Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Lac

Quote from: ManuBemutatják a magyar mozikban Hirokazu Kore-eda (Distance, After Life, Maborosi) Nobody Knows (Anyátlanok) c. filmjét, amit mindenkinek teljesen nyugodtan ajánlok, mert szvsz zseniális dráma, nagyon sajátos hangvétellel. Meg Kore-edát úgy általában ajánlom, mert nagyon sajátos, eredeti alakja a japán filmnek

He-he, jók ezek a magyar címek, a múltkor láttam, hogy lesz az 'Anyátlanok' a magyar mozikban Kore-edától, mondom "Jé, új filmje van és adni fogják Magyarországon!", erre kiderül, hogy a 'Daremo shiranai' az, amit meg már láttam...

Ramiz

[film] / Yokai Daisenso (Big Monster War)

Bájosan debil, horror-ízû fantasztikus történet egy babilóniai vámpír-démonról, aki, miután felébresztették a kincsvadászok, valamilyen ismeretlen okból kifolyólag éppen Japánban, egy vidéki házban szeretné felütni a tanyáját. A japán szörny-szellemeknek azonban lesz ehhez még egy-két szavuk... Láthatunk ismerõsebb szörnyeket is, mint például a kappa, a japán mitológia vízi gnómja, de megjelenik a hosszú fekete hajú sápadt lány is (1968-as film!), igaz, hátul más arca van. Van még kerek fejû, zöld törpe, kígyónyakú lány, kengurufejû szörny, akinek dagadt hasa tévéként funkcionál (és néha elmegy a kép, amikor elfárad... ^^). Annyiban szellemek ezek a lények, hogy el tudnak tûnni és a teleportálásra is képesek, sõt az alakjukat is változtatják néha. A babilóniai vámpír néz ki a legbénábban, viszont nagyon erõs, van egy spéci botja beépített lángszóróval, és irányítani tudja az emberek hulláit. A kedvencem azonban toronymagasan az egylábú, esernyõre hasonlító szörny, akinek hosszú nyelve kilóg a szájából, és ezért csak szörcsögve tud beszélni. Egyébként õt a filmben is esernyõszörnynek hívják... Hasonlóan poénos "kiszólás" az is, amikor az elején a japán szörnyek nem hisznek a kappának a vámpírt illetõen, és a kezébe is nyomnak két könyvet, egy "Apparition Social Register"-t meg "Japanese Apparition Picture Book"-ot, és közlik, hogy márpedig ebben ilyen szörny nem szerepel...
A filmnek a hangulata az igazi erõssége (bár az effektek és filmtrükkök sem semmik, ahhoz képest, hogy a film 1968-ban készült). Eleinte inkább horrorszerû, aztán a japán szörnyek megjelenésével egy kicsit több lesz a humor. Szerintem a viccek és a komikus jelenetek növelik a film élvezeti értékét, mert ilyen régi filmnek úgyis elkerülhetetlenül viccessé válik egy-két komolynak szánt jelenete is.
Mindenesetre a filmet inkább japán film-fanatikusoknak és a groteszk, debil filmek szerelmeseinek ajánlom, mintsem a horror-rajongóknak. (Õk legkésõbb azon a jeleneten készülnének ki, amikor a röhejes, zöld fejû vámpír a kappa-maszkos férfival és a szörcsögõ esernyõvel küzd.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

[film] / Zatoichi and the fugitives (1968)

"Magányos út a szamuráj útja..."

A Zatoichi-sorozat kitûnõ darabja ez a film. Színes, ennyivel is több élményt nyújt a kezdeti fekete-fehér részeknél, és az akció is több benne, valamint Zatoichi lenyûgözõ tudását sokszor megcsodálhatjuk benne a harci jeleneteken kívül is. A történet nem túl bonyolult, de érdekes. Ezúttal egy kóbor rablóbandával és egy szervezett gengszterbandával - akik mellesleg hivatalosan a helyi rendfenntartó erõt képviselik - egyszerre gyûlik meg a vak masszõr-szamuráj-volt gengszter baja. Nemegyszer igen szorult helyzetben van (lõfegyverrel, dobótõrökkel támadnak rá), igen emlékezetes az a jelenet is, ahol sebesülten, láthatólag fáradtan és kábultan vágja át magát egy ellenséggel teli házon, különféle trükköket bevetve.
De nem csak harcból áll a film. Zatoichi karaktere tovább árnyalódik, összetett karakter, cselekedetei nem teljesen elõre jósolhatóak, egyszóval nem a legegyszerûbb "100% jedi" összetételû. ^^ Ügyesen oldották meg, hogy sose érezzük Zatoichit gyõzhetetlen hõsnek, mindig újra és újra emlékeztetnek testi fogyatékosságából eredõ hátrányára, ellenfeleinek számosságára, életmódjának kilátástalanságára (ld. még: A hét szamuráj), mégis elérték, hogy profizmusa frissen, meglepõen és borzongatóan hat egy-egy jelenetben, ahol Zatoichi megcsillantja tehetségét (mint amikor kígyó esik rá a fáról, amikor a menekülõ nõt nem hagyja elmenni, követve és mindig elévágva a sötét szobában vagy ahogy a dobókésekkel rátámadó három férfit kezeli - az a lenézõ, dühös és büszke elegancia...). A film egy gyönyörû és drámai végkifejlettel zárul, ami nem a meglepetésével, hanem egyszerûségével hatásos...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

[film] / Vibrator

Japán kamionos road movie. Zárkózott emberek próbálnak megnyílni, de akármilyen testi kapcsolat és egymás titkainak megismerése után sem olyan könnyû ez... A kamionos srácot az a színész játssza, aki az Ichi the Killerben Ichi-t, õ vesz fel egy lányt egy benzinkútnál, aki egy ideig vele tart az úton sehova.
A road movie-k buktatópontja az unalmasság, mert a cselekménytelenséget nehéz izgalmasan megjeleníteni. Ebben a filmben nem is teljesen sikerült, sok tipikus road movie-ziccert kihagyott, talán szándékosan, mert nem is egészen errõl szól a film, a két szereplõ közti kapcsolat kifejlõdésének bemutatása viszont valamiért nem kötött le. Lehet, hogy azért, mert a lány egyre ellenszenvesebb lett számomra a film során, egyrészt egy-két visszataszító dolog miatt, másrészt mert a legrosszabb fajta idegesítõ nõi stílusa volt (amikor elsírja magát, az egy érzelmi csúcspont lehet, de olyan ideges lettem annál a résznél, mint a Grave of the Fireflies alatt).
Pozitív viszont egy-két olyan jelenet, ahol valami nagyon gyakran elõkerülõ, de nehezen körülírható titkos gondolat vagy érzés ügyesen meg lett fogva. Azt a furcsa módszert alkalmazta ehhez a rendezõ, hogy a nõ gondolatai egyszerûen leírva megjelennek a képernyõn. Olyan apróságok ezek, amik mégis nagyon közel hoznak egy erõs érzést, amikor eszünkbe jut, hogy mi is szoktunk így érezni. Ez volt az, ami nagyon tetszett ebben a filmben, a férfi fõszereplõn kívül.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

[film] / Happiness of the Katakuris

Besorolhatatlan stílusú vérdebil filmlegenda Takashi Miike-tõl. Van benne horror, dráma és komédia is (horrorparódia), és az egész meg van tûzdelve elborult musical-szerû dalbetétekkel.
A történet szerint a Katakuri család közös erõvel felépít egy fogadót egy isten háta mögötti helyen (aztán elnyomnak egy dalt a családi összefogás és elhatározás szépségérõl). De a vendégek nem jönnek, és a családfõ nem akarja veszni hagyni álmát. Így amikor az elsõ vendég öngyilkos lesz a fogadóban az éjjel, nem hívják ki a rendõrséget, hanem úgy döntenek, hogy elássák a tetemet. (Az a jelenet egyébként, ahol rájönnek, hogy a fickó megölte magát, a legviccesebb rész az egész filmben... annyira túljátszott és eltúlzott, hogy halálosan röhejes. ^^) Úgy gondolják, hogy letudták az ügyet, de a második és harmadik vendég is meghal érkezésük éjszakáján, méghozzá hihetetlenül groteszk módon, amit nem lõnék le, újra választás elé kerülnek... Aztán harmadszorra egy egész család érkezik, és rögtön kötelet is kérnek...
Ennyi lenne a történet magja. A többi csak ráadás, mint például a dalbetétek fele (ami nem kapcsolódik a sztorimaghoz) vagy a gyurmafigurás jelenetek. Ez utóbbival szerintem már kicsit túlzásba esnek, amikor a család tagjait formázzák a figurák - talán egy kicsit túl komolytalan. Viszont legalább a "gyurmafigurával könnyû véres jelenetet csinálni" csapdájába nem estek bele. (Egyébként az egész film nem nagyon véres.) Az a jelenet viszont híres-hírhedtté vált, amikor a film elején egy tál levesbõl kiemelkedik egy kicsi, aranyos szörnyecske, és kitépi a levest evõ lány szájából hátul azt a kis garatizét, ami ingerlõen ugrál, ahogy a lány sikolt, ezután szerelmesen kering a szív alakú szerv után a levegõben...
Beteg, elborult, drámai, ijesztõ, csordultig van a legfeketébb fekete humorral (nem a gyerekeknek való, nyugati ízlés-féle "hullával szerencsétlenkedés"-típusú fekete humorral, hanem sokkal kegyetlenebb fajtával), ugyanakkor különbözik Miike többi filmjétõl. Ha nem is kötelezõ, mint az Ichi the Killer, nagyon ajánlott.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Látom Ramiz elmagányosodtál itt, ahogy én is amott. Nem valami népszerû az ázsiai mozi :(, vagy csak minket utálnak és kerülnek az emberek :whoah: ...

Ramiz

Quote from: ManuLátom Ramiz elmagányosodtál itt, ahogy én is amott. Nem valami népszerû az ázsiai mozi :(, vagy csak minket utálnak és kerülnek az emberek :whoah: ...
"Amott" vannak páran, nem? Pl én. :D
Egyébként meg mirõl beszélsz? A hallgatag hallgatóság azt jelenti, hogy feszülten figyelnek. :lazza:

(Annyira elk....vultam az utóbbi idõben, hogy csak ázsiai filmeket nézek. :) Régen amúgy sem néztem ennyit, másfajtából sem. Ilyen értelemben az utóbbi egy (két?) évben neked volt a legnagyobb hatásod az életstílusomra. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Miike ezzel a filmjével bizonyította be nekem, hogy a "normális" filmekhez is ért, nem kellenek neki fröcsögõ vér, kiömlõ belek és mindenféle testnedvek, hogy érdekessé tegye a filmjét. Rettentõ jó rendezés és atmoszféra jellemzi a filmet, ami egy kisstílû drogdíler csapos és egy feltörekvõ yakuza sajátos barátságát mutatja be. A cselekmény sokkrétû, a jellemek árnyaltak, a zene pedig jó kis recsegõs blues. Az egész film olyan, mint a címe - keserédes. Minden nagyon egyben van benne, az elsõ képtõl az utolsóig, ami az egyik legjobb zárókép, amit valaha láttam. Nem akarom tovább fényezni, aki szereti Miikét, annak kötelezõ darab.

Ramiz

Quote from: KvikvegÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá, [SIZE="5"]GITÁR KELL[/SIZE]!!!
De most tenyleg, szerintem ennek annyira nincsen semmi ertelme, hogy az mar faj...:eek: :muhahah:
Amugy a cigizos pasinak (Ichi) van valami normalis filmje is, vagy csak ilyen elszallt brutalfigurakat alakit?
Az a fickó nem Ichi, hanem Kakihara szerintem, akire te gondolsz. Az Ichi the Killerben neki van felvágva a szája. És játszik normálisabb figurákat is (pl a Zatoichiben vagy a Gohattoban), de ez jobban áll neki. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizAz a fickó nem Ichi, hanem Kakihara szerintem, akire te gondolsz. Az Ichi the Killerben neki van felvágva a szája. És játszik normálisabb figurákat is (pl a Zatoichiben vagy a Gohattoban), de ez jobban áll neki. :)
Igen, Ichi the Killerben volt es tenyleg nem Ichi, de se a karaktere nevet nem tudtam, se az irl nevet. Na majd megnezem egy normalisabb filmben is. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

thrall

most nézegettem ezt a topic-ot is, és megakadt a szemem az Audition-on, és a Suicide manual-on. nemtudtok egy olyan oldalt, ami nem Torrent, és le lehet szedni ezeket?

Ramiz

Quote from: KvikvegIgen, Ichi the Killerben volt es tenyleg nem Ichi, de se a karaktere nevet nem tudtam, se az irl nevet. Na majd megnezem egy normalisabb filmben is. :)
Sorry, a nevén elfelejtettem: Asano Tadanobu. Normális filmje még a fentieken kívül (amelyekben mellékszereplõ): Vital, Distance.

Quote from: thrallmost nézegettem ezt a topic-ot is, és megakadt a szemem az Audition-on, és a Suicide manual-on. nemtudtok egy olyan oldalt, ami nem Torrent, és le lehet szedni ezeket?
Ftp-n filmek? Hát, nem hiszem... Drága is lenne és bezáratni is könnyû lenne. Egyébként nem olyan vészes az a torrentezés, én is elõször ódzkodtam tõle, aztán most már majdnem jobban szeretem, mint az ftp-t. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizSorry, a nevén elfelejtettem: Asano Tadanobu. Normális filmje még a fentieken kívül (amelyekben mellékszereplõ): Vital, Distance.
Koszi, kozben a fickot megtalaltam neten - long live imdb.com - de a filmajanlas jol jott. Erdekes ember. Feleseg, ket gyerek, tokmas mint a filmen. Owen nevu amerikai nagyapa, suliban emiatt gaijinnek titulaltak, es Sid Vicioust imadta.
Amugy 179 cmhez 58 kilo - mi tartja vajon ossze??!:3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manu

QuoteÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá, GITÁR KELL!!!
De most tenyleg, szerintem ennek annyira nincsen semmi ertelme, hogy az mar faj...
Amugy a cigizos pasinak (Ichi) van valami normalis filmje is, vagy csak ilyen elszallt brutalfigurakat alakit?

Nem hiszem, hogy úgy csinálta Sogo Ishii ezt a filmet, hogy az értelemre hasson :)
Még jó filmje:
Fried Dragon Fish
Taste of Tea
Café Lumiere
Zatoichi
Last Life in The Universe
Brigth Future
Shark Skin Man and Peach Hip Girl
Maborosi
stb.

Elfoglalt ember...

Ha akartok még hasonló alkotást: Tetsou - Ironman (1988). Innen indult ez az õrület :)

Raggie

Quote from: ManuHa akartok még hasonló alkotást: Tetsou - Ironman (1988). Innen indult ez az õrület :)
Már naon régóta tervbe van véve, de még mindíg nem sikerült kikunyerálnom Ramiztól... De most már a szemem láttára kapta vissza, tehát meg lesz nézve hamarosan...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie GordonBocsánat, de a korrekt cím: Electric Dragon 80000 V , és ez egy rohadt jó film volt!! Akinek nem tetszett az elõször magában keresse a hibát! :)
:3x3:
"I beg to differ!"
(azaz: kib...ottul nem értek evvel egyet politikailag korrekten megfogalmazva)
Most miattatok egész évben xar filmeket kell néznem! :grrr:
Sajnáltam rá azt a másfél órát meg a még fél óra szenvedést, amíg végre elindult, helyette talán valami értelmesebbet vagy poénosabbat is nézhettünk volna.
IMO.

Ramiz

Quote from: ManuMég jó filmje: Fried Dragon Fish, Taste of Tea, Café Lumiere, Zatoichi, Last Life in The Universe, Bright Future, Shark Skin Man and Peach Hip Girl, Maborosi, stb.
Azért nem mindegyik film tetszett nekem ezek közül annyira, mint az Electric Dragon, de A.T. mindben jó. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Kuro_TenshiMost miattatok egész évben xar filmeket kell néznem! :grrr:

Ezt nem értem, ennél már csak jobb jöhet neked, nem? Mondjuk nem sok filmbeszámolódat olvastam még, nem ismerem az ízlésed... Meg ha jól emlékszem nem nagyon adtál más alternatívát sem... Könnyû így fikázni... :3x3:
Még1x: Néma gyereknek... stb stb.

Kuroi Tenshi

Quote from: ManuEzt nem értem, ennél már csak jobb jöhet neked, nem? Mondjuk nem sok filmbeszámolódat olvastam még, nem ismerem az ízlésed... Meg ha jól emlékszem nem nagyon adtál más alternatívát sem... Könnyû így fikázni... :3x3:
Még1x: Néma gyereknek... stb stb.
Remélem ennél már csak jobb jön...
Filmbeszámolómat tényleg nem sokat olvashattál, mivel nincs is :p Mostanában ritkán nézek filmeket, tvben nincs sok értelmes, mozikat utálom (tömeg, tömegközlekedés oda, stb), ha meg letöltés, akkor már inkább anime, és még arra sem jut elég idõm :p szóval alternatíva nem volt, mert nem tudtam volna mi mást ajánlani.
De attól még jogom van Raggie kijelentésével, miszerint ez a legjobb film, és aki nem érti, az magában keresse a hibát, mélységesen egyet-nem-érteni.
Szerintem pont most szilveszterkor nem ezt kellett volna leadni.

Lythis

Oks, akkor ebbe az Electric Dragon cuccba én is beleszólok, mert már annyi minden ment vele kapcsolatban, h lassan ez is saját topicot kap...
 
Quote from: Raggie GordonBocsánat, de a korrekt cím: Electric Dragon 80000 V , és ez egy rohadt jó film volt!! Akinek nem tetszett az elõször magában keresse a hibát!:)
Quote from: Kuro_Tenshi"I beg to differ!"
(azaz: kib...ottul nem értek evvel egyet politikailag korrekten megfogalmazva)

 Raggie-nek ez a kijelentése kb egy szinten van avval, amit annó a kommunikáció tanárom eresztett meg, amikor azt mondtuk a legyek ura filmre (nemérdekel h nagybetûvel írják), hogy nem tetszett, erre fel volt háborodva, hogy márpedig az MINDENKINEK tetszik.
 Amúgy úgy emlékszem külön kértük is (legalábbis én biztos), hogy az ilyen - Tarantino és lejjebb - kategóriás mûvészkedéseket ne akarjunk nézni, vagy legalábbis ne akkor. Mindegy, legalább láttam valami újat. Elvben. Gyakorlatban az elsõ néhány perctõl azt vártam, hogy mikor lesz már vége.
 Amikkel bajom volt:
kamerakezelés: Legnagyobb jóindulattal is iszonyatsilány, eltekintve 1-2 statikus képtõl/városképtõl, illetve volt egy egész tûrhetõ gyorsított mozgás is. Ettõl eltekintve láttam már jobbat.
történet: az hogy elvont az egy dolog, de ahogy elõadják az alapkonfliktust az agyonvágja még azt is. Ezt a hüllõ õseink rizsát meg kb olyan hiteltelenül tolják benne, hogy szerintem kb max az ovisok kajolják be, akik szerint a papájuk valójában egy T-rex... Aztán az sem világos, hogy miért annyira elkerülhetetlen, hogy találkozzanak... Õsi ellenségek v mi? Vagy simán csak "engem nagyobb feszültség tolt fejbe, ezért én vagyok az erõsebb és elkenem a szádat"?
sfx és látványvilág: Az effektek - már ami volt benne - is hagytak némi kívánnivalót maguk után... még így feketefehérre butítva is, ami azért szerintem elég nagy baj, de ez is csak magánvélemény - habár ha az ember belegondol, hogy egy szabadon lenyúlható AlamDV progival lazán lehet ilyesmit, ha nem egyenesen jobbat kreálni, akkor ez nagyon gázos. Persze nyílván itt nem ezen van a hangsúly, szóval lépjünk tovább. Miért volt feketefehér? Ezzel akarták hangsúlyozni a cyberpunkot, vagy mifene? Simán használhattak volna valami szürõlencsét sztem, vagy utólagos filtert, de neem...
narráció: lényegében a szövegek 90%-át ez tette ki a karaktermonológok és az az egy szál dialógus gyakorlatilag elhanyagolhatóak. Hát.. ez a mûfaj valahogy nem jön be. Mármint nem az a baj h narráció, és kevés szöveg, hanem a narráció módja nem tetszett, de ez inkább egyéni szociális probléma, semmint komolyabb kritikai tényezõ.
egyéb sár: Hol volt ez cyberpunk? Mert szerintem sehol? Attól nem lesz valami cyberpunk mert nagyvárosban játszódik, lepusztult sikátorok vannak benne és sok áram... ahhoz ennél azért több kell. De még csak nem is hajaz arra. Ezzel az erõvel bármelyik viktoriánus történet - pl a Dracula - meg steampunk, mert van benne gõzmozdony...
Azok a vontatott jelenetek, amikor Morrison jobbra balra tekereg a sikátorban és a gyíkot keresi kb arra voltak jók, hogy hoszabb legyen a film. A karakterek nekem nagyon üresek voltak, szóval ez a remek karaktermegformálás nekem valahogy nem jött át. Az sem esett le, hogy miért szíjazta magát az ágyhoz, ha utána rögtön felkelt, és nekiállt gitározni? Vagy azt csak akkor kezdi el, amikor már túlságosan is feszült?
Egyébként erõteljesen az az érzés kerülgetett, h ez az "ami megmentette a pusztulástól... AZ ELEKTROMOS GITÁR" szöveg, meg az elvont tépések arra voltak csak jók, hogy a mûvész wannabe gitármániás önjelölt zenészekkel is kajoltassák a filmet. Megyek is, veszek egy elektromos gityót, serzek hozzá erõsítõt, és konzervdobozt meg evõpálcikát, és levezetem a feszültséget...:D

"OST": ehh.. na igen... ez egyáltalán rendelkezik olyannal?

 Ha ez alapján a film alapján kéne megítélnem a japán filmipart, akkor azt mondanám, hogy takarodjanak vissza aime-t rajzolni, és ne piszkálják azt, amihez nem értenek...

 Persze ez mind csak magánvélemény. Ha túl offenzív vagy ilyesmi, akkor a modok nyugodtan töröljék, vagy ha nem idevaló, akkor pakolják át. A hangvétel meg azért ilyen, mert kicsit nagyon magaslóról szövegelésnek érzem Raggie kijelentését.

 várom a kövezést...

Ramiz

#651
Raggie viccelt, szerintem ez elég nyilvánvaló, de mindenesetre ha nem, akkor Kuro_Tenshi reakcióját megértem. Lythis: hát, nem tudom, kin és miért akarsz bosszút állni ezzel a fröcsögéssel, de csak tessék. Egyébként nem volt kötelezõ nézni senkinek a filmet, csak azért nálatok néztük, mert ott voltak a szükséges cuccok. Nyugodtan átmehettetek volna hozzánk piálni. De nem, akkor most nem panaszkodhatnátok ilyen jót... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

#652
Háát, Lythis... legalább õszinte voltál. Objektív már nem(nagyon befolyásolt a szilveszterkor kialakult közhangulat). A kijelentés viszont áll! :) (nemtom milyen magas a ló, mert csak a sörényét látom :D )

Nemtom mi bajod volt a kamerakezeléssel. Jól eltalált szögbõl, hatásosan felvett volt az egész film!! Nem mindenkinek a teljesennyilvánvalóhogymitakarkihangsúlyozni operatõri munka jön be, valaki szereti ha különleges és jó is az amit lát(ráadásul ez még nem is volt olyan kiugró jelen esetben... nézz meg egy Kubrick, vagy egy Lynch filmet!! ;) ).
A történet sem annyira elvont, mint ahogyan azt te gondolod. Nincsenek benne magyarázó párbeszédek, amik megnehezíthetik a megértést némelyeknek, de a szinészi játék és a történések maguk is nagyon jól kifejezik szvsz a film mondanivalóját.
Az, hogy a hüllõk az õseink az tudományos tény... nyilván erre épít egy kicsit a film, de ha mindíg csak a valóságot néznéd nagyon hamar leszoknál a filmnézésrõl.
A film látványvilágával és effektjeivel kapcsolatban semmit nem mondanék, mert valószínûleg nemugyanúgy látunk ezek szerint(egyszerûen nem értem amit leírtál).
A narráció egy mûvészi eszköz szvsz, ha valakinek nem tetszik akkor az tényleg negatívum lehet egy olyan filmnél, ahol sokat alkalmazza az alkotó, de hát ki lehet bírni ezt is, meg itt jól van alkalmazva(és nem sokat).
A cyberpunk stílust meg ezek szerint nem úgy értelmezed, mint ahogyan én. Nem attól lesz valami szerintem cyberpunk, hogy minimum 2200-ban játszódik sok gyárépület között, hanem az életérzésre, a film látvány és történetkezelésére gondolt Manu és Ramiz, mikor ezt a sílust említette.

Huhh, sajna ez is elég odamondós lett, de kicsit felspannolt az elõzõ elõtti post!
(ha valaki is félreértené: ezek vélemények, tehát lehet h itt nem értünk egyet, de valójában no offense! )

Edit: látom Ramiz megelõzött, de én is körülbelül ezt éreztem ki mögüle...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonHuhh, sajna ez is elég odamondós lett, de kicsit felspannolt az elõzõ elõtti post!
Szerintem meg nagyon visszafogott és türelmes válasz volt. :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Az az érzésem, hogy sokan túlmagyarázzák ezt a szegény filmet (ironikus dolog ez pont egy olyan alkotás esetében, ami minimálisan magyarázza önmagát):ejj:.
Az a filmmûvészeti alkotás, ami ösztönös módon született, az a befogadástól is az ösztönös formát várja. Másképp: Ne ésszel próbáljuk megérteni, ami nem az ész számára készült; Ehetsz bármilyen ízletes ételt, ha a szád helyett az orrodba tömöd, nem fogod tudni élvezni, és valszeg még fájni is fog.

Ramiz

Quote from: L.MoleEhetsz bármilyen ízletes ételt, ha a szád helyett az orrodba tömöd, nem fogod tudni élvezni, és valszeg még fájni is fog.
Imádom az indián bölcsességeket! :hopp:
Egyébként: aki nem akar élvezni egy ételt, annak mindegy, hogy hova tömi...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ez jo, Lythis postjat olvasva rajottem, hogy sokkal kevesebb bajom volt vele. Kamerakezeles, sfx/latvanyvilag nem zavart, en csak a tortenetet nem birtam kovetni, foleg, hogy miert is van ez az egesz??! Meg - hehe - egy ideig kevertem a gitarozos orult pacakot a buddhasisakossal. Aztan meg gondolkodtam, hogy ok, melyik jelenetet melyikkel lattam??! :eeek: :hahaha:
De tenyleg nem hajnali 2kor, almosan kell nezni, ebben egyetertek.:3x3:
Utana az Excel jol jott. :D

Azert meg... szentsegtores... adok neki 1 eselyt. Ichi is epphogy atjutott a cenzuramon, es csak cigizos ficko miatt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: L.MoleAz az érzésem, hogy sokan túlmagyarázzák ezt a szegény filmet (ironikus dolog ez pont egy olyan alkotás esetében, ami minimálisan magyarázza önmagát):ejj:.
Az a filmmûvészeti alkotás, ami ösztönös módon született, az a befogadástól is az ösztönös formát várja. Másképp: Ne ésszel próbáljuk megérteni, ami nem az ész számára készült; Ehetsz bármilyen ízletes ételt, ha a szád helyett az orrodba tömöd, nem fogod tudni élvezni, és valszeg még fájni is fog.
Ez extrakirály gondolat/vélemény,mert: Mindkét felet megnyugtatja és a helyes irányba tereli. Sámánunk: :hail:
Ez valóban egy ilyen film volt és mostmár én sem nézek és szitkozódom annyira:D Egyszerûen nem értettem, hogy ez most meg mi a Fax?
Az ösztönös szóval, amit Sámánunk adott, már helyre tudom rakni. El tudom fogadni úgy ahogy van, és ami. Se több se kevesebb.
*körbenéz* [SIZE="3"]GITÁÁÁÁÁÁÁRRRTTT!!!![/SIZE] :whoah:

ui: hogy ez az L.Mole milyen õrült/elvont és értelmes figura egyben! :hail:

Edit: A következõ rész fõszerepe az övé! :whoah:

Kvikveg

Asszem megvan az uj forumszoveg.:hahaha:
[SIZE="4"]G[COLOR="DarkGreen"]I[/COLOR][COLOR="SeaGreen"]T[/COLOR][COLOR="DarkRed"]ÁÁÁ[/COLOR][COLOR="Red"]ÁÁÁÁ[/COLOR][COLOR="DarkRed"]R[/COLOR][COLOR="Red"]T!!!!![/COLOR][/SIZE]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Raggie GordonHáát, Lythis... legalább õszinte voltál. Objektív már nem(nagyon befolyásolt a szilveszterkor kialakult közhangulat). A kijelentés viszont áll! :) (nemtom milyen magas a ló, mert csak a sörényét látom :D )
Nemtudom ezt honnan szeded, de nem szoktam hagyni, hogy a közhangulat befolyásolja a döntésemet, ha megnézek egy filmet. Ez a személyes véleményem, és valószínüleg akkor sem lenne más, ha egyedül néztem volna meg.
Quote from: Raggie GordonNemtom mi bajod volt a kamerakezeléssel. Jól eltalált szögbõl, hatásosan felvett volt az egész film!! Nem mindenkinek a teljesennyilvánvalóhogymitakarkihangsúlyozni operatõri munka jön be, valaki szereti ha különleges és jó is az amit lát(ráadásul ez még nem is volt olyan kiugró jelen esetben... nézz meg egy Kubrick, vagy egy Lynch filmet!! ;) ).
Jól eltalált szögbõl hatásosan? Gondolom ebben mindenki mást lát, mindenesetre nekem nem jött be ez a féliglentrõlmutogatomahogyagyíkotkeresvepucsít dolog. Nem tartom különlegesnek és jónak.. max különlegesnek, habár számomra inkább zavaró volt... jó viszont semmiképp.
Quote from: Raggie GordonA történet sem annyira elvont, mint ahogyan azt te gondolod. Nincsenek benne magyarázó párbeszédek, amik megnehezíthetik a megértést némelyeknek, de a szinészi játék és a történések maguk is nagyon jól kifejezik szvsz a film mondanivalóját.
De az. Elvont.. legalábbis nekem... a Mátrix sem volt ennyire az (felteszem arra gondoltál, amikor a magyarázó párbeszédeket említetted). De nekem a Brazil is kevésbé tûnt annak (megjegyzem AZ cyberpunk volt, ez viszont nem az).. ennél mindenképpen.
 
Quote from: Raggie GordonAz, hogy a hüllõk az õseink az tudományos tény... nyilván erre épít egy kicsit a film, de ha mindíg csak a valóságot néznéd nagyon hamar leszoknál a filmnézésrõl.
Megint csak annyi, hogy olvass vissza. Úgy köss bele, hogy tudod mibe kötsz bele:D Viccen kívül: azt írtam, hogy hiteltelenül volt elõadva. _NAGYON_
 Egy film esetében nem feltétlenül a realitásalap érdekel.
Quote from: Raggie GordonA film látványvilágával és effektjeivel kapcsolatban semmit nem mondanék, mert valószínûleg nemugyanúgy látunk ezek szerint(egyszerûen nem értem amit leírtál).
Lehet, hogy nem. Ha nem érted, akkor magadban keresd a hibát...:D
Quote from: Raggie GordonA narráció egy mûvészi eszköz szvsz, ha valakinek nem tetszik akkor az tényleg negatívum lehet egy olyan filmnél, ahol sokat alkalmazza az alkotó, de hát ki lehet bírni ezt is, meg itt jól van alkalmazva(és nem sokat).
Itt rendesen félreértettél. Szerintem olvasd el megint az idevágó részt. Nem azt írtam, hogy a narrációval, mint filmes elem alkalmazásával volt bajom. Láttam már más filmet is amiben alkalmazva volt, és nem volt vele bajom.
Quote from: Raggie GordonA cyberpunk stílust meg ezek szerint nem úgy értelmezed, mint ahogyan én. Nem attól lesz valami szerintem cyberpunk, hogy minimum 2200-ban játszódik sok gyárépület között, hanem az életérzésre, a film látvány és történetkezelésére gondolt Manu és Ramiz, mikor ezt a sílust említette.
Akkor valószínüleg te nem értelmezed annak ami, ha ilyen kijelentéseket teszel.
 Szóval csak a te kedvedért (meg azokért, akik szerint ez az volt..) NESZE

Quote from: Raggie GordonHuhh, sajna ez is elég odamondós lett, de kicsit felspannolt az elõzõ elõtti post!
(ha valaki is félreértené: ezek vélemények, tehát lehet h itt nem értünk egyet, de valójában no offense! )
Igen, annak sikeredett. Egyébként még szép, h no offense :tezsvir: