Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

blackronin

Köszönöm a hasznos információkat!
Egyikről sem tudtam.  :smile:

Cloud


Kraivan

Quote from: Cloud on 2012-06-07, 20:13:03
Mekkora poén lenne már. :D

[spoiler][/spoiler]
/drool

Ilyenkor bánom h miért nem programozó életutat választottam.

blackronin

Legend of Korra 9:
Fantasztikus rész volt, nem tudok belekötni.
A flashback különösen jó volt, hallani akartam már a régi szereplők idősebb hangjait.
Amon is egyre érdekesebb lesz minden egyes résszel.

Alig várom a következő hetet!  :whoah:

chilip


kikuchiyo

Ja, de a szerelmi háromszögelést nem kéne újrakezdeni.

Viszont...

[spoiler=spekuláció][spoiler=azon belül is spoileres fajta][spoiler=csak ha láttad a finálé előzetesét]...amiben bevillan egy pillanatra az Aang-szobor, Amon maszkjával.

Szóval mi van, ha Amon = Aang valamilyen formában?

Alátámasztja az elképzelést, hogy eddig egyetlen ismert szereplőről tudjuk, hogy képes elvenni bárki bending-képességét, és ez Aang.

Ez elég meglepő fordulat lenne.
[spoiler]Továbbá alkalmat adna egy igazán nagyszerű "én vagyok az apád" leleplezéshez :D[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]
Failure is the default option

Cloud


NLZ

[spoiler]De akkor az egész avatar-reinkarnáció borulna.[/spoiler]
[reserved]

blackronin

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-09, 23:44:48
Ja, de a szerelmi háromszögelést nem kéne újrakezdeni.
Szerintem jó lenne, ha ez továbbra is maradna.  :P
Én eddig is élveztem, s úgy érzem, hogy van bőven benne még potenciál, hogy egy "kicsit" feldobja a dolgokat még a jövőben.

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-09, 23:44:48
Viszont...

[spoiler=spekuláció][spoiler=azon belül is spoileres fajta][spoiler=csak ha láttad a finálé előzetesét]...amiben bevillan egy pillanatra az Aang-szobor, Amon maszkjával.

Szóval mi van, ha Amon = Aang valamilyen formában?

Alátámasztja az elképzelést, hogy eddig egyetlen ismert szereplőről tudjuk, hogy képes elvenni bárki bending-képességét, és ez Aang.

Ez elég meglepő fordulat lenne.
[spoiler]Továbbá alkalmat adna egy igazán nagyszerű "én vagyok az apád" leleplezéshez :D[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]
Amon szerintem is kapcsolódni fog Aang-hoz, de nem lesz semmi Aang=Amon hülyeség.
Az tönkretenné a reinkarnációs elméletet, valamint nem is tetszene.
Főleg az ilyen "én vagyok az apád" féle fordulat.
Amon találkozott Aang-al valamikor régen, s szerintem az volt a különleges képessége, hogy el tudta tanulni Aang-tól az energy-bending-et. Viszont ezen kívül nem tud mást csinálni, ez elég kemény önmagában is.

kikuchiyo

90%-ban trollkodtam ezzel a felvetéssel, mert ha behúznák ezt a lépést, azzal tényleg bedöntenék a sorozat mitológiáját, és nem mellesleg magukra haragítanák a rajongókat. Persze ha az a cél, hogy jól beintsenek nekik, ahhoz az  Amon==Aang lenne a leghatékonyabb.

Viszont valami köze kell legyen a két személynek egymáshoz. Egyrészt a bending-elvétel képessége miatt, amely épp elég ritka és magas szintű technika ahhoz, hogy ne lehessen csak úgy elsajátítani vagy kitalálni, másrészt a trailerben látott kép miatt, amit meg nyilván nem véletlenül tettek be.

Tehát Amon [spoiler]vagy a fia, vagy tanítványa Aangnak.[/spoiler] Mindkét lehetőséggel az a baj, hogy eddig semmilyen utalás sem volt egyikre sem, és most, a fináléban előhozakodni bármelyikkel nem túl elegáns húzás.

Egy másik irányból közelítve azonban megtalálható a megoldás, azaz a végső főellenség személyazonossága:
[spoiler]Csak végig kell venni az eddigi évadok címeit.

Water

Earth

Fire

Air ...és ezzel kifogytunk a klasszikus négy elemből. Mi lehet akkor a következő, záró évad címe?

[spoiler]Heart!

By your powers combined, I'm Captain Planet!

Aki megelégelte, hogy a Republic Cityben tapasztalható erőteljes iparosodás szennyezi a környezetet, ezért maszkot öltött és alászállt, hogy rendet tegyen.[/spoiler][/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

Nem tudom mi a rosszabb, a vicced, vagy hogy tudod ki az a Captain Planet :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud


NLZ

Nem olyan magas szintű az, alapvetően csak egy oroszlánteknőst kell rávenned, hogy adja oda az erőt, onnantól meg már csak magabiztosság kell, hogy lenyomd a másikat. :)  Mondjuk a bloodbending ellenállás az már egy érdekes eset, hisz az erejével szó szerint felemelte a Korrát, ez nem szimpla barbatrükk.

Az viszont fura, hogy minek börtönözte be a leápolt metalbendereket, vagy hogy minek vitte magával szerett tanácsosunkat.
[reserved]

Kraivan

QuoteAz viszont fura, hogy minek börtönözte be a leápolt metalbendereket, vagy hogy minek vitte magával szerett tanácsosunkat.
Ez a sorozat negatívuma. Ugyebár sejthetően az az amerikai kooperációs rész és maszlag.

Egy olyan világban ahol az őselemekkel kavarnak, és pár karcolás esik csak meg. Már a ruha szakadása is valami crit dmg-nek minősül.
Az első szériákban a kegyetlen börtöntartó is olyan többfogásos ételeket kínált, h szép volt nézni.

Itt is itt figyel egy véridomár, aki max stunolja az embereket, ahhelyett h a szemükön folyatná ki a vért, vagy az agyukat roppantaná össze magas vérnyomással.
De nem. Csak bebörtönzi az avatárt egy fémketrecbe. De a nagy előretervelés mit ér? Ha kiszabadul bebukja a buliját. Ki kellett volna nyírni és reinkarnálódik. Van röpke 20 éve akkor.

Szal ez a sorozat gyengéje. A plot. :( A logikátlan gonosz, és a "csak azért mert csak" magyarázat.

A technológiai ugárhoz meg csak annyit fűznék hozzá:
Evilági ipari forradalom.
Vagy bármennyire elmaradott országban élünk, gondoljunk csak bele h egyes technológiai ágak mily veszett módon fejlődött akárcsak az elmúlt 10 évben.

chilip

Quote from: Kraivan on 2012-06-11, 16:52:11
QuoteAz viszont fura, hogy minek börtönözte be a leápolt metalbendereket, vagy hogy minek vitte magával szerett tanácsosunkat.
Ez a sorozat negatívuma. Ugyebár sejthetően az az amerikai kooperációs rész és maszlag.

tl;dr

a fenéket, ez azért mégiscsak egy mese amit gyerekek is néznek. milyen negatívum? épp emiatt olyan szerethető mégis. hiába a "bonyolultabb, érettebb" történet, a magja még megvan. ha vért, csonkolást meg halált akarsz látni eltévesztetted a néznivalód.

ed.: ja meg sztem nem logikátlan, 20 év a reinkarnáció akkor 30 év után ígyis úgyis lebukna (avatar emlékezet), ha ott tudja tartani az avatart mittomén 40-50 évre bezárva (kis naívan ezt gondolva) akkor sokkal tovább húzná a dolgot. onnantól hogy lebukott, hogy vérhajlító nem voltak jók a kilátásai amúgy sem.

a bebörtönzött fémhajlítók meg túsznak jók, az elit rendfenntartók azért mégiscsak "magasabb rangúak" mint egy átlagpolgár

NLZ

Hülyeség, minek nekik túsz? Ha az kellett volna nekik, akkor már a szigetről is elvitték volna Korrát. Vagy akár még Tenzint is, aki egyedül ment oda.
[reserved]

chilip

korra mártír lenne akkor a nép szemében, nem? azért hagyta ott megalázva. míg a fémhajlítókra be lehet magyarázni a népnek hogy gonosz elnyomók. tenzinre nincs válaszom :) lehetett volna túsz, lehet tartottak a legerősebb élő léghajlítótól :)

NLZ

[reserved]

chilip


NLZ

[reserved]

chilip

rengeteg dolog nem tisztázott most, ki tudja mit tervez még :) legutolsó rész végéről beszélsz, bármit tervezhet most az avatárral

Cloud

Hm, király rész volt, az blood-bending ellenállásnál viszont csak néztem. Egyre nagyobb  a gyanúm hogy Amon nem más mint a fia Aang-nak Mégsem, videó linkelve.... Most arra leszek kíváncsi hogy a történet megy-e tovább a következő évadra, vagy itt le is zárják az egészet. Tippre 2. évadban is Amon lesz az enemy.


Egy videó arról hogy [spoiler]miért is nem lehet Aang Amon:
http://www.youtube.com/watch?v=Hha71hhbAfo[/spoiler]


blackronin

Hoppá, látom, hogy javítottad a hozzászólásodat.

Amon szerintem marad még egy ideig, kötve hiszem hogy egy ilyen érdekes ellenfelet eldobnának az első évad zárásában.

Cloud

Megnéztem előzetest.

[spoiler]Mibe hogy most jön az Avatar forma? Nem hiszem hogy bedobják azt hogy Amon elveszi Korra erejét.[/spoiler]

blackronin

Quote from: Cloud on 2012-06-11, 18:58:44
Megnéztem előzetest.

[spoiler]Mibe hogy most jön az Avatar forma? Nem hiszem hogy bedobják azt hogy Amon elveszi Korra erejét.[/spoiler]
:tezsvir:

NAGYON remélem, hogy ez lesz majd.
Sajnos a fináléra még várni kell 2 hetet.  :bruhuhu:

Cloud

Dejó. :(

Mindegy, addig lesz idő gondolkodni hogy mi lesz a vége...

Ki tudja a végén kiderül hogy Amon Tenzin eltitkolt féltestvére. :D XD

NLZ

Quote from: NLZ on 2012-06-03, 17:16:22
A még hátralévő részek, ha valaki nem nézte volna:
109 Jun-9-2012  - Out of the Past
110 Jun-16-2012 - Turning the Tides
111 Jun-23-2012 - Skeletons in the Closet
112 Jun-23-2012 - Endgame
[reserved]

Cloud

Közben néztem Tvstore-on az előrejelzést.  Ott sem írják hogy késne. Lesz most hétvégén is rész.  De most nem vágom lesz még most is egy, meg jövő héten kettő?

NLZ

[reserved]

chilip

este 11kor adják, nem?

ed.: héjhéj

http://hu.justin.tv/livetoons2#/w/3260327184/2

live stream és ottvan a korra is mára, kérdés mi melyik sávban vagyunk

ed.2.: http://www.ustream.tv/channel/korralations mmm

most megy amúgy csak reklám van  :haha: