Kötetlen beszélgetés játékokról

Started by SlEePwAlKeR, 2003-08-03, 19:11:50

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-06-05, 14:22:38
A Silver az nagy király! Mindazonáltal én is abbahagytam, mert állandóan lefagyott. :D Szeretem ezeket a Final Fantasy-s megrajzolt hátterű, kis figurákal használó, utánafordulós kameranézetű játékokat. Visszatérő álmom (nem tudom, pontosan honnan jött, talán egyszer filóztam rajta ébren, elalvás előtt) egy ilyen nézetű és grafikájú (kicsit egyszerűsített, de azért nem teljesen amorf arányok - ld Silver vagy FF7) cyberpunk játék, sikátorokkal, embertömegekkel, nagyvárosokkal, cyberspace-szel... Volt egy rajzolt(!) grafikájú kommandós játék Shadowwatch címmel, csomó ideig kerestem, végül meglett, és persze XP alatt nem fut... lehúzták, de nekem tetszett. Majd szerzek egy használt Pentium 200-ast olcsón valahonnan és azt fogom tolni. :D
Én már beszereztem egy Voodoo3-as P3-at meg egy Voodo1-es P1MMX-et ilyen célra. :D

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2007-06-05, 14:30:58
Quote from: Ramiz on 2007-06-05, 14:22:38
A Silver az nagy király! Mindazonáltal én is abbahagytam, mert állandóan lefagyott. :D Szeretem ezeket a Final Fantasy-s megrajzolt hátterű, kis figurákal használó, utánafordulós kameranézetű játékokat. Visszatérő álmom (nem tudom, pontosan honnan jött, talán egyszer filóztam rajta ébren, elalvás előtt) egy ilyen nézetű és grafikájú (kicsit egyszerűsített, de azért nem teljesen amorf arányok - ld Silver vagy FF7) cyberpunk játék, sikátorokkal, embertömegekkel, nagyvárosokkal, cyberspace-szel... Volt egy rajzolt(!) grafikájú kommandós játék Shadowwatch címmel, csomó ideig kerestem, végül meglett, és persze XP alatt nem fut... lehúzták, de nekem tetszett. Majd szerzek egy használt Pentium 200-ast olcsón valahonnan és azt fogom tolni. :D
Én már beszereztem egy Voodoo3-as P3-at meg egy Voodo1-es P1MMX-et ilyen célra. :D
Király, akkor nekem nem kell vennem... :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

És hogy férsz el a szobádban? :D

Zsiga

Quote from: Lythis on 2007-06-05, 14:32:43
És hogy férsz el a szobádban? :D
A P3 az előszobaszekrény aljában van letöltőszerverként (illetve jelenleg még áll, mert nem volt időm kifúrni a falat hogy vigyek neki tápot meg hálókábelt), a P1 meg faterom vidéki lakásában az egyik szekrényben pihen. A szobámban csak egy négyprocis Pentium Pro szerver darabjai vannak elszórva... :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-06, 20:31:41
akkor félreértettél, mert én nem azt mondtam, hogy ezeket nem lehet megvalósítani :) én azt mondtam, hogy ha lusták és az Oblivion motorja mellett maradnak, akkor fennáll a veszély, hogy nem tudják megoldani olyan szinten a csapatirányítást, mint amilyen az eddigi Fallout játékokban volt, könnyen lehet, hogy a játék 90%-ban egyedül kell botorkálnod a világban és csak alkalmanként csatlakozik hozzád valaki, az is csak script-elt viselkedéssel.
Egy játék motorja = grafikus motor, semmi más. Csak a megjelenítésért felelős, az AI meg hasonlók teljesen különálló része a kódnak. Ettől függetlenül azt is ugyanúgy átvehetik egy az egyben az Oblivionból, de szerencsére ez nem olyan valószínű, mert sokkal egyszerűbb megírni mint a grafikus motort.
Ugyanazzal a motorral nagyon különböző játékokat lehet összehozni, pl.: http://www.unrealtechnology.com/html/powered/released.shtml

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-06-06, 20:42:06
Quote from: Fazék on 2007-06-06, 20:31:41
akkor félreértettél, mert én nem azt mondtam, hogy ezeket nem lehet megvalósítani :) én azt mondtam, hogy ha lusták és az Oblivion motorja mellett maradnak, akkor fennáll a veszély, hogy nem tudják megoldani olyan szinten a csapatirányítást, mint amilyen az eddigi Fallout játékokban volt, könnyen lehet, hogy a játék 90%-ban egyedül kell botorkálnod a világban és csak alkalmanként csatlakozik hozzád valaki, az is csak script-elt viselkedéssel.
Egy játék motorja = grafikus motor, semmi más. Csak a megjelenítésért felelős, az AI meg hasonlók teljesen különálló része a kódnak. Ettől függetlenül azt is ugyanúgy átvehetik egy az egyben az Oblivionból, de szerencsére ez nem olyan valószínű, mert sokkal egyszerűbb megírni mint a grafikus motort.
Ugyanazzal a motorral nagyon különböző játékokat lehet összehozni, pl.: http://www.unrealtechnology.com/html/powered/released.shtml
ok, ezen esetben sorry, nem sok játék fejlesztésén vettem részt :D

