ő kis tudatlan világukban :D Persze nem mindenki mondja ezt róla mint én, ( ugye ez a "review" is csak saját vélemény, ezzel nem kell egyetérteni ) mert szerintem minden téren tökéletes, vannak kisebb kritikák, mások szerint de senki nem mondja, hogy rossz :) ( Zsiga nemtom olvasod-e de félre értés ne legyen egyáltalán nem rád gondoltam ezalatt, nem is tudom h próbáltad-e vagy sem, de tökmind1, a lényeg h nem akarok még1 felesleges vitát ) És mi más mutatná jobban a széria nagyságát mint az, hogy sorra nyerik a különböző díjakat. Legjobb PSP játék, 74 review alapján 94/100, Best E3 2007 PSP Game, stb stb. Akárcsak az első és második része csak ugye az PS2-n. És majd jön a 3, ami már most Best E3 2009 PS3 díjat nyert a Gametrailersen, szóval ezt nem kell magyarázni. Ezek után szerinte egyértelmű tőlem mennyit fog kapni :)

10/10
Nos, a God of War arról szól, hogy megyek egy Kratos nevű spártai ürgével, és halomra mészárolok mindenféle mítikus és kevésbé mítikus személyeket. És többeknek látványos és brutális módon vetek véget az életének, és néha napján ágyaslibákat döngetek meg, mert semmi sem izgat fel egyszerre két nőt is annyira, mintha éppen az imént vágtad volna magad keresztül egypár szakasz katonán, pofoztál el valami mondavilágból rádszakadt bestiát, és nyírtad ki a helyi királyt.
Igen, játszottam vele. Igen, tetszett. Én is azt mondanám, hogy 10/10, de nem kell olyan kijelentéseket tenni, hogy "aki csak ezt látja benne, az...", mert erről szól. Igen, klassz története van, de a játék maga arról szól, hogy mészárolsz, néhol megtoldva egy könnyed puzzle elemmel. Ez kábé anyiban több egy jól összerakott vérengzésnél, mint amennyire a quake 3 rpg. Attól, hogy elismerjük, hogy Kratos-t cask akkor kapjuk a kezünk közé, amikor ölni kell vele, nem lesz rosszabb, vagy kevesebb a cucc.

Ramiz

Quote from: Liquid Snake on 2009-07-15, 03:11:36
Silent Hill Origins
God of War: Chains of Olympus

Fura, én mindkettőt untam (a SH-t jobban). A GoW:CoO-nak a sztorija és az ellenfelei is kevésbé fantáziadúsak, mint a GoW2-nek. A SH pedig fárasztó, az első két ápolónő ijesztő, a többi nem, a feladványok a sok lassssssú ide-oda mászkálás miatt uncsik. Ha ez is "ugyanolyan ijesztő", mint az eddigi SH-epizódok, akkor mégsem fogok nekiállni a SH1-nek vagy a 2-nek, pedig terveztem. :( Horrorjátékra vágyom, PS2-re szedek most Fatal Frame-et meg Siren-t, hátha majd azok.

PSP-re az én kedvencem a MGS:Portable Ops volt, kib... jó játék! Az MGS:Digital Graphic Novel is jóféle, ezeken kívül még emulált PSX játékokkal szórakoztam (FF6: tetszett, csak nem jutottam előre sokáig, vissza kellett adnom a gépet, FF:Tactics: GECI unalmas a harc, lehet, hogy taktikailag később izgalmassá válik, bár kétlem, én mindenesetre meghaltam az unalomtól 2-3 harc alatt; Dino Crisis: fagyott tőle a PSP, biztos nem volt elég jó az emu hozzá) meg PSP-s fantáziadús cuccokkal, Loco Roco meg Patapon, azok tetszettek igencsak. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Pon-pon pata pon, pata-pata pon-pon. Vááá mekkora jó játék már. :D

Fubenalvo

1 hónapos official bétateszt után mindenkinek ajánlom:

Aion alfa teszt ingyenes privát szerver: http://aionemu.try.hu
Aki inkább fizetne: http://aionhun.hu

Soldier

"100év" után mar EU/USba is eljutott végre ? hivatalos is megy már?

Fubenalvo

Kínában és Koreában már 2 hónapja futnak a hivatalos szerverek. EU/US-en még béták, szeptemberben indul az off.

Kuroi Tenshi

Szeptemberben? Ugyan már, itt mindig van off. Pl. ez a post is ;D
Velkám bek :)

katz

Hétvégén kiprobáltam, sogorom benne van a zart betaban.
Nem rosz a tobbi MMORPGhez hasonlítva. A grafikaja elmegy, de a kuldetesek eleg wow szeruek (menj olj meg 5 malacot, 6 medvet, tegyel merget a horcsogemberek kutjaba...)
A karakterek egesz szepek benne, lehet repulni is.

Fubenalvo

Köszi KT :)
katz, vannak azért olyan küldetések is ami nem éppen sablon.
Pölö volt vmi olyan kínai bétán hogy egy forrásban fürdőző varázslócsaj ruháti kellett elcsórni és elvinni vkinek. Ha kicsit is tétováztál és észrevett akkor respawn to village~ xD
Meg az olyan repülős küldetések mikor 6km magasan lévő cuccokat kell összeszedni és már felfele menet alig marad repülés időd~~ szabadesés 4ever. Tud ez izgalmas lenni. :D

Makos

Amint lesz kedvem windows-ra átmászni akkor tesztelem megnézem a játékot énis :smile:

NLZ

Júli 31re legyen kedved, akkor lesz a következő kis béta szösszenet, ha jól látom.
[reserved]

Ramiz

Fahrenheit

Rövid leszek, mert rohanok vissza játszani: :D
amilyen szenvedés volt a cucc PC-n, annyira öröm PS2-n tolni. Ezt a kezelést dual shockra találták ki és kész! Viszont a játék gyönyörű és magával ragadó (másodszorra is... először - PC-n - nem sokáig jutottam mondjuk), többször kedvem lett volna visszatekerni és egy-egy döntést máshogy meghozni. Néha meg is tettem, de így is tuti a másodszori végigjátszás majd valamikor.

(Egyetlen bajom a nagyon kézreállóra tervezett, de néha túl okos kamerakezelésen van, ami meg tudja hülyíteni az embert, de sebaj.)

Ja igen: a zenék isteniek! :cool: Funky, minőségibb fajta férfihangos-gitárpopos rock, lírai dalok női énekessel - tökéletesen egymásba simuló zenék. Angelo Badalamenti írta a muzsikát, remélem ez a név azért sokaknak jelent valamit... :)

Történet zseniális, de nem írok róla semmit. Nyomozás nem annyira buta, mint az átlag butajátékokban, de nem is annyira iszonyatosan taszítóan nehéz, mint mondjuk ősi nemezisemben, a sherlock holmes and jack the ripper-ben. Na jó, elég buta, de pont jó, örömet okoz a nagggyonokos játékosoknak, mint én. :lame: :angyali:

Igaza van Fazéknak, no, ez tényleg egy klasszis játék (aminek szerintem csak én maradtam le a végigtolásával, mint a borravaló... :__devil: ). Most már még jobban várom a Heavy Rain-t (spoilermentes, sőt a játéktól tök független, mimikával felvágó (van mire! ez a csaj jobban tolja, mint a magyar sorozatszínészek 90%-a...) teaser)... DAVID CAGE nevét pedig felírom a legnagyobb videojáték-alkotók közé (Tim Schäfer, Sid Meier, Peter Molyneux, Hideo Kojima, Fumito Ueda stb).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Jó játék a Fahrenheit (nekem a kezelésével sem volt semmi bajom PC-n). Remek a hangulata, jók a minigame-k, de készülj fel rá, hogy a végére sajnos ellaposodik a sztori (részemről egy bizonyos ponton már a gagyit súrolta, de ez ugye szubjektív).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS