Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Yakumo

Quote from: LacViszont a filmet köszönöm, a hétvégén megnéztem az Ima, Ai ni yukimasu címû 2004-es filmet, és rögtön beleszerettem, szóval úgy döntöttem, hogy ez remek lesz. Van benne minden, ami csak egy jó (de nem véres) mozihoz kellhet: Takeuchi Yuko :haha:, szerelem, misztikum, csavar (a történetben), és a végén garantált sírás :)
Hm.. ez érdekel, jónak tûnik! (majd megszerzem:) )
off: Hogy van neked 67 post-al, 6-os Rep Power-ed? Sok barátod van? :D

Ramiz

Manu, a Vital mennyire durva? Nem nagyon? Nézhetõ gyenge gyomrú (nemfiatal) ismerõssel?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizManu, a Vital mennyire durva? Nem nagyon? Nézhetõ gyenge gyomrú (nemfiatal) ismerõssel?


Khmmm, szerintem símán. Nem igazán a horrorizmusokra megy rá, egy-két jelenet, ami határeset.

Ramiz

Vital

Ez a film most kiütött... ilyen erõs, ilyen mély szerelem, ha létezhet is egyáltalán, nekem biztosan nem adathat meg... De miket is beszélek, végül is a filmrõl kellene írnom valami értelmes ismertetõt...

Nagyon erõs, szomorkás-elgondolkodtató gyönyörû film, amolyan õszi, kitartó esõ hangulatú, ami egyszerre teszi merengõvé az embert és tölti fel lassan valami titkos energiával, ami felfrissíti a szellemmet (nem véletlen, hogy a filmben is sokat esik). Asano Tadanobu játssza a fõszerepet. Profi, nem tud rosszul játszani: meggyõzõ és magabiztos, mint mindig, már csak miatta is érdemes megnézni a filmet. Shinya Tsukamoto pedig, olyan filmek után, mint a híres-hírhedt Ichi the killer és a legendás Tetsuo, új arcát mutatja e különös, megható történet rendezõjeként, és ugyanolyan színvonalas munkát készítve, mint a fenti kettõ film.
Egy fiatal, orvosi egyetemre járó férfi autóbalesetben fejsérülést szenved, emiatt összekavarodnak, elvesznek az emlékei, és emiatt elveszti a kapcsolatát a világgal is. Elköltözik a szüleitõl, csaknem megnémul, csakis a tanulmányaira koncentrál. Amikor azonban gyakorlatként fel kell boncolniuk egy embert, véletlenül a barátnõje kerül az õ csoportjához a boncteremben. Ahogy az emlékei lassan visszatérnek, újra megéli a barátnõjével töltött idõt, a közös élményeket, és bár a lány halott, az õ számára egyre élõbb, ahogy egyre több emlék visszatér, ami összekapcsolja õket. De ahhoz, hogy folytatni tudja az életét, újra meg kell ismernie a barátnõjét, akit már elvesztett, mielõtt másodszor tudta volna, hogy egyáltalán létezett. A férfi mániákusan boncolja fel kedvesét, porcikáról porcikáról, és jobban szereti, mint valaha...
Azt hiszem, most már érthetõ, hogy miért mondtam, hogy különös történet, szomorkás is meg nem is... de mindenképpen veszélyes, mert a szentimentalizmus rögtön lecsap az óvatlan filmesekre. Szerencsére ennek a filmnek teljesen sikerül elkerülnie, én sehol nem éreztem erõltetettnek vagy túl szentimentálisnak, pedig érzékeny vagyok rá. ^^
A film majdnem ugyanannyira tetszett, mint a Hana-bi, és legalább olyan hatást tett rám lelkileg. Az igazi szerelem mélységei elvarázsolóak...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizVital


Vigyázz, te "érzelgõs"! :D

Ja, azt elflejtetted írni. hogy egy szerelmi háromszög is van a filmben, ami bonyolítja a dolgokat. :)

És a nemfiatal ismerõsöd mit szólr hozzá?

