Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

-OJ-

#9150
Quote from: SaiyaGin on 2014-09-22, 23:23:08
Azt hiszem, itt az ideje, hogy feltegyem a Kérdést: a most véget érő sorozatok közül mivel érdemes próbálkozni (és miért)?
[spoiler=ezeket már ismerem]
Captain Earth
Mahouka
SAO 2
SB 3[/spoiler]

Sabagebu, mert betegesen fun, és csak úgy osztják a (képzeletbeli) fejlövéseket :uzi:
Ízelítő - Mátrix paródia


[spoiler][/spoiler]
:cool:

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2014-09-23, 11:44:53
Sabagebu, mert betegesen fun, és csak úgy osztják a (képzeletbeli) fejlövéseket :uzi:
Ízelítő - Mátrix paródia

Köszi, majd teszek vele egy próbát.

Leara

Quote from: SaiyaGin on 2014-09-22, 23:23:08
Azt hiszem, itt az ideje, hogy feltegyem a Kérdést: a most véget érő sorozatok közül mivel érdemes próbálkozni (és miért)?
[spoiler=ezeket már ismerem]
Captain Earth
Mahouka
SAO 2
SB 3[/spoiler]
Gekkan shoujo Nozaki-kun, ha vígjáték jöhet :). Nekem talán a szezon legnagyobb meglepetése volt, eleinte nem is terveztem nézni, de aztán szerencsére meggondoltam magam :D.
MAL

SaiyaGin

Quote from: Leara on 2014-09-23, 22:04:26
Quote from: SaiyaGin on 2014-09-22, 23:23:08
Azt hiszem, itt az ideje, hogy feltegyem a Kérdést: a most véget érő sorozatok közül mivel érdemes próbálkozni (és miért)?
[spoiler=ezeket már ismerem]
Captain Earth
Mahouka
SAO 2
SB 3[/spoiler]
Gekkan shoujo Nozaki-kun, ha vígjáték jöhet :). Nekem talán a szezon legnagyobb meglepetése volt, eleinte nem is terveztem nézni, de aztán szerencsére meggondoltam magam :D.

:merci:

Isley

Space Dandy 2: 12. rész

Rendben volt a rész, de semmi extra. Egy bírósági tárgyalás, egy kis csavarral. Nem rossz, remélem a sorozat záró része igazi remek "Dandy-s" rész lesz hangulatában. Plusz legalább egy kérdést válaszoljon meg: Miért annyira különleges Zselé és a birodalom számára Dandy?

Zelda

Terra Formars 1.
Hát... Nem igazán tudok hozzászólni egyelőre. Ez egy átlagos kezdés volt, úgy kb. amit lehetett, azt megtudtunk belőle, de egyébként semmi különös. Nem ismerem a sztorit, csak azért néztem bele, mert unatkoztam, majd meglátjuk a továbbiakban mennyire fog tetszeni.

-OJ-

^ Sok értelme nincs nézni, ha így agyoncenzúrázzak az összes akciójelenetet, csakmert mind véres lesz.

Zelda

Quote from: -OJ- on 2014-09-26, 21:35:16
^ Sok értelme nincs nézni, ha így agyoncenzúrázzak az összes akciójelenetet, csakmert mind véres lesz.
Hát igen, nem igazán volt mit nézni rajta... De nem értem egyébként az ilyen fokú cenzúrát.  :ejj: Így szinte teljesen felesleges leadni az egész animét.

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2014-09-26, 21:39:25
Így szinte teljesen felesleges leadni az egész animét.

Az ilyen éjfél után leadott animék amúgy sem többek, mint a BD-k és még inkább a figurák, OST CD-k és ölelőpárnák promóciós anyagai. Ha látni akarod cenzúra nélkül, vedd meg a boxsetet (gondolják a producerek).
Failure is the default option

blackronin

Reakciók alapján akkor el se kezdem nézni a Terra Formars-t...  :frown:
Inkább megvárom a BD-t és akkor normálisan megnézhetem az összes részt.
A túlzott cenzúrának én sem vagyok a híve.

LuckyDingo

Hát igen izgalmas, amikor a képernyő egyik fele sötét a másik világos és hallod a fröcsögő belső szerveket. XD Ennek semmi értelme, majd szóljatok ha egyszer lesz BD. :D

Zelda

SAO II 13.
Egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem az egész epizód alatt: mi van a dobozban?

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2014-09-28, 09:52:15
SAO II 13.
Egyetlen kérdés fogalmazódott meg bennem az egész epizód alatt: mi van a dobozban?
Ház :D

SaiyaGin

Mahouka 26: wow, ONII-SAMA tényleg Jézus!
:hail:

[spoiler] :punny:[/spoiler]

Isley

Space Dandy 2: 13. rész

Elégedett vagyok a befejezéssel, mert:

[spoiler]1. Megtudtuk, miért volt Dandy annyira fontos a Gogol birodalom számára.
2. Minden szereplő ott volt az utolsó részben.
3. Dandy különlegességéről már korábban is elejtettek néhány morzsát. Pl. a párhuzamos univerzumok sok Dandy-járól szóló részben.
4. Ahogy visszautasította Isten ajánlatát, na az nagyon Dandy-s volt.

Azt mondom, semmi meglepő nem történt ebben a részben. Mivel két galaktikus birodalom harca zajlott a háttérben, gondolható volt, hogy valami hasonló világuralmi törekvés állt a kapjuk el Dandy-t küldetés hátterében. Meglepő csak Bea árulása volt, de az nem volt annyira fontos. Hozta, amit vártam, szóval remek zárásnak tartom.

A végén pedig a "Talán folytatódik" felirat elég érdekes. Dandy döntése miatt, lehet, hogy folytatódik minden elölről, de abból már szerintem új évad nem kell. Ez így volt kerek egész. [/spoiler]

LuckyDingo

Tribe Cool Crew - WTF did I just watch..? xD Táncos-zenés marhaság, túl színes, ízlésficamos gyerekekkel és dubstep elemekkel átszőtt hip-hop(?) muzsikával. Nem tudom miért, de valamiért így is meg tudtam nézni az egész részt. Hetente egyszer agybontó adaléknak jó lesz, de könnyen lehet hogy a Hero Bank sorsára jut és dobom 2 rész múlva. xD

blackronin

#9166
Space Dandy utolsó rész:
Hibátlan.

És még csak annyit hozzáfűzni Watanabe munkásságához:
Cowboy Bepop - "You're gonna carry that weight. See you, space cowboy."
Samurai Champloo - "Well then, let's meet again. Someday."
Space Dandy - "Buh-bye! Never-ending Dandy, baby!"

Ezekre mindig emlékezni fogok.  :smile:

SaiyaGin

SB Judge End 12: Fiam, csalódás vagyok. ::)

-OJ-

#9168
Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken 1.rész

Három perces anime, de ahhoz képest elképesztően pörög, hiszen minden jelenet csak annyiból áll, hogy az asszonyka kérdez valamit, a férj pedig egy hardcore otakus anime-paródiával válaszol. Első epizódban máris volt Mikakunin de Shinkoukei, Gundam és newtype beszólások, Rurouni Kenshin~de gozaru, Madoka poszter, meg amit nem ismertem fel.



Denkigai no Honya-san 1.rész

Első rész alapján tiszta Working!!
Zseniálisan flúgos karakterek, jópofa humor hatalmas pofára esésekkel, és mangaeladó munkakör.
Csak a rajzolás lehetne szebb.

Nem kellett sok idő hozzá, hogy előkerüljenek az ero-mangák, de elnézve azt a dobozhegyet, azon sem leődtem volna meg, ha a bolt nem is árulna mást. Szegény Hiotant majdnem BL-fangirlnek bélyegezték, aztán csak még mélyebbre ásta magát.
Sommelier se véletlenül kapta a nevét a csapatban, az ero manga pedig általános közkedvelt, mint kiderült ^^"

Sensei mangaka kiléte - mintha a nevéből nem lett volna máris egyértelmű - sem maradt sokáig titokban, aztán már mehettek is hozzá mangát rajzolni, mint a Nozaki-kunban. De legjobbak Sensei állandó kisbaba sírásai voltak, mikor már teljesen besokallt a munkától :bruhuhu:

A Comiketet aztán jó gyorsan letudták, mindössze két percben,
az igazgató meg egy szemétláda, amire Yoshitsugu Matsuoka csak rátesz egy lapáttal a sunyi hangjával :__devil:

Cloud

Akame ga Kill! 13. rész

Muhaha, Tatsumi megszívta. :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-

Gundam Reconguista in G 1-2.rész

Meeeeh, de nagyon.
Retardált főszereplő, irgalmatlanul szájbarágós szövegkönyv, gyerekes és naiv világ, amiben a 'terrorista' nagyjából egy iskolai bajkeverővel egyenértékű. Még jó, hogy mindjárt kezdődik a GBFT, mert ebben semmi potenciál nincs. És még bűnronda is.

Zelda

Quote from: -OJ- on 2014-10-03, 17:40:48
Gundam Reconguista in G 1-2.rész

Meeeeh, de nagyon.
Retardált főszereplő, irgalmatlanul szájbarágós szövegkönyv, gyerekes és naiv világ, amiben a 'terrorista' nagyjából egy iskolai bajkeverővel egyenértékű. Még jó, hogy mindjárt kezdődik a GBFT, mert ebben semmi potenciál nincs. És még bűnronda is.
:tezsvir: :ejj:
És nem tudom, te hogy vagy vele, de azok a hangok... Engem teljesen kiégetett.  :falba: Ennél még a kőkorszaki Gundam-ok is százezerszer jobbak. (Minden értelemben.)

chilip

Quote from: -OJ- on 2014-10-03, 17:40:48
Gundam Reconguista in G 1-2.rész

Meeeeh, de nagyon.
Retardált főszereplő, irgalmatlanul szájbarágós szövegkönyv, gyerekes és naiv világ, amiben a 'terrorista' nagyjából egy iskolai bajkeverővel egyenértékű. Még jó, hogy mindjárt kezdődik a GBFT, mert ebben semmi potenciál nincs. És még bűnronda is.

:_piszka: .................... akkor nem kezdem el  :frown:

-OJ-

#9174
Terra Formars 2rész

Az utolsó öt percben az OldSpice Négerek a legénységet, a cenzúra pedig a nézőket gyilkolta le :lame:

[spoiler][/spoiler]


Quote from: Zelda on 2014-10-03, 18:20:20
És nem tudom, te hogy vagy vele, de azok a hangok... Engem teljesen kiégetett.  :falba: Ennél még a kőkorszaki Gundam-ok is százezerszer jobbak. (Minden értelemben.)

Nálam Raraiya verte ki a biztosítékot a sok
"Gííííííííííííí! Gíííííííííííííí!"-vel :hehe:
Meg a rózsaszín hajú pitsa a fontoskodásával :uzi:

-OJ-

#9175
FSN:UBW 0.rész

Ez kérem egy az egyben feldolgozta a prológus Rin oldalát, míg Shirou arcát nem is látjuk :zomg:
Mondjuk az első 10perc, ahogy Rin összefut mindenkivel az iskolában, nem tudom mennyire lehet érdekes egy a címet nem ismerőnek, de Kit érdekel? :Kiraly:
Aztán meg úgyis beszakadt a házba GArcher :whoah: és jöhettek a parázs tsundere viták, majd az epic harc Lancerrel :uzi:




Madan no Ou to Vanadis 1.rész

Ilyen egy jó sorsdöntő találkozás. Tigre megmutatta, hogy megállja a helyét a harcban, Eleonora pedig bebizonyította hogy erősebb nála, így az az ostoba anime felállás, miszerint egy tehetségtelen nő parancsolgat az egyébként OP srácnak, itt szerencsére nem fog bekövetkezni.
Mindkét karaktert sikerült gyorsan megkedvelnem, különösen a nagyfokú igazságérzetük miatt, egész jó párt alkotnak. De csodáltam is volna, ha Tigre rögtön oldalt váltana, mikor van hová hazamennie. Gondolom a következő részben már együtt fogják megédeni a birtokát, onnantól pedig nyugodtan át is állhat.
Rurick viszont gyorsan váltott ellenfélből haverba, de a haját tényleg nem kellett volna leborotválni ^-^
A fürdőzéses besétálással egybekötött fanservice sem maradhatott ki



World Trigger 1.rész

Belenéztem. Nem kellett volna.

Annyira olcsó az egész, hogy az már kimondottan siralmas.
A karakterrajzok részlethiányosak és merevek, valamint ami öt perc után feltűnt, hogy csak a főszereplők pislognak és többnyire ők is csak a fejmozdítás közben, az összes többi karakter viszont meredt szemekkel bámul. Idegesítő! Toei-től persze mit is várhatnánk.
A történet alapszituációjába semmi fantázia nem szorult, mondhatni minden túl tökéletes és éppen ezért hamar érdektelenné válik, mintha egy gyerekműsort néznék. A szörnyek pedig LOL kategóriák, hogy a legyőzésük is. Még a szinkronszínészek is átlagon alul teljesítenek.

Két dolog volt az epizódban, ami említést érdemel.
Azt vártam, hogy Osamu még csak most fog belépni a Borderba, nem pedig már tag.
És ami elsőt ránézésre meg lehetett állapítani (már a balesetből) hogy Yuma is a egy Szomszéd.

Talán SoL sorozatként működne a dolog, ha az együttélés kérdésének megoldására koncentrálna, de mint akció-scifi-shounen, én ezt egy rész után, nyugodt szívvel törlöm a néznivaló animek közül.

Zelda

World trigger 1.
Mehh... Engem az égetett ki, hogy az első öt perc kommentár volt... Úgy éreztem magam, mint a dedóban. Köszönöm szépen, tudok olvasni én is, nem kell nekem levetíteni (apró mozgással fűszerezett) mangaoldalakat, és felolvasni a szöveget. Nekem legalábbis ezt a hatást adta az egész.
A dizájn egyébként meg tényleg siralmas, és túl steril az egész, történetileg is. Nagyon gyenge volt...

Log Horizon 2. 1. rész
Ez eddig eléggé komplex, szép kis ködben hagyták a nézőket az epizód végére, de majd Shiroe kibogozza a szálakat. Érdekes, hogy új openingre és eyecatcher-re sem költöttek (az endinget most nem vártam meg, már késő volt).

-OJ-

Cross Ange 1.rész

Angelese már a flashback első 10percében sikeresen megutáltatta magát a tökéletességével, az ostoba ideáljaival és a fasiszta rendszerpártiságával, úgyhogy egyáltalán nem hatott meg, mikor kiderült róla hogy ő is csak egy Norma, és mehetett a tetejéről egyenest a társadalom legaljára.

De a Sunrise-osok már megint feszegetik a határokat, csak azért mert megtehetik.
A börtönbevetésnél az alsó testtáji vizsgálat nem kicsit brutális volt :he:

Nem terveztem nézni, de most már kíváncsi lettem, végig ilyen kegyetlen és fajgyűlölő lesz-e a sorozat?

Cloud


Sword Art Online II-Phantom Bullet 14.rész

Szép lezárása volt az eddigeknek, most jöhet az évad második fele.

Cobra

FSN 00: nem spóroltak az animátorok fizetésén, remélem marad a hasonló színvonal.  :jee:
Hide and fear, Cobra Commander is here !