Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Marfy

Nekem is  :wtf: .
Nem tudom mi történt vele.
Le sem tudom tölteni de nekem mondjuk normálisan megy.

.Attila

A modemeseknek egyébként szerintem ha ilyen problémáik vannak, most függetlenül a konkrét méretektõl, le kéne tiltaniuk az avatarokban és az aláírásokban a képeket. Ezt a User CP menüben, az Edit Options-ben meg lehet tenni.
Így mindenki jól jár, spec. nekem tetszik az az animált gif :)

Fazék

Quote from: TriviA modemeseknek egyébként szerintem ha ilyen problémáik vannak, most függetlenül a konkrét méretektõl, le kéne tiltaniuk az avatarokban és az aláírásokban a képeket. Ezt a User CP menüben, az Edit Options-ben meg lehet tenni.
Így mindenki jól jár, spec. nekem tetszik az az animált gif :)
én DSL-es vagyok, mégis letiltottam mindkettõt, mert aránytalanul lassította a fórum behozását és nekem nem ér meg ennyit... bár idõnként tény hogy sajnálom, mert így értelemszerûen lecsúszok jópár poénos aláírásról... de az a sok animált gif és féloldalas kép, ami (régebben legalábbis) volt egy csomó embernél, elvette a többitõl is a kedvemet...

Suszi

Quote from: Blimpez biztos? én úgy hallottam, hogy megduplázódnak ezek a limit-ek is...
Én így hallottam. Ha megemelik a 15GB-os korlátot vagy (ne adj isten) eltörlik, akkor tuti, hogy egyböl elõfizetek!  :)

Marfy

Az aláírásokat és avatarokat csak elõször hozza be lassan ha legközelebb is ide látogatok már simán beadja töltés nélkül.

.Attila

Itt a webprogramozásról az anyag:
http://bonci.uw.hu/webprogramozas.pdf

edit: ajánlatokat kérnék katalogizáló programra :)

Marfy

Quote from: TriviItt a webprogramozásról az anyag:
http://bonci.uw.hu/webprogramozas.pdf

edit: ajánlatokat kérnék katalogizáló programra :)


Már szedem is.
 :merci:
Még a végén lehet csinálok saját oldlat. :hopp:

Meske

Quote from: NokiÉn még mindig nem értem :eeek: , de nembaj úgysem fogom használni :).
Én eddig még értettem, de mostmár én sem értem, hogy hogy is van ez? :confused:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

TurboK

Quote from: TriviItt a webprogramozásról az anyag:
http://bonci.uw.hu/webprogramozas.pdf

edit: ajánlatokat kérnék katalogizáló programra :)
az excel nem jó?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Quote from: TurboKaz excel nem jó?
Akkor már inkább access, csak azt meg nem tudom kezelni, csak az adatbázisok alapjait ismerem, meg néhány SQL parancsot, de a kezelõt nem ismerem :(

Fazék

Quote from: NokiAz aláírásokat és avatarokat csak elõször hozza be lassan ha legközelebb is ide látogatok már simán beadja töltés nélkül.
természetesen! már persze csak abban az esetben ha a cache méret beállítás kellõen nagy, továbbá nem vagy túl paranoiás és törlöd minden egyes kilépéskor a history/cache/cookies hármast... vagyis nálam sajnos minden egyes látogatáskor újratöltené, abból pedig nem kérek, de hát ez legyen az én bajom, ha már ilyen idióta vagyok :)

Bruce

Nekem lejött, és a különbözõ gifszerkesztõk be is hozzák, csak egyikkel sem tudom a méretét csökkenteni, hacsak nem szedek ki belõle képeket :( De ha tudtok progit, amivel megoldható, akkor megcsinálom.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Moha

Quote from: SusziÉn így hallottam. Ha megemelik a 15GB-os korlátot vagy (ne adj isten) eltörlik, akkor tuti, hogy egyböl elõfizetek!  :)
Akkor már mehetsz is elõfizetni. :D A 15GB-ból 30GB lesz. Az már 1Gb naponta, és ha az ember nem tölt 24/7, akkor azért be lehet osztani. Én még a 15Gb-ot beosztottam, bár néha elég nehezen. itt van egy cikk róla.
Quote from: Triviedit: ajánlatokat kérnék katalogizáló programra :)
Milyen katalogizáló kell? Mennyire kellene bonyolult, stb. Írd meg PM-ben!
Quote from: Blimptovábbá nem vagy túl paranoiás és törlöd minden egyes kilépéskor a history/cache/cookies hármast... vagyis nálam sajnos minden egyes látogatáskor újratöltené
Sulis gépeken én is mindig törlöm a cache-t/history-t (bár saját login van, sz'al elvileg nem látják mások), de az otthoni gépen minek?

