Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

Cloud

A friss részre gondolsz? Nem, most megy már. 5kor kezdődött.

chilip


kikuchiyo

A mai részről csak annyit, hogy NOOOOOOOO

szerk:
[spoiler]nem fogok örülni, ha ezzel a szerelmi háromszögesdivel azt készítik elő, hogy Asami a végén elárulja őket[/spoiler]
Failure is the default option

blackronin

The Legend of Korra 10:
Izgalmas és akciódús rész volt, megint nem tudok belekötni.  :smile:
Alig várom a jövő heti finálét!  :whoah:

Csak az a gond, hogy utána meg várni kell a következő évadra.  :bruhuhu:

kikuchiyo:
De igen azt.
Szóval már készülj fel előre.  :D
Engem nem zavar a lehetőség, szóval én örömmel várom.

Úgy látom, hogy neked nem jön be ez a sorozat összességében...
Érdemes neked továbbnézni egyáltalán?  ^^"
Nem írtál valami jókat róla eddig sem, szóval lehet hogy csak csalódni fogsz állandóan.
De te tudod.

chilip

nekem se jön be ez a fordulat (már ha tényleg ez lesz), de a sorozat bejön

blackronin

Quote from: chilip on 2012-06-16, 23:39:32
nekem se jön be ez a fordulat (már ha tényleg ez lesz), de a sorozat bejön
Jópofa, hogy még meg sem történt a dolog (mert biztos hogy valamilyen formában meg fog történni a sorozat folyamán, DE nem biztos, hogy az első évadban), de már nem tetszik.  ^^"
Arra esetleg nem gondoltál, hogy ez egy ideiglenes árulás lesz, amit később majd megbán?

Én nem aggódok, mert biztosra veszem, hogy megfelelő módon lesz megoldva és még érthető is lesz az adott helyzetben.

chilip


kikuchiyo

Azért ez nem ennyire egyszerű, hogy "ha nem tetszik, ne nézzed".

Az eredeti sorozat alapján voltak bizonyos várakozásaim a sztorival és a hangulattal kapcsolatban, és ezeket ez a sorozat nem váltotta be. Hogy mást ne mondjak, az eredetinek ugye az volt a sarokköve, hogy "everything changed when the Fire Nation attacked", itt pedig a Fire Nation támadása lesz a megváltás a helyzetet a saját erejükből már kezelni képtelen főhősök számára.

És ez már nem is csak az eredetivel való viszony miatt problémás: a sorozat a saját univerzumában sem konzisztens. Hiába deklarálják az elején, hogy "csak az Avatar hozhatja vissza az egyensúlyt", az eddigi 10 részben mást sem láttunk, mint hogy az Avatar és egyáltalán az univerzum elemhajlítással kapcsolatos része egyre irrelevánsabb lesz.
A végkifejletben is külső beavatkozásra lesz szükség, hogy rendet tegyenek (ha egyáltalán eljutnak odáig, és nem hagyják a második évadra), és a trailerben látott Pearl Harbor-szerű bombázás sem utal arra, hogy az Avatar-csapat szerepe megnövekedne. Eleve nem elegáns megoldás az sem, hogy most, kvázi a végjátékban hoznak be olyan tényezőt (a Fire Nation hadseregét), amiről korábban szó sem esett.

Na de hogy ne csak panaszkodjak: jó rész volt ez a tizedik. Szemét, Joss Whedonos húzás volt, amit [spoiler]Linnel elkövettek, hogy megkedveltetik a nézővel, aztán a halálnál is rosszabbat tesznek vele[/spoiler], de jól volt felépítve.
Failure is the default option

chilip

mondjuk még csak avatar tanonc, ha lenne avatar állapota lehet 5 perc alatt lerendezné az egész egyenlőség testvériséget, egyszerűen képes 3 elemet hajlítani és mást nem + még azokat se olyan szinten hogy kimagasló lenne bármiben is

blackronin

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-17, 11:41:31
Azért ez nem ennyire egyszerű, hogy "ha nem tetszik, ne nézzed".

Az eredeti sorozat alapján voltak bizonyos várakozásaim a sztorival és a hangulattal kapcsolatban, és ezeket ez a sorozat nem váltotta be. Hogy mást ne mondjak, az eredetinek ugye az volt a sarokköve, hogy "everything changed when the Fire Nation attacked", itt pedig a Fire Nation támadása lesz a megváltás a helyzetet a saját erejükből már kezelni képtelen főhősök számára.

És ez már nem is csak az eredetivel való viszony miatt problémás: a sorozat a saját univerzumában sem konzisztens. Hiába deklarálják az elején, hogy "csak az Avatar hozhatja vissza az egyensúlyt", az eddigi 10 részben mást sem láttunk, mint hogy az Avatar és egyáltalán az univerzum elemhajlítással kapcsolatos része egyre irrelevánsabb lesz.
A végkifejletben is külső beavatkozásra lesz szükség, hogy rendet tegyenek (ha egyáltalán eljutnak odáig, és nem hagyják a második évadra), és a trailerben látott Pearl Harbor-szerű bombázás sem utal arra, hogy az Avatar-csapat szerepe megnövekedne. Eleve nem elegáns megoldás az sem, hogy most, kvázi a végjátékban hoznak be olyan tényezőt (a Fire Nation hadseregét), amiről korábban szó sem esett.

Na de hogy ne csak panaszkodjak: jó rész volt ez a tizedik. Szemét, Joss Whedonos húzás volt, amit [spoiler]Linnel elkövettek, hogy megkedveltetik a nézővel, aztán a halálnál is rosszabbat tesznek vele[/spoiler], de jól volt felépítve.
Egyáltalán nem írtál hülyeségeket, csak az a baj, hogy nálam a sorozat pozitívumai messze elnyomják ezeket a kis semmiségeket.
Egyébként nem a Fire Nation hadserege csak a küldött flotta, hanem az Egyesült Nemzeteké, amelynek létrehozásában Aang-nak és társainak fontos szerepe volt.
Ugye erről is szó a "The Promise" nevű trilógia (meg Zuko anyjáról, meg Republic City alapjainak megteremtéséről), aminek csak két része jött ki eddig. Szóval azért az túlzás, hogy sehol sem volt megemlítve. A készítők jelezték, hogy a többi Avatar-hoz kapcsolódó anyag ismerete sem árt a Korra sorozathoz.

Valamint én igazából külön örülök annak, hogy nem az Avatár csapat old meg mindent, hanem a többiek is dolgoznak, nem Korra-tól és barátaitól várják az összes problémájuk megoldását.
Meg azért lesz még biztosan egy második évad is, szóval ne akarjunk már mindent rögtön.

Cloud

Huh, ez egyre jobban tetszik. Remélem azért évadzáróban kicsit odacsapnak majd Amon-nak, mert így eléggé elveszettek.

Fazék

nem érzek túl nagy késztetést, hogy megnézzem a múlt heti részt. megvárom az évadzárót.
valahogy még Diablo3-at is érdekfeszítőbbnek érzem pillanatnyilag :__devil:

chilip

Quote from: chilip on 2012-06-03, 19:55:19
pedig összejátszhat az hogy
[spoiler]tarlok blood bendinggel hat az agyra és az képtelen lesz elemeket hajlítgatni, meg is lenne magyarázva ez az egész cuccos[/spoiler]

höhöhö megmondtam előre, és a személy kilétét is majdnem eltaláltam  :haha:

blackronin

Korra 11-12:
OPIC.


Be lehetne kötni pár dologban, de számomra semmi értelme.
Az első másodpercétől az utolsó képsorig végig élveztem.
Sok minden nem úgy történt, ahogy elképzeltem...
Voltak fordulatok amire nem számítottam...
De minden benne volt, ami egy remek évadzáráshoz kellett.  :jee:

Valamint a Korra remekül kilépett az első sorozat árnyékából, sőt teljesen egyenrangú félként áll mellette immár.

Számomra a Legend of Korra első évada:
9,5*/10.
  (már csaknem 10)

Nem fordult elő még velem, hogy ilyen nyugodt szívvel adok ilyen pontszámot.
Köszönöm a Korra készítőinek, hogy ilyen remek élménnyel ajándékoztak meg!  :smile:

NAGYON NAGYON NAGYON nehéz lesz kivárni a következő évadot.  :bruhuhu:

NLZ

Pedig így pont egy kerek lezárása lett, mindennemű cliffhanger nélkül.
[reserved]

chilip

Bumi bemutatkozása kurva jó volt :D remélem sokat fog szerepelni majd a kövi évadban

blackronin

Nekem az nagyon bejött, hogy nem próbálták meg elsütni azt a végén, hogy Korra elfelejt minden elemet használni időlegesen, s akkor arról szólna a második évad, hogy megtanuljon mindent a kezdetektől.
A veszélyét meglebegtették, de a végén frappásan oldották meg a dolgot.

NLZ:
Nekem bejött, hogy kerek lezárás kapott, így új dolgokat várhatunk a következő évadban.

chilip:
:tezsvir:

Bumi nagy arc, hozzá illő belépővel.  :D

NLZ

Nekem is tetszett, nem azt mondom, de annyira nincs, mit várjak.
[reserved]

kikuchiyo

Failure is the default option

NLZ

[reserved]

chilip


blackronin

Quote from: kikuchiyo on 2012-06-24, 15:49:12
Inkább nem is mondok semmit... :(
Nem akarok sokat pofázni, így csak ennyit mondok:
Ha ez nem jött be, akkor inkább felejtsd el a Korra-t.
Ez nem a te sorozatod.

kada


motifator

Blackronin, már írtad párszor, hogy kiku inkább ne nézze a sorozatot, szerintem ő is olvasta :)
Amúgy én kiváncsi vagyok a véleményedre kiku, írd csak meg, akkor is, ha páran (akár engem is beleértve) csak annyit tudnak majd rá válaszolni, hogy "hát igen, de nekem így is tetszik"

Én amúgy nagyon nem erre számítottam az évadzárótól. Mivel csak két évadról van szó, én a nyakamat tettem volna rá, hogy olyan lesz, mint a régi sorozat második évad vége: az avatar vereséget szenved, épp hogy csak el tud menekülni, és utána bújkálás meg erőgyűjtés következik.
Ehhez képest kaptunk egy akkora happy endet, hogy nem is tudom, mi lesz a következő évadban.

