Main Menu

DotA, LoL

Started by chilip, 2008-02-16, 15:38:29

Previous topic - Next topic

chilip

de, az egyik legrégebbi recolor skin 520 rp-ért, amit az amcsik kaptak :P megkaptuk egy másik nemzet skinjét átnevezve.... mindenki más meg 975-ös vadiúj skint kapott (gladiator draven - olaszok, sultan trynda - törökök, sejuani maciját az oroszok kapták stb.) még RIOT is leszar minket  :_piszka: :frown: :sadpanda:

Dreamcleaver

És még át is kell kúszni hozzá EUNE-re.  :lul:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Mondjuk ez nekem a tipikus magyar középvezetőre vall, aki egy kis hátveregetés reményében felvázolta a főnökségnek hogyan tudna a cég spórolni ezen az "exkluzív" skinen, Riotnál meg senki nem figyelt hogy mit huncutkodik a magyar branch. Még a skinből generált hosszútávú éladásokból eredő bevételek számba nem vevése is stimmel. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Szerintem ezt az egész turul dolgot nem kéne erőltetni, mert béna. Inkább adjanak Alistarnak egy "Csodaszarvas" skint.  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Én továbbra is Toldi Braumot vagy Turul Quinnt kérek vagy Rubik-Oriannat. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

#1475
Quote from: Zen on 2014-06-19, 20:55:26
Én továbbra is Toldi Braumot vagy Turul Quinnt kérek vagy Rubik-Oriannat. :D

A Rubik Orianna sikeres skin lenne még a nem magyarok körében is sztem. Poén lenne a kockát dobálgatni az "Igazság Mezején".  :D

Quinn...hmmm hát he beöltöztetnék nomádnak, adnának neki egy visszacsapó reflexíjjat, meg egy kerecseny solymot..talán.  :lul:

Na megyek vissza DotA2 Ability Draftozni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip


Zen

Meg ha már Piroska, akkor ne karddal rohangáljon hanem a kosárból dobáljon gránátalmát vagy valami. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

gerey

#1480
Van három fölös Hots kulcsom:

[spoiler]728P4M-TRW8-GB4B26-MMXH-EMN9PC

8R42H4-8MVZ-G62ZV9-HBGZ-ZHGT6K

PBG2KT-MMZ8-V4EBR2-K4MG-D7WNXY[/spoiler]

NLZ

Quote from: gerey on 2015-03-20, 11:35:59
Van három fölös Hots kulcsom:

[spoiler]728P4M-TRW8-GB4B26-MMXH-EMN9PC

8R42H4-8MVZ-G62ZV9-HBGZ-ZHGT6K

PBG2KT-MMZ8-V4EBR2-K4MG-D7WNXY[/spoiler]

Köszi, középsőt vittem :)
[reserved]

Kassh

Quote from: gerey on 2015-03-20, 11:35:59
Van három fölös Hots kulcsom:

[spoiler]728P4M-TRW8-GB4B26-MMXH-EMN9PC

8R42H4-8MVZ-G62ZV9-HBGZ-ZHGT6K

PBG2KT-MMZ8-V4EBR2-K4MG-D7WNXY[/spoiler]
Elsőt vittem köszi :)

Dreamcleaver

SMITE-nál ezen a hétvégén az összes istenség nyitva és mindne egyes 1st win of the day mellé ajándék 30 gem (premium currency) jár. Ha mind a 6 módban nyersz egy meccset, akkor +100 gem bónusz. Ha valaki esetleg ki akarja próbálni a játékot, akkor most érdemes. Ma sok kezdővel találkoztam (értsd 7 meccs kellett a 6 unlockhoz, pedig nem vagyok valami nagy szám).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

gerey

Újabb négy Heroes kulcs:

1) 4GHHK2-8BC8-BBFGEM-K8TK-B66TBX
2) ZEFJNZ-2WNC-6KC4XK-KM7T-RXH6ZX
3) RTPDYZ-F4M7-JNDYZV-EB4P-9V4ZVN
4) Z4RKHZ-BERB-6BMXF7-4PK8-JTP94W

Kraivan

Blizzard HotS-el kinek mi a véleménye?

Pár hónapja kipróbáltam, de LoL után a következőt éreztem:
nincs last hit, nincs gold, nincs cs trade, nincs vásárlás, nincs build/counterbuild.

Az egész játék egy laneshovel+objective controll. Így elvesztettem az érdeklődésemet, pedig látom h egyes championok skillje csak xp farmolás után nyíilik meg.

Damnatus

Quote from: Kraivan on 2015-04-15, 18:30:59
Blizzard HotS-el kinek mi a véleménye?

Pár hónapja kipróbáltam, de LoL után a következőt éreztem:
nincs last hit,

Az egész játék egy laneshovel+objective controll.

Hát, szerintem a merc-ek és az objective-ek eléggé változatossá teszik a játékot. Gold + vásárlás nem hiányzik, ugyanúgy a last hit sem (utóbbit kifejezetten nem szeretem).

Lythis

Quote from: Damnatus on 2015-04-16, 07:35:02
Quote from: Kraivan on 2015-04-15, 18:30:59
Blizzard HotS-el kinek mi a véleménye?

Pár hónapja kipróbáltam, de LoL után a következőt éreztem:
nincs last hit,

Az egész játék egy laneshovel+objective controll.

Hát, szerintem a merc-ek és az objective-ek eléggé változatossá teszik a játékot. Gold + vásárlás nem hiányzik, ugyanúgy a last hit sem (utóbbit kifejezetten nem szeretem).
Last hit nekem sem hiányzik, és merész húzás volt, hogy dobták az itemization-t a francba (a legtöbb LoL-os ismerősöm ezen sír).

Nekem túl profitorientált, és annyira nem köt le, néha tolok 1-1 meccset, hogy megnézzem, hogy milyenek a hősök a weekly rota-ban, de annyira nem szögez a monitor elé.

BTW: asszem van még 4 kulcsom, ha van rá igény, akkor jelezzétek nyugodtan.

Damnatus

Quote from: Lythis on 2015-04-16, 13:44:15
Nekem túl profitorientált, és annyira nem köt le, néha tolok 1-1 meccset, hogy megnézzem, hogy milyenek a hősök a weekly rota-ban, de annyira nem szögez a monitor elé.
Én is így vagyok vele. Kikapcsolódásnak jó.

Dreamcleaver

Unalmas. Nem mondom, hogy no skill, de nagyon casual. És túl erősek az objektívák. Gyak a játék elejétől ráderőszakolják a teamfightot. Vagy objektívát foglalsz, vagy campeket a split pushoz. Ezért is van bent a mount, hogy rohangálhass fel-alá.

Ezen felül bűn randa az összes karakterdizájn, főleg a női karakterek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kassh

Nekem bejön, kellett már egy kis változatosság a MOBAk között mert kezdett rohadt unalmas lenni a dota/lol másolatok hada

Damnatus

Nekem is tetszik, hogy van benne mindig valami "küldi", mellesleg pont ugyanannyira követeli a teamfightot, mint bármi más.
Én pl, direkt a pve részét csinálom (azaz merc campeket foglalok, küldizek), mert nem vagyok elég gyors a pvp részhez. :D

Kraivan

Akkor nem tettek bele eddig semmi extrát.
Ezek szerint blizz célbaveszi a kevésbé taktikát és észt igénylő célközönséget.

Nincs ezzel gond. Szeretem ha valami komplex. Ennek ellenére nem játszottam Dotát, ahol kill/creep deny is van. De amit olvasok, h a Dota metája sokkalta szigorúbb, míg a LoL kicsit nyitottabba  fantáziadús buildekre, kár h a community nem.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kraivan

Az ignore all sajnos nem adja oda a csapattársaknak az alapvető ismeretet a játékról.

És még mindig azt mondom h bronze-gold inkább szerencse mint skill.
Legtöbb játékot azért bukom, mert a játékosoknak nincs tudása, illetve ragequit/rageafk. Épp ma egy ellenfél Master Yi-t vertem szét. Simán nyerte volna a game-t de már jóval aspd cap felett volt a buildje. Így csak goldot dobott ki, ahhelyett h effektív itemet vett volna.

Aki kicsit unalmasnak tarja a h első 20 perc csak last hitről szól, annak egy kis video a cs-trade-ről:
https://www.youtube.com/watch?v=6ywhB-2h2AE

A seoson 5 pláne jól felpezsdítette a játékot, hisz a dragon contest már 5. percnél megkezdődik.

Selmo

Többek között ezért is játszok ARAM-ot főleg.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Quote from: Kraivan on 2015-04-18, 22:51:53
Nincs ezzel gond. Szeretem ha valami komplex. Ennek ellenére nem játszottam Dotát, ahol kill/creep deny is van. De amit olvasok, h a Dota metája sokkalta szigorúbb, míg a LoL kicsit nyitottabba  fantáziadús buildekre, kár h a community nem.

Heh, a LoL nyitottabb? Igen, kezdetben az volt, mikor még volt rendes AP scaling a legtöbb skillen és a hősöket többféleképpen lehetett építeni, akár hybridnek is. Aztán gondoltak egy nagyott Riotnál, és szépen átkonvertelták a legtöbb AD hőst full AD scalingre a skilleken, és létrehoztak nekik külön AD caster itemeket. Azóta a LoL-nak vannak a legunalmasabb item buldjei, mert kb mindenkire ugynazt a 4 tárgyat kell venni, függetlenül attól, hogy mi a saját és az ellen csapatösszetétele. A játékosnak kb annyit kell eldöntenie, hogy a hőse AD-val vagy atk speedel erősödik jobban és ennyi. A mágusoknál meg, hogy AP kell vagy CDR. Nagy a választék hahahaha...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2015-04-20, 01:07:39
Quote from: Kraivan on 2015-04-18, 22:51:53
Nincs ezzel gond. Szeretem ha valami komplex. Ennek ellenére nem játszottam Dotát, ahol kill/creep deny is van. De amit olvasok, h a Dota metája sokkalta szigorúbb, míg a LoL kicsit nyitottabba  fantáziadús buildekre, kár h a community nem.

Heh, a LoL nyitottabb? Igen, kezdetben az volt, mikor még volt rendes AP scaling a legtöbb skillen és a hősöket többféleképpen lehetett építeni, akár hybridnek is. Aztán gondoltak egy nagyott Riotnál, és szépen átkonvertelták a legtöbb AD hőst full AD scalingre a skilleken, és létrehoztak nekik külön AD caster itemeket. Azóta a LoL-nak vannak a legunalmasabb item buldjei, mert kb mindenkire ugynazt a 4 tárgyat kell venni, függetlenül attól, hogy mi a saját és az ellen csapatösszetétele. A játékosnak kb annyit kell eldöntenie, hogy a hőse AD-val vagy atk speedel erősödik jobban és ennyi. A mágusoknál meg, hogy AP kell vagy CDR. Nagy a választék hahahaha...

ez nem igaz, tény hogy kevésbé komplexebb lett de igenis számít az ellenfél összetétele, mennyi armort vettek, mennyire squishyk, mennyi AP/AD van odaát, van-e kurva nagy hp-s ellen stb

a baj ott kezdődik hogy mindegyik ilyen kérdésre 1 v max 2 tárgy a válasz és ebben kimerül

Kraivan

Háááát...
Tény h vannak faékhősök, amikre illik a leírásod.

kedvenc ADC.m épp Miss Fortune.
A metaadc build: IE, phantom, Last whips, berzerk, BT, GA -> gg

Mostanában offensive support canopener builden vagyok:
IE, phantom, Black cleaver, Wits end, berzerk, BT
Ezzel annyira lenyesem az ellenfél minden védelmét, h a tankok is csak pislognak h mi történik velük.

Ha durván hp bruiser az ellenfél, akkor BotRK.
Erős ap team ellen volt h Spirit visage, wits end, BT-vel építettem.
Míg egyszer kényszerültem Mercurial Scimitart venni erős cc ellen, de sokszor ez az item nem elég jó, mert nincs elég hp-d h a cc utáni burst-öt túléld.

A gond h reportot kaptam ezekre az eltérő buildekre, pedig a wits end + BT kombó mondjuk épp a thornmail dmg-ét ellensúlyozza. Hiába írtam le, jött a report. De már megszoktama  konstans chatbant.

APC-nél szintén hasonló.
Amit te írtál az a full burst/assasin buildek dmg vs aspd/cdr buildek.

Sokszor az is zavar h Master Yi junglert hoznak, de semmi védelem. Aztán ott áll 1.7k hp-val és csodálkozik h lategameben kap egyetlen cc-t és kipukkan, pedig pont egy Yi junglernél a randuin omen sok huncutságra képes.
Tryndával nagyon ritkán játszok, de Spirit visage nagyon frusztrálóvá tudja tenni őt is.

Hasonló hiba h Fightereket assasinnak/adc-nek építenek, holott azért fighter/brawler mert ha bemegy emberkedni, akkor dmg mellett nem árt ha bírja a pofont. Klasszikus hiba amikor Olafot hoznak 0 hp itemmel, holott a passzívja egyértelművé teszi h mi lenne az irány.
Valamiért alacsony szinten az emberek vagy full tank vagy full dmg-ben látnak. Az offtank/fighter buildeket hírből sem hajlandók felfogni.

Amikor valaki full bruisert épít de nincs armor/mres, így hiába a 4k hp, ha "true" dmg-et kap midnenkitől.
Yasuo ellen armort stackelni is nagy hiba, a retard ultija miatt, ellen pont nagy hp kell.

Szeretem amikor az ellenfél full regenerator csapattal jön, és a low cd, konstans dmg ap nem hajlandó morellonomicont venni.

Vagy amikor fel van mosva a taggal a padló, és ahhelyett h defenzívre menne úgy vásárol, mintha a játékot dominálná.
pl: Jax top, és már 0/7... A nagynehezen összekapart aranyából meg sheent vesz, vagy Cutlass (bortk alapanyag). És amikor szóváteszem a csapattársak még engem hurrognak le, h jól buildel, csak 10. perc helyett kb 30. percig játékba sem lesz.

Quotea baj ott kezdődik hogy mindegyik ilyen kérdésre 1 v max 2 tárgy a válasz és ebben kimerül
Egyetlen champ ellensúlyozására valóban. De 5 ellenfeled van, és figyelni kell h ki van megetetve. Nem mellesleg elsődlegesen a championod is lényeges, az meg lobbyban dől el. Riot ebben is tett egy előrelépést végre. Előző szezonokhoz képest kevésbé érezhető a színtiszta counterpick, azaz azzal elbukod a vonalad h rossz championt választottál. Persze van aki előnybe lesz ellened, de előny, nem pedig dominancia.
megintcsak gyakori hiba amikor az ellenfél apc monsterré van etetve, de a a csaptársak armort építenek, mert ahhelyett h gondolkodna mire jó az iteme, ctrl+c a mobafire top build-jére.

Mint minap... Ellenfél Rumble top, 3rd pick. Last pick nálunk kiválasztja Nasus-t. D: Majd 1st itemnek Doran shield. D: Rushnak meg vagy Glacial shroud-ot vett vagy sheent. Aztán report jungler mert le van olvasztva az arca.

Szal van itt ezeregy változatosság. :)
Challanger és LCS megint más. Nem is nézem, csak öcsémtől tudom h mindig ugyanazokat a champeket nyomják. De LCS az más. Nem LCS szinten vagyok, ahogy a csapattársaim sem.

chilip

#1499
Quote from: Kraivan on 2015-04-20, 11:02:19
...
De már megszoktama  konstans chatbant.
...

chatbant nem tribunal osztogat már hanem egy automatizált rendszer jelenleg káromkodásért (verbal abuse/offensive language-ért) tudtommal és ha nem írsz be semmit ami ezt kiválthatja nehezen tudom elképzelni h az automatizált rendszer chatbant dobjon rád. én is szoktam kísérletezgetni de soha életemben nem kaptam semmiféle bant/büntetést és season 2 közepe óta itt vagyok.