Fazék

Quote from: MohaMilyen katalogizáló kell? Mennyire kellene bonyolult, stb. Írd meg PM-ben!
katalogizálásra a legtökéletesebb program, amit eddig találtam az a WhereIsIt?
egyedül a lista jelszavas védelmét hiányolom belõle, de amúgy mindent tud, amit egy ilyen programnak tudnia kell és még többet is! van pl beépített imdb search modul-ja, ami automatikusan megjegyzésként letölti az általad megadott formátumban a filmrõl az infókat (rendezõ, színészek, év, plot summary, stb) és csatolja az adott bejegyzéshez, könyvtáranként meghatározhatod minden egyes bejegyzésnél, hogy miket vegyen fel a listára, inkább nem is folytatom, mindenki próbálja ki maga. sztem tökéletes!
Quote from: MohaSulis gépeken én is mindig törlöm a cache-t/history-t (bár saját login van, sz'al elvileg nem látják mások), de az otthoni gépen minek?
nem tudom, egyszerûen belémivódott a szokás, hogy rólam aztán semmilyen oldal se gyûjtsön adatot, nevezhetjük akár totális net-paranoiának is, de ettõl még megmarad ez a szokásom :)

Moha

A WhereIsIt-et én is ismerem és használom. Szerintem is az a legjobb.
De akkor most én értettem félre? Trivi: CD katalogizáló program kellene? Mert ha igen, akkor arra én is a WhereIsIt-et ajánlom.
De én azt hittem, hogy valami mást akarsz katalogizálni. :o

Feldin

Quote from: Blimpkatalogizálásra a legtökéletesebb program, amit eddig találtam az a WhereIsIt?
egyedül a lista jelszavas védelmét hiányolom belõle, de amúgy mindent tud, amit egy ilyen programnak tudnia kell és még többet is! van pl beépített imdb search modul-ja, ami automatikusan megjegyzésként letölti az általad megadott formátumban a filmrõl az infókat (rendezõ, színészek, év, plot summary, stb) és csatolja az adott bejegyzéshez, könyvtáranként meghatározhatod minden egyes bejegyzésnél, hogy miket vegyen fel a listára, inkább nem is folytatom, mindenki próbálja ki maga. sztem tökéletes!

nem tudom, egyszerûen belémivódott a szokás, hogy rólam aztán semmilyen oldal se gyûjtsön adatot, nevezhetjük akár totális net-paranoiának is, de ettõl még megmarad ez a szokásom :)
Tényleg! Kérnék tõled egy tört verziót Blimp!
Tetszik ez az automata info gyûjtés.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: MohaA WhereIsIt-et én is ismerem és használom. Szerintem is az a legjobb.
De akkor most én értettem félre? Trivi: CD katalogizáló program kellene? Mert ha igen, akkor arra én is a WhereIsIt-et ajánlom.
De én azt hittem, hogy valami mást akarsz katalogizálni. :o
nem-nem, én értettem félre sajnos, nem olvastam túl sokat vissza, és katalogizálásról nekem egyértelmûen ez ugrik be, de most már tudom, hogy egy kicsit hülyeséget mondtam, bocsánat :)

Mattanja

Átrakva a Bemutatkozásokból, hogy ne legyen újabb off:
Quote from: FeldinShiroi! Oda adtam a Video Girl Ai mangát egy barátomnak. (szintén anime fan)
fél órát anyázott nekem a telefonban hogy 3 napja nem tud aludni :D
Mostmár én is elkezdem :)
:jee: Nagyon helyes! A végén még kiderül, hogy jó az ízlésem... Azt hitted viccelek, igaz? K-E-G-Y-E-T-L-E-N-Ü-L  S-Z-É-P! Lassan már ideje lenne beírnom az Alapmûvek-be...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

A mai nap még jobban megszerettem a magyar embereket. Megerõsítették bennem, hogy szûklátókörûek és ostobák.
Vki elõadást tartott német kommunikációs készségfejlesztésnél a turizmusról és utazásról. Végén a kérdés: kinek mi az álma, hova utazna a legszívesebben? Én mondom, hogy Japán.
"Biztos a rajzfilmek miatt." (info: 3 héttel ezelõtt tartottam nekik egy elõadást a mangakról és animekrõl)
én: "Nem azért."
"Ja persze."
én: "Azokat le tudom tölteni netrõl, miért utaznék ezért Japánba..."

Na szóval ennyit róluk, begyepesedett csürhe, egyre inkább ez a véleményem.

Meske

Quote from: TriviA mai nap még jobban megszerettem a magyar embereket. Megerõsítették bennem, hogy szûklátókörûek és ostobák.
Vki elõadást tartott német kommunikációs készségfejlesztésnél a turizmusról és utazásról. Végén a kérdés: kinek mi az álma, hova utazna a legszívesebben? Én mondom, hogy Japán.
"Biztos a rajzfilmek miatt." (info: 3 héttel ezelõtt tartottam nekik egy elõadást a mangakról és animekrõl)
én: "Nem azért."
"Ja persze."
én: "Azokat le tudom tölteni netrõl, miért utaznék ezért Japánba..."

Na szóval ennyit róluk, begyepesedett csürhe, egyre inkább ez a véleményem.
Azért nem szabad így leszolni általánosságban a magyarokat, mert ha azt teszed, akkor azzal végül is magadat is leszólod, mert ha jól tudom te is magyar vagy, vagy nem? Akkor nem szoltam...

Inkább pontosítani kéne, valahogy úgy, hogy a magyarok nagy többsége, vagy valami ilyesmi, s így már kitudod huzni magadat és még néhány emberkét a sorból. Mert attól még nem mindenki ilyen, hogy a nagytöbbség az... Vagy mégis?? :eeek:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Rounin

Quote from: TriviA mai nap még jobban megszerettem a magyar embereket. Megerõsítették bennem, hogy szûklátókörûek és ostobák.

[.....]


Jó. Ilyet találsz akárhol. :rolleyes:

.Attila

Quote from: Blimpnem-nem, én értettem félre sajnos, nem olvastam túl sokat vissza, és katalogizálásról nekem egyértelmûen ez ugrik be, de most már tudom, hogy egy kicsit hülyeséget mondtam, bocsánat :)
Mit értettél félre? Én olyan katalogizáló programot keresek, amivel a kiírt dvd-ket számon tudom tartani.

.Attila

Quote from: RouninJó. Ilyet találsz akárhol. :rolleyes:
Kérdés milyen arányban. Itt nagyon nagy arányban.
Meske, amivel általánosan beszélek vmirõl, akkor a többségre gondolok. Olyan nincs, hogy mindig vagy mindenki, mert kivétel mindig van.
Elnézést, ha vkinek nem tetszett vagy nem tartja valósnak, amit írtam.

Rounin

Quote from: TriviKérdés milyen arányban. Itt nagyon nagy arányban.
Meske, amivel általánosan beszélek vmirõl, akkor a többségre gondolok. Olyan nincs, hogy mindig vagy mindenki, mert kivétel mindig van.
Elnézést, ha vkinek nem tetszett vagy nem tartja valósnak, amit írtam.

A gond az, hogy manapság _mindenhol_ egyre nagyobb arányban találsz. :ejj:

Hogy itt jobban feltûnik? Istenkém, nem kellene olyan fene okosnak és nyíltelméjûnek lennünk :) (ez nem :_piszka: vagy kötözködés, vagy akármi sértõ akar lenni - mielõtt félreértõdne :zen: )

Meske

Quote from: TriviMeske, amivel általánosan beszélek vmirõl, akkor a többségre gondolok. Olyan nincs, hogy mindig vagy mindenki, mert kivétel mindig van.
Akkor is legalább oda illene írni, hogy "tisztelet a kivételnek", mert szerintem így a teljes.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Fazék

Quote from: TriviMit értettél félre? Én olyan katalogizáló programot keresek, amivel a kiírt dvd-ket számon tudom tartani.
utólag azt hittem valami excel-szerûbb megvalósításra vágysz, de próbáld ki a programot és úgyis meglátod hogy elég-e neked vagy sem :)

Kalibur

Quote from: MeskeAkkor is legalább oda illene írni, hogy "tisztelet a kivételnek", mert szerintem így a teljes.
Ebben persze van valami, de tk tökmindegy... néha te is kijelentesz olyasmit, hogy "úútálom az egész világot", pedig dehogy ... Fogadjuk el eccerûen, hogy Trivinek rossz napja volt és kész, vitát viszont ne indítsunk róla.
Trivi, neked pedig max ennyit tudok mondani: Van ilyen...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

.Attila

Nem volt rossz napom, csak zavart az a "mosoly", amit az emberek vágtak, amikor mondtam, hogy Japánba nem a rajzfilmekért utaznék, hanem mert érdekel az ország.
Meske: jó, máskor úgy lesz.

Kalibur

Quote from: TriviNem volt rossz napom, csak zavart az a "mosoly", amit az emberek vágtak, amikor mondtam, hogy Japánba nem a rajzfilmekért utaznék, hanem mert érdekel az ország.
Nem kell vele foglalkozni... se nem apád, se nem anyád, hogy a véleménye számítson, ezek után a helyedben lendületbõl nem érdekelne, mit grimaszolgatnak... De asszem Japánnal kapcsolatban osztom a nézeteidet, ha ez némiképp vígasztal ^^
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Damnatus

Hali!

Én Bora Borára mennék. Mennék Japánba is, de nem élnék ott. Igaz az egész világot szívesen bejárnám, de itt az otthonom. Itt vannak a barátaim, akiket szeretek. Õk jó emberek. Amennyire tapasztaltam itt is jó emberekkel futottam össze. Aki nem jó ember, az megnem érdekel.