Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Feldin

#8760
Quote from: BlimpXipe kicsit nyers szokott lenni, vedd félvállról a hozzászólásait és egy nap arra ébredsz, hogy nem ébredsz.  :lazza:
Ez jó! :D


Quote from: Xipenem viccnek szanta.
es meg katzot nem is ismered.
Azért õ egy fokkal békésebb. :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Xipenem viccnek szanta.
es meg katzot nem is ismered.
Azért õ egy fokkal békésebb. :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: RouninAham. Marhára nem sokat számít. Fényes nappal, szakállasan is néztek már nõnek engem :p Ennyit a szakáll jelentõségérõl :)
Törpe nõ???
:D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: FeldinTörpe nõ??? :D

Terry Pratchett rulez! :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: Blimpa másik az, és annyira béna pofát vágok rajta, hogy ódzkodom a post-olástól, közröhej tárgyává válásnak elkerülése végett, de most be kell mennem a Stadionok-hoz a húgomért a városba, mert nem jöhet egyedül haza, a múltkor is megtámadták...
Megtámadták????
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xipe

Quote from: FeldinAzért õ egy fokkal békésebb. :)


nem, csak turelmesebb.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Feldin

Quote from: PirulaPersze, nekem is vannak ilyen élményeim, fõleg a tanulmányi osztályunkon mennek olyan dolgok hogy elhagyom az agyam. Pl.: az ideiglenes diákigazolványomat csak addigra tudták elintézni mire megjött a végleges. Ez is volt vagy 2 hónap. Nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek. Gyõrön kívül az ország minden egyetemi/fõiskolás városában nagyjából normálisan meg tudják szervezni az ügyintézést. De itt...
1 órát ordítottam a TO-val az ideiglenes diák miatt...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: BonciNa így mûködik Japán, csak ezt sokan negatívumnak vélik, mert a japánok meg sosem mutatják ki a valódi érzelmeiket, inkább mindig udvariasak.
Nekem jobban tetszik.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: DjinnMegkérdezhetem, hogy minek az ilyenfajta távolság? Az emberek már így is éppen elég távol vannak egymástól. Sajnos.:(
Ezek csak nyelvi dolgok. Azért mert valaki tegez, attól még nem akar egybõl belemászni az életedbe. Ez csak egy szokás.
A tegezés az már egy közvetlen kapcsolatot feltételez.
A távolság meg szerintem kell. Persze bizonyos emberekkel szemben. Nem mindenkivel. Magázni is lehet közvetlenül. Pl. nagyi.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: BonciNa így mûködik Japán, csak ezt sokan negatívumnak vélik, mert a japánok meg sosem mutatják ki a valódi érzelmeiket, inkább mindig udvariasak.

Furcsa, Magyarországon ez úgy mûködik, hogy még az is marják egymást, akiknek semmi okuk sincs rá. Ez valamiféle fordított udvariasság lehet...
Remélhetõleg ez nem (mindig) valódi érzelem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: FeldinA tegezés az már egy közvetlen kapcsolatot feltételez.
A távolság meg szerintem kell. Persze bizonyos emberekkel szemben. Nem mindenkivel. Magázni is lehet közvetlenül. Pl. nagyi.
Szerintem ez nem függ össze. Én tegeztem a nagyszüleim is. Tegeztem 80 éves Reiki mestert is. Mert megkért rá.
Titeket is tegezlek. De attól még nam vagyok mindenkivel közvetlen kapcsolatban  :eeek:
De ha szeretnéd, ezentúl magázódhatunk Feldin!  :hehe:  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Nálam egy olyan emberre, aki megsértõdik a magázás miatt, jut tíz olyan, aki a tegezés miatt. Persze ez jelentheti csak azt is, hogy nagyon óvatos vagyok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: DjinnSzerintem ez nem függ össze. Én tegeztem a nagyszüleim is. Tegeztem 80 éves Reiki mestert is. Mert megkért rá.
Titeket is tegezlek. De attól még nam vagyok mindenkivel közvetlen kapcsolatban  :eeek:
De ha szeretnéd, ezentúl magázódhatunk Feldin!  :hehe:  :haha:
Nemnem! Még csak az kéne!
Mondom én emberfüggõ.
A magázás egy bizonyos udvariasság.
Na mind1. nem megy nekem a kifejtés.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Djinn

Quote from: FeldinNemnem! Még csak az kéne!
Mondom én emberfüggõ.
A magázás egy bizonyos udvariasság.
Na mind1. nem megy nekem a kifejtés.
Jól van na! :)
Én sem tegezek mindenkit.  Deha lehet, megteszem. És magázva is el tudok küldeni bárkit bárhová, ha akarok :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

katz

Quote from: Xipe
Quote from: FeldinAzért õ egy fokkal békésebb. :)
nem, csak turelmesebb.
Pontosan.  
Ha én haragszom rád azt nem abból veszed észre, h azt mondom "Ezért meghalsz!" (a la Xipe), hanem abból, ahogy a késemrõl az ruhádba törlöm a véred

Xipe

Quote from: katzPontosan.  
Ha én haragszom rád azt nem abból veszed észre, h azt mondom "Ezért meghalsz!" (a la Xipe), hanem abból, ahogy a késemrõl az ruhádba törlöm a véred


es akkor katzal ketten vigyorgunk a hulla folott.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Quote from: Blimpén a codec-tartalmára tippelnék... lehet hogy most nagy baromságot mondok, de ha jól tudom alapvetõen szinte ellehetetlenítik az ingyenes programok készítését a szoftver-szabadalmak bevezetésével... mert 0-ról kevesen szeretnek írni, és ha azt akarod, hogy használható legyen a programod máris kell pár szabványt használnod benne/hozzá, vagyis máris fizethetsz majd jogdíjakat... de nyugodtan javítsatok ki ha nem így van, szívesen értekezem (talán helyesebb az érdeklõdöm :)) errõl egy másik topic-ban
Nagyjából így van. Ha bevezetik a szoftverszabadalmakat, akkor a legalapabb algoritmust is le lehet védetni, és attól kezdve csak akkor lehet felhasználni valamihez, ha licenszeled. Pontosan ez történt anno a GIF formátummal. A GIF tömörítési algoritmusát levédették amcsiban és szép pénzekért árulták. Anno ezért született meg a PNG formátum: hogy legyen egy olyan, nem jogdíjas kép formátum, ami lehetõvé teszi az átlátszóságot. Az animációt viszont már kifelejtették belõle.
Namost, ha a micorsops pl. levédet olyan technikákat, amik még most vannak elterjedõben, akkor annak beláthatatlan következményei lehetnek. Az opensource programoknak tuti nem fogják licenszelni, ergo vagy binárisban terjesztett freeware lesz belõle (ez a jobbik eset), vagy eltûnik és marad a bugos micorsops program. :mad:
És a mamutcégek pont ezt akarják elérni, hogy egyeduralkodóvá váljanak, ne kelljen versenyezniük és még kevesebb gondot fordíthassanak a bugok kijavítására... Szóval  :b+: nekik!
A NoSoftwarePatents címen minden le van írva (benne van az aláírásomban is).

Ramiz

Quote from: Xipees akkor katzal ketten vigyorgunk a hulla folott.

Kezdtek komolytalanok lenni, fiúk.
Bár ha tényleg megölnétek, akkor se nyûgöznétek le.
Mire jó játszani a keményfiút? :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Quote from: Moha...
A NoSoftwarePatents címen minden le van írva (benne van az aláírásomban is).
Ez tök jó, én levédetem az összeadást, és mivel minden digitális eszköz erre vezet vissza minden mûveletet, rommá keresem magam... gondolj bele, minden összeadás 1 cent, az átlag lebegõpontos mûveletben van egy pár belõle, így egy néhány GFLOPS-os processzor pár óra alatt több pénzt hoz össze, mint amit billy fiú valaha is birtokolt :D

De viccet félretéve, ez tényleg nagyon gáz, ha ez bejön, akkor itt Európában is gyökerében elfoljtanak minden jövõbeli fejlesztést. Nem elég, hogy az amcsik már vécére sem mehetnek anélkül hogy valamilyen szerzõijogi törvénybe ne ütközzenek, most ezt akarják az egész világon.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000Nem elég, hogy az amcsik már vécére sem mehetnek anélkül hogy valamilyen szerzõijogi törvénybe ne ütközzenek, most ezt akarják az egész világon.
Tippelj, kik lobbiznak az ügy érdekében... :rolleyes:
Az ilyenek miatt utálom nagyon az amcsikat! A saját országukat úgy teszik tönkre, ahogy akarják, de vazze minek szólnak bele folyton olyan dolgokba, amiez az ég világon SEMMI közük? :mad:

Fazék

Quote from: MohaTippelj, kik lobbiznak az ügy érdekében... :rolleyes:
Az ilyenek miatt utálom nagyon az amcsikat! A saját országukat úgy teszik tönkre, ahogy akarják, de vazze minek szólnak bele folyton olyan dolgokba, amiez az ég világon SEMMI közük? :mad:
mert mi is egész komoly felvevõpiac vagyunk, ill. komoly konkurrencia különben... kíváncsi lennék, hogy az open-source, freeware szoftver-eket illetõen egyes kontinensek/országok hány százalékban képviseltetik magukat...

