Main Menu

Esetleges rendelések

Started by .Attila, 2003-12-04, 23:28:23

Previous topic - Next topic

Moha

Nekem van kimondott internetes bankkártyám, azzal szoktam fizetni, csak az a baj, hogy nem tudom online ellenõrízni az egyenlegét, csak ha bemegyek a bankba (arra pedig mostanában nincs idõm). Bizonyos összegig esetleg felvállalom, de számoljatok azzal, hogy szerintem legtöbbetektõl elég messze lakom...

.Attila

Egy wallscroll erejéig én is beszállok. Bankkártyám van, elvileg mûködnie kell az internetes fizetésnek, és online bank is van, ellenõrizni tudom az egyenleg bármikor.

Moha

Quote from: BonciEgy wallscroll erejéig én is beszállok. Bankkártyám van, elvileg mûködnie kell az internetes fizetésnek, és online bank is van, ellenõrizni tudom az egyenleg bármikor.
Melyik bank? Mert a K&H-nál nagyon körülményes és drága az online banking.

.Attila

CIB, ingyenes internetbank + ingyenes sms értesítés a bankkártyás tranzakciókról.

Ramiz

OK. Akkor megcsinálhatjuk a rendelést, ha Trivi vállalja a pénzügyes részt.
Nekem kéne:
- egy "Cowboy Bebop: Spike" öngyújtó, ami vagy $14.90, vagy $17.90 (a Bebop Shopban van a 2. ár, ami lehet, hogy csak a frissebb). De mindenképpen veszek egyet. (Ha Raggie is, akkor az akcióval kell rendelni, úgy olcsóbb.)
- meg egy Cowboy Bebop: Band Score, ha nem találom meg addig a neten, bár ez nem is biztos, hogy van nekik (egyik helyen "sold out", másik helyen $29.95...) - ha nincs, akkor CB: The Jazz Messengers.

Kár, hogy ezen a helyen nincs One Piece-es kulcstartó meg Hellsing manga.

Mindenesetre küldök nekik egy levelet, hogy mi a franc van a Bebop könyvekkel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Na ez azért nem ilyen egyszerû, hogy csak fizetni kell. Vámoltatni kell, és hát arra sok idõm nekem az elkövetkezõ hetekben nem lesz, sem kedvem õszintén szólva (most jön a nyakamra egy rakat zh). Ha elvállalom, ha nem, akkor is pontosan kéne tudni, honnan mit, mert nem kéne a keresést is a fizetõre terhelni.

Raggie

Quote from: BonciNa ez azért nem ilyen egyszerû, hogy csak fizetni kell. Vámoltatni kell, és hát arra sok idõm nekem az elkövetkezõ hetekben nem lesz, sem kedvem õszintén szólva (most jön a nyakamra egy rakat zh). Ha elvállalom, ha nem, akkor is pontosan kéne tudni, honnan mit, mert nem kéne a keresést is a fizetõre terhelni.
OK! :D Ne aggódj Bonci! Ramizzal felvesszük a rendelést PM-ben(már lehet küldeni, jó lenne konkrét termék megnevezésével), aztán a listát továbbítjuk neked. Az is elég szívesség, hogy a fizetést lerendezed! :merci:
Ramiz: OK betársulok a zippo mellé, majd megbeszéljük...
A többiek meg keresgéljenek, és minél, hamarabb küldeni a neveket!
Csapjunk a lovak közé!!!  :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#517
Bocs, Bonci, ez tényleg kicsit félreérthetõ volt:
nem akarom én, hogy keresgélj, dehogy!
Az csak default rinyálás volt. És kûttem nekik egy levelet simán.

Ha nem jó neked a rendelés körüli zûrzavar, akkor nyugodtan szólj!
Majd megügyezzük valahogy.
(Ha eddig kibírtuk, tudunk még várni. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Kérdés: ami nektek kéne, az van az animenation.com-on is?
Ott mangából nagyobb a választék.