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-06-06, 20:43:15
ok, ezen esetben sorry, nem sok játék fejlesztésén vettem részt :D
A lényeg az hogy nincs miért izgulnod, ha akarják meg tudják írni normálisan, közel sem biztos hogy olyan lesz mint az Oblivion. :)

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2007-06-06, 20:42:06

Ugyanazzal a motorral nagyon különböző játékokat lehet összehozni, pl.: http://www.unrealtechnology.com/html/powered/released.shtml

Mindkét Deus Ex unreal motorral futott? Fel sem tünt. Akkor az Invisible Warnál hogy tudták úgy elk*rni? Mert az akadozott mint állat, pedig a többi unreales cucc simán futott.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Tycho


Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-06, 20:53:20
Mindkét Deus Ex unreal motorral futott? Fel sem tünt. Akkor az Invisible Warnál hogy tudták úgy elk*rni? Mert az akadozott mint állat, pedig a többi unreales cucc simán futott.
A sok buzi fényeffektel, a bloommal az élen. Mondjuk nálam szépen ment, akkoriban sokat költöttem a gépre így 5900Ultra-n majd 9800Pro-n játszottam vele először. :)

Tycho: Jelentsd a moderátornak. :hehe: :lul: Sorry, mindjárt átpakolom.

Dreamcleaver

Erről a játékról tudtok valamit? Érdemes beszerezni, vagy nagyon rossz?
Magic the Gathering Battlegrounds

A metálzene elriaszt.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-06, 21:12:27
Erről a játékról tudtok valamit? Érdemes beszerezni, vagy nagyon rossz?
Magic the Gathering Battlegrounds

A metálzene elriaszt.  :D
"Only on XBOX", "Over 70 spells", elég gáznak néz ki... ::) Kb. annyira lehet MtG mint amennyire az a Shadowrun game Shadowrun amiről a másik topicban van szó.

Dreamcleaver

#282
Quote from: Zsiga on 2007-06-06, 21:19:12
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-06, 21:12:27
Erről a játékról tudtok valamit? Érdemes beszerezni, vagy nagyon rossz?
Magic the Gathering Battlegrounds

A metálzene elriaszt.  :D
"Only on XBOX", "Over 70 spells", elég gáznak néz ki... ::) Kb. annyira lehet MtG mint amennyire az a Shadowrun game Shadowrun amiről a másik topicban van szó.

Ez egy régebbi játék, a linkelt unreal engines oldalon találtam. És van PC verziója.  :eek:

Ott is a PC jel a jobb asló sarokban. Ettől függetlenül lehet sz@r, de 1,2 gigát talán megér.

Mondjukaz "over 70 spells" engem is elriaszt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Nagyon jó kis játék, ha a haverrral akarsz játszani párat, amúgy már jó régi, évek óta fennvan a gépen.

A tökéletesség unalmas.

Soldier

régeben a "Jatekok PC + Console"-on topicba volt ez a téma egy darbig szvl beirom hogy valkiket jobb kedvre deritsek illetve rosszbra :P

Nem lesz Final Fantasy Xbox360-ra és kész! A határozott cáfolat egyenesen a Square Enix-nél dolgozó Shinji Hashimotótól érkezett.

"A Wii tulajoknak ott van a Crystal Chronicles, az X360 pedig, mint platform egyáltalán nincs tervbe véve". Mi lehet ennek az oka? Minden bizonnyal két tényező: az alacsony X360 penetráció Japánban, valamint egy meg nem nevezett fél által történt ajánlattétel. Az FF sorozat tehát marad ott, ahol már a kilencvenes évek vége óta van. PlayStation-ön!

Dreamcleaver

Azt értem, hogy ha a hír igaz, akor ez egyeseket miért  hoz rossza hangulatba. Csak azt nem értem, hogy te miért örülsz neki... :confused: ...PS fanboi... :__devil: :D Multiplatformism rulez.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Jut eszembe a magichez DC, a single player játékot simán hanyagold, egyszerűen nem lehet megcsinálni pár pályát, csak masszív csalással, de ha szeretnéd magad próbára tenni, csatolhatom a mentésem. :)

A tökéletesség unalmas.

Soldier

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-07, 21:27:15
Azt értem, hogy ha a hír igaz, akor ez egyeseket miért  hoz rossza hangulatba. Csak azt nem értem, hogy te miért örülsz neki... :confused: ...PS fanboi... :__devil: :D Multiplatformism rulez.

nem vagyok ps fanboi  :morci: :D söt mostanabban egyre szimpatikusabb a x^^

Dreamcleaver

#288
Quote from: Selmo on 2007-06-07, 21:47:27
Jut eszembe a magichez DC, a single player játékot simán hanyagold, egyszerűen nem lehet megcsinálni pár pályát, csak masszív csalással, de ha szeretnéd magad próbára tenni, csatolhatom a mentésem. :)

Nem hanyagolhatom, mert nincs kivel multiznom.  :D

Amúgy eddig nagyon tetszik a játék. Jó kis keveréke a reflex és taktikai játékoknak. mondjuk a gép piszok nagy előnyben van azzal, hogy gyak bármelyik lényt le tudja csapni, szal csak direct dmg spellel vagy úgy lehet megütni, ha egyszerre ráküldesz vagy 3 lényt. Nálad meg ugye néha sikerül leütni őket, de azért becsúszhat egy-két ütés.

Single módban végig vittem a vörös/káosz részt. Most a zöld/természetet tolom, de elakadtam. Va negy káoszos ürge, akinek már kezdésnél full 12 orbos manája van, spawnolja a goblinokat meg az az 1 hp-t sebző 1 manás támadó varázslatot. Elf harcosokat kell spawnolni hogy visszatartsam őket, de megsebezni szinte lehetetlen. Ráadásul használnom kéne azt a faember szerűséget, aminek az a spécije, hogy minden egyes respawnál nő +1/+1-gyel, de folyton megöli azzal a támadó varázzsal, így nem tud feltápolódni. Na majd holnap újrapróbálom.

Arcade duelban meg elkezdtem az élettel. Végigvittem az első szintet. A második szintem egakadtam az élet vs élet mirror meccsnél,ami egyenlő sólyom spawn (1 mana) + az a +1/+1 minden lényére ható tápoló spell. Ő természetesne az összes sólymom leüti. Én meg ha túl sokat bekapok summonálhatok monkot healre, de az 4 mana és akkor simán lerohan a sólymokkal.

Szal rohadt nehéz ez a gáma, de jó!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

#289
Ezért mondtam, hogy adok kimentést, amit tucatjára sem tudsz megcsinálni, átugrod, ja és az első megcsinálhatatlan pálya kékben van, de már nem emléxek rá, melyik. És ha gondolod, játszhatunk hamachin majd, ha már ismered az összes varázslatot.
Hint: Úgy tudsz unlockolni, ha végigviszed az előre beállított emberrel, ha végigviszed fehérrel, unlock a következő fehér emberke, stb.
Jut eszembe, elküldenéd a registry bejegyzését? Akkor fel tudnám tenni az 1.4-es patchet. :redface:

A tökéletesség unalmas.

thrall

Kérdés 1. a tapasztaltabb MTG: BG -seknek kevert pakli van (mondjuk 3 színű)?
kérdés 2: Sliverek vannak benne, vagy ez atól még régebbi kiadás? :D (nem silver, hanem Sliver, mint faj)

Dreamcleaver

Quote from: Selmo on 2007-06-08, 19:29:20
Ezért mondtam, hogy adok kimentést, amit tucatjára sem tudsz megcsinálni, átugrod, ja és az első megcsinálhatatlan pálya kékben van, de már nem emléxek rá, melyik. És ha gondolod, játszhatunk hamachin majd, ha már ismered az összes varázslatot.
Hint: Úgy tudsz unlockolni, ha végigviszed az előre beállított emberrel, ha végigviszed fehérrel, unlock a következő fehér emberke, stb.
Jut eszembe, elküldenéd a registry bejegyzését? Akkor fel tudnám tenni az 1.4-es patchet. :redface:

Ok tovább vittem. Most a Life-fal megyek kékek ellen. Kb felénél tartok de megakadtam. Most kaptam angyalt , ami 4 hp-t ad killeknél. De egyszerre csak 1 lehet belőle. 40 hp-t kéne összeszednem valahogy.

Registry bejegyzést? Rémlik valami, de írd meg pm-be mit kell hozzá csinálni mert így fejből nem tudom.  :D

1.4-es patch mit csinál? Új spellek, lények ilyesmik? Gondolom kell hozzá *khm* crack *khm*

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: thrall on 2007-06-08, 19:32:26
Kérdés 1. a tapasztaltabb MTG: BG -seknek kevert pakli van (mondjuk 3 színű)?
kérdés 2: Sliverek vannak benne, vagy ez atól még régebbi kiadás? :D (nem silver, hanem Sliver, mint faj)
Max 2 színt lehet keverni és 2 szín több mana, az egyszínű paklik viszont ugye gyorsabbak.
Nem, ez alaplapokat tartalmaz csak, talán még az első pár kiadásosat csak.
Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-08, 20:34:33
Ok tovább vittem. Most a Life-fal megyek kékek ellen. Kb felénél tartok de megakadtam. Most kaptam angyalt , ami 4 hp-t ad killeknél. De egyszerre csak 1 lehet belőle. 40 hp-t kéne összeszednem valahogy.

Registry bejegyzést? Rémlik valami, de írd meg pm-be mit kell hozzá csinálni mert így fejből nem tudom.  :D

1.4-es patch mit csinál? Új spellek, lények ilyesmik? Gondolom kell hozzá *khm* crack *khm*
Igen a HKLM\software ágban lesz talán atari címke alatt, na az kellene, ott vannak, hogy hova lett feltelepítve, ami nélkül ugye a patch nem megy fel. :|
Van 1.4-es nocd-m de már nem tudom, miket javít, nagyon régen szedtem le.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Nah 4. chapter végigvíve a kékekkel. Ha itt volt valami lehetetlen pálya, akkor nem vettem észre.  :hehe: Viszont volt jó pár idegesítően nehéz.  :Eztneked: 1.4 patch fentvan.

Kék mágiából egyedül a counterspell tetszik, amúgy kínszenvedés volt vele. A Clone Creature még hatásos lenne, ha nem kerülne 5 manába. Így gyak nincs értelme használni, mert 5 manából már én is tudok táp lényt summonálni. Max akkor, ha kell valami erős ground unit az ellentől.

Nah jöhet az uccsó chapter:
1. pálya: Zombies Ate My Goblins  :lol:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Hm... mi simán 1.0-val már nem tudtunk megcsinálni itt egy pályát, később meg jönnek lehetetlenek, hacsak nem javították a patch-csel. Ja tettek be pár idegesítő pályát, amiken elég, ha egyszer rontasz, nem azt csinálod, amit kellene. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

#295
Nah összeszedtem az 5 követ és most a 6, chapternél vagyok, de azt hiszem itt abba is hagyom.  :D
1. Most lehetne keverni a színeket, de a kevert pakli nagyon szar, rohadt lassan jön a mana. Ráadásul külön a két színnek.
2. Egy színű paklival uncsi.

Próbáltam egy zöld/fehér masszív buffos meg egy zöld/piros támadok a pókok mögül buildet, de a tiszta zöld simán leveri. Lehetne menni kékkel és overrunkor unsummonálni az egységeit, de nem kedvelem a kéket. Lehet honap próbálgatom még mielőtt végleg törlöm...


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Legújabb szerzeményemmel, egy 6800GS-sel kipróbáltam az Obliviont HDR-rel...
Tényleg igaz amit mondanak, a játék HDR-rel kel csak igazán életre, és avval
igazán szép.  :szemuveges:

Selmo

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-10, 01:19:07
Nah összeszedtem az 5 követ és most a 6, chapternél vagyok, de azt hiszem itt abba is hagyom.  :D
1. Most lehetne keverni a színeket, de a kevert pakli nagyon szar, rohadt lassan jön a mana. Ráadásul külön a két színnek.
2. Egy színű paklival uncsi.

Próbáltam egy zöld/fehér masszív buffos meg egy zöld/piros támadok a pókok mögül buildet, de a tiszta zöld simán leveri. Lehetne menni kékkel és overrunkor unsummonálni az egységeit, de nem kedvelem a kéket. Lehet honap próbálgatom még mielőtt végleg törlöm...
Mondtam, hogy multira találták ki. :P
Multani ellen játszol? Mert az a pakli tényleg gyors, de meg lehet fogni, több olyan paklit is összeraktam és persze mindegyik kétszínű. Amúgy kékkel overrun ellen nem unsummon kell, hanem counterspell és máris megetted reggelire. ;) Szerintem a piros mocskosabb lett, túl sok a haste-es lény. De igazából ez a játék arra jó, hogy párszor az ember a haverral játszon pár kört. Pl. 2 nagyon lassú pakli elég érdekeset szokott eredményezni. :D El szoktunk 1-2 délutánt szórakozni vele.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Na levertem Multani-t a 6. chapterben. Fun volt.  :D

Zöld/Kék build.

Kezdetben két olyan shardos elf + 3 teknős tápolva azzal a +3/+3 magickel (így lettek +7/+4-es blockolók). Multani overrunjára counter ha van mana, ha meg elkéstem akkor masszív turtle spawn. Mikor van elég mana akkor én overrun a 2 elfre +3 teknősre. Volt kétszer is, hogy mind a ketten egyszerre overrunoltunk.  :lol: A végső csapás pedig 2 db +7/+7 re tápolt air elemental volt.  :__devil: :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

A teknős kombót én is használom, csak reckless charge az ütőlap, 3 manából így lesz 4/4-es lény, ami elég táp. ^^

A tökéletesség unalmas.