Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

Fazék

fuck... amint megláttam följönni a topic-címet, azonnal mentem torrentet vadászni, be se néztem ide, persze nem találtam, és igen, sejtettem, hogy ez lett beírva :(

Cloud

 :bruhuhu:

Dejó. :(

Látom azért páran rácuppantunk a témára. :)

kikuchiyo

Szolgálati közlemény: az új rész már elérhető a szokásos helyeken, igaz, még nem a megszokott minőségben.
Failure is the default option

Cloud

The.Legend.of.Korra.S01E07.The.Aftermath.720p.WEB-DL.AAC2.0.H264-Reaperza.mkv


Én ezt szedtem le. Ennél jobb minőség BD megjelenésig nem lesz.

kikuchiyo

Failure is the default option

Cloud


NLZ

Ilyen minőség terjesztését fegyházzal kéne büntetni.
[reserved]

Cloud

Ezt szedtétek le?

The.Legend.Of.Korra.S01E08.When.Extremes.Meet.720p.HDTV.h264-OOO


Mert ha igen és erre mondjátok hogy szutyok, akkor várok webdl-re inkább.

NLZ

Nem, mostmár jönnek a HD-k, a postom írásakor még csak a 150 megásak voltak.

a részről:
Remélem, hogy ha már ellőnek minden eddig ismert speckót, akkor később lesz még valami érdekesség.
[reserved]

blackronin

Korra 8.
Nagyon jó volt, s kellően haladt a történet, valamint izgalmas is volt.
Alig várom a következőt!  :smile:

Érdekes volt látni azt is, hogy ez a víz tanácstag nem is annyira gyenge...
Meg végre voltak megint flashback részek Aang életéből.
Azok mindig érdekesek.

kikuchiyo

WTF am I watching? :/

Star Wars Prequel-szindrómát érzek az erőben.

szerk: Theorycrafting
Failure is the default option

Cloud

[spoiler]Blood-bending. Hell yeah. Durva rész volt...[/spoiler]

NLZ

A még hátralévő részek, ha valaki nem nézte volna:
109 Jun-9-2012  - Out of the Past
110 Jun-16-2012 - Turning the Tides
111 Jun-23-2012 - Skeletons in the Closet
112 Jun-23-2012 - Endgame
[reserved]

kikuchiyo

Failure is the default option

NLZ

[reserved]

kikuchiyo

Majd a sorozat végén részletesebben is kifejtem, de [spoiler]Egy egyszerű történetű, de épp ezért megkapó világmegmentős "utazós RPG" stílusú sorozat folytatásaként kaptunk egy (egyelőre) bonyolult és zavaros történetű, az elődre alig emlékeztető hangulatú, egy helyszínen leragadt sorozatot, amelyben a főhős jó esetben is csak részt vesz az eseményekben, de messze van attól, hogy azokat irányítsa vagy egyáltalán átlássa. Aztán ott van a nyilvánvaló Tarlok/Palpatine párhuzam (még akkor is ha Tarlok vsz. != Amon)...[/spoiler]
Failure is the default option

chilip

pedig összejátszhat az hogy
[spoiler]tarlok blood bendinggel hat az agyra és az képtelen lesz elemeket hajlítgatni, meg is lenne magyarázva ez az egész cuccos[/spoiler]

motifator

Azzal egyetértek, hogy a történet sokkal bonyolultabb, azt is mondhatjuk, zavarosabb, de szerintem az új sorozat hozza a régi hangulatát. A sztori és a környezet más, de a karakterek, a dialógusok és a humor olyan, mint régen volt.
Az, hogy Korra [spoiler] csak szenvedő alanya az eseményeknek, nem annyira más, mint az első sorozatban. Aangéknak sokáig fingjuk se volt, hogy mit kéne csinálni. Az első könyvben viszonylag adott volt, hogy el kell jutni a Northern Water Tribe-hoz, de utána kb. csak sodródtak az eseményekkel. Amikor a könyvtárban megtudták, hogy napfogyatkozás lesz, akkor úgy nézett ki, hogy végre tudják, hogy mit kell tenni, de végül tudjuk, hogy abból is mi lett. A 3. évadban meg Aang az utolsó pillanatig dilemmázik, hogy mit is kéne csinálni Ozai-jal.
Annyi az igazi különbség, hogy az első sorozatban viszonylag egyértelműbb volt, hogy ki a jó és ki a rossz. Kivéve Zuko-t, meg talán Mei-t és Ty Lee-t. Most nem tudjuk, hogy ki a főgonosz, Korra sem, illetve az elmúlt 70 év főbb eseményeit is úgy kell majd összerakni.
Az, hogy az egész sztori ugyanott játszódik, lehet, hogy pont most fog megváltozni. Legalábbis úgy érzem, hogy most, hogy Republic City gyakorlatilag teljesen elveszett, Korra és a barátai törvényen kívülivé válnak, és menekülniük kell. Lehet, hogy megkapjuk az utazós-bújkálós részt is, mint amikor az első sorozatban a Fire Nation elől bújkált a csapat. Nem hinném, hogy végig Republic City-ben fognak rejtőzni, amíg Korra megtanul levegőt hajlítani, hogy végül leszámolhasson Amonnal.[/spoiler]

Ninja edit:
@chilip:
Érdekes gondolat, de szerintem [spoiler]Tarlok != Amon, az túl egyszerű lenne. De lehet, hogy Amon is bloodbender, vagy inkább valami über-chi-blocker fajzat :)[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip

láttad mit csinál
[spoiler]csak a fejükre rakta a kezét és annyi, semmi pontokat nem nyomkodott a másikon. ezért gondoltam. remélem nem mennek el a kézrátételes chi blokkolás irányába[/spoiler]

NLZ

A képesség elvétel is kőkemény bending, ugye az oroszlánteknős ezt mondta:
"In the era before the Avatar, we bent not the elements but the energy within ourselves. To bend another's energy, your own spirit must be unbendable or you will be corrupted and destroyed."
[reserved]

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2012-06-04, 00:41:04
Azzal egyetértek, hogy a történet sokkal bonyolultabb, azt is mondhatjuk, zavarosabb, de szerintem az új sorozat hozza a régi hangulatát. A sztori és a környezet más, de a karakterek, a dialógusok és a humor olyan, mint régen volt.
Az, hogy Korra [spoiler] csak szenvedő alanya az eseményeknek, nem annyira más, mint az első sorozatban. Aangéknak sokáig fingjuk se volt, hogy mit kéne csinálni. Az első könyvben viszonylag adott volt, hogy el kell jutni a Northern Water Tribe-hoz, de utána kb. csak sodródtak az eseményekkel. Amikor a könyvtárban megtudták, hogy napfogyatkozás lesz, akkor úgy nézett ki, hogy végre tudják, hogy mit kell tenni, de végül tudjuk, hogy abból is mi lett. A 3. évadban meg Aang az utolsó pillanatig dilemmázik, hogy mit is kéne csinálni Ozai-jal.
Annyi az igazi különbség, hogy az első sorozatban viszonylag egyértelműbb volt, hogy ki a jó és ki a rossz. Kivéve Zuko-t, meg talán Mei-t és Ty Lee-t. Most nem tudjuk, hogy ki a főgonosz, Korra sem, illetve az elmúlt 70 év főbb eseményeit is úgy kell majd összerakni.
[/spoiler]

[spoiler]A fő különbség, ahogy rámutatsz, az elődsorozathoz képest teljesen megváltozott morális ill. hatalmi viszonyokban nyilvánul meg, és számomra ez, illetve az ebből következő kontextus-változás adja az elődhöz képest teljesen más hangulatot.

Itt nem csak arról van szó, hogy tudjuk, ki a jó és ki a rossz. És nem is csak arról, hogy a jó egyértelműen jó, a gonosz pedig egyértelműen gonosz. Az elődsorozatban fontos volt, hogy a rossz oldal, egy hatalmas és elnyomó birodalom, elsöprő, szinte reménytelen túlerőben van, és vele szemben lényegében csak a hősök maroknyi csapata áll. Ez egy ősrégi séma, nagyon könnyen befogadhatóvá teszi a történetet, nem kis részben azért, mert könnyen azonosulni tudunk a főhőssel, vagy legalábbis természetes, hogy neki drukkolunk.

Ellenben a Legend of Korrában úgy indulunk, hogy a jó oldal, a főhős oldala az uralkodó, a rossz oldal pedig csak egy ködös és nehezen megfogható fenyegetés, akiknek ráadásul a céljai sem nyilvánvalóan gonoszak, legalábbis első látásra. Ez máris nagyságrendekkel nehezebbé teszi az azonosulást a főhőssel, főleg, hogy ő az eddigi részekben nem sok vizet zavart. Még csak drukkulni sem könnyű a jó oldalnak - egyáltalán közülük kivel szimpatizáljak, a korrupt vagy buta politikusokkal, a szó szerint vaskezű rendőrfőnökkel, vagy a jólelkű ám a játszmából mit sem értő léghajlítómesterrel?

Igazából ebben látom a legélesebb párhuzamot a Csillagok Háborújával és annak a prequeljeivel: a faék egyszerűségű jó-rossz tündérmese után a Baljós árnyakban holmi kereskedelmi szövetségek meg fenyegető, de nem világos célú sötét hatalmak jelentek meg, a néző meg csak kapkodta a fejét.

És még egy baj van ezzel a felállással: azzal, hogy egy modern nagyvárosba helyezték a történetet annak minden kellékével, tehát a már említett bonyolult politikai játszmákkal, maffiaháborúkkal, iparmágnásokkal együtt, azzal egy csapásra hiteltelenné, vagy inkább jelentéktelenné tették az Avatart és az ő állítólagos szerepét, miszerint ő hoz majd egyensúlyt - a mibe is?

Hiszen az alapsorozat mégiscsak egy fantasy volt, ahol a szuperképességek központi szerepet játszottak, és mivel általában a főhősök nézőpontjából láttuk a világot, nem okozott gondot elhinnünk, hogy rajtuk múlik a világ sorsa.
De egy olyan világban, ahol minden hájjal megkent politikusok folytatnak vesztegetési játszmákat, a kövezett utakon autós üldözések zajlanak és a mechák csak egy kicsivel számítanak fejlettebb technikának a lemezjátszónál, valahogy nehéz a szájszél gúnyos lefittyedése nélkül fogadni, hogy a főhősöknek, ezeknek a gyerekeknek lehet ott bármi keresnivalója. Ez a világ nem kompatibilis a hősökkel és a kreatív elem-mágiás harcokkal: minden alkalommal, amikor Korra felszántott egy utcát a földhajlításával, az jutott eszembe, hogy vajon mennyibe fog kerülni ezt helyreállítani (asszem ezt a szemére is vetik egyszer). Ezért mondom, hogy ennek a sorozat nem hozza az eredeti hangulatát: ilyenek miatt egyszerűen nem tudok belehelyezkedni.

Megjegyzem, az alkotók tudatosan választották ezt az utat, és talán nem is tehettek mást, mint hogy gyakorlatilag elhatárolódva az eredetitől, egészen eltérő témájú és hangulatú folytatást készítenek - hiszen az eredetit minden szempontból lezárták, azt folytatni nem lehetett, az egyszerű másolás - mentsük meg a világot, még egyszer - pedig biztosan kudarchoz és nézői elutasításhoz vezetett volna.
[/spoiler]

Quote from: motifator on 2012-06-04, 00:41:04
[spoiler]
Az, hogy az egész sztori ugyanott játszódik, lehet, hogy pont most fog megváltozni. Legalábbis úgy érzem, hogy most, hogy Republic City gyakorlatilag teljesen elveszett, Korra és a barátai törvényen kívülivé válnak, és menekülniük kell. Lehet, hogy megkapjuk az utazós-bújkálós részt is, mint amikor az első sorozatban a Fire Nation elől bújkált a csapat. Nem hinném, hogy végig Republic City-ben fognak rejtőzni, amíg Korra megtanul levegőt hajlítani, hogy végül leszámolhasson Amonnal.[/spoiler]

[spoiler]Ez lehetséges, remélem, hogy ebbe az irányba mennek el.

Az is jót tehet a sorozatnak, ha tisztázódnak a felek motivációi és az azokat megalapozó múltbeli események.[/spoiler]

Szerk: igen, tudom, törpök a lánchegységben...
Failure is the default option

motifator

A hosszú spoilereddel egyetértek, így részletesebben kifejtve már látom, hogy mi a bajod, és igazából nem tudok belekötni. Lehet, hogy ha a Korra lenne az első sorozat, és a Korra világáva szembesülnék először, nem lenne annyira magával ragadó, mint az eredeti sztori volt.
De ez a sorozat egy folytatás, és ahogy írtad is, nem lehet pont ugyanazt mégegyszer elsütni. Valami újat kell hozni. És komolyan, úgy elcseszhették volna a folytatást, hogy ihaj. Szerintem az Avatar rajongók mind nagyon várták az új sorozatot, de egyben rettegtek is tőle, hogy szar lesz, mint 100 folytatásból 99.
De nem lett az. Nagyon nem. Amiket írtál, azokkal mind egyet kell, hogy értsek, de nekem ezek a dolgok nem igazán rontják a sorozat élvezeti értékét. Még messze vagyunk a sztori végétől, van még idejük kimagyarázni a dolgokat, de van még idejük arra is, hogy elcsesszék a dolgot. Amit eddig láttam, az alapján minden okom megvan az optimizmusra. A Korra egy nagyon jó folytatás. Önmagában nyilván nem állná meg a helyét, de folytatásnak nem nagyon kívánhattam volna jobbat.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

blackronin

kikuchiyo:
Nagyon jól leírtad, hogy mi zavar, s így legalább mindenki jobban megérti.

A többiek is mind jókat írtak, szóval csak ajánlom mindenkinek az elolvasásra.

DE.

Én is motifator véleményét osztom nagyrészt.
Korra egy tökéletes folytatás. Számomra.
A csekély hibái/logikátlanságai annyira eltörpülnek a jó dolgok mellett, hogy szinte nem is léteznek számomra.
Valamint a legfontosabb csak most jön:
Élvezem nézni a sorozatot és szórakoztat. Alig várom a következő részt, s szeretnék még sok-sok Korra-t nézni.

Ez mindent elmond.  :smile:

Cloud

kikuchiyo

Egyet értek veled, ugyanakkor én élvezem a sorozatot mindezek ellenére is. Eddig legalábbis. Aztán meglátjuk a folytatást.

motifator

Quote from: blackronin on 2012-06-04, 09:32:50
Élvezem nézni a sorozatot és szórakoztat. Alig várom a következő részt, s szeretnék még sok-sok Korra-t nézni.
+1000
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

blackronin

Quote from: motifator on 2012-06-04, 18:54:09
Quote from: blackronin on 2012-06-04, 09:32:50
Élvezem nézni a sorozatot és szórakoztat. Alig várom a következő részt, s szeretnék még sok-sok Korra-t nézni.
+9001


Javítva.  :D

Tudom, hogy régi már és sokszor ellőtték, de valamiért rögtön ez ugrott be.
Bocsi.  :P

Cloud


motifator

Basszus, ma találtam. Tudjátok ki Mako szinkronhangja?
[spoiler]Bud Bundy!!!  :D[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Jah, másik topicba meg épp írtam, hogy Luke volt Fire Lord Ozai szinkronhangja. :)
[reserved]

motifator

Jaja, onnan jutott eszembe, hogy beírjam, csak ott már nagyon offtopic lett volna.
Pont magyaráztam ma reggel havernak FB chaten, hogy mennyire megvannak a karakter párhuzamok a régi sorozattal: Bolin=Sokka, Mako=Zuko, stb. És nem jutott eszembe Mako neve, felnéztem wikire, és nagyon ismerősnek tűnt a David Faustino név :) Amúgy a hangjáról sose jöttem volna rá, hiszen a Rém Rendes Családot csak magyar szinkronnal láttam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.