Ramiz

Quote from: ManuVigyázz, te "érzelgõs"! :D
... :)  Tudod, hogy két énem van... :lazza: Következõ ilyen filmnél majd valami macsó, beszólós ajánlót írok, oké? ([COLOR="LemonChiffon"]"Hosszúhajú rocker csávó feldarabolja a csaját, közben eszébe jutnak a közös, szado-mazoval spékelt kúrások..." :__devil: [/COLOR])

Quote from: ManuJa, azt elfelejtetted írni. hogy egy szerelmi háromszög is van a filmben, ami bonyolítja a dolgokat. :)
Jah... de végülis a lány oldaláról bonyolítja, aki mondjuk szintén érdekes karakter, de nem annyira fõhõs, mint a srác és halott barátnõje. A srác oldaláról annyira nem érzem nagy súlyúnak a kolleganõ jelentõségét.
Egyébként kicsit a Twin Peaksre emlékeztetett, hogy egy halott nõ áll a film középpontjában. Annyiban meg egy József Attila versre, hogy ott a szerelme belsõ szerveirõl áradozik a költõ.

Quote from: ManuÉs a nemfiatal ismerõsöd mit szólt hozzá?
Végül megúsztam, és valószínûleg jó is, mert amikor meghatódok (hüpp-hüpp... ^^), akkor csak zavar bárki más, meg egyébként is kiakadt volna a boncoláson, még ha nagyon visszafogott is. Õ mindenen kiakad. Egyébként szerintem egy kicsit többet bõven elbírt volna a film, de talán nem is akartak azzal veszõdni, hogy a lány bábuját élethûen megcsinálják. Pedig milyen borzongató lett volna, ahogy éppen felnyitja a halott kedvesét, akinek meztelensége most már nem izgató és már soha nem lesz az... vagy ahogy az arcán dolgozik...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu


Ramiz

Quote from: ManuDistance
Ezt most itt hogy idézzük? :)
(Sehogy, menjünk oda és áruljuk el gyermekünket, az USteam japán filmes topikját? Soha! :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Quote from: RamizEzt most itt hogy idézzük? :)
(Sehogy, menjünk oda és áruljuk el gyermekünket, az USteam japán filmes topikját? Soha! :__devil: )

De az oldal jóóó! :jee: (csak most vettem észre) Régóta vágyom valami ilyesmire, csak eddig nem kerestem, mert nem tudtam megfogalmazni, hogy mire is vágyom pontosan, de ez az. :)

Nem tudom, hogy mások, hogy vannak vele, de én nem mertem volna belevágni az ázsiai filmkultúra bebarangolásába, az elsõ (személyes benyomásokon alapuló) ismertetõk nélkül, melyeket eddig úgy kellett innen-onnan összekaparnom (576, USTEAM fórum, neadjisten GOOGLE). De most végre itt vannak szépen összegyûjtve! Megyek is mazsolázni! :D

Ramiz

Quote from: L.MoleDe az oldal jóóó! :jee: (csak most vettem észre) Régóta vágyom valami ilyesmire, csak eddig nem kerestem, mert nem tudtam megfogalmazni, hogy mire is vágyom pontosan, de ez az. :)

Nem tudom, hogy mások, hogy vannak vele, de én nem mertem volna belevágni az ázsiai filmkultúra bebarangolásába, az elsõ (személyes benyomásokon alapuló) ismertetõk nélkül, melyeket eddig úgy kellett innen-onnan összekaparnom (576, USTEAM fórum, neadjisten GOOGLE). De most végre itt vannak szépen összegyûjtve! Megyek is mazsolázni! :D
Eddig is itt voltak a fórumon... ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Quote from: RamizEddig is itt voltak a fórumon... ^^

Majdnem mindent meg is néztem, amit ajánlottatok az érkezésem óta, de a visszaolvasás bajos (valahogy folyton elsiklom néhány leírás felett). Meg azért, így szépen kategorizálva, azért sokkalta kényelmesebb :)

Ramiz

#611
Quote from: L.MoleMeg azért, így szépen kategorizálva, azért sokkalta kényelmesebb :)
Tények... :) Nekem is tetszik. :D

edit: ugyan valószínűleg Manu oldalán is szerepelni fog ez, de ha már ő is csak egy linket dob, én is így teszek. :D
Story of Ricky
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Az Usteamet soha nem hagyjuk el!!! :)
Egyenlõre még csak a japán filmek ismertetõi kerültek fel, de folyamatosan töltöm tovább a többit is, ill. javítgatom, fejlesztgetem az oldalt.

Ramiz

Quote from: ManuAz Usteamet soha nem hagyjuk el!!! :)
Egyenlőre még csak a japán filmek ismertetői kerültek fel, de folyamatosan töltöm tovább a többit is, ill. javítgatom, fejlesztgetem az oldalt.
Nagyon jó kis oldal lesz ez. Elismeréssel adózok a belefeccölt energiádnak. Mindenesetre igyekszem tanácsadással (=belepofázással) és filmajánlókkal (=újabb és újabb filmcsomagok kunyizásával) segíteni munkádat. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

ööö... megnéztem az Auditiont... ööö... MAMIII!!!

Esküszöm sírógörcsöt kaptam -és nem azért mer' olyan megható volt- Mi? Ki a fene az a David Lynch? Mi az A bárányok hallgatnak? Felejts el mindent amit a filmezésrõl tudni véltél. Hogy milyen a film? Képzeld el, hogy bemész egy cukrászdába, azzal hogy "Két francia krémest kérnék!", mire az eladó irdatlan erõvel pofánvág, mindenféle kommentár nélkül. Na ilyen.

Azthiszem ma éjjel nem alszom, de az ébrenlét sem jobb. A haláltól félek, de az élet meg ijesztõ. JÁJ!

Ramiz

Quote from: L.Moleööö... megnéztem az Auditiont... ööö... MAMIII!!!
Esküszöm sírógörcsöt kaptam -és nem azért mer' olyan megható volt- Mi? Ki a fene az a David Lynch? Mi az A bárányok hallgatnak? Felejts el mindent amit a filmezésrõl tudni véltél. Hogy milyen a film? Képzeld el, hogy bemész egy cukrászdába, azzal hogy "Két francia krémest kérnék!", mire az eladó irdatlan erõvel pofánvág, mindenféle kommentár nélkül. Na ilyen.
Azthiszem ma éjjel nem alszom, de az ébrenlét sem jobb. A haláltól félek, de az élet meg ijesztõ. JÁJ!
Szóval tetszett. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Ha nem vagyok indiszkrét, ezeket a filmeket a netről szerzitek, vagy van valami kölcsönző valahol, vagy megveszitek őket?
Csakmert jön az új 200 gigás vinyó és eddig is érdekeltek a japcsi filmek és...szóval... :)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Moha

Most néztem meg a japán napon a vetítésen. Nekem tetszett. Szeretem az ilyen szomorú hangvételõ romantikus filmeket, amikbõl mégsem a rózsaszín szirup csöpög.
Ez egy megindító, érdekes történetû film, kevés szereplõvel és helyszínnel, ám annál több mondanivalóval. Az egész történetet több szemszögbõl és idõsíkból láthatjuk, ami - legalább is nekem - még érdekesebbé teszi az egészet és szerencsére itt azért lehet tudni, "mikor hol vagyunk", nem kavarodnak össze az idõszálak. :)
Mit is mondjak: szerintem aki szereti a drámákat és/vagy a romantikus filmeket, az nem fog benne csalódni. Érzékenyebb lelküek esetleg készítsenek ki hozzá zsepit. ;)

Manu

#618
Quote from: DreamcleaverHa nem vagyok indiszkrét, ezeket a filmeket a netről szerzitek, vagy van valami kölcsönző valahol, vagy megveszitek őket?
Csakmert jön az új 200 gigás vinyó és eddig is érdekeltek a japcsi filmek és...szóval... :)

Ads on:Itt találsz linkeket (amiket ma vagy holnap frissítek egy pár új hasznossal), meg ajánlókat is. :D
 Moha: Én nem szeretem a romantikus filmeket, ezért írhatnál róla egy pár sorral hosszabb ismertetőt, ha van időd...

Ramiz

Dreamcleaver: netrõl, egymástól. Regelj Manu oldalára, pláne hogy a királyabbik bannert rakta be. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Oké mina megyek Manura regelni. :lul:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Ramiz

Peppermint Candy

Sajnos nem tudok érdemi ismertetõt írni, mert a visszafelé haladó idõrendnek megfelelõen a film végén van az egész sztori gyökere, nekem meg az utolsó 15 perc hibás (a Sex and Fury meg úgy, ahogy van). (((SOSE VEGYETEK RITEK DVD-t! Aaargh!!!). Annyit tudok mondani, hogy szimpatikus egyén tényleg nem nagyon van a filmben, valamint hogy rosszkedv ellen ideális (nekem bevált: szembesülsz vele, hogy mindig van, akinek még nálad is rosszabb, és ettõl jobb kedvre derülsz, hacsak nem vagy túl nagy empatikus képeségekkel megvert személy :) ). Viszont hálás lennék, Manu, ha pmben el tudnád mesélni a végét. :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Quote from: ManuAds on:Itt találsz linkeket (amiket ma vagy holnap frissítek egy pár új hasznossal), meg ajánlókat is. :D

[INTERMEZZO]

Ja, hogy ti ezeket a filmeket szerzitek valahonnan? Én csak elolvasom az ismertetõt, és hipp-hopp, már ott is van a polcomon...

Na jó, azthiszem le kéne állni a tudatmódosítókkal.

[/INTERMEZZO]

Manu

Quote from: RamizPeppermint Candy

...nekem meg az utolsó 15 perc hibás...


Egy rohadt lusta disznó vagyok, és mindig elbliccelem, hogy lecsekkoljam a kiírást:mad: Esküszöm megváltozom. Természetesen leírom pm-ben.

Ramiz

Quote from: ManuEgy rohadt lusta disznó vagyok, és mindig elbliccelem, hogy lecsekkoljam a kiírást:mad: Esküszöm megváltozom. Természetesen leírom pm-ben.
Az én hibám, én vettem sz.r dvd-t. Egyébként van auto check a Neroban. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

[film] / 1-Ichi

A híres-hírhedt Ichi the Killerhez egy elõzményfilm (Ichi a gimnáziumban). Inkább érdekes, mint jó, mert hiányzik belõle az, amitõl az Ichi the Killer jó volt: a beteg humor és a indent átható pszihopata hangulat. A hülyeségeken vitatkozó, vagánykodós, de aztán egymást gátlástalanul szétverõ-széttörõ gimnazisták képe teljesen hiteltelen (a Fudoh-ban még elment, de hát az is Miike-munka). Az alacsony költségvetés sem tett jót a filmnek, néhol olyan családi mozi szintû fényviszonyok és beállítások vannak benne. Egyszóval látszik, hogy nem Miike rendezte (persze neki is vannak rossz filmjei bõven). Az is erõltetett, hogy egyes szereplõket az Ichi the Killer-beli szereplõkhöz hasonlóra formáztak, nem is egészen következetesen (a bunyós srác eleinte a kisebbségi komplexusos zsaru megfelelõje, a végén meg Kakihara, a karkitekerõ-csonttörõ srác szintén elég Kakihara-szerû). Még az Ichi the Killer végén levõ kis utalást is beletették, aminek fényében ott máshogy is lehet értelmezni a filmet, itt viszont semmi értelme és a következõ jelenet megcáfolja. Jó, persze lehet mondani, hogy utalás, de minek itt utalni, amikor úgyis csak az nézi meg ezt a filmet, aki azt is látta...
Egy-két erõteljes jelenete még így is van azonban a filmnek, és ezek Ichi bekattanós jelenetei. A zene pedig ugyanúgy tökéletes, mint az Ichi the Killerben, itt még ki is írták, hogy kik csinálták (Battle Table).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Agitator