Nem is igazán akarom részletezni a dolgot, a sorozat még mindig jó, még mindig nagyon szórakoztat, de ez az évadzáró lehetett volna kicsit izgisebb és kevésbé lezárt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Fú hát ez nagy királyság volt.   
[spoiler]
Egy észrevétel. Amon ugye véridomítást használt a képességek elvételéhez. Katara nem tudott volna valami hasonlóval megpróbálkozni?[/spoiler]

blackronin

Quote from: Cloud on 2012-06-25, 18:41:16
Fú hát ez nagy királyság volt.   
[spoiler]
Egy észrevétel. Amon ugye véridomítást használt a képességek elvételéhez. Katara nem tudott volna valami hasonlóval megpróbálkozni?[/spoiler]
Katara sohase mélyült el a bloodbending-ben, szóval ez az erőelvétel szerintem Amon találmánya.
Rajta kívül senki sem tudja, az biztos.

motifator:
Én nem akartam elzavarni kiku-t (nyugodtan írja le csak a véleményét, mert tényleg érdekeseket ír), csak a felesleges csalódástól akartam megkímélni.
Sokszor panaszkodott a sorozatra, s úgy látom hogy inkább idegesíti, mint szórakoztatja.
Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
Van ilyen.

Az évadzárás persze sokaknak tűnhet "cukormázas happy end-nek", de nekem tetszik az, hogy a következő évad tiszta lapokkal kezd.
Amon története is olyan kerek lett számomra, hogy így már nem akartam volna, ha továbbviszik a karakterét.
Bár ki tudja... bármi megtörténhet.

Egyelőre 2 évad volt berendelve, de könnyen elképzelhető, hogy tovább is menni fog, ha hozni fogja az eddigi népszerűséget.
Potenciál van a történetben és a világban bőven!

Kraivan

Az egész sorozat tetszett.
És nem éreztem a sorozatban az Avatar-plot-ot. Fő karakter volt az avatarcsapat, de valamiért mégsem érzem h a világ körülöttük forgott volna.
Bár 2 csalódásom van.
1: miért csak 12 rész az évad, amikor az összes eddigi évad 20 részes volt?
2: Jó huszárvágás volt, de akkoris.
11 rész Aman fearfactor lerendezve azzal, hogy "de láttalak, elárultad a saját eszméd k*csög", majd egy egész semmissé válik?  :confused:
ez az utolsó rész viszont már nagyon avatarplot. Kapcsolat megvan, és kapunk egy zárást, amiből sejtjük, h a blokkolt benderek majd szépen sorbanállnak.

Remélem h ha lesz következő évad, akkor az első pár rész még a mozgalom maradványáról fog szólni. az efféle keltett haragot kár lenne így 10 percben eltüntetni.

Cloud

Lesz következő  évad, kezdetnek 2 évadot rendeltek be úgy tudom.

Hm találtam egy ilyet:

http://avatar.wikia.com/wiki/The_Legend_of_Korra


[spoiler=nem spoiler csak angol szöveg]A change in the working title of the show to The Legend of Korra was unveiled in March 2011, along with an announcement that the premiere would be delayed until 2012.[17] On March 7, 2011, part of the voice cast for the series was revealed,[12] and on the next day, an interview with the creators was published announcing that the series had been extended by fourteen episodes, to make a total of 26 episodes for the series. Konietzko stated, "We're really happy with that number. It allows us to focus much more closely on each episode and get a lot more craft into it."[5]

Animation on the first "season" of twelve episodes was underway as of March 2011, with initial development and voice recording for these episodes already completed. In the interview published in March 2011, DiMartino stated, "We've written all the episodes. Episodes have shipped to the overseas animations studios and they're animating away as we speak... All the vocal cast has been picked and recorded and all the scripts have been recorded."[5] The next fourteen episodes are currently under development, while the first "season", development having been completed, began to air in April 2012.

DiMartino stated in June 2012 that plots were being conceived for possible future seasons, saying, "We have story ideas for past book two. So we will see if and when those stories come to light." However, Konietzko also mentioned in the same interview that it was not up to them to greenlight new seasons.[18] This information reveals that only time will tell whether or not a third Legend of Korra season will air.[/spoiler]

Vagyis lehet rosszul értem:

A 2. évad még odébb van, mert valójában az elsőnek még nincs vége.
26 részre van tervezve az első évad, két részre bontva. Vagyis jönnie kell még 13 résznek, ami nem a 2. évad?

kikuchiyo

Rosszul érted.

Az első évad 12 részes volt, és a múlt héten volt az utolsó része.

A második évad 14 részes lesz, jövőre.
Failure is the default option

Cloud

Jó közben rájöttem hülyeséget mondtam. :D Köszi azért. ^^"