Mit nézel most?

Started by Junchi, 2009-07-03, 16:33:03

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: Cloud on 2013-07-15, 22:00:41
Kicsit a SaO jutott az eszembe
Azon kívül, hogy a főszereplőnek kardja van és fantasy világban játszódik, miben hasonlít a kettő?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelda

Quote from: Cloud on 2013-07-15, 22:00:41
Ixion Saga

Kicsit a SaO jutott az eszembe, de itt többet röhögtem az első részen mint ott együtt az egész évadon. :D

Épp azon gondolkozom már egy ideje, hogy érdemes-e belekezdeni, de ha vicces és nézhető, akkor nekiesek majd a Seirei no Moribito után, mert most nálam az van terítéken.

Darkstar

Szerintem az ED az egyik legnagyobb az elmúlt időszakban. Ez a jó fajta gay, ellentétben a Freeshit-el.

Amúgy most jöttem rá, hogy kijött a Bloatgirls féle SAO 1080p BD release. Megvan, hogy mit nézek újra a Campione után.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2013-07-15, 22:03:49
Quote from: Cloud on 2013-07-15, 22:00:41
Kicsit a SaO jutott az eszembe
Azon kívül, hogy a főszereplőnek kardja van és fantasy világban játszódik, miben hasonlít a kettő?

Nem tudom a végkifejletet, meg a háttértörténetet, de azt hittem hogy itt is egy MMO-ba jut be a srác. De csak ennyiben vettem észre hasonlóságot, Ixion egy nagy marhaság. De pozitív értelemben. :D

Leara

Legend of the galactic heroes: már túl vagyok a felén és eddig nagyon bejön  :jee:. Igazi felüdülés most ilyen komolyabb sorozatot nézni, amiben ennyi érdekes és kidolgozott karakter van.
MAL

Junchi

#815
Aria

Egyelőre még csak az Animation, de eddig kimondottan tetszik. Kicsit tartottam tőle, szal annyira nem csípem a SoL és/vagy "girls doing things" cuccokat, de eddig kellemes csalódás. Kettőt (vagy többet) mondjuk nem bírnék megnézni belőle egymás után, de ezt jobb így, kis adagokban fogyasztani. (Also: Alice = Akari > rest. Btw Aliciától sokszor a falat kaparom... Meg amúgy sem bírom Ouhara Sayaka hangját, szal...)

Boogiepop Phantom

4 rész után: What the mighty bloody fuck is goin' on here? A legnagyobb akaraterőmmel sem tudnám összefoglalni, mi is zajlik ebben az animében, pedig láttam már ezt-azt. Persze gondolom majd összeáll a dolog, meg az egyes epizódok mondanivalóját értem, épp csak a konzisztenciát nem akaródzok megtalálni. (A grafika meg... Jézus Mária Szent József...  ::))

SaiyaGin

IGPX: Immortal Grand Prix

A Code Geass görkorcsolyázós mechái előtt egy évvel debütált ez a jégkorcsolyákon* közlekedő mechákat felvonultató anime.
A jövőben a világ legnépszerűbb motorsportja az IGPX, amelyben versenyautók helyett versenymechák száguldoznak a külön nekik épített pályán (a sportág népszerűségét jelzi, hogy a pálya köré épített város az IGPX City névre hallgat). A versenyek során 2 háromfős csapat küzd meg egymással, a háromkörös (egy kör jó hosszú) verseny 2-3. harmadik körében a mechák közti bunyó is megengedett. Főszereplőink egy, az IGPX második osztályából az elsőbe feljutott kis csapat tagjai, akik egyenként ugyan tehetségesek, de a csapatmunkájukon még dolgozniuk kell...
Féltávnál járva nem gondolom, hogy az IGPX be fog kerülni a kedvenc animéim közzé, de azért nem rossz.

*ez nem teljesen találó megnevezés, mivel nem jégen, hanem aszfalton versenyeznek, de jobb nem jut az eszembe

SaiyaGin


kelvor

Love Hina

Furcsa 6 év után újranézni, főleg, hogy nagyban hozzájárult ahhoz, hogy érdekeljenek az animék.
Számomra még mindig ez a tökéletes Harem/Comedy/Ecchi anime.  :smile:

-OJ-

Csak a befejezése elég meeeeh ^^"
Úgy félúton van a háremek semmilyen nyitott befejezései, és egy normális lezárás között :eek:

kelvor

Utána gyorsan meg kell nézni a Love Hina Again-t, úgy már azért jobb a összkép.  :smile:

SaiyaGin

Quote from: kelvor on 2013-09-02, 23:01:12
Utána gyorsan el kell olvasni a mangát, úgy már azért jobb a összkép.  :smile:

Fix'd.  :D

kelvor


-OJ-

Quote from: kelvor on 2013-09-02, 23:01:12
Utána gyorsan meg kell nézni a Love Hina Again-t, úgy már azért jobb a összkép.  :smile:

Én is arra értettem :ejnye:

Megmurdel

Zettai Karen Children érdekes 1 darab persze eddig jó értelemben véve

Zelda

Mawaru Penguin Drum
:rotfl: :rotfl: :rotfl: Hogy ez mekkora egy őrült darab... De pont ezért tetszik, a rengeteg szín, az elvetemült stalker girl, a nyavalygó de elhivatott Shouma, és a három kék pingvin...
Ekkora lököttséget már rég láttam, kivi vagyok mi lesz a vége.

Cobra

Élvezd ki az első felét a sorozatnak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Quote from: Cobra on 2013-10-05, 22:50:57
Élvezd ki az első felét a sorozatnak.
10 résznél tartok, ezt most vegyem úgy, hogy a második fele szar lesz? Pedig eddig nagyon tetszik...

Cobra

ugye elég szubjektív egy sorozat értékelése, de nekem nagyon nem tetszett a befejezés, pedig az elejét élveztem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Junchi

Aria the Origination ep9

Best fuckin' animu episode evar!

(És most ha nem lennék Alice-fag, akkor is ezt mondanám.)

gerey

Tengen Toppa Gurren Lagann Most tartok az időugrásnál és eddig nagyon bejön.

blackronin

Elkezdtem az Attack on Titan-t a tesómmal...
Első 4 rész lement.
Vélemény:
Érdekes alapötlet, a hangulat bejön, remek grafika és zene, különösen cool és hangulatos opening-el és ending-el.

Majd meglátjuk, hogy a sorozat feléig (a 12. vagy 13. részig) miként alakul.
Fura, hogy a nagy népszerűség ellenére nem lett még bejelentve a második szezon belőle...

Cobra

Mivel a manga se tart sokkal előrébb, mint ahol vége lett a sorozatnak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#833
Quote from: Cobra on 2013-10-13, 21:47:48
Mivel a manga se tart sokkal előrébb, mint ahol vége lett a sorozatnak.
Kösz a gyors választ!  :smile:

Egyébként a 25-ik rész melyik mangafejezetnek felel meg?
Azt láttam, hogy a mangában az 50-ik fejezetnél járnak.

Zelda

Quote from: blackronin on 2013-10-13, 21:50:49
Quote from: Cobra on 2013-10-13, 21:47:48
Mivel a manga se tart sokkal előrébb, mint ahol vége lett a sorozatnak.
Kösz a gyors választ!  :smile:

Egyébként a 25-ik rész melyik mangafejezetnek felel meg?
Azt láttam, hogy a mangában az 50-ik fejezetnél járnak.
Tulajdonképp a manga szerint a 33. chap-nél fejezték be az animét, kis szemelvényekkel a 34-ből.

blackronin

Quote from: Zelda on 2013-10-13, 22:35:05
Tulajdonképp a manga szerint a 33. chap-nél fejezték be az animét, kis szemelvényekkel a 34-ből.
Köszi.

Akkor kell még legalább 0,5-1 év, mielőtt folytatni lehetne.

Zelda

Quote from: blackronin on 2013-10-13, 22:36:17
Quote from: Zelda on 2013-10-13, 22:35:05
Tulajdonképp a manga szerint a 33. chap-nél fejezték be az animét, kis szemelvényekkel a 34-ből.
Köszi.

Akkor kell még legalább 0,5-1 év, mielőtt folytatni lehetne.

Hát ja, kb. de inkább várják ki az évet, hogy legyen anyag rendesen, mert ebből szívesen néznék egy manga original folytatást, másnak nem is lenne értelme.

blackronin

#837
Attack on Titan 11 részig:
Továbbra is bejövős, a minőség maradt.
Egy kifogás:
A mangaka úgy látszik, hogy nagyon kedveli az emberi gyávaság és a drámaiság témakörét, állandóan ilyen jelenetek váltják egymást.
Az előbbinek azért örülök, mert remekül be van mutatva az, hogy az ember mennyire gyarló.
Az utóbbi alkalmazásával is jól bánik a mangaka, de néha azért egy kicsit túlzásba esik.
Pl. Armin jelenete, mikor [spoiler]sarokba szorították őt, Eren-t és Mikasa-t (Eren első átváltozása után).[/spoiler]

A sorozat viszont ezt a kis megjegyzést leszámítva remek.  :smile:

edit: Ja és persze, ahogy haladok előre az anime-vel, úgy olvasom mellé a mangát is összehasonlításképpen.

danika230

Gintama: még csak az első két részt néztem meg, de már most látom hogy ez beteg egy darab lesz :D

gerey

Toaru Majutsu no Index