Moha

Quote from: Blimpmert mi is egész komoly felvevõpiac vagyunk, ill. komoly konkurrencia különben...
Hát és *pják már be! Mi sose mondtuk nekik, hogy "légyszi, hozzatok már egy ilyen törvényt, mert az nekünk olyan jó volna" - akkor õk mit pattognak?
Quotekíváncsi lennék, hogy az open-source, freeware szoftver-eket illetõen egyes kontinensek/országok hány százalékban képviseltetik magukat...
Na látod erre én is. :) De szerintem itt Európában is bõven vannak fejlesztõk. Ha belegondolsz: a Linux is Finnországból indult. ;)

Xipe

Quote from: MohaTippelj, kik lobbiznak az ügy érdekében... :rolleyes:
Az ilyenek miatt utálom nagyon az amcsikat! A saját országukat úgy teszik tönkre, ahogy akarják, de vazze minek szólnak bele folyton olyan dolgokba, amiez az ég világon SEMMI közük? :mad:


nem az amerikaiak tehetnek errol, hanem barmely orszag dusgazdag CEO emberkei akik igy akarnak meg tobb penzt keresni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Feldin

Quote from: katzPontosan.  
Ha én haragszom rád azt nem abból veszed észre, h azt mondom "Ezért meghalsz!" (a la Xipe), hanem abból, ahogy a késemrõl az ruhádba törlöm a véred
:eeek:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

Feldin, ha eddig nem szeretted az avatar-cserés embereket, akkor ettõl biztosan kinyúlsz majd:
Kekonu avatar  vs Kvikveg avatar !
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

roderick

Quote from: bpka000Ez tök jó, én levédetem az összeadást, és mivel minden digitális eszköz erre vezet vissza minden mûveletet, rommá keresem magam... gondolj bele, minden összeadás 1 cent, az átlag lebegõpontos mûveletben van egy pár belõle, így egy néhány GFLOPS-os processzor pár óra alatt több pénzt hoz össze, mint amit billy fiú valaha is birtokolt :D

De viccet félretéve, ez tényleg nagyon gáz, ha ez bejön, akkor itt Európában is gyökerében elfoljtanak minden jövõbeli fejlesztést. Nem elég, hogy az amcsik már vécére sem mehetnek anélkül hogy valamilyen szerzõijogi törvénybe ne ütközzenek, most ezt akarják az egész világon.

De amúgy ez tényleg nem vicc... amerikában pl. le van védve a duplakattintás, meg az internetes boltoknál a bevásárlókosár, így eddig csak a cégesek jóindulatán múlik, hogy nem kell "megvenned" a jogot ahhoz, hogy egy programban használhasd a "hatalmas innovatív erejü, sok kutató 10000 éves munkájával kifejlesztett technológiájukat" a NAGY duplakattintást a saját programjaidban... ráadásul szvsz. a jogvédések 99%nak nincs köze a tényleges fel/kitalálóhoz, hanem aki kapja marja alapon.... vráh...
asszem én jogvédetni fogom az "éhezést" mint olyat és milliókat kaszálok az afrikaiaktól, majd persze bövítem a cégem profilját, mondjuk "az aidsben meghalás, mert nem gyárthatunk olcsóbb gyógyszert, mint az amcsiké" dolgot is és akkor majd építek nektek egy mozit, ahol végtelensok animét lehet majd nézni, hogy lássátok azért nem vagyok annyira gonosz
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

"And I say to myself,
What a Wonderful Word..."

:D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Stitistopi, levédem az e betût, azt használják a legtöbbször :D Hmm... inkább levédem az egész ABC-t kapásból :D

Xipe

Quote from: BonciStitistopi, levédem az e betût, azt használják a legtöbbször :D Hmm... inkább levédem az egész ABC-t kapásból :D

jo, en levedem barmely nyelv irott,beszelt vagy mutogatott hasznalatat.
emelette a legzest is.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: Xipejo, en levedem barmely nyelv irott,beszelt vagy mutogatott hasznalatat.
emelette a legzest is.
Levédem a Xipe nevet :hehe: