Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: ManuSajna nem, csak a Monday c. filmje van fenn a várólistámon (ami jelen pillanatban 67 movie-t számlál :()
:D Mindig arra kell gondolni, ami éppen leér. :)

Quote from: ManuSex and Fury
Ez marha jó lehet! :cool: Feltétlenül megnézem, azzal együtt, aminek a végén felrobbantják a Fuji(?) hegyet (tudod, a Kossuth4-ben meséltél róla, mi is volt a címe?).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Hát én csendesen csak úgy idepötyögném, hogy nemrég néztem meg a Yojimbo-t és végig nevettem rajta és tetszett és izé -_- Szerintem megérte nagyon is^^

Ramiz

Quote from: RouninHát én csendesen csak úgy idepötyögném, hogy nemrég néztem meg a Yojimbo-t és végig nevettem rajta és tetszett és izé -_- Szerintem megérte nagyon is^^
És miért ez a visszafogottság, ez a túlzott szerénység? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

zolan43

Quote from: RamizA mondanivaló elferdülését, ill. kimaradását kifogásolták itt páran a könyvhöz képest, a mangában mennyire volt benne? Mert a filmben tényleg elég furcsán jött ki pár dolog.

A könyvhöz még nem volt szerencsém. (ha meg tudom szerezni az angol fordítást PDF formátumban, akkor még el is olvasnám)

Rounin

Quote from: RamizÉs miért ez a visszafogottság, ez a túlzott szerénység? :)

Mert én nem tudok olyan sokat írni róla szépen és cirádásan, megihletõn.. nekem csak tetszett ugye kéremszépen.. hát teccikérteni én csak úgy gondoltam, talán nem baj, ha leírom -_-"

Ramiz

Quote from: RouninMert én nem tudok olyan sokat írni róla szépen és cirádásan, megihletőn.. nekem csak tetszett ugye kéremszépen.. hát teccikérteni én csak úgy gondoltam, talán nem baj, ha leírom -_-"
Te ne tudnád szépen leírni, aki regényötletekkel kacérkodik? Szerintem csak egy kis biztatás kell: naaa, írjááál! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizTe ne tudnád szépen leírni, aki regényötletekkel kacérkodik? Szerintem csak egy kis biztatás kell: naaa, írjááál! :D
jah, szerintem is. Ha kell, erőszakkal kényszerítünk!!! :D

Rounin

Quote from: Manujah, szerintem is. Ha kell, erõszakkal kényszerítünk!!! :D

Jesszusom. Ezek után kénytelen leszek.. sõõt, összefûzöm a Rashomon-élménnyel. But plz don't hurt me :whimper:

Ramiz

Quote from: RouninJesszusom. Ezek után kénytelen leszek.. sõõt, összefûzöm a Rashomon-élménnyel. But plz don't hurt me :whimper:
Várjuk. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manu

Quote from: Shiroi:ejj:


Ezt most mér' kaptuk :bruhuhu: ? A másik filmes topikban már jó ideje a diabetikus étkezésrõl van szó, mi meg itt csak az ontopic postolásra nógatjuk az embereket :3x3:

Ramiz

Quote from: Manu[SIZE="1"]Ezt most mér' kaptuk :bruhuhu: ? A másik filmes topikban már jó ideje a diabetikus étkezésrõl van szó, mi meg itt csak az ontopic postolásra nógatjuk az embereket :3x3:[/SIZE]
[SIZE="1"]Jah... de azért töröltem a postjaimat. Ha már nem egészen igazságos is a rendszer, legyünk csak azért is :angyali: ... :lazza: [/SIZE]

[SIZE="4"]ON:[/SIZE]
Godzilla - Final Wars
Kész... :lol: Ekkora állatságot... Fért bele minden: Kitamura-féle vagány szövegek és látványos bunyók, Godzilla-harcok (a film legerõsebb két jelenete mindenképpen az amerikai "good for nothing tune-eating monster" Godzilla-klón és az igazi japán Godzilla harca, valamint amikor három szörnyet egyszerre eresztenek rá Godzillára, és õ Bud Spencert és Terence Hillt megszégyenítõ trükkökket vet be ellenük... :cool: ).
Kérdés: a bajszos amcsi (orosz?) mit keres a japán hajón és miért van nála katana? És miért nem beszél japánul, ha ért japánul? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kupo

Van angol felíratod a Godzilla - Final Wars-hoz, mert régen megvolt, csak az japán hang, és asszem csak japán felírat volt, japánul meg sajnos még nem tudok. :P
Torrentről van a felírattal egybe? :)

Ramiz

Quote from: KupoVan angol felíratod a Godzilla - Final Wars-hoz, mert régen megvolt, csak az japán hang, és asszem csak japán felírat volt, japánul meg sajnos még nem tudok. :P
Torrentrõl van a felírattal egybe? :)
Teljesn DVD-s verzió van meg, Manutól kaptam. Japán hang, angol (vagy semmilyen) felirat, az angolul beszélõ fickót nem feliratozzák.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lac

Emberek, mondjatok már valami japán romantikus vígjáték-félét (olyat, mint amilyeneket a koreaiak lapátszámra gyártanak), mert japán-nap lesz az egyetemen, és nekem kéne filmet vetítenem, viszont ha beteszek egy BR-t vagy Suicide Club-ot, szerinem síkítva fognak elrohanni az érdeklõdõk (vagyis laikusok)...

Moha

#585
Quote from: LacEmberek, mondjatok már valami japán romantikus vígjáték-félét (olyat, mint amilyeneket a koreaiak lapátszámra gyártanak), mert japán-nap lesz az egyetemen, és nekem kéne filmet vetítenem, viszont ha beteszek egy BR-t vagy Suicide Club-ot, szerinem síkítva fognak elrohanni az érdeklődők (vagyis laikusok)...
Hmmm... te leszel a "filmfelelős" a japán napon? Én mindenképpen ott leszek, arra a napra szabit akarok kivenni. :)
Utánanézek, mim van és írok.
Apropó: anime vetítés nem lesz? :)

Edit:
Amit tudok mondani:
Love Letter - Drama, Romace
Jam films - ez pedig sok rövidfilm egyben. Szerintem egész jó bemutatni a japán filmeket, mert itt sokféle stílus van. :)

Lehet, hogy van jobb, de sajna nincs túl sok Japán filmem... ezeket viszont oda is tudom adni, ha kell.

Lac

Ja-ja, és még a szushi-készítésben is részt fogok venni :) (hogy mi lesz ebből?! ... :) ). Ja, meg majd lesz valami zene is, azt is én csinálom (jaj-jaj). Bár ez még a könnyebb része a dolognak, mostanában tele vagyok mindenféle JPop cuccal...

Hát animézés se lett volna rossz, de már így is elég szűkös a program (ami ha minden jól megy nemsokára közhírré lesz téve), szóval a filmezést is délután 4-től fogjuk applikálni. Azt, hogy hol, még nem mondom tutira, mert a dolgok jelenlegi állása szerint a főépület díszudvarában lenne, de szerintem ott nem lehet filmet vetíteni (illetve lehet, csak az élvezhetőség rovására megy). De majd meglátjuk.

Mindenesetre kösz a tippeket, majd kontaktoljunk ezügyben.

Moha

Quote from: LacAzt, hogy hol, még nem mondom tutira, mert a dolgok jelenlegi állása szerint a fõépület díszudvarában lenne, de szerintem ott nem lehet filmet vetíteni (illetve lehet, csak az élvezhetõség rovására megy). De majd meglátjuk.
Aud Max esetleg? Ott még a vetítéshez szükséges technika is megvan... bár lehet, hogy az meg délután foglalt.

Kontakt ügyben PM megy.

Ramiz

#588
Autition. Romantikus vígjátéknak indul, aztán... izé... pszihoszomatikus agyfurdancs lesz belőle. :)

Angel Dust

A pszihothillereket alapból is bírom, ez meg külön érdekelt, mivel Sogo Ishii csinálta, akinek az Electric Dragon 80.000 Volt című remekművet is köszönhetjük.
A film egy sorozatgyilkos után eredő érzékeny lelkű nyomozónőről szól, aki transzcendens módszerekkel igyekszik ráhangolódni a gyilkos gondolataira, lelkivilágára, hogy megakadályozza a következő bűntettet. A gyilkosságok hétfői napokon, 18:00-kor történnek a tömött metrón, de az áldozatok közt semmi egyéb kapcsolat nincs, mint hogy mind fiatal nők. A nyomozó azonban úgy érzi, hogy ezek mégsem egyszerű kéjgyilkosságok. Ahogy belemerül az ügybe, kezd rámenni a lelki és szellemi egyensúlya, mert az a sejtelme támad, hogy a gyilkosságok őfelé mutatnak... Lehetséges lenne, hogy valaki ezzel akar üzenni neki vagy rávenni őt valamire? A nő hallgat a megérzésére, és meglátogatja volt szeretőjét, aki az agymosás kétes hírű mestere, és egy eldugott Pszihoszomatikus Turbomixer-szerá klinikán dolgozik. Ez a férfi a másik kulcsfigurája a filmnek. Személyiségének hatalmas erejű kisugárzása van, ami alól még a néző is nehezen vonhatná ki magát, hát még a film szereplői...
A filmnek sok gyakran látott eleme van, azonban jónéhány különös is. Nincs például csavar a végén a tettes személyét illetően. Vannak halott fiatal nők, de nincs brutális feldarabolás vagy ilyesmi, csak apró tűszúrások. Az Angel Dust több, mint pszihothiller: a tömött vonaton elkövetett gyilkosságok, az, hogy senki nem veszi észre, mindenki igyekszik kizárni a többi embert a tudatából, és csak akkor tűnnek fel a gyilkosságok, amikor az állomásnál kitóduló tömeg már nem tartja meg a testet, és az összeesik... ezek a jelenetek, és ahogyan elő vannak adva, messzire menő gondolatokat és érzéseket ébreszt. Az éjszakai Tokió gyönyörűen fényképezett képei, a hátborzongató zene és a tökéletes ütemű cselekmény remekül fenntartja a feszültséget. A film második fele és a befejezés pedig nagyon érdekes és lenyűgöző a megvalósítása. Nem egy csavarra van kihegyezve a film, de mégis egy érdekes fordulatra, ami lassú és a néző együtt érzi meg a fordulatot a főhőssel, mégis ugyanolyan izgalmas.
Ez a film végtelenül nyugtalanító. A gyilkos áldozat... a gyilkos nem gyilkos... A nyomozó nem erkölcsi felettes hatalom, nem macska, nem egér, csak egy nő, aki nem tudja, mit tegyen... Vannak negatív szereplők, de valahogyan nehéz őket utálni: félelmetesek és elbűvölőek. És ott van a végén a nyomozónő döntése, ami az utolsó pillatanig lebegtetve van, a néző együtt tipródik vele, és ami végül történik, azt meg is lehet érteni, meg dühösnek is lehet érte lenni, sőt leginkább mindkettőt egyszerre... De nyugtalanító az agymosás, a személyiség befolyásolásának témája is, sokkolóak a kezelést bemutató képsorok, pedig semmi vér nem folyik. Ez a motívum hasonlóan bizonytalanítja el a nézőt, mint a Cure-ban a hipnózis jelensége. És ugyanúgy nem ad, nem adhat megkönnyebbülést a befejezés.
Könnyen el tudom képzelni, hogy valaki, aki kevésbé tud ráhangolódni erre a finoman szerelt filmre, és csak a nyomozás érdekli, csalódottan fog felállni a film után, de nekem éppen így tetszett. Gyöngyszem, ami megérdemli a helyét a Cure mellett.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Auditiont nyilvános vetítésre? Megõrültél?
Bilincsben fogják elvezetni a szerencsétlen szervezõt.

:D
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoAuditiont nyilvános vetítésre? Megõrültél?
Bilincsben fogják elvezetni a szerencsétlen szervezõt. :D
A nézõket meg gumizubbonyban. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

na, egy kicsit belendült ez a topic :)

Romantikus, de nem kóreai fajta, hanem izig-vérig japán a hidden blade c. film :jee:

Topaz (aka Tokyo Decandece)

A Nikkatsu Pinkből kiugrott rendező legnagyobb, egyben kultfilmje is. A címben szereplő elit kiüresedett életével foglalkozik, melyet csak különféle perverziókkal, itt kifejezette pénzen vásárolt szado-mazochizmussal és kábítószerekkel szeretnének pótolni. A főhősnő, egy abszolúte kislányos, naív, mondhatnám buta, de rendes lány, aki ezen a területen tevékenykedik, mint kéjhölgy. Rajta keresztül ismerhetünk meg pár milliomost, s játékaikat. Bár lehet, hogy a nyolcvanas években ez megdöbbentő volt, de engem nem rázott meg túlzottan, főleg azután, hogy olvastam Brat Easton Ellis könyvét, az Amerikai Pszichot. Igazából ez a film nem is kemény, megdöbbentő, nem is erotikus, s nem is mond túlzottan sokat, bár lehet, hogy csak én láttam már túl sokmindent :) Mindenesetre nem akarok senkit eltántorítani, aki találkozik vele, mert nagyon szubjektív a megitélésem, s azért nem bántam meg, hogy láttam.


Godzilla vs Megaguirus


2000-es Godzilla film, semmi különös, szokásos. Van benne egy-két "látványos" csata, egy biológiailag, tematikailag totálisan értelmetlen mostra, meg egy olyan sztori, amire valójában már nem is nagyon emlékszem. Nem jó film, de Godzillát nem azért nézi az ember, mert jó...


Angel dust: Nagyon különös hangulat, nagyon szép fényképezés, bár egy kicsit lassú, és én el is szundikáltam rajta, úgy a közepénél, mert álmosan kezdtem el :(

Ramiz

Quote from: ManuNem jó film, de Godzillát nem azért nézi az ember, mert jó...
Szerintem meg inkább a "jó" fogalmának egy Godzilla filmmel kapcsolatban máshogy értelmezésérõl van szó. Pl máshogy "jó" egy XXX film, máshogy "jó" egy akciófilm és megint máshogy egy reklám.

Quote from: ManuAngel dust: Nagyon különös hangulat, nagyon szép fényképezés, bár egy kicsit lassú, és én el is szundikáltam rajta, úgy a közepénél, mert álmosan kezdtem el :(
:ejnye: Próbáld meg újból szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Decemberben megint lesz japán filmhét az Örökmozgó moziban, klasszikus alkotásokkal! Többek között Kurosawa és Ozu filmjet tekinthetik meg az érdeklõdõk. Majd beírok vagy belinkelek részletes programot is.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyoDecemberben megint lesz japán filmhét az Örökmozgó moziban, klasszikus alkotásokkal! Többek között Kurosawa és Ozu filmjet tekinthetik meg az érdeklõdõk. Majd beírok vagy belinkelek részletes programot is.
:cool:
Ozu az a nagy név, akitõl semmit sem láttam, de az internet kultúrfilmszakértõ berkeiben mindenki szívesen bedobja különféle filmkritikákba a nevét, csak így, hogy "Ozu", mintha valami nagy haver lenne, én meg csak nem, ha még nem láttam tõle semmit... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Akkor itt az alkalom, hogy pótold a mulasztásodat...
(Végsõ esetben pedig elkérheted tõlem a Tokiói történet c. filmjét, ami sok kritikus toplistáján áll az abszolút elsõ helyen.)
Failure is the default option

Manu

Quote from: Ramiz:cool:
Ozu az a nagy név, akitől semmit sem láttam, de az internet kultúrfilmszakértő berkeiben mindenki szívesen bedobja különféle filmkritikákba a nevét, csak így, hogy "Ozu", mintha valami nagy haver lenne, én meg csak nem, ha még nem láttam tőle semmit... :)


Emellett szívesen felajánlom a szakdolgozatomat, melyet Ozu, Mizoguchi és Kurosawa munkásságából írtam, s bár nem valami jó, de ismeretszerzésnek talán megfelelő. :rolleyes:

Samurai Fiction

A rendezőnek feltett szándéka volt, hogy felújítsa a szamurájfilmet, mint olyat, s közelebb hozza a ma fiatalságához. Ennek eredményeképp jött létre ez a cool, funky stb. mozi, ami ugyan tényleg jó és szórakoztató, csak sajna előbb láttam a Samurai Champloo-t, ami viszont ezzel szemben szvszsokkal-de-sokkal funkybb. Azért persze ez sem elhanyagolható mű, de aki teheti, fordított sorrendbe nézze meg az említett alkotásokat, mint én.

kikuchiyo

Quote from: ManuEmellett szívesen felajánlom a szakdolgozatomat, melyet Ozu, Mizoguchi és Kurosawa munkásságából írtam, s bár nem valami jó, de ismeretszerzésnek talán megfelelõ.

Énisénisénis! :)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: ManuEmellett szívesen felajánlom a szakdolgozatomat, melyet Ozu, Mizoguchi és Kurosawa munkásságából írtam, s bár nem valami jó, de ismeretszerzésnek talán megfelelõ. :rolleyes:
:merci: Örömmel olvasnánk. :)

Samurai Fiction
[/QUOTE]
Ha ez teljes dvd-s változatban van meg, akkor ne töröld le. :)
Egyébként szerintem a Samurai Champloo bár nagyon jó sorozat, de a "lazasága" egy kicsit erõltetett néhol. Ez fõleg akkor tûnik fel, ha ezzel összehasonlítom, mert ez meg annyira egyszerû és könnyed, hogy öröm nézni. Lehet, hogy nem úgy kéne reklámozni (a dvd-borítón), hogy "cool", akkor nem azt várