Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Saori

QuoteOriginally posted by Shock12
Inkább valami szobalány... :D bár az iskolás lány se rossz... :D

:D;)
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Inkább valami szobalány... :D bár az iskolás lány se rossz... :D

:lol:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Shock12
Inkább valami szobalány... :D bár az iskolás lány se rossz... :D

:lol: :ejnye:

Baldy

Na ide hoznám át a fentebb megemlitett threadből a témát:

Először is kösz ElfWarrior, hogy Istennek nevezel, vagy hozzá hasonlitasz engem, pirulok is tőle, mint hagyma a forró olajban, de azért mégse :) Amugy amint már pm-ben mondtam: inkább valami kisebb terjedelmű művel terhellek le az elején, de az, hogy a NGE-t nem ajánlják páran elsőre, félig megértem, félig nem. Megértem azért, mert a végére nagyon filóssá válik a téma, és ha nem vagy lelkileg rácuppanva az ilyesfajta témára, akkor sokáig nem fogod birni, de ha az NGE közben meghozza hozzá a kedved, akkor nyugodt szivvel, lélekkel nézd meg. És épp ezért nem értem meg: Az én jelenlegi tudásom szerint ez az anime sok passziv embert animekedvelővé tett, a végétől függetlenül (vagy pont amiatt)...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

ignus

QuoteOriginally posted by Baldy
Na ide hoznám át a fentebb megemlitett threadből a témát:

Először is kösz ElfWarrior, hogy Istennek nevezel, vagy hozzá hasonlitasz engem, pirulok is tőle, mint hagyma a forró olajban, de azért mégse :) Amugy amint már pm-ben mondtam: inkább valami kisebb terjedelmű művel terhellek le az elején, de az, hogy a NGE-t nem ajánlják páran elsőre, félig megértem, félig nem. Megértem azért, mert a végére nagyon filóssá válik a téma, és ha nem vagy lelkileg rácuppanva az ilyesfajta témára, akkor sokáig nem fogod birni, de ha az NGE közben meghozza hozzá a kedved, akkor nyugodt szivvel, lélekkel nézd meg. És épp ezért nem értem meg: Az én jelenlegi tudásom szerint ez az anime sok passziv embert animekedvelővé tett, a végétől függetlenül (vagy pont amiatt)...

Ez igy van! :hopp:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Baldy
Na ide hoznám át a fentebb megemlitett threadből a témát:

Először is kösz ElfWarrior, hogy Istennek nevezel, vagy hozzá hasonlitasz engem, pirulok is tőle, mint hagyma a forró olajban, de azért mégse :) Amugy amint már pm-ben mondtam: inkább valami kisebb terjedelmű művel terhellek le az elején, de az, hogy a NGE-t nem ajánlják páran elsőre, félig megértem, félig nem. Megértem azért, mert a végére nagyon filóssá válik a téma, és ha nem vagy lelkileg rácuppanva az ilyesfajta témára, akkor sokáig nem fogod birni, de ha az NGE közben meghozza hozzá a kedved, akkor nyugodt szivvel, lélekkel nézd meg. És épp ezért nem értem meg: Az én jelenlegi tudásom szerint ez az anime sok passziv embert animekedvelővé tett, a végétől függetlenül (vagy pont amiatt)...

Az csak egy kétértelmû kifejezés volt, és nem 1értelmû.  :p
Egyébként meg pont a filozófia részek érdekelnének, mivel ez az egyik autodidakta módon összeszedett szakterületem.

Ignus: Ezt mire értetted az egészbõl? :confused:
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ignus

QuoteOriginally posted by Baldy
ez az anime sok passziv embert animekedvelővé tett, a végétől függetlenül (vagy pont amiatt)...
Bocsi... jogos volt kérdésed!

:lame: hogyan tudok commentelni a picture gallery-ben?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moloko

QuoteOriginally posted by Shock12
Inkább valami szobalány... :D bár az iskolás lány se rossz... :D
:bruhuhu: nem hiszem el, hogy ezt csak én nem értem!
Shock, mit akartál ezzel mondani?

ignus

QuoteOriginally posted by Angel
:bruhuhu: nem hiszem el, hogy ezt csak én nem értem!
Shock, mit akartál ezzel mondani?

Jobb ha nem  tudod! :hehe:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moloko

#2979
QuoteOriginally posted by ignus
Jobb ha nem  tudod! :hehe:
Chronos bácsi moderálta a postomat, lényeg ami lényeg, csak azt akartam mondani, hogy ennek a válasznak nagyon nem örültem...

.Attila

QuoteOriginally posted by ignus
Bocsi... jogos volt kérdésed!

:lame: hogyan tudok commentelni a picture gallery-ben?

minden képnél van egy "Reply", azzal

Moloko

emberek, itt ki milyen oprendszert használ, és mennyire vagytok megelégedve vele?
(mer én most váltottam win xp profra, de már egy hónap után döglik mint a légy :()

Cobra

SP SP1 prof. angol, szinte semmi gond. Ami gond volt, az driver miatt volt.
Videónézésre meg még mindig WMP9-et használok  :p

EDIT: ja igen, az oprendszer majdnem másfél éve van fent
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ElfWarrior

#2983
QuoteOriginally posted by Angel
emberek, itt ki milyen oprendszert használ, és mennyire vagytok megelégedve vele?
(mer én most váltottam win xp profra, de már egy hónap után döglik mint a légy :()
Ez beállítás- és vasfüggő, meg hogy mennyi szemetet, azaz trialware, meg sharware dolgot rámol rá az ember (vagy member?:)). Van rajta rendes vírusírtó, meg firewall? Én Zone Alarmot használok és bevállt. De most akarok átállni linuxra, csak még nem tudom melyikre akarok. Van egy magyar fejlesztés? is.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Shock12

QuoteOriginally posted by Angel
emberek, itt ki milyen oprendszert használ, és mennyire vagytok megelégedve vele?
(mer én most váltottam win xp profra, de már egy hónap után döglik mint a légy :()
Érdekes, én is XP Pro, még sp1 sincs fent, és tökéletes... néha a sExplórer elszáll, dehát ez barátok között is elfordul, maga az oprencer stabil... nem szabad mindenféle szemetet feltenni. Tûzfal és vírusírtó nem árt, nekem Norton van fenn, és kiválóan mûködik.

Linux ügyben... igen, van magyar disztribúció, Uhu linuxnak hívják, és nekem egy kollega azt ajánlotta (egyenlõre hardware prob. miatt csak winem van)... ajánlott elsõnek azzal próbálkozni. (volt Mandrake 8.2 fent nekem még pár éve, és tetszett az is...)

ignus

Nekem is xp pro eng van fent... Néha (2-3 hónap) azért be-beesik egy-két bibi, de ez valószínű a sok hardware-cserebere eredménye...

Uhu linuxot probáltam, de gyorsan behánytam tőle....
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by ignus
Uhu linuxot probáltam, de gyorsan behánytam tőle....
Minden Lunuxtól gyorsan behánysz sok hardware csere-bere esetén :D !

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Minden Lunuxtól gyorsan behánysz sok hardware csere-bere esetén :D !

:lol: Lunux? :D Na jó nem kötekszem... Figyu shokku, Cobrát már kérdeztem: milyen progival tudok túlírni dvdt (3Mb)?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

QuoteOriginally posted by Shock12
(volt Mandrake 8.2 fent nekem még pár éve, és tetszett az is...)

Mandrake-kel vigyázzatok. Ha jól emlékszem ez volt az, ami az LG optikai meghajtókat hardware-esen (!!!) hazavágta.

Moloko

QuoteOriginally posted by Shock12
Érdekes, én is XP Pro, még sp1 sincs fent, és tökéletes... néha a sExplórer elszáll, dehát ez barátok között is elfordul, maga az oprencer stabil... nem szabad mindenféle szemetet feltenni. Tûzfal és vírusírtó nem árt, nekem Norton van fenn, és kiválóan mûködik.
hát, ha mindenkinek ilyen jól megy... talán megpróbálom a winxp sp1 profot megint... talán ezúttal nem tryalware virusirtót rakok rá... lehetséges, hogy az a pár rosszul crackelt és emiatt elxaródott progi a bibi? (amiket többször leszedtem és újraraktam) jameghogy a partition magic majdnem eltűntette 60 GB dolgomat, amiket aztán nagy nehezen sikerült helyreállítani? :rolleyes: na majd veszek új vinyót, lesz itt nemulass... :D

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Mandrake-kel vigyázzatok. Ha jól emlékszem ez volt az, ami az LG optikai meghajtókat hardware-esen (!!!) hazavágta.
Mikor ? Nekem LG CDíróm van , és abszolúte de semmi baj nem volt vele... (igaz, linux (:D) alatt nem írtam)

Ignus: Néró... azzal megy. Egyetlen kikötés (bármely progginál), hogy az írónak is támogatnia kell a túlírást... 3 megát simán elvileg, fõleg nérónál bepakolod, és kiderül, ohgy a végén 10 megák lemaradnak üresen... (736 megás film és a 700 megás CD esete...)