Tudom, nem jó sokat markolni akarni... de mivel ha egy is sikerül, az is nagyon-nagy szerencse, ezért most megengedem magamnak. ^_^

.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: RamizKérdés: ami nektek kéne, az van az animenation.com-on is?
Nekem Love Hina manga kellene. Az itt is van, de sajna itt is csak angol. Viszont legalább kicsivel olcsóbb, mint a másik boltban. A wallscroll, amit kinéztem, itt nincs.

katz

Quote from: RamizKérdés: ami nektek kéne, az van az animenation.com-on is?
Ott mangából nagyobb a választék.
Ez és egy másik wallscroll ami itt nincs...

Ramiz

Szóval nálatok is vannak érvek pro és kontra. :)
Hát, majd eldönti, aki a rendelést végül is feladja.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Bonci, ha van energiád (idõd), és nem túl bonyolult, akkor leírhatnád azt a vámoltatás dolgot, hogy hogy mûködik (mint ahogy az eBay-rõl írtál, very useful). Csak úgy félek kipróbálni.
És akkor is kell vámoltatni, ha az EU-n belülrõl rendel az ember?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizBonci, ha van energiád (idõd), és nem túl bonyolult, akkor leírhatnád azt a vámoltatás dolgot, hogy hogy mûködik (mint ahogy az eBay-rõl írtál, very useful). Csak úgy félek kipróbálni.
És akkor is kell vámoltatni, ha az EU-n belülrõl rendel az ember?
Vámoltatást az végzi, akinek a nevére érkezik az áru. Annak a nevére érkezik az áru, akié a bankkártya.
Vámoltatás: bemész a vámközpontba, miután kaptál egy ajánlott levelet arról, hogy külföldi csomag érkezett. Bemész, egyik ablaknál leadsz vmilyen papírt (azt hiszem a kézbesített levelet), és átmész egy másik ablakhoz, ahol megint várhatsz. Amikor sorra kerülsz, megkérdezik mi van benne, mûsoros dvd-e, ha dvd-t rendeltél meg nemtom mit még. Aztán vmilyen formula alapján megállapítják a fizetendõ áfát (ha ajándékként, vagy kereskedelmi mintaként küldik, akkor vám 0%). Ekkor átküldenek egy 3. ablakhoz, ahol perkálsz és kiadják az árut. Ez az egész min. 1 óra seggelés, de inkább 1,5-2 óra.

Moha

Quote from: Bonci(ha ajándékként, vagy kereskedelmi mintaként küldik, akkor vám 0%).
De gondolom az anime boltok - pláne nagyobb összegnél - "merchandise" megjelöléssel küldik, nem?

.Attila

Quote from: MohaDe gondolom az anime boltok - pláne nagyobb összegnél - "merchandise" megjelöléssel küldik, nem?
Tõlem kérdezed? :haha: Nem tudom :) Valszeg igen.

Ramiz

És EU-n belül is van vám-mizéria?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Eu-s országból másik uniós országba asszem nincs, de ha unión kívüli országból rendelsz, akkor sajnos van.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Hát ez bizony gixer! Én még vállalnám is a seggelést, de nincs bankkártyám. Nem lehet más nevében intézni?

Egyébként nekem jó lenne az Animenation!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

Nem tartom szerencsésnek, amikor XY nevére jön vmi, holott a kártya tulajdonosa VZ. Sõt, lehet, hogy el sem fogadják. Ha pedig XY nevére jön, akkor már XY-nak kell elmennie értem tudtommal.

Moha

Dobjátok össze, hogy kinek mi kellene (konkrétan)! Legalább nézzük meg, hogy mennyit tudnánk spórolni a postaköltségen! Ahogy látom, 1-3 manga kötetet esetében ugyanannyi a posta. Viszont a wallscroll-ok nagyon megdobják.

Nekem a Love Hina elsõ és második kötete kellene, és esetleg ez a wallscroll.
Ha leírjátok, kinek mi kellene, akkor megnézem, mennyi az össz postaköltség, és mennyi lenne leosztva.

Raggie

Nekünk Ramizzal EZ(a CB-s Spike-os) zippo kéne(fejenként egy-egy), meg EZ(a legfelsõ kettõ) két póló kéne(a másodikból lehet, hogy kettõ is).
+ még opcionálisan(ha összejön annyi $-m :D ) akkor egy kötet vmilyen manga!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Azt ugye vágod, hogy két különbözõ boltból válogatunk?
Mindegy, amibõl te linkeltél, ott legalább van az a LH wallscroll, ami kellene. Viszont összepakoltam a cuccokat, és összesen 8 dolcsit hozott ki postaköltségnek, ami egy kicsit kevésnek tûnik ennyi cucchoz. "Estimated shipping cost", szóval szerintem ehhez még jön plusz... Nem is tudom.

Raggie

Ja, lehet, hogy az csak Amerikaországon belülre vonatkozik nem?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Az AnimeNation-ról nekem egyébként a két Trigun manga kellene, meg sztem Ramiznak a Helssing 5-ös volume, mert az naggyon jó árban van!
Edit: ha mindenképpen innen rendelünk!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Quote from: Raggie GordonJa, lehet, hogy az csak Amerikaországon belülre vonatkozik nem?
Ja, igen. Csak az alsó mezõnél választottam Hungary. Most megnéztem, nemzetközi posta 25 dolcsi lenne. :(
Viszont ha a másik boltból rendelünk mangát, annak az ára is és a postaköltsége is tûrhetõ. Kérdés, hogy itthon a vám mennyi lenne rá...

Ramiz

Ja, nekem az öngyújtó kéne (ha onnan rendelünk), és Hellsing 5. kötettõl fel amennyi van az adott helyen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: MohaJa, igen. Csak az alsó mezõnél választottam Hungary. Most megnéztem, nemzetközi posta 25 dolcsi lenne. :(
Viszont ha a másik boltból rendelünk mangát, annak az ára is és a postaköltsége is tûrhetõ. Kérdés, hogy itthon a vám mennyi lenne rá...
Hát igen, meg a seggelés...
Nekem végül is mindegy, hogy melyik helyrõl rendelünk, mivel mindkét helyrõl megvan a pénzemnek kb megfelelõ lista :) . Már csak az a kérdés, hogy kinek van olyan bankkártyája amire lehetne intézni az ügyet...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Meg hogy kinek van kedve ügyezni a rendeléssel. Úgyhogy várj és gyûjtsd a pénzed. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Teszteletem a netes kártyámat.
Rendeltem a Japanimationról. A rendelés után pár nappal már fel is adták a csomagot (10.-én) és pénteken jött meg! Gondolhatjátok, h nem kicsit örültem meg amikor megláttam a postán, hogy a nõ elkezdett szöszölni a Vámmentes feliratú hengerrel :hopp: Már épp írni akartam nekik, h mikor jönnek már meg a wallscrollok. A feliratok szerint a cucc 18.-én lett levámolva. Gift-ként (ajándék) küldik, és 16 USD érték van feltüntetve. A valós ár ugy 30 USD körül volt. :rolleyes:  A Királyi postának pedig  majd 10 nap kellett, hogy 50 km-t arrébb vigye. Gratulálok nekik. :b+:
A hely egy kicsit drágább, mint másutt, DE szállítanak Magyarországra, nem kell vámoltatni, és a lakáshoz legközelbbi postára érkezik meg a csomag. összességében, kb 9700-9800 HUF-ot fizettem 2 Wallscrollét és a kiszállításukért.
Érdekes módon még anyámnak is teccet :eeek: Azt mondta passzolnak egymáshoz. :wtf: Gattsu, illetve Naru bikinis képe :rolleyes: