Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Cobra

Fate Apocrypha ep 9 : grafikában elmarad az elmúlt 3 sorozattól, de hangulatban ott van, elmúlt 2 részben a harcok is jók voltak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !



kada

Quote from: Cobra on 2017-08-28, 23:07:58
Fate Apocrypha ep 9 : grafikában elmarad az elmúlt 3 sorozattól, de hangulatban ott van, elmúlt 2 részben a harcok is jók voltak.
Na, ezt egy nap alatt be is pótoltam.

Isekai Shokudou : Valahogy csak-csak megnézem a következő és az azt követő részt is rendre, reggel a kakaó mellett vagy este fekvés előtt.

Sagrada Resettel haladok még megkésve, és per pill. ennyi az évadom, pedig van még amit leszedek.

-OJ-

TV-anime adaptációt kap a "Shichisei no Subaru" light novel

A főhős egy VMMO-ban találkozik újra a halottnak vélt barátnőjével. Haláleset miatt szétesett baráti MMO csapat + visszatérő virtuális "szellemlány"? Erősen AnoHanás cucc

SaiyaGin

Fate/Apocrypha 1-9: ez a sorozat olyasmit ért el, amit hónapok óta egy anime sem: azt, hogy napi 1-2 résznél többet akarjak megnézni belőle.
Másfelől viszont valahogy mégsem tudok rajongani érte, az érdekel ugyan, hogy mi fog történni a következő részben, de az egyes szereplők sorsa többnyire hidegen hagy. (Bár az első rész prológusa alapján lehet, hogy ennek így is kell lennie.)
Azt hiszem, az egyik indok, amiért nem tudok annyira lelkesedni a szereplőkért, az az, hogy alig tudunk meg róluk valamit, a másik pedig karakterdizájn: zavaróan fanservice-es lett a felhozatal: orekko, állatfülű lány, ezüsthajú bishi, trap (és a legnagyobb  :wtf:: Hasfelmetsző Jack, a tangás loli). Arról nem is beszélve, hogy van olyan szereplő, aki a Guilty Crown főszereplőjére, van aki a Gin no Saji főszereplőjére emlékeztet, a pap pedig (a Kotomine Shirou név már önmagában  :3x3:) egy egyiptomi "papra".

blackronin

Isekai Shokudou: könnyed és aranyos sorozat volt, remek kikapcsolódásnak. De ne várjon senki semmi rendkívülit.
Egy étterem és a vendégei... meg persze a kaja.  :smile:

Boku no Hero S2: még van pár rész, de remek volt a Bones feldolgozása megint.
Nem tudok belekötni semmibe, mert maga a manga is élvezetes volt, ez pedig egy remek adaptáció.

kada

Quote from: blackronin on 2017-09-19, 20:45:53
Isekai Shokudou: könnyed és aranyos sorozat volt, remek kikapcsolódásnak. De ne várjon senki semmi rendkívülit.
Egy étterem és a vendégei... meg persze a kaja.  :smile:
Végtelen viták, hogy melyik fogás a jobb  ::)

blackronin

Boku no Hero Academia S2
Nem akarok sokat hozzáfűzni, szerintem egy remek adaptáció volt.
A harmadik szezon már be is lett jelentve!  :whoah:
Ha ugyanilyen jó lesz, akkor nem lesz gond.

SaiyaGin

A most véget értek közül mivel érdemes próbát tenni?

Cobra

Knights&Magic (ha jól rémlik szereted a Gundamot)
Made in Abyss
Shingeki no Bahamut
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2017-10-05, 22:26:53
Knights&Magic (ha jól rémlik szereted a Gundamot)
Made in Abyss
Shingeki no Bahamut

:merci:

Cloud

Bahamutot csak akkor ha nem zavar a végén az epic facepalm majd. :) (előre szóltam. :D )

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2017-10-08, 01:55:27
Bahamutot csak akkor ha nem zavar a végén az epic facepalm majd. :) (előre szóltam. :D )

Épp azt kezdtem el elsőnek. ^^

Cobra

Szerintem semmi gond nem volt a befejezéssel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#10275
Az új szezonból:
Mahoutsukai no Yome 1. rész
Tetszett a mágus design-ja és a zene, valamint kellemes nyugalmat áraszt az anime.
Nekem eddig bejön.  :smile:
Hiányoznak az olyan történetek, ahol a mágiát a kellő misztikus veszi körbe.

edit:
Eldöntöttem, hogy az előző szezonból majd pótolom a Made in Abyss-t is, mert jókat hallottam róla.

Cloud

Quote from: Cobra on 2017-10-08, 22:49:59
Szerintem semmi gond nem volt a befejezéssel.

Finoman szóval is fail lett nekem a befejezés. [spoiler]Kaisar zombi lett, Nina néma, a király full vak, Mugarónak annyi (WTF??) mindezt azért, hogy elpusztítsák Bahamutot véglegesen, akiről meg úgy tűnik az évad végén kiderül, hogy nem pusztult el. :D  [/spoiler]De volt tánc.

_


Inuyashiki 1. rész után több mint érdekes sorozat lesz szerintem.

SaiyaGin

Fate Apocrypha 14:
[spoiler]Caster[/spoiler] történetét és annak a befejezését elég összecsapottnak éreztem.

SaiyaGin

Gundam Build Fighters Battlogue 1-2: tízperces történetecskék, eddig felejthető az egész.

Kraivan

Black Clover
Bőven kiegészítve, de adja a véleményem.
Főleg a főszereplőről alkotott rész, miszerint mennyire idegesítő.

A mangát nem olvasom, így az nekem új volt. De az hogy máris 50% fölötti a fillertartalom azért elég durva...
Az animációminőség egész jó amúgy, és ezek a "cutting the edge" módszerek tényleg egész jól elhitetik, hogy minőségi a munka. Ha górcső alá veszed, vagy nagyon erre figyelsz, akkor jól láthatóak a silány munkák.

Ami amúgy tényleg új volt nekem, az a filler sztoriírás. Miszerint még ha lennének is kreatív ötletek fillerjelenetekre, sokszor nem használhatnak olyan anyagot, ami nincs benne a cannon sztoriban, így a filler nem más mint ismétlés, vagy nyomatékosítás. Illetve amit Power Ranger/Sailor Moon effektnek nevezek, hogy van egy powerup, és csinálnak egy sorozatot, ahol van valami ellenség vagy plot, ahol minden epizód végén ugyanazzal a mozdulattal véget vetnek a dolognak.


https://www.youtube.com/watch?v=2BtXqsIEsag

LuckyDingo

Quote from: Kraivan on 2017-10-30, 13:25:42
Black Clover
Bőven kiegészítve, de adja a véleményem.
Főleg a főszereplőről alkotott rész, miszerint mennyire idegesítő.

A mangát nem olvasom, így az nekem új volt. De az hogy máris 50% fölötti a fillertartalom azért elég durva...
Az animációminőség egész jó amúgy, és ezek a "cutting the edge" módszerek tényleg egész jól elhitetik, hogy minőségi a munka. Ha górcső alá veszed, vagy nagyon erre figyelsz, akkor jól láthatóak a silány munkák.

Ami amúgy tényleg új volt nekem, az a filler sztoriírás. Miszerint még ha lennének is kreatív ötletek fillerjelenetekre, sokszor nem használhatnak olyan anyagot, ami nincs benne a cannon sztoriban, így a filler nem más mint ismétlés, vagy nyomatékosítás. Illetve amit Power Ranger/Sailor Moon effektnek nevezek, hogy van egy powerup, és csinálnak egy sorozatot, ahol van valami ellenség vagy plot, ahol minden epizód végén ugyanazzal a mozdulattal véget vetnek a dolognak.


https://www.youtube.com/watch?v=2BtXqsIEsag

Kerüld el az animét messziről szerintem. Nekem az első két rész után elegem lett. A mangát egy ideje követem, de a hangok (főleg Astar) a story minden.. sokkal rosszabb, mint a mangában volt. Semmit nem tudtak hozzáadni.

Cobra

Garo - Vanishing Line: egész jó eddig. Jó grafika, bár eddig erősen epizodikus, de mégis kapunk információt a szereplőkről és a történetről is kicsit.
Mahoutskai no Yome: ennek is nagyon jó a grafikája, érdekes a történet, kicsit különlegesebbek a szereplők. Egyetlen dolog ami zavaró számomra az SD karakteres poénok (FMA Brotherhoodnál is ez húzta le nekem a sorozatot)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kraivan

Black Clover 6
Ez valószínűleg dropolva lesz.
Folytatódik az amit a fentebbi video taglalt.
Tehát most Fairy Tale a másodikon.

Eleve a fő plot kicsit ostobaság. Mi a bánatnak kell ennyire hangoztatni hogy a mágia a minden ebbena  világban. Tényleg olyan már a helyzet, mintha ebbena  világban egy tolókocsis embert meglátnál nemhogy kiröhögnéd hogy nem tud járni, de még bele is rúgsz, meg le is köpöd. Astra-ra még az állatok is megvetéssel néznek.

És itt jön kettő plothiba:
a) mi a bánatnak akar megfelelni?! Ugyanebben a környezetben máris jobb lenne az egész történet, ha egy villain vagy antihőst látnánk. Mintha a my Hero Academia-ban Stain történetét látnánk...
b) Igen értem... ésszel fel nem fogható Astra ereje, a viszgáztatórendszereikben ő egy senki...
De oneshotolt egy erős mágust nulla manával. Ahhelyett hogy a "kutyának se kell ez a csótány" plotot kaptuk, éppenhogy az kellene hogy történnie hogy mindegyik kapitány őt akarja, hisz Astra ereje egy ismeretlen erő. Valami antimágia. Az ilyet kontrollálni kell nem kitagadni. Megszerezni kell nem ellökni. Tanulmányozni kéne. "Mégis hogy lehet hogy 0 manával a mágusokkal vetélykedik?" Kb mintha valaki egy követ akarnak felrobbantani, de a kő ott marad. Akkor elkezded tanulmányozni hogy mégis mi olyan különleges abban a kőben.

Továbbá senkt nem érdekel hogy a grimoirja is egyedi, soha nem látott. Értem hogy az alacsony mágiával bírókat megvetik, de basszus... Astra olyan mint az evilági Steven Hawkins. Nem tud járni, mégis intellektuális. Menjünk, rúgjunk bele a világ legokosabb emberébe. :D

Affelett meg nem tudok szemet hunyni, hogy az a falu ahol a világot elpusztító démonnak a teteme szó szerint árnyékot vet a településre egy semminek tekintendő, irreleváns kietlen tanyája legyen a világnak.
Az ott egy történelmi erekje. Legalább olyan vonzereje kéne hogy legyen mint magyarországon Dobogókőnek, ehhelyett úgy kezelik azt a helyet mint a gettópiac szemeteskonténerét...

Nah... kiírtam magamból ezt a förtelmet.
Szerintem csak azért idegesít mert Facebook, Crunchyroll szponzorált animeje.
A szinkronhang kevésbé zavar mint a karakter maga. Ilyen tekintetben amúgy jó a szinkronszínész. Tényleg kiemeli Astra irritáló karakterét. Jól teszi a dolgát.
De tényleg annyira rossz ez a karakter. Túlcsurduló minden. Szívesebben megnézném ahogy elkenik a száját, minthogy mindenki piedesztrálra emeli, mert senki sem látha hogy az antimágia teszi azt amiről szól a természete.

blackronin

Egy kis helyzetjelentés a mostani szezonból:

Mahoutsukai no Yome, 1-7 részek
Kellemes csalódás eddig, remek art és animáció, valamint jó soundtrack.
A karakterek jók és a történet is érdekes, végre egy sorozat, ami a mágiát kellő misztikummal kezeli.

Shokugeki no Soma S3, 1-7 részek
Nem írtam erről eddig, de a korábbi remek adaptáció után természetes volt, hogy az új szezon is kötelező nézés lesz.
Minden benne van, ami miatt szeretem a sorozatot, bár a CGI erőltetése már itt is megjelent...
Ezt leszámítva olyan élvezetes, mint ahogy emlékeztem rá.  :smile:

blackronin

Maid in Abyss 1-6 részek
Belekezdtem ebbe is, mert annyira el volt ájulva tőle mindenki.
Az art és animáció elsőosztályú, az opening és az ending nekem nem jön be.
A főszereplő karakterek egy kicsit fárasztóak, túl aranyosak.
Persze vannak más szereplők is, akiknél van bőven misztikum.

A történet és a körítés nekem nagyon tetszik, de azt már látom, hogy a látszat csal.
A vidám kalandnak induló ereszkedés hamarosan drámai fordulatot vesz...
Egyelőre fenntartja az érdeklődésemet, kíváncsian várom a folytatást.

Cloud

Quote from: blackronin on 2017-12-06, 22:00:23
Maid in Abyss 1-6 részek
Belekezdtem ebbe is, mert annyira el volt ájulva tőle mindenki.
Az art és animáció elsőosztályú, az opening és az ending nekem nem jön be.
A főszereplő karakterek egy kicsit fárasztóak, túl aranyosak.
Persze vannak más szereplők is, akiknél van bőven misztikum.

A történet és a körítés nekem nagyon tetszik, de azt már látom, hogy a látszat csal.
A vidám kalandnak induló ereszkedés hamarosan drámai fordulatot vesz...
Egyelőre fenntartja az érdeklődésemet, kíváncsian várom a folytatást.

Aranyosak, pont emiatt lesz durva majd a későbbiekben.

blackronin

#10286
Maid in Abyss első évad
9/10

Letudtam ezt is, de egyértelmű hogy nem bántam meg.
Fantasztikus világ, remek art és animáció, legtöbbször jó zene (leszámítva az OP-ot és az ED-et, mert vélenyem szerint nem egészen illik a cukorfalat stílusával a sorozathoz), érdekes történet.
A sorozattal kapcsolatban sokan jelezték, hogy milyen brutális, kegyetlen, de szerintem közel sem volt olyan sötét (legalábbis eddig), mint amit vártam...

A Maid in Abyss legnagyobb erénye számomra, hogy a rejtély és a misztikum mindvégig fennmarad, darabonként tudunk meg csak egyes dolgokat, de az összkép rejtve marad. Ez a légkör egy elég egyedi hangulatot áraszt.
Hiányolom ezt más sorozatokban, talán a mostani Ancient Magus's Bride a hasonló ezen a téren, mert a legtöbbször túl gyakran és gyorsan "lövik le" a lényeget, valamint rontják el a különleges hangulatot.
Egyetlen hibaként a főszereplőket kell megemlítenem, akik véleményem szerint túl fiatalok és túl cukik, aranyosak.
Kicsit logikusabb lett volna idősebb gárdával dolgozni, akikben ugyanúgy megvan a kalandvágy, mint a 12 éves Riko-ban vagy a szintén gyerek lelkületű robotban, Reg-ben.
Nanatchi is remek figura, az ő története valóban megragadó, de a cukiság faktor egy kicsit túl lett tolva nála (örültem volna egy kicsit betegebb külsőnek).
Ozen és a többiek rendben vannak.

Összhatásban nekem egyébként az ICO, Shadow of Colossus és a Last Guardian szellemisége köszön vissza...
Akik játszottak ezekkel a játékokkal, azok tudják hogy miről beszélek.
Fiatal főszereplők, sok misztikum és kaland, valamint az ezzel társuló egyedi hangulat.

Várom a folytatást jövőre, remélem hogy hasonlóan magas színvonalon csinálják meg azt is!

SaiyaGin

Shoukoku no Altair 22: nem mindig meggyőző a sorozat, de az utóbbi részek nagyon tetszenek. :cool:

SaiyaGin

Inuyashiki 6: már eddig is csökkenőben volt a sorozat iránti lelkesedésem, de úgy érzem, hogy ezzel a résszel tényleg átugrották a cápát.

kikuchiyo

Quote from: SaiyaGin on 2017-12-16, 21:28:57
Inuyashiki 6: már eddig is csökkenőben volt a sorozat iránti lelkesedésem, de úgy érzem, hogy ezzel a résszel tényleg átugrották a cápát.

Hát igen, a sorozat kifinomult, akár egy szájbarúgás. Most már végignézem, de rajta nevetek, nem vele.
Failure is the default option