Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

TurboK

Quote from: TriviA mai nap még jobban megszerettem a magyar embereket. Megerõsítették bennem, hogy szûklátókörûek és ostobák.
Vki elõadást tartott német kommunikációs készségfejlesztésnél a turizmusról és utazásról. Végén a kérdés: kinek mi az álma, hova utazna a legszívesebben? Én mondom, hogy Japán.
"Biztos a rajzfilmek miatt." (info: 3 héttel ezelõtt tartottam nekik egy elõadást a mangakról és animekrõl)
én: "Nem azért."
"Ja persze."
én: "Azokat le tudom tölteni netrõl, miért utaznék ezért Japánba..."

Na szóval ennyit róluk, begyepesedett csürhe, egyre inkább ez a véleményem.
várj, kitalálom - õk Jamaicába akartak menni, ugyi?

személy szerint Kubába mennék ki, de sajnos Castro már öreg és hamarosan meghal, és akkor az USA elkurja ezt az utolsó földi paradicsomot it =(
Japán se lenne rossz, de túl bonyolult, rohanó ország. Én lusta vagyok, pihizni szeretek nem rohanni mint az állat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Egyikük spec pont Kubába :)
Másikuk Németbe, többiek nem mondtak semmit.
Abban meg igazatok van, hogy az ilyenekre fittyet kell hányni, csak nem könnyû úgy, hogy ülünk 8-an a teremben tanárral együtt, és mindegyik így viselkedik. Talán csak a tanár az, aki normálisan fogja fel a dolgokat, bár õ tájékozott vmennyire már.

TurboK

#6092
Quote from: TriviEgyikük spec pont Kubába :)
Másikuk Németbe, többiek nem mondtak semmit.
Abban meg igazatok van, hogy az ilyenekre fittyet kell hányni, csak nem könnyû úgy, hogy ülünk 8-an a teremben tanárral együtt, és mindegyik így viselkedik. Talán csak a tanár az, aki normálisan fogja fel a dolgokat, bár õ tájékozott vmennyire már.
meg nem a Való Világon, a Megasztáron, és a semmitmondó disco/house zenére történõ részeges ugrabugráláson nõtt fel.

Gyerekek, hír van: a magyar csapat nyert egy VB selejtezõ meccsen! mikor volt ilyen utoljára, 1982ben?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

roderick

Mér? Izlandot is megvertük... habár akkor 0:2-nél a haverok elkapcsolták a TV-t, erre meg megnyertük 3:2-re... asszem...
(mondjuk izland is komoly futballhatalom, de mindegy, örüljünk inkább :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Suszi

Quote from: MohaAkkor már mehetsz is elõfizetni. :D A 15GB-ból 30GB lesz. Az már 1Gb naponta, és ha az ember nem tölt 24/7, akkor azért be lehet osztani. Én még a 15Gb-ot beosztottam, bár néha elég nehezen. itt van egy cikk róla.
Oh. Nagyon király. Már rohanok is az elsõ üzletbe, ahol elõ lehet fizetni!  :hopp:

TurboK

Quote from: roderickMér? Izlandot is megvertük... habár akkor 0:2-nél a haverok elkapcsolták a TV-t, erre meg megnyertük 3:2-re... asszem...
(mondjuk izland is komoly futballhatalom, de mindegy, örüljünk inkább :) )
ahhoz képest hogy ott botladoztak a magyar játékosok a labdában, szerintem ez eredmény.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Mattanja

Tudnátok ajánlani egy programot, amivel elég jó minõségben lehet filmekbõl hangot kiszedni?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: ShiroiTudnátok ajánlani egy programot, amivel elég jó minõségben lehet filmekbõl hangot kiszedni?
én úgy emlékszem, hogy a VirtualDubMod alkalmas erre.

Isi101

Quote from: ShiroiTudnátok ajánlani egy programot, amivel elég jó minõségben lehet filmekbõl hangot kiszedni?
Amennyiben avi, vagy más hasonló(mkv,ogm...) dologról van szó, úgy a
Vdubmod elég kézenfekvõ mgoldás.
Betöltöd a filmet, A stream menüpont alatt streamlist, kiválasztod a hangot, és demux....
Amennyiben dvdrõl van szó, sajna nem tudok segíteni, csak a belepakoláshoz értek, ki még nem akartam szedni....

Mattanja

Köszi Blimp, Isi101!  :merci:
Még egy :lame: kérdés: és mivel/hogyan tudom ezt a hangot utána vágni?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Isi101

Quote from: ShiroiKöszi Blimp, Isi101!  :merci:
Még egy :lame: kérdés: és mivel/hogyan tudom ezt a hangot utána vágni?
Pld Goldwave?
elég sok formátumot kezel, de ha nem isberi, elõtte Beeswettel alakítsd át valami emberibb formátumra.

Karma XXL

Én az Adobe Auditiont ajánlom hangszerkesztésre. Ha küldsz egy PMet, tudok mondani egy egyszerû megszerzési lehetõséget. (100MBról van szó)

Mattanja

Köszkösz Isi101, SysOP XXL!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

sime VirtualDubbal is lehet levenni zenét. Megnyitod a fájlt -> File - Save WAV. WAV kiterjesztésben menti le, de az eredeti audio streamet, tehát ha mondjuk MP3 volt akkor MP3 lesz, csupán át kell nevezni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

most vettem csak észre, hogy ezekben az matroska file-okban navigálni is lehet, kb mint DVD-n, egy laza gombnyomással pontosan elugorhatsz az opening, vagy az ending song végére, nem kell a "csúszkával" szórakoznod! ezennel kötelezek minden ripper csapatot, hogy mkv formátumban készítse el a jövõben a dvd-rip-eket! :)

TurboK

OGM is kezel chaptereket.

jó rip pedig MKV + WMV3 + AC3 5.1 lehetõleg többnyelven.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Mattanja

Quote from: TurboKsime VirtualDubbal is lehet levenni zenét. Megnyitod a fájlt -> File - Save WAV. WAV kiterjesztésben menti le, de az eredeti audio streamet, tehát ha mondjuk MP3 volt akkor MP3 lesz, csupán át kell nevezni.
Kösz! Jó, hogy te is segítettél, mert a VirtualDubMod-dal valami miatt nem sikerül minden file-ból kivenni a hangot.  :wtf:
Úgy csinálom, ahogy Isi101 mondta:
Quote from: Isi101Betöltöd a filmet, A stream menüpont alatt streamlist, kiválasztod a hangot, és demux....
És mûködik is, csak nem mindíg! Amikor nem, akkor felugrik egy ablak ugyanazzal a könyvtárral, ahonnan a videofile-t is betöltöttem, csak "Demux unknown stream" felirattal! :wtf: Itt a fileformátumoknál már csak az All files szerepel, és amikor meg akarok nyitni vmit, akkor kérdezi, hogy felülírja-e? És mindegy, hogy mit válaszolok, nem csinál semmit! :wtf: Úgy tûnik, hogy az mpg, mpeg, ogg, ogm file-okkal nem tud mit kezdeni. Ez mitõl van?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Quote from: TurboKOGM is kezel chaptereket.

jó rip pedig MKV + WMV3 + AC3 5.1 lehetõleg többnyelven.
Na az 5.1-gyel gondjaim voltak az End of Eva-nál. Képtelen volt lemixelni 2.0-ra, az én gépem (lévén notebook) csak sima sztereot tud kezelni. Élvezetes volt, hogy a 6 hangforrásból csak 2 hallottam...

zsozso

Quote from: TurboKOGM is kezel chaptereket.

jó rip pedig MKV + WMV3 + AC3 5.1 lehetõleg többnyelven.
Agyvizenyot kaptal? wmv????? u must be joking right? :o
Death is the only redemption

Fazék

#6109
Quote from: TriviNa az 5.1-gyel gondjaim voltak az End of Eva-nál. Képtelen volt lemixelni 2.0-ra, az én gépem (lévén notebook) csak sima sztereot tud kezelni. Élvezetes volt, hogy a 6 hangforrásból csak 2 hallottam...
ugyanez volt nálam is, emiatt nem néztem még meg az End of Eva-t...

ha lehet ogm-ben is, miért nem teszik bele azt a pár nav. pontot? nem hiszem, hogy annyira bonyolult lenne... vagy szerintük úgyse használná senki?
mkv-ben amúgy az is tetszik, hogy elég szabadon bánhatnak a feliratozással (értsd: pozicionálás, színek, stb), vagy ilyen is van ogm-ben?

.Attila

Quote from: Blimpha lehet ogm-ben is, miért nem teszik bele azt a pár nav. pontot? nem hiszem, hogy annyira bonyolult lenne... vagy szerintük úgyse használná senki?
mkv-ben amúgy az is tetszik, hogy elég szabadon bánhatnak a feliratozással (értsd: pozicionálás, színek, stb), vagy ilyen is van ogm-ben?
Elõzõhöz: Ai Yori Aoshi-nál van pl.
Utóbbihoz: mintha a VobSub ugyanezt megtenné.

Fazék

Quote from: TriviUtóbbihoz: mintha a VobSub ugyanezt megtenné.
úgy látszik nem voltam teljesen érthetõ. szóval tudtommal az mkv file-okban meglehet oldani, hogy mint például egy fansub-os verziónál, a rip-pelõ pl megjegyzéseket tehet mondjuk a kép tetején, míg alul fut a rendes felirat (bár ebben nem vagyok teljesen biztos) vagyis nem csak az alapfelirat pozicionálásáról beszélek itt, mert amit vobsub-ban beállítasz, az végig ugyanott jeleníti meg a feliratot ahová beállítottad. bár javítsatok ki ha rosszul tudom

Karma XXL

Quote from: Blimpúgy látszik nem voltam teljesen érthetõ. szóval tudtommal az mkv file-okban meglehet oldani, hogy mint például egy fansub-os verziónál, a rip-pelõ pl megjegyzéseket tehet mondjuk a kép tetején, míg alul fut a rendes felirat (bár ebben nem vagyok teljesen biztos) vagyis nem csak az alapfelirat pozicionálásáról beszélek itt, mert amit vobsub-ban beállítasz, az végig ugyanott jeleníti meg a feliratot ahová beállítottad. bár javítsatok ki ha rosszul tudom

Nem közvetlen az MKV csinálja az ilyen feliratot. Az MKV támogatja az SSA/ASS feliratformátumot, ami támogatja a különbözõ színeket, effekteket, pozícionálást stb.

Fazék

Quote from: SysOP XXLNem közvetlen az MKV csinálja az ilyen feliratot. Az MKV támogatja az SSA/ASS feliratformátumot, ami támogatja a különbözõ színeket, effekteket, pozícionálást stb.
az ember minden nap tanul valamit :) - de akkor ez most tényleg támogat olyat, hogy akár egyidõben a kép 2 teljesen független pontján jelenjen meg különbözõ felirat? csak kíváncsi vagyok, bocsi, köszi :)

Cobra

Az SSA/ASS feliratformátum támogatja a pozicionálást, az MKV csak az SSA-t kezeli, az OGM pedig tudtommal ezt a típust nem, csak az SRT-t és SUB-ot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

bocsi, gondoltam ez a legmegfelelõbb hely, hogy beordítsam örömömet:
végre stabilan 70KB/s-el jönnek a dolgok, hurrá!!! (pedig az 512Kbit az csak 64KB-t jelentene, de ez legyen a legnagyobb gondom :D) éljen az Interware!!! (csak nehogy pár napon belül visszaszabályozzák... :o)

Marfy

Quote from: Blimpbocsi, gondoltam ez a legmegfelelõbb hely, hogy beordítsam örömömet:
végre stabilan 70KB/s-el jönnek a dolgok, hurrá!!! (pedig az 512Kbit az csak 64KB-t jelentene, de ez legyen a legnagyobb gondom :D) éljen az Interware!!! (csak nehogy pár napon belül visszaszabályozzák... :o)

Az én örömöm pedog hogy kicsinyke kis településemen bekötik az ADSL-t és nincs felmérés sem hanem tuti hogy kötik dec 31. :) vagy feb 25 :( ez a rendelõk számától függ. szép kis karácsonyi ajándék csak nem hiába rágtam a Matáv fülét.

TurboK

Quote from: zsozsoAgyvizenyot kaptal? wmv????? u must be joking right? :o
a WMV3a Windows Media Video 9 FOURCC kódja, ami pedig bizonyitottan a legjobb video codec ami jelenleg létezik. Ha nem hiszed próbáld ki. Vagy kisebb fájlokat csinál azonos minõségben, vagy ugyanakkorát de jobb minõségben/felbontásban mint pl egy Xvid.
Nemhiába alkalmazzák HDTV ripeknél is.

QuoteNa az 5.1-gyel gondjaim voltak az End of Eva-nál. Képtelen volt lemixelni 2.0-ra, az én gépem (lévén notebook) csak sima sztereot tud kezelni. Élvezetes volt, hogy a 6 hangforrásból csak 2 hallottam...
Szar codec van fenn, mert azzal is le lehet mixelni sztereóra nem csak a hangkártyával.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

roderick

Quote from: Blimpbocsi, gondoltam ez a legmegfelelõbb hely, hogy beordítsam örömömet:
végre stabilan 70KB/s-el jönnek a dolgok, hurrá!!! (pedig az 512Kbit az csak 64KB-t jelentene, de ez legyen a legnagyobb gondom :D) éljen az Interware!!! (csak nehogy pár napon belül visszaszabályozzák... :o)

Én meg végre tudok 130k-val letölteni, ami az az álomhatár, hogy pont annyi idö alatt nézek meg egy rész, amíg lejön a következö... mwuhahahahahahahaha

pedig már épp megfogadtam, hogy valamit tanulni is fogok...  :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shadowolf

Quote from: roderickÉn meg végre tudok 130k-val letölteni, ami az az álomhatár, hogy pont annyi idö alatt nézek meg egy rész, amíg lejön a következö... mwuhahahahahahahaha

pedig már épp megfogadtam, hogy valamit tanulni is fogok...  :)

Dettó ugyanaz. De nekem még hozzájön ehhez a Half Life 2 és a CS: Source. ^^"