Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Draconire

1. Ha a saját életem vagy egy közeli családtagom ill. barátom élete múlna rajta képes lennék ölni, és ilyen esetben nem hiném hogy azon gondolkoznék, hogy hogyan lehetne békésen megoldani. Családtagot meg nem hinném hogy képes lennék megölni, talán csak abban az esetben ha Ő akar engem megölni és nincs más választásom.
2. Hát a vakságba lehet beleőrülnék, a süketséget még talán elviselném, de azt se hinném hogy sokáig bírnám. A bénulás ill. végtagvesztés is eléggé megviselne de úgy még elélnék.

Nakedape

fantáziám az van.. de nem szeretnék kínozni, mert max kínzásra lehet válasz..de akkor lesüllyednék a kínzó szintjére.. részemről a vadállat öl és nem játszik..i hope..
azaz, remélem, h lesz annyi akaraterőm h ne.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 21:47:57
Én kezeim és látásom elvesztését nem hiszem, hogy túlélném... Végül is mi az egész életem? Számítógép, zongora, tanulás, filmek, könyvek... egyiket sem tudom kezek vagy szemek nélkül csinálni...
Az itt felsoroltakhoz szerintem azért a hallás sem árt.
(bár igaz, Beethoven is zongorista maradt)

Az kínzásnak számít ha az első sebesülést arra tervezném, hogy felkelni már ne tudjon de még értse, amit mondani kívánok neki, és utána egy gyors mozdulattal szüntetném meg a szenvedéseit?

Yakumo

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:23:00
Quote from: sirtomi on 2006-06-15, 11:23:35
Szerintem jöhet bármi. Legfeljebb nem lesz túl sok hozzászólás :)
1.) Mi az, amiért tudnátok embert ölni? Van-e, aki semmiképpen sem tudna? Meg tudnátok-e ölni egy családtagotokat külső helyzet hatására? No és önvédelemből?

2.) Mi az a legnagyobb veszteség magatokon, amit még kibírnátok öngyilkosság nélkül és életben maradnátok? Impotencia, kézvesztés, lábvesztés, lebénulás, vakság?
Te aztán tudod hogy kell a lecsóba csapni.  :3x3: Valóban kemény témák, de bizony érdekesek. És mondhatni idegfeszítőek.

Nos:
1. Ha valaki olyat bántanak, meg akarnak vagy megölnek, akit szeretek, nem hiszem, hogy tudnék vagy akarnék ott és perpillanat gondolkozni, tehát ha kell a szeretteimért tudnék ölni. Önvédelemből nem ölnék meg családtagot, bármilyen helyzet álljon is elő, csak védekezéskor esetleg balesetből. Ha megöl valakit akit szeretek, akkor családtagot sem kimélném, azt hiszem. Senki ne értse félre, nem vagyok tömeggyilkos, nagyon szélsőséges esetekben állnak csak azok a dolgok, amiket most leírtam.
2. Nincs olyan helyzet a világon, hogy sajátkezüleg vessek véget az életemnek. Ha viszont olyanért kellene feláldoznom az életem, akit szeretek, megtenném.

kisvirag

hm, a keresztlányomért, illetve majdan a aját gyerekeimért biztos, hogy ölni tudnék. Valószínűleg a testvéreimért meg a szerelmemért is.
persze hogy minek kellene velük történni, hogy ez bekövetkezzen, azt nemigen tudnám behatárolni. közvetlen életveszély, ez természetes. De mondjuk abban az esetben, ha valaki megölné, vagy vki hibájából meghalnának, első felindulásomban valószinűleg én is ezt akarnám tenni az illetővel. de később szerintem inkább kitalálnék valamit, amivel pokollá tudnám tenni az életét. tekintve, hogy jóval nagyobb büntetésnek tartok egy életen át való szenvedést, mint egy gyors halált. Még a kínzós lassanmegölős dolgot is ki tudom magamból nézni, ha megfelelő nyomós indokom lenne rá, de mindez valószinüleg sosem fog kiderülni.

családtag megölése: egyszer már vesztem össze úgy anyámmal, hogy olyan szinten kétségbe voltam esve, hogyha még egyszót hozzámszól, akkor felkapom a nagykést, és vagy belé, vagy magamba vágom...
közeli, szeretett rokont kétlem h képes lennék megölni.ill egy esetben, de azt akkor inkább segítségnek hívnám. a kicsit lejjebb is ecsetelt olyan állapotba kerülés esetén, amikor a halál már megváltás lehet neki.
Párszor már felmerült bennem az ötlet az öngyilkosságra, főleg depressziv, komolyabb lelki válságos időszakaimban. de túlságosan szeretek élni, hogy megtegyem. talán ahogy mondtad, a bénaság, a kezeim vagy a látásom elvesztése tudna ilyen kétségbeesésbe kergetni. de ez attól is függ, hogy nyomoromban milyen támogatást kapok. mert ha az emberek továbbra is mellettem állnak, és érzem, hogy fontos vagyuk a számukra, még ha teher is, akkor nem hiszem, hogy meg tudnám tenni. Csak olyan helyzetben, amikor velük is meg tudom értetni, hogy, nekem az a jobb, ha elmegyek. de ez a helyzet kb olyankor állna be szerintem, amikor én magam már nem tudok végezni magammal...
viszont ha magamra maradnék, és csalódnom kellene az eddig barátnak, szerettnek hitt emberekben, akkor biztos hogy nem látnám értelmét a további életnek.
de szerintem az öngyilkosság hülyeség, csak olyan esetekben látom/érzem indokoltnak, mint amikről nemrégiben vallásokban is beszéltünk. csak mint emlitettem, azokban a helyzetekben meg már nem is képes az ember egyedül rá... ördögi kör...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kikuchiyo

Ajánlott film a témában a Heavenly Cretaures: kegyetlenül pontos hatástanulmány arról, hogyan képes eljutni odáig egy tinédzser lány, hogy megölje az édesanyját.
Failure is the default option

Apatilos

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:23:00
1.) Mi az, amiért tudnátok embert ölni? Van-e, aki semmiképpen sem tudna? Meg tudnátok-e ölni egy családtagotokat külső helyzet hatására? No és önvédelemből?
felsobb utasitasra barkit - ha megfelelo helyrol szarmazik ez az utasitas. haboruban egyertelmu. magamtol senkit, legfeljebb ajultra vernem.
Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:23:002.) Mi az a legnagyobb veszteség magatokon, amit még kibírnátok öngyilkosság nélkül és életben maradnátok? Impotencia, kézvesztés, lábvesztés, lebénulás, vakság?
semmi ilyet nem tennek magammal. egyreszt bun, masreszt pedig az jelenti, hogy nem vagyok kepes elviselni, vagyis gyenge vagyok. nyilvan nehez lenne pl a latas-hallashiany-kombo eseten, de akkor sem.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Rounin

1. Ölni? Hogyne. Na persze nem normál körülmények közt, de azt hiszem, igen.. bár ahhoz tényleg extrém kényszerítő körülmények kellenek. Családtagot? Huh. Akit családtagnak tekintek, azt nem... aki az volt, de valami miatt már nem tekintem annak, azt a fenti extém körülmények hatására már igen. -_-

2. Hm.. impotencia nem zavarna, a vakság nagyon is... süketség? Szintén zavarna, ahogy a nyomorékság sem :S Ez viszont számomra nem megválaszolható kérdés, mert fogalmam sincs. Ahhoz adott helyzetbe kellene kerülnöm, hogy tudjam.

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:11:12
felsobb utasitasra barkit - ha megfelelo helyrol szarmazik ez az utasitas. haboruban egyertelmu. magamtol senkit, legfeljebb ajultra vernem.
Érdekes válasz... Tehát "felsőbb utasítást" többre értékelsz, mint a saját véleményed? Elnézést a kötözködésért, de ez egy kicsit nem gyávaság?

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:11:12semmi ilyet nem tennek magammal. egyreszt bun, masreszt pedig az jelenti, hogy nem vagyok kepes elviselni, vagyis gyenge vagyok. nyilvan nehez lenne pl a latas-hallashiany-kombo eseten, de akkor sem.
Megint csak érdekes, hogy egyedül te hoztad fel a bűn témáját, azok után, hogy kijelentetted, hogy "felsőbb utasításban" vagy háborúban simán...

Ami engem illet, nagyon kevés olyan ember van, akit soha, semmilyen körülmények között nem ölnék meg (akkor sem, ha meghalna emiatt egy városnyi ember vagy akármi ilyesmi), ha pedig nagyon kiélezett a helyzet (csak egy maradhat, valaki fenyeget stb), hosszas tépelődés nélkül végeznék magammal. Viszont teljesen lehetetlennek találom, hogy olyasvalakiért hasonlót tegyek, aki híres és ismerem, de nincs személyes kapcsolatom vele (nagy politikus, magas rangú tiszt, pápa, Miss Universe stb.stb.stb.).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Apatilos

Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 00:27:53
Érdekes válasz... Tehát "felsőbb utasítást" többre értékelsz, mint a saját véleményed? Elnézést a kötözködésért, de ez egy kicsit nem gyávaság?
ez nem kotozkodes szerintem, hanem megbeszeljuk, hogy ki mit miert gondol. amikor nalam hozzaertobb dont, az semennyire nem gyavasag.
Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 00:27:53
Megint csak érdekes, hogy egyedül te hoztad fel a bűn témáját, azok után, hogy kijelentetted, hogy "felsőbb utasításban" vagy háborúban simán...
nem ertem a megjegyzes okat vagy celjat.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

kisvirag

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:33:40
Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 00:27:53
Érdekes válasz... Tehát "felsőbb utasítást" többre értékelsz, mint a saját véleményed? Elnézést a kötözködésért, de ez egy kicsit nem gyávaság?
ez nem kotozkodes szerintem, hanem megbeszeljuk, hogy ki mit miert gondol. amikor nalam hozzaertobb dont, az semennyire nem gyavasag.
de honnan tudhatod, hogy az a felsőbb utasítás hozzáértőbb is?
vagy csak azt a felsőbb utasítást fogadnád el, amiről bizonyosságod van, hogy hozzáértőbb ember alkotta?
Illetve, mondjuk fennáll ez a hozzáértés feltételezése, mégis, érzésed szerint a döntés rossz. meg mernéd kérdőjelezni, vagy gondolkozás nélkül végrehajtanád? (tegyük fel, a vezetés úgy látja, hogy a háborút/csatát csak úgy nyerhetitek meg, ha X falu lakosságát kiirtjátok. korábban már megbizonyosodtál ezen vezetők hozzáértéséről, mégis, ez egy elég megkérdőjelezhető helyzet.)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:33:40
amikor nalam hozzaertobb dont, az semennyire nem gyavasag.
De az, hogy nem mersz dönteni, és a SAJÁT életedet más hozzáértésére bízod, az az lehet. Azonkívül a különböző katonai vezetés nagyon sokszor lőtt hatalmas bakot, ami nagyon sok ember életét követelte... Nem arról híresek, hogy nagyon aggódnának az embereikért...

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:33:40nem ertem a megjegyzes okat vagy celjat.
Furcsának és ellentmondásosnak találom, hogy hiszel abban a fogalomban, hogy "bűn", de képes vagy emellett elhinni, hogy ezt semlegesíti az, hogy valaki más nevében cselekedtél. Ha van bűn, akkor biztos, hogy ez nem kibúvó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Apatilos

Quote from: kisvirag on 2006-06-16, 00:38:18
de honnan tudhatod, hogy az a felsőbb utasítás hozzáértőbb is?
a vilagnezetembol indul ki az egesz. amennyiben embertol szarmazik az utasitas, es o a tudomasaim szerint megfelel a vilagnezetem eszmeinek, ugy megteszem. ha annak nem felel meg, akkor sutheti a parancsait. ha meg felsobb lenytol szarmazik, akkor ugyebar egyertelmu.
Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 00:43:27
De az, hogy nem mersz dönteni, és a SAJÁT életedet más hozzáértésére bízod, az az lehet. Azonkívül a különböző katonai vezetés nagyon sokszor lőtt hatalmas bakot, ami nagyon sok ember életét követelte... Nem arról híresek, hogy nagyon aggódnának az embereikért...
nem mondtam, hogy nem merek, sem azt, hogy feltetlenul rabizom magam. azt sem, hogy csak katonait ertek felsobb alatt.
Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 00:43:27
Furcsának és ellentmondásosnak találom, hogy hiszel abban a fogalomban, hogy "bűn", de képes vagy emellett elhinni, hogy ezt semlegesíti az, hogy valaki más nevében cselekedtél. Ha van bűn, akkor biztos, hogy ez nem kibúvó.
ember neveben nem is olnek soha.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Fazék

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:49:53
Quote from: kisvirag on 2006-06-16, 00:38:18
de honnan tudhatod, hogy az a felsőbb utasítás hozzáértőbb is?
a vilagnezetembol indul ki az egesz. amennyiben embertol szarmazik az utasitas, es o a tudomasaim szerint megfelel a vilagnezetem eszmeinek, ugy megteszem. ha annak nem felel meg, akkor sutheti a parancsait. ha meg felsobb lenytol szarmazik, akkor ugyebar egyertelmu.
a belső hangot már felsőbb lénynek számítod? mert máshogy így tippre nem fogsz vele találkozni :)

Kvikveg

1. Olni igen, de utana idegroncs lennek egy ideig, meg meg utana is. Csaladtagot 99%, hogy nem, mert en olyan szende jolelku vagyok. Es ha kijelentem hogy igen, akkor fel labbal mar a Pokolban vagyok ugyeugye.

2. Ongyilok. Haaat. Ahhoz mar annyira rokkantnak kene lennem, hogy nem tudnam megtenni. Kornyezetfuggo. Egyetem alatt total depi voltam, pedig megvolt kezem-labam. Passz. Vaksag nem kene. Azt nem szeretnem. Vak+suket - jajj... azt se. Passz. Tenyleg nem tudom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

1: Nem hiszem, hogy van olyan ember, akit ne tudnék megölni, ha muszály.
2: Ha elveszíteném a saját szabadságomat, vagyis másokra szorulnék, azt biztos nem bírnám sokáig.

A tökéletesség unalmas.

Apatilos

Quote from: Fazék on 2006-06-16, 00:58:38
a belső hangot már felsőbb lénynek számítod? mert máshogy így tippre nem fogsz vele találkozni :)
ennek a beszedfonalnak a folytatasa szerintem mar nem ide illik, ezen a forumon is megvan a megfelelo hely ra.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Zanador

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 01:10:58
ennek a beszedfonalnak a folytatasa szerintem mar nem ide illik, ezen a forumon is megvan a megfelelo hely ra.
Engem érdekel. A VFE megfelelő hely a folytatásra?

Amúgy meg.
1. Ameddig még magamnál vagyok, biztos nem, utána meg...
2. Ilyen szempontból alacsony a tűréshatárom, egyszerűen túl sebezhetőnek érezném magam, aztán ebbe kikészülnék, azt meg már nem hagynám.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Darkstar

1., Ölni igen. (És sztem nemis olyan nehéz utólag feldolgozni sem) Családtagot meg csak önvédelemből is max ártalmatlanná tenni.
2., Ebbe még nem gondoltam bele. A teljes lebénulást azért nehezen viselném.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:11:12
nem mondtam, hogy nem merek, sem azt, hogy feltetlenul rabizom magam. azt sem, hogy csak katonait ertek felsobb alatt.
Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:11:12felsobb utasitasra barkit - ha megfelelo helyrol szarmazik ez az utasitas. haboruban egyertelmu.
Oké, akkor félreértettelek, azt hittem, hogy itt arra gondolsz, hogy felsőbb helyről és háborúban egyértelmű.

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 00:49:53
ha meg felsobb lenytol szarmazik, akkor ugyebar egyertelmu.
Miért?
Nem muszáj itt válaszolnod.
(Én Mózes helyében beintettem volna Istennek, aztán utána már oda küld ropogni, ahova akar...)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Apatilos

Quote from: Zanador on 2006-06-16, 01:18:48
Engem érdekel. A VFE megfelelő hely a folytatásra?
nekem mindegy, en oda nem irok. megvan a hitem, szamomra ez eleg.
Quote from: Ramiz on 2006-06-16, 01:19:58
Miért?
mert nekem Isten szava mindenkienel tobbet er.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Lythis

Ramiz, az első kérdésnél hogy érted, hogy "amiért"?  Aminek elérése érdekében, vagy ami miatt?

Fazék

amúgy ti képesek lennétek, általatok nemes ügynek tartott dologért úgy föláldozni magatokat, hogy tudnátok garantáltan nem lesz egy lélek se, akinek akár csak sejtése lenne a halálod "hősiességét" illetően, esetleg akár még negatívan is ítélnének meg utána, csak mert félreértenék?

szerk: eh, átgondolva hülye sablon kérdés... na mindegy, most már bent hagyom

Rounin

Quote from: Fazék on 2006-06-16, 01:31:49
amúgy ti képesek lennétek, általatok nemes ügynek tartott dologért úgy föláldozni magatokat, hogy tudnátok garantáltan nem lesz egy lélek se, akinek akár csak sejtése lenne a halálod "hősiességét" illetően, esetleg akár még negatívan is ítélnének meg utána, csak mert félreértenék?

Ezen még gondolkodnom sem kell, mivel már elégszer tettem^^ (a gondolkodást :hehe:)

A válaszom igen.

Apatilos

Quote from: Fazék on 2006-06-16, 01:31:49amúgy ti képesek lennétek, általatok nemes ügynek tartott dologért úgy föláldozni magatokat, hogy tudnátok garantáltan nem lesz egy lélek se, akinek akár csak sejtése lenne a halálod "hősiességét" illetően, esetleg akár még negatívan is ítélnének meg utána, csak mert félreértenék?

szerk: eh, átgondolva hülye sablon kérdés... na mindegy, most már bent hagyom
termeszetesen, bar ketlem, hogy nem lenne egy lelek sem.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-16, 01:29:25
nekem mindegy, en oda nem irok. megvan a hitem, szamomra ez eleg.
Nem érv... Sokaknak megvan a hite, aki ír oda...

Quote from: Lythis on 2006-06-16, 01:31:35Ramiz, az első kérdésnél hogy érted, hogy "amiért"?  Aminek elérése érdekében, vagy ami miatt?
Ami miatt, te kis Lasombra... :)

Quote from: Fazék on 2006-06-16, 01:31:49
amúgy ti képesek lennétek, általatok nemes ügynek tartott dologért úgy föláldozni magatokat, hogy tudnátok garantáltan nem lesz egy lélek se, akinek akár csak sejtése lenne a halálod "hősiességét" illetően, esetleg akár még negatívan is ítélnének meg utána, csak mert félreértenék?
A többiek véleménye miatt simán (amúgyis mindig félreértenek... hüpp... :bruhuhu: ), de eddig nem láttam semmi olyan nemes ügyet, amiért megtenném... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

#86
Nem tudom, hogy sajnájalak benneteket, vagy nevessek rajtatok. Mát eleve az ölés témájának felvetését szerencsétlen ötletnek tartom, mivel szerintem egyikőtök sem (és én sem) rendelkezik kellő tapasztalattal, hogy érdembeli hozzászólást tudjon produkálni. Fura, hogy sokan könnyedén odavágták "én tudnék ölni", Próbáltad már? Ja nem? Bocsesz, azt hittem igen. Szóval akkor csak elméleti síkon mozgunk lol. Elméletben minden második májer fickó képes ölni, gyakorlatban nem. Értelmes ember nagyon nehezen szánja rá magát egy másik ember életének kioltására. A legtöbb esetben, erre csak extrém szituációkban képes, ahol már nem az ész, hanem az ösztön dominál, pl. anya ösztöne, hogy megvédje gyermekét vagy  a túlélés ösztöne. Arról beszélgetni meg, hogy miként cselekednék erős érzelmi felindulás vagy ösztön hatására, ugye nincs értelme, hiszen ezt csak akkor tudhatom meg, ha erős érzelmi felindulás vagy ösztön hatása alatt vagyok. Egyesek válaszát csupán naívnak és felületesnek tartom, másoké viszont, pl a tiéd Apatilos, már megrémít. Én nem tudom, tudnék e ölni. Valószínűleg igen, de ahhoz végletesen kétségbeesett kell hogy legyek, és lehet, hogy még akkor sem.
Érdekes felvetés lehet esetleg a bosszúvágy? Vajon mikor az ember bosszúból öl, azt még emberi mivoltában teszi, vagy akkor már elborult és az ösztönök vezérlik?
Másik kérdés esetleg: vajon létezik a "gonosz"? Mikor egy ember eljut arra a pontra, hogy megöl egy másikat, akkor ki is öl?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Rounin"1. Ölni? Hogyne. Na persze nem normál körülmények közt, de azt hiszem, igen.. bár ahhoz tényleg extrém kényszerítő körülmények kellenek."

:_piszka: :hehe:

Azért a többség, ha alaposabban megfigyeled, extrém körülményhez, mint feltételhez kötötte az ölés aktusát. (és nem ölni nehéz, hanem rászánni magad és utána megbírkózni a lelkiismereteddel :p)

'"Gonosz"'??? Nem létezik, mint abszolút fogalom. =)

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2006-06-16, 04:32:06
Quote from: Rounin"1. Ölni? Hogyne. Na persze nem normál körülmények közt, de azt hiszem, igen.. bár ahhoz tényleg extrém kényszerítő körülmények kellenek."

:_piszka: :hehe:

Ugyanezt te is kijelentetted. Akkor én is telefonálhatok neked? ;)

Azért a többség, ha alaposabban megfigyeled, extrém körülményhez, mint feltételhez kötötte az ölés aktusát. (és nem ölni nehéz, hanem rászánni magad és utána megbírkózni a lelkiismereteddel :p)

Hehe, igen az túlzás volt, mire olvastam a válaszodat már töröltem is. Kissé elragadtattam magam. Bocsánat.
Hát nem tudom, nekem egyes válaszok nagyon felületesnek tüntek. Az ilyen "Tudnék e embert ölni? Hát persze!" beszólások ki tudnak borítani.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-16, 04:35:38
Hehe, igen az túlzás volt, mire olvastam a válaszodat már töröltem is. Kissé elragadtattam magam. Bocsánat.
Hát nem tudom, nekem egyes válaszok nagyon felületesnek tüntek. Az ilyen "Tudnék e embert ölni? Hát persze!" beszólások ki tudnak borítani.

Tény, hogy annak tűnnek^^ de hát hogyne tudnék embert ölni! HA! ez és ez így van és amaz meg úgy... szerintem csak nem fejtette ki mindenki teljesen, hiszen nem is lehet igazán. Magukra a körülményekre úgyis csak akkor derül fény, ha odajutunk/nak. Az pedig remélhetőleg nem lesz egyhamar :)
De a feltételes módról a legkönnyebb beszélni -.-"