.Attila

QuoteOriginally posted by Shock12
Mikor ? Nekem LG CDíróm van , és abszolúte de semmi baj nem volt vele... (igaz, linux (:D) alatt nem írtam)

Lehet, hogy nem a 8.2 alatt, de egyébként tényleg megtörtént. Felhívták az emberek figyelmét, hogy akinek LG írója van, az ne Mandrake-et használjon, mert bizony elszállhat.

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Mikor ? Nekem LG CDíróm van , és abszolúte de semmi baj nem volt vele... (igaz, linux (:D) alatt nem írtam)

Ignus: Néró... azzal megy. Egyetlen kikötés (bármely progginál), hogy az írónak is támogatnia kell a túlírást... 3 megát simán elvileg, fõleg nérónál bepakolod, és kiderül, ohgy a végén 10 megák lemaradnak üresen... (736 megás film és a 700 megás CD esete...)

na OK... de akkor beállitom az overburn-t 2h-ra? Vagy hogyan?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by ignus
na OK... de akkor beállitom az overburn-t 2h-ra? Vagy hogyan?
Néróban az overburn opciónál le van írva... nekem még CDm van, és még 5ös Néró, de gyanítom, hogy magasabb verziónál is hasonlóan mûködik (aki tapasztalta már, az javítson ki)... Nálam ezen esetben a maximális idõt kell megadni ... pl 70 perces CDre 76.30.-at, de ez minden alapanyagnál más... (érdemes google-ban nyomni rá egy keresést, hátha valami fórumon tárgyalták... vagy megnézni a prohardveren, nátha).

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Néróban az overburn opciónál le van írva... nekem még CDm van, és még 5ös Néró, de gyanítom, hogy magasabb verziónál is hasonlóan mûködik (aki tapasztalta már, az javítson ki)... Nálam ezen esetben a maximális idõt kell megadni ... pl 70 perces CDre 76.30.-at, de ez minden alapanyagnál más... (érdemes google-ban nyomni rá egy keresést, hátha valami fórumon tárgyalták... vagy megnézni a prohardveren, nátha).

hát köszi, majd megpróbálom! :)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by ignus
hát köszi, majd megpróbálom! :)
Szivesen, nincs mit ! :) Még annyi (én így csinálnám), hogy a 3 megát kiszámolnám, hogy hány percet jelent, hozzáadnák ehhez az idõhöz olyan 50%ot (biztonság), és csak annyival írnám túl, amennyi feltétlenül szükséges... a 3 mega tényleg nem sok a 4.7 gigához képest.

Cobra

Egyébként honnan tudod, hogy 3 Mb-tal több, mint ami rámenne egy DVD-re ? Az író program jelezte ?
Nem a legjobb méretezésűek a sorozatok, mert 1 DVD-re nem fér fel mind a 26 rész, de úgy néztem, hogy a 200Mb körüli részekből ami nem fér fel a DVD-re, az rámegy 1 plusz CD-re.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ElfWarrior

QuoteOriginally posted by Angel
hát, ha mindenkinek ilyen jól megy... talán megpróbálom a winxp sp1 profot megint... talán ezúttal nem tryalware virusirtót rakok rá... lehetséges, hogy az a pár rosszul crackelt és emiatt elxaródott progi a bibi? (amiket többször leszedtem és újraraktam) jameghogy a partition magic majdnem eltűntette 60 GB dolgomat, amiket aztán nagy nehezen sikerült helyreállítani? :rolleyes: na majd veszek új vinyót, lesz itt nemulass... :D
Leginkább az tette tönkre hogy sokszor telepítettél le meg fel dolgokat, mert telerakja szeméttel a registry-t, mivel leszedésnél nem takarít el mindent maga után a progi. Tudnám ajánlani a Norton Utilities-t. Ha kell vírusírtó, nem tryalware, szólj. És ha el akarnád adni a régi vinyót, akkor is.
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

ignus

#2998
QuoteOriginally posted by Cobra
Egyébként honnan tudod, hogy 3 Mb-tal több, mint ami rámenne egy DVD-re ? Az író program jelezte ?
Nem a legjobb méretezésűek a sorozatok, mert 1 DVD-re nem fér fel mind a 26 rész, de úgy néztem, hogy a 200Mb körüli részekből ami nem fér fel a DVD-re, az rámegy 1 plusz CD-re.

Bizony! A requied és a avaible közötti külömbség volt 3 Mb
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Itachi

Angel betelt a mailboxod,ezért nem tudok PM et írni...:ejj: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"