Takashi Miike kedvenc témájának, a jakuzafilmeknek egy újabb darabja, amely hasonlít is a többire és különbözik is tõlük. Történetileg nem sok újat hoz, a szokásos motívumok bukkannak fel jól átgondolva és profin tálalva: árulások, bandák közti villongások, leszámolások, a jakuza-politika élet-halál játszmái... A karakterek tökéletesek, nem olyan viccesen színesek, mint a Fudoh-ban, hanem visszafogottak és normálisak, de jól eltaláltak, és fõleg kemények, mint... mint az élet, amit élnek.
És ezzel el is érkeztünk ahhoz, amiben az Agitator több, mint egy átlagos jakuzafilm. (Mint mondjuk a Kitano-féle Testvér). Az egészet (a durvább jeleneteket is) átható líraiság, a filozófikus hangvétel és az ilyen hangulatú (a film vége felé egyre gyakoribb) jelenetek adnak egyedi ízt a filmnek. Ha a Szellemkutya alcíme: "The way of the samurai", akkor az Agitatoré az lehetne, hogy "The way of the yakuza" (azért angolul írtam, mert a magyar fordítás szerintem némi jelentést veszt). Ahogy minden összeomlik, mint egy kártyavár, a szereplõknek nem csak azon kell elgondolkozniuk, hogy mit kell tenniük a következõ pillanatban, hanem bizony egyre komolyabb kérdéseket kell feltenniük maguknak az életmódjukkal, a terveikkel, az életük céljával, az önmagukkal való õszinteséggel kapcsolatban.
Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a film mégis ízig-vérig jakuzafilm marad, és ha nem így lenne, alighanem fárasztóak lennének ezek a felmerülõ kérdések. A filozófikus szálak finoman, visszafogottan kezeltek, aki nem akarja, észre sem veszi. ^^
Szó, mi szó: a kicsit lassan induló történet miatt a film nézése közben nem hittem volna, hogy mire befejezem, Miike legjobb filmjei egyikének fogom tartani az Agitatort. Méltó helye van az Ichi the killer és a Gozu mellett. Megnézését azoknak is ajánlom, akinek más Miike-filmek nem tetszettek, de a jakuza-történeteket kedvelik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#627
[film] / The Tale of Zatoichi

A legenda kezdete, az elsõ Zatoichi film 1962-bõl, amit még 25 másik követett 1989-ig. Mindegyikben Katsu Shintarô játssza a fõszerepet, és Japánban annyira összefort Zatoichi karaktere a színésszel, hogy sokáig nem hitték, hogy készülhet újabb film. Jellemzõ, hogy Takeshi Kitano volt olyan bátor - vagy öntelt -, hogy 2003-ban készített egy Zatoichi filmet (és a fõszerepet is eljátszotta), amely az elsõ és egyetlen színes film.
Zatoichi egy vak férfi, aki masszõrként dolgozott, ám gyûlöli, amikor fogyatékossága miatt lenézik, és ezért addig gyakorolta a kardvívást, amíg igazi mesterré nem vált. Vándorló életmódot folytat, a filmben gengszternek nevezi magát, de mégis van valami, ami megkülönbözteti a gengszterektõl, egy erkölcsi kódex. Egyáltalán nem egy vándorló szent azonban, ravasz és kihasználja az embereket. a The Tale of Zatoichiben egy klasszikus szamurájfilm-alapsztorit kapunk (ami valószínûleg 1962-ben még nem volt olyan klasszikus és megszokott... ^^): két ellenséges gengszterbanda marakodik a városon, és mindkettõ megpróbál egy erõs szövetségest szerezni a végsõ háborúhoz. Az egyik bandához Zatoichi szállásolja be magát, és jókat kajál a banda pénzén, napközben meg pecázik, a másik banda pedig egy szintén kiváló kardforgató mestert bérel fel, aki állandóan piál, és halálos beteg. A két banda ugrásra kész, ár csak az alkalmas pillanatot várják, Zatoichi és a másik szamuráj azonban összebarátkozik, és jól megértik egymást. Azonban az eseményeknek nem lehet gátat vetni...
Látszik a filmen, hogy nem mai darab: nem sokat ad a látványra, harcokkal sem szórták tele a filmet (Zatoichi összesen kétszer használja a kardját, és egyik esetben sem sokkal hosszabb ideig, mint a 2003-as Zatoichiben a szamurájjal vívott harc során), a jellemek viszont összetettek, pontosan kidolgozottak, és minden jelenetnek súlya van. A filmnek sajátos, nagyon visszafogott humora van, ami Zatoichi karaktere körül jelentkezik. A film végétõl egy kicsit féltem, nehogy sablonos legyen (még ha õ is a sablon, amit azóta sok film másol), de pozitívan csalódtam. Remek film ez.
Végül egy kis összehasonlítás a Kitano-féle Zatoichi-vel, amit sokan láthattak. Nincs jobb közülük, mindkettõnek máshol rejlik az erénye. A Kitano-féle film a látványra gyúr, és nem hiába, gyönyörû szép is lett (nemcsak a harcok). A ritmikusan dolgozó parasztok, a muzsikáló esõ és más hasonló jelenetek is zseniálisak és valami pluszt adnak a filmhez. Zatoichi karaktere azonban kevesebb színnel festett, mint a The Tale of Zatoichi-ben, és a történet is egyszerûbb talán, ezért bár a Kitano-félét láttam elõbb (és többször), mégis értem és átérzem, amikor azok, akik már megszokták a régi Zatoichit, azt mondják, hogy "jó ez az új film, szép is, de mégsem az igazi Zatoichi". Egyszóval egyiket sem érdemes kihagyni. ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Deadly Outlaw Rekka

Takashi Miike extravagány jakuzafilmje ezúttal a szokásosnál jóval több kikacsintást és jakuzafilmeken való élcelõdést tartalmaz, mégis jakuzafilmnek is jó. A film Ryuhei Kitamura stílusára emlékeztetõ jeleneteknek bõviben van. Fõleg a film vége felé uralkodik el az Ultimate Versus viccesen beteg hangulata: mindenki õrült és megacool, a vér mûvészi eszköz, a golyók stilizáltak és közvetlen közelrõl sem találják el egymást az ellenfelek, hiába lõnek hatalmas kéziágyúval, ha a dramaturgia úgy kívánja és ha az ellenfelek ugyanolyan kemények.
A fõszereplõ Kunisada, egy koreai fickó, aki egy japán jakuzabanda tagja. Éppen börtönbõl való szabadulását várja, amikor bandavezérét, akit az apjaként szeret, lemészárolják (hatalmas jelenet...). Ezután természetesen megindulnak az intrikák, az egyezkedések a megmaradt bandák között, mindenki békét szeretne, de ugyanakkor egy kicsivel jobb pozíciót is. Kunisada azonban egy veszett kutya, akit semmi más nem érdekel, csak a bosszú. Az új bandavezér fenyegetésnek érzi õt a terveire, ezért elárulja. Egyedül marad legjobb barátjával, és miután Kunisada életfilozófiáját mindketten teljesen magukévá tették ("Life is'nt just about living long"), hatalmas mészárlást rendeznek.
A film hangulatát a fent említett tényezõkön kívül az iszonyatosan hangulatos metálzene adja (kicsit talán a Black Sabbath-hoz tudnám hasonlítani), és az énekes helyenként teljesen kontrollálatlan, elborult rikoltozása. A komfortérzetet pedig a drabális, borulós poénok teszik teljessé. Csak egy példa: az egyik jakuza barátja halálát egy öreg, félrevonultan élõ jakuza úgy kommentálja, hogy nem is olyan nagy baj, mert: "Death is part of a man's training." (Ezt általában börtönbüntetésre, elsõ  bekapott golyóra és más ilyesmikre szokták mondani a jakuzafilmekben.) És mintegy illusztrációképpen megjelenik az öreg, hosszú, õsz hajú bandavezér, akit a film elején agyonlõttek, és hatalmas halálfejes gyûrûjét felmutatva megszólal: "Rock and roll!"
Snitt.

(Ui.: Szeretnék végre egy rossz Miike-filmet látni. ^^)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Bemutatják a magyar mozikban Hirokazu Kore-eda (Distance, After Life, Maborosi) Nobody Knows (Anyátlanok) c. filmjét, amit mindenkinek teljesen nyugodtan ajánlok, mert szvsz zseniális dráma, nagyon sajátos hangvétellel. Meg Kore-edát úgy általában ajánlom, mert nagyon sajátos, eredeti alakja a japán filmnek