Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Moloko

QuoteOriginally posted by Cobra
HDD-ből Seagate-et javaslok, ha támogatja az alaplapod, akkor SATA-t.
igen, én is azt vennék, de mint mondtam a kínálat Maxtor/Samsungra van szűkítve, azt kéne kideríteni hogy a Samsung jobb-e a Maxtornál?

4szeres DVD írót látok itt ami +/- meg egy 8szoros os +osat.
nektek hányszoros van?

Nephilim

QuoteOriginally posted by Angel
igen, én is azt vennék, de mint mondtam a kínálat Maxtor/Samsungra van szűkítve, azt kéne kideríteni hogy a Samsung jobb-e a Maxtornál?

4szeres DVD írót látok itt ami +/- meg egy 8szoros os +osat.
nektek hányszoros van?

Mindenképp a +/- ossal jársz jól. Vinyő... fogós, ravasz kérdés. Jelöljük meg a szamszungt.
"God's in his heaven. All's right with the world."

Shock12

Hm... Samsunggal nem volt még dolgom, nekem 96 óta maxtorjaim voltak/vannak... a májusban vett 120as kiválóan megy (kicsit hangos...), még nem volt gond vele... (sok függ attól, hogy mennyit hurcolászod, hogy milyen tápod van (meghálálja magát egy drágább...), hûtöd-e... (én nem, így jó...))
DVD író terülteén kezdjek félni ?! Most vettem teganp elõtt egy LG GSA 4081B -t... még DVDt ugyan nem látott, de eddig találkoztam néhány emberrel, és nem volt rá panaszuk (pl prohardver-es kollega is nagyon ajánlotta... õk már tesztelték a 4040-est)... LGvel, mint optikai meghajtóval meg vagyok elégedve, 2 éve van egy LG CDíróm, és irgalmatlansokat írtam vele... és kiváló, még ma is, megkapja apám, hogy már kivettem a gépbõl...

Ez persze mind magánvélemény, és a mai napra korlátozódik (lehet, hogy holnap elszáll a vinyó, meg az elsõ DVDnél bekrepál az író... de ennek minden egyéb márkánál is ugyan akkora az esélye... :D)

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Nephilim
A - os a - osan írtakat hajlandó olvasni, a + os meg a + ost olvassa.

Ez nem feltétlen igaz. Például az én Toshiba 5112-es íróm csak minuszosat ír, de a plusszosokat is simán olvassa :)

Csak ne lenne ilyen finnyás... Egész jó író amúgy, eddig nem rontottam vele DVD-t (mondjuk 5 darabot írtam, 1 Princo és 4 EMTEC)

Shock12

Kicsit más téma... az Anime-Kraze kiadta az FF7 - Advent Children elõzetesét... és nagyon kul :D !! bt-n is van, illetve IRCen is ;) ! Must See !

Moloko

QuoteOriginally posted by Shock12
Ez persze mind magánvélemény, és a mai napra korlátozódik (lehet, hogy holnap elszáll a vinyó, meg az elsõ DVDnél bekrepál az író... de ennek minden egyéb márkánál is ugyan akkora az esélye... :D)
pont a 4081b-ről olvastam most hogy nem lehet vele gyorsan cdt írni, és hogy dvd írással is vannak bajai. ellenben ugyanitt azt is olvastam hogy a plextor px-708a sokkal jobb, és ennek örültem mert ez benne volt a sulinetes kínálatba (ellenben 62000 huf)
mennyi nálad az irgalmatlansok cd?

Shock12

QuoteOriginally posted by Angel
pont a 4081b-ről olvastam most hogy nem lehet vele gyorsan cdt írni, és hogy dvd írással is vannak bajai. ellenben ugyanitt azt is olvastam hogy a plextor px-708a sokkal jobb, és ennek örültem mert ez benne volt a sulinetes kínálatba (ellenben 62000 huf)
mennyi nálad az irgalmatlansok cd?
najó... nem ezrek... sõt, még 1000 se... :p
De írtam kb 600at... meg ezt használtam olvasónak is (nem külön olvasót használtam)

Moloko

QuoteOriginally posted by Shock12
najó... nem ezrek... sõt, még 1000 se... :p
De írtam kb 600at... meg ezt használtam olvasónak is (nem külön olvasót használtam)
hát 600at én is írtam ezzel az írómmal :) nekem Teac van, viszont van olvasóm is - kényelmi szempont :) de mind2 van vagy 3 éves, tök jól bírják.

Shock12

QuoteOriginally posted by Angel
hát 600at én is írtam ezzel az írómmal :) nekem Teac van, viszont van olvasóm is - kényelmi szempont :) de mind2 van vagy 3 éves, tök jól bírják.
Szíí... az jó... az LGrõl most találtam egy témát a proharveren , szóval érdekes... remélem nem szívom meg...

ignus

Nekem is a +/- os dvdiró az ami "szimpibb" a választhatók közül... Ha sulionetre veszed ugye tod hogy jön a kiemelt adóellenőrzés! :)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moloko

QuoteOriginally posted by ignus
Nekem is a +/- os dvdiró az ami "szimpibb" a választhatók közül... Ha sulionetre veszed ugye tod hogy jön a kiemelt adóellenőrzés! :)
én ugyan nem :) de anyámék biztosan :p

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Kicsit más téma... az Anime-Kraze kiadta az FF7 - Advent Children elõzetesét... és nagyon kul :D !! bt-n is van, illetve IRCen is ;) ! Must See !

Shokku-sama! Engem nagyon érdekelne, de hol is van ez? Nem akarja valaki feltölteni? Azaz először Zsozsohoz: fel lehet?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by ignus
Shokku-sama! Engem nagyon érdekelne, de hol is van ez? Nem akarja valaki feltölteni? Azaz először Zsozsohoz: fel lehet?
Megadtam a helyet ;) ... de akkor mégeccer... vagy az anikraze új irc csatornájáról, ami az #anime-kraze@irc.rizon.net alatt található, a botlist meg itt. Vagy megtalálod a torrentjét itt.

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Megadtam a helyet ;) ... de akkor mégeccer... vagy az anikraze új irc csatornájáról, ami az #anime-kraze@irc.rizon.net alatt található, a botlist meg itt. Vagy megtalálod a torrentjét itt.

ARIGATO!
:hail:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Kazador

Hali All!

Visszatérve a DVD-írókra :
nekem is LG-4040B van (sulinet :)) és kb 100 dvd után a következők a tapasztalataim :
forumokon olvastam, hogy a princo xar, a traxdata az istenkirály így első nekifutásra vettem 30 trashdata-t...
nem, nem írtam el - megérdemli (trash), mert a 30-ból kb 20-at totál elxart :(
utána jött a princo - változó eredményel - a lemezek kb 60%-át úgy írta meg, hogy az utsó 5-600 mega olvashatatlan...
most már kb 3 hónapja van meg az író és az utóbbi időben vásárolt princo-k mind jók lettek (látszik a szitázáson, hogy ez 'más' princo, mint kezdetekben)
a + os dvd-kkel nem volt gond, és az asztali lejátszókba írt filmek is okésak álltalában (bár régi típusú asztali volt, hogy küszködött egyik-másik lemezzel... főleg a korai időkben)

Majd 1 hónap múlva kérdezzetek meg újra! :D

Üdv.
Kazador

ignus

A helyzet ismerős.... Kazador próbáld ki hogy egy drágább lemezre irsz. Nekem pl a tdk úgy bejött hogy csak na! :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Kazador

most már kb 3 hónapja van meg az író és az utóbbi idöben vásárolt princo-k mind jók lettek (látszik a szitázáson, hogy ez 'más' princo, mint kezdetekben)

Na most egy tényleg láma kérdés: mi az a szitázás?
És honnan tudom, hogy ami nekem van princo dvd az most a jobbik vagy sem? A visszaellenörzéssel (Nero) nem volt gond, de olvastam olyanokat, hogy a xar dvd-k egy (akár észveszejtöen rövid) idö után "elfelejtik" tartalmukat... És hát ezt nem szeretném :(

Kazador

Nohát a szitázás - ami rá van nyomtatva a lemez pofájára.
A fontos adataidat pedig márkás dvdre írjad. Nekem eddig nem halt meg cucc, de igaz, hogy nem veszem elő minden hétvégén ellenőrizni. Noname cd-vel már volt olyan, hogy nem csináltam visszaellenőrzést, csak elindíottam a filmet és bár lejátszani lehet, másolni már nem.
Visszaellenőrzésről csak annyit, hogy az a legtutibb ellenőrzés, ha visszamásolod vinyóra és oké.

Üdv.
Kazador

Kazador

Ja, igen, van egy olyan (általam írt) dvd, amit az író nem olvas, de a sima (LG) dvd-olvasó -néha- igen :D

Kazador

Kazador

Még egy fontos dolog :

-ez a 100. postom- :hopp: :hopp: :hopp: -


Kazador

Karma XXL

QuoteOriginally posted by Kazador
Nohát a szitázás - ami rá van nyomtatva a lemez pofájára.

Tudnál példát mondani a jó princo dvdre? A HWSW-n magyaráztak valami B és H sorozatot, de igazából nem ragadt meg bennem...

Nekem ez meg az 50 postom, ha minden igaz :whoah: Bár nem jelent semmit :)

ignus

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Tudnál példát mondani a jó princo dvdre? A HWSW-n magyaráztak valami B és H sorozatot, de igazából nem ragadt meg bennem...

Nekem ez meg az 50 postom, ha minden igaz :whoah: Bár nem jelent semmit :)

Dehogynem... Még ennyi és senior leszel! :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Karma XXL

QuoteOriginally posted by ignus
Dehogynem... Még ennyi és senior leszel! :D

Most látom, hogy közben Juniorból sima Member lettem :)
Ideje gyúrni még egy kicsit! :D

.Attila

QuoteOriginally posted by SysOP XXL
Most látom, hogy közben Juniorból sima Member lettem :)
Ideje gyúrni még egy kicsit! :D

Az már 21 posttal ezelőtt történt.

DVD: íróknál ott szokott lenni, hogy mely DVD gyártókat preferálják, azaz hogy csak azt írják teljes biztonsággal.

noriko

Na, ma voltam első meet-emen.. hááát...egy kicsit ijesztő volt így elsőre!:rolleyes:  Szinte már mindenki ismert mindenkit, vagy legalábbis minimum 3 embert szerintem
és főleg hogy beilleszkedési képességem = nulla, megszeppenve hallgattam ahogy mindenféle kódnevek repkedtek a levegőben. Önarcépcsarnok alapján Angelt és Eleanort véltem felfedezni (remélem nem tévedek,ott voltatok ugye?).
Szerencsére egy embert azért én is ismertem nagyjából, és laptopoztam egy jót :D
"I wish I could, but I don't want to."

Xaga

QuoteOriginally posted by noriko
Na, ma voltam első meet-emen.. hááát...egy kicsit ijesztő volt így elsőre!:rolleyes:  Szinte már mindenki ismert mindenkit, vagy legalábbis minimum 3 embert szerintem
és főleg hogy beilleszkedési képességem = nulla, megszeppenve hallgattam ahogy mindenféle kódnevek repkedtek a levegőben. Önarcépcsarnok alapján Angelt és Eleanort véltem felfedezni (remélem nem tévedek,ott voltatok ugye?).
Szerencsére egy embert azért én is ismertem nagyjából, és laptopoztam egy jót :D

Majd belejösz.

Nálam is ez volt senkit sem ismertem, ráadásul akkor még nem volt önarcképcsarnok, így mentem oda hogy azt sem tudtam jó helyen járok:)

.Attila

QuoteOriginally posted by noriko
és laptopoztam egy jót :D

Na bezzeg amikor én viszem a gépemet akkor csomóan lehurrognak :(
Én is ott voltam mellesleg.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Majd belejösz.

Nálam is ez volt senkit sem ismertem, ráadásul akkor még nem volt önarcképcsarnok, így mentem oda hogy azt sem tudtam jó helyen járok:)

De hála az égnek rátaláltál Nephilim komára! :rolleyes: :D

I love happy endings! :hopp:

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
Én is ott voltam mellesleg.

Me too! :D

Kazador

Speaking of the Devil....
Data verification failed :(

Kazador