Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Az a Fritz the Cat is kéne... :)

A Hüvelyk Matyi titkos kalandjait is szedd le, ha látod valahol.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-25, 19:52:52
Az a Fritz the Cat is kéne... :)
A Hüvelyk Matyi titkos kalandjait is szedd le, ha látod valahol.
Ha látom... eddig még nem láttam.
Szintén lejött a "Killer Condom" című német horrorfilm. :D :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ramiz, én komolyan tisztellek és irigyellek azért a filmes műveltségért, amit az utóbbi időben begyűjtöttél... de az a sanda gyanúm, hogy ezúttal egy kissé mellényúltál. ;) :D
Failure is the default option

Rounin

Quote from: Ramiz on 2007-02-25, 20:11:14
Szintén lejött a "Killer Condom" című német horrorfilm. :D :whoah:

"Detective Luigi Mackeroni is a hardboiled, chain-smoking, Sicilian, well-hung gay(?) New York cop. One day he gets a weird case to solve. A schoolgirl has bitten off her principals...penis. She claims that she didn't (that it just fell off and ran away by itself). More weird cases just like that one begins to appear. "

:wtf:
Ooooké... várhatunk majd erről is egy mélyreható beszámolót a Haibanme mintájára..?

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-02-25, 21:05:00
Quote from: Ramiz on 2007-02-25, 20:11:14
Szintén lejött a "Killer Condom" című német horrorfilm. :D :whoah:

"Detective Luigi Mackeroni is a hardboiled, chain-smoking, Sicilian, well-hung gay(?) New York cop. One day he gets a weird case to solve. A schoolgirl has bitten off her principals...penis. She claims that she didn't (that it just fell off and ran away by itself). More weird cases just like that one begins to appear. "

:wtf:
Ooooké... várhatunk majd erről is egy mélyreható beszámolót a Haibanme mintájára..?
:lol:
MUST SEE DESU~

Ramiz

Miller's Crossing - remek Coen film, köszi a tippek, Kviki! :merci: Majd írok róla, ha lesz energiám.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Nakedape on 2007-02-26, 10:23:17
oszkár bácsikám véleménye: abcúg tégla, kár maestro.
:(
ez volt tömören

szóval nekem furcsa, hogy remake a legjobb film.. vhogy,még ha jó is.. nektek nem?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Solid Snake

Quote from: Nakedape on 2007-02-26, 10:24:31
Quote from: Nakedape on 2007-02-26, 10:23:17
oszkár bácsikám véleménye: abcúg tégla, kár maestro.
:(
ez volt tömören

szóval nekem furcsa, hogy remake a legjobb film.. vhogy,még ha jó is.. nektek nem?

Scorsese bácsi kedvébe akart járni idén az Akadémia, végre valahára megkapta azt a fránya aranyszobrocskát a Legjobb rendező kategóriában (az már más kérdés, hogy vannak a The Departed-nél sokkal jobb és eredetibb filmjei is, dehát ha már egyszer visszavonul a filmiparból, akkor az utolsó "durranást" honoráljuk már meg neki - gondolhatták a fejesek). Mindenki a Bábelt tartotta befutónak a tavalyi papírforma alapján, azonban minden máshogy sült el.

Forest Whitaker pedig egy diktátor megformálásáért kapta meg szobrocskáját a The Last King of Scotland c. életrajzi filmben nyújtott alakításáért. Nos, a trailer meghozta a kíváncsiságomat, valóban ütősnek tűnik az alakítása.

Ramiz

Doom 3

Ezt a filmet azért néztem meg Tycho-val, mert egy jó kis Doom-ozás után hangulatba kerültem és kíváncsi voltam, hogy ha nagyon jó kis történetekből és könyvekből is néha csak a szokványos panelok kerülnek bele egy hasonló filmbe, akkor mit kezdenek egy olyan játék megfilmesítésével, ami már alapból is a színtiszta hentről szól? Nos, az eredmény a várakozásaimnál jobb lett, ami annak köszönhető, hogy nem voltak. :D Alien-, zombi- és testrablós filmeket idéz (előttük tiszteleg?) a történet, közben pedig a játék felé is ki-kikacsint. A film végi FPS rész, amit sokaktól hallottam lehúzni, valamiért nagyon is tetszett, szerintem a film legeltaláltabb jelenete, nem tudom, mennyire eredeti (volt-e már ilyen), de szerintem határozottan jól működik. The Rock fején is jókat lehet röhögni, próbál színészkedni, de, ahogy Tycho találóan megfogalmazta, sajnos csak egyféle fejet tud vágni, és ez a szigorú nézés.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

thrall

a Doom-ban tényleg az volt a legjobb jelenet, a többi részben semmi különös nem volt.

egyébként, a múltkor jöttem rá (kis segítséggel), hogy a BFG az annyit tesz, hogy Big F*cking Gun. Azthittem dobok egy hátast, amikor megtudtam

Ramiz

Én meg azt hittem, hogy poén... o.o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-02-27, 19:43:22
Doom 3
Az csak simán Doom.  :jee:

A filmmel kapcsolatban: FPS jelenet valóban nagyon jó volt, nem is tudom, hogy volt-e egyáltalán ilyesféle megoldás eddig a filmiparban. Egyértelmü tisztelgés a játék előtt.

Emellett még a stáblista is tetszett a maga FPS nézetes shootingjával, no és persze a Nine Inch Nails - With Teeth (2005) albumáról való You Know What You Are? címü aláfestő melódiával.

A lapos történet, valamint a film végi pankrátorbunyó azonban EGYÁLTALÁN NEM TETSZETT.  :ejj:

sirtomi

Cobra 11 -ben volt egyszer ilyen fps szerű jelenet :D Mentek be a házba és valamelyik rendőr szemszögéből láthattuk, vicces volt, ráadásul ami most megy rtlklubon asszem már hat éves epizódok :D

Ramiz

Minek történet egy ilyen filmbe? :D A bunyó tényleg hülyeség volt bele.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-02-28, 12:44:05
A bunyó tényleg hülyeség volt bele.

az gagyi volt, de kellett egy szuperember vs. démonember bunyó, mert az állítólag jó :D de ez már túl gagyi panel volt ebbe a filmbe is  :rotfl:

Ramiz

Miller's Crossing

A Coen filmeket már csak azért is könnyű szeretni, mert nagyon hálás dolog kritikát írni róluk. Egyrészt gyakran helyezik történeteiket zsánerfilmes keretek közé, ami eleve egy csomóféle nézőpontot és összehasonlítási alapot kínál, másrészt előszeretettel tömik meg filmjeiket rejtett utalásokkal, újra és újra felbukkanó motívumokkal, groteszk jelenetekkel, fekete humorú viccekkel és egyéb nyalánkságokkal. Véresen egyszerű, Fargo, Az ember, aki ott sem volt vagy éppen A Nagy Lebowski - mind teljesen különböző hangulatú és stílusú, mégis félreismerhetetlenül "Coen film".

A Miller's Crossing már a nyitó jelenettel azt hangsúlyozza, hogy egy igazi maffiafilm lesz: egy megbundázott bokszmeccsről beszélget két nagykutya gengszter, az egyikük a város legnagyobb főnöke, ő irányít mindent. Johnny Casper, a másikuk, aki nagy pénzben fogadott a bundázott meccsre és elvesztette azt, a jó hírén esett foltot szeretné jóvá tenni, azaz megölni a fickót, aki felrúgta a megállapodást és átverte őt. Leo, a nagyfőnök azonban nem enged. Jobbkeze és jóbarátja, Tom Reagan, hiába próbálja meggyőzni, hogy nem érdemes ilyen kis ügy miatt harcot szítani a városban, a két hataloméhes gengszter között egyre nő a feszültség. A helyzetet tovább bonyolítja Tom viszonya főnöke, Leo barátnőjével. Tom azonban mindent megtenne barátjáért, még akkor is, ha szerinte az hibás döntéseket hozott, és hajlandó emiatt a trükközések, hazugságok és ármánykodás szövevényes hálójába is nyakig belebonyolódni.

A történet tehát első pillantásra egy maffiaháborúról szól, azonban az már gyanús lehet, hogy a forgatókönyv alapja két Dashiell Hammett könyv volt (The Glass Key, Red Harvest), aki Raymond Chandler mellett a másik "irodalmi noir" nagyágyú, többek között a Máltai sólyom című detektívregény szerzője. Valóban, a történet sokkal inkább koncentrál Tom veszélyes játékára és arra, hogy mi az, amit megtenne, mi az, amit nem, és egyáltalán miért, mint a "családokra", a Keresztapából ismert leszámolásokra és más tipikus maffia toposzokra. Megjelenik ezeknek a sötét hangulatú detektívregényeknek sok szokványos motívuma, mint például a főhős alapos elverése sok mindenki által, az állandó italozás és dohányzás, a nőkkel és a zsarukkal való bánásmód, a laza és cinikus beszólások és így tovább. A romantikus szál is végig lebegtetve van a filmben, a néző pedig bizonytalanságban tartva, hogy mekkora jelentősége lesz annak. A csavaros történet végére pedig kiderül, hogy tulajdonképpen minden Tom nagyon is szigorú becsületkódexéről szólt, és minden szereplőt és sorsát ennek fényében nézve értelmet nyer a furcsa befejezés. (Ettől függetlenül persze zseniális Tommy gitáros tűzpárbaj is van a filmben, mint ahogy mulatók felrobbantása és szétlövése vagy éppen dühös férfiak ökölharca.)

A stílusok keverése mellett érdekes hangulatot kölcsönöz a filmnek a Coen fivérekre jellemző fekete humor és helyenként váratlanul felbukkanó alaposan megmutatott "on-screen" erőszak is, a lágy instrumentális zene, valamint a visszatérő álomjelenet, amely a főcím alatt látható - egy kalapot fúj a szél végig egy kihalt erdőben -, és amely jelenet visszatérésére a néző végig számít. A kalap egyébként is szimbolikus jelentőségű dolog a filmben. Tom szemében például ez a legfontosabb ruhadarab egy férfi számára, a becsületnek egyfajta megjelenése. Akárhányszor bemosnak neki egyet, az első dolga az, hogy felveszi a kalapot a földről. Mások teljesen máshogy kezelik a kalapjukat: a Tom becsületkódexe szerint erkölcstelen emberek gyakran elhajítják vagy nem törődnek vele, amikor a szél lefújja a fejükről, mint például az a gengszter, aki a film vége felé a rendőrökkel együtt lövi az ellenséges banda tagjait két hatalmas pisztollyal (ezt a cameo szerepet egyébként Sam Raimi, a híres horrorfilm-rendező játssza el!). Azt is érdemes megfigyelni, hogy Tom melyik jelenetekben igazgatja a legtöbbet a kalapját, mert ezek általában becsületbeli kérdéseket illető döntéseket tartalmaznak.

A Miller's Crossing egy igazi gyöngyszem, amely visszafogott, harmónikus felépítésével és rejtett erényeivel még a jobb Coen filmek közül is kimagaslik. Mindenképpen ajánlott, és nem csak a maffiafilmek kedvelőinek!

Számszerű értékelés: 9/10.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-02-28, 16:56:18
Miller's Crossing

.
asszem kéne:) a többit én is láttam és kedveltem is:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Solid Snake

Quote from: sirtomi on 2007-02-28, 12:21:43
Cobra 11 -ben volt egyszer ilyen fps szerű jelenet :D Mentek be a házba és valamelyik rendőr szemszögéből láthattuk, vicces volt, ráadásul ami most megy rtlklubon asszem már hat éves epizódok :D

Na jó. Cobra 11  :D

Az általam még mindig nagyon sajnált Faceless pilot-jában is volt egy FPS jelenet, amelyben a főhős szemszögéből láthattuk, amint kirángatják a kocsiból és fejbelövik.  Ezen a linken láthatjátok. :morci:

Quote from: Ramiz on 2007-02-28, 12:44:05
Minek történet egy ilyen filmbe? :D A bunyó tényleg hülyeség volt bele.

Az is igaz, hogy maga a játék sem rendelkezett olyan Oscar-szintű történettel.  :lol:

Quote from: Eberinu on 2007-02-28, 18:33:11
Májusban Karib Tenger 3!!!!!!!! :appl:

:whoah:
Meglátjuk, hogy mi vár majd hőseinkre a világ végén.

Chow Yun Fat (egyik kedvenc távol-keleti színészem) szerepére leszek kíváncsi, valami kínai kalózkapitány lesz.

Fazék

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-28, 20:25:07Az általam még mindig nagyon sajnált Faceless pilot-jában is volt egy FPS jelenet, amelyben a főhős szemszögéből láthattuk, amint kirángatják a kocsiból és fejbelövik.  Ezen a linken láthatjátok. :morci:
azt a pilot-ot én is láttam, tényleg nagy kár, hogy egyik csatorna se harapott rá a témára :(

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-02-28, 20:26:39
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-02-28, 20:25:07Az általam még mindig nagyon sajnált Faceless pilot-jában is volt egy FPS jelenet, amelyben a főhős szemszögéből láthattuk, amint kirángatják a kocsiból és fejbelövik.  Ezen a linken láthatjátok. :morci:
azt a pilot-ot én is láttam, tényleg nagy kár, hogy egyik csatorna se harapott rá a témára :(
Pedig micsoda siker lehetett volna belőle. Amolyan Max Payne/The Punisher-szerű sorozattal gazdagodott volna az utókor.

Ramiz

#3770
Azért annyira nem volt különleges vagy kirívó az a jelenet, amennyire szerte a neten bálványozzák... o.o A történet pedig szokványos bosszútéma... persze, engem is érdekelt volna a sorozat, de sok alapunk nincs feltételezni, hogy kirívóan jó sorozat lett volna szerintem.

Punisher: ez jó film? Érdemes megnézni? (Paybacket legalább távolról megközelíti?)

Quote from: Eberinu on 2007-02-28, 18:33:11
Májusban Karib Tenger 3!!!!!!!! :appl:
Légyszi postolás előtt legközelebb olvasd el & értelmezd a topik címét. (Vö.: "Készülő filmek, amik érdekelnek" topik.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#3771
Quote from: Ramiz on 2007-02-28, 21:13:30Punisher: ez jó film? Érdemes megnézni? (Paybacket legalább távolról megközelíti?)
az újabb változat sztem egy egész korrekt akciófilm, nekem és Nakedape-nak is bejött (azt hiszem), de azért a Payback-et nem éri utol :)

Ramiz

Chinatown (1974)

A Chinatown egy összetett és bonyolult film. A történet klasszikus film noirokat idéz és Chandler detektívregényeket, a háttérben egy nagy rejtéllyel (ami valamiképpen összefüggésben van a város vizével), hazugságok szövevényébe burkolt hatalmi játékkal és persze más elmaradhatatlan film noir kellékekkel: csípős, cinikus dumák, csábító femme fatale, életveszélyes helyzetek, nagy pénzek ígérete látszólag kis munkákért és így tovább. Azonban a főszereplő magánnyomozó itt közel sem egy ösztönösen jó irányba tapogatózó főhős, sokszor vannak rossz tippjei, nem a megfelelő emberekben bízik és nem azokat zsarolja vagy szorongatja meg, akit kéne, végül a nyomozás végi nagy finálét is elcseszi, amit ő maga hívott össze, hogy dicsekedhessen ügyességével. A címet adó városrész, Los Angeles kínai negyede is csupán ködös utalásokban bukkan fel a film legvégéig és ott sem olyan hangsúlyos helyszín, amire végig számítani lehet. Ez elsőre furcsa lehet, de valójában segítség: Chinatown nem egy helyszín, hanem egy szimbólum, egy nehezen körülírható és megfogható, de nyomasztó, legyőzhetetlen és a múltból kitörölhetetlen szimbólum. Roman Polanski, a rendező múltját ismerve rögtön világosabbá válik a helyzet: várandós feleségét Los Angelesben egy sorozatgyilkos (Charles Manson, ha jól tudom) brutálisan meggyilkolta. Polanski vissza sem akart menni abba a városba, azonban rábeszélték, hogy rendezze meg a Chinatown-ot. A kész film erősen magán viseli Polanski lelkiállapotának nyomát... A film legnagyobb erőssége ezen a nyomasztó, sötét atmoszférán kívül (amely sokkal inkább lelkileg, mintsem látványilag jelentkezik) a főszereplő, Jack Nicholson. Játéka zseniális, karaktere pedig kellően érdekes: Jake Gittes, a magánnyomozó, akit rossz emlék köt a kínai negyedhez. A kerületi ügyésznek dolgozott itt régen, és tudta, hogy nincs hatalma és a legjobban teszi, ha igyekszik kimaradni minden zűrből. Ez a film során többször is előjön, ráadásul általában éppen Gittes hozza fel, így amikor a részben felbérelt magánnyomozóként, részben saját szakállára végzett nyomozásai a végükhöz érnek, a kínai negyednek újra fel kell bukkannia, hogy megfoghatatlan fenyegetése megütközzön Gittes tervével, aki azt hitte, hogy komolyan képes érdemben befolyásolni a történéseket és mindenkit olyan sorshoz juttatni, amit az megérdemelt.


Hangulatos és emlékezetes film ez, ami számomra (a Taxisofőrhöz hasonlóan) csak napokkal a megnézése után érett be igazán. A Kínai negyed olyan legendás filmeket idéz, mint A máltai sólyom vagy a Szédülés, és rengeteg későbbi film tartalmaz rá utalásokat. Izgalmas krimi és társadalmi korrajz egyszerre, és mégis működik. Kell ennél több?

Számszerű értékelés: 10/10.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: Fazék on 2007-02-28, 21:15:17
Quote from: Ramiz on 2007-02-28, 21:13:30Punisher: ez jó film? Érdemes megnézni? (Paybacket legalább távolról megközelíti?)
az újabb változat sztem egy egész korrekt akciófilm, nekem és Nakedape-nak is bejött (azt hiszem), de azért a Payback-et nem éri utol :)
Egyetértek! Szerintem is korrekt kis akciófilm némi humorral is fűszerezve, de Paybacktól azért messze van :)

Nakedape

Quote from: sirtomi on 2007-02-28, 23:40:12
Quote from: Fazék on 2007-02-28, 21:15:17
Quote from: Ramiz on 2007-02-28, 21:13:30Punisher: ez jó film? Érdemes megnézni? (Paybacket legalább távolról megközelíti?)
az újabb változat sztem egy egész korrekt akciófilm, nekem és Nakedape-nak is bejött (azt hiszem), de azért a Payback-et nem éri utol :)
Egyetértek! Szerintem is korrekt kis akciófilm némi humorral is fűszerezve, de Paybacktól azért messze van :)
ja bejött, de totál más mint a payback, s persze nem is olyan jó :D
+ok: látvány,vicces kínzás, furcsa nemtom milyen oklból nem csináltak nyálas csávót belőle, v ilyesmi
-ok: nem rémlik h a story olyan lett volna, hogy sírjak hafelejtem..:)

a legnagyobb POZITÍVUM: a polója, jól néz ki, kéne :whoah: :D 
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/oszod0228/

volt pár jó filmük talán itt is említve(úristen@menny.hu, libiomfi) erre is kíváncsi vagyok
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Eberinu

az úristen@ nagyon álllat XDDDDD

Fazék

Quote from: Nakedape on 2007-03-01, 10:17:16
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/oszod0228/

volt pár jó filmük talán itt is említve(úristen@menny.hu, libiomfi) erre is kíváncsi vagyok
csak nekem nem tölti be a videót? :(

na mindegy, kíváncsian várom a filmet :D

Eberinu: ronda vagy!! valamiért teljesen megettem az utolsó mondatodat és gyorsan ellenőriztem, de se Spiderman 3, se Ghostrider nincsen kint még kamerás változatban sem, nem illik az ember érzelmeivel ilyen durván játszani :( :3x3:

sirtomi

Quote from: Eberinu on 2007-03-01, 14:42:13
Hát de nem értem, itt a nem japán filmekről lehet beszélni nem? Ezek nem japánok és már kinn is vannak :D Bizonyítja, nekem is megvan XDDD Anyám rá van kattanva, hogy minden új filmet megszerez....van egy kiba hosszú dvd-divx listánk is :P
De nem a filmekről beszélsz hanem arról hogy neked már megvan :D A filmekről még semmit sem tudtunk meg tőled :)

Eberinu

#3779
Fogadunk kikuchiyo? :) Én benne vagyok :D Ezt az új Hannibált látta már valaki? 2006os. Nem a horror,hanem a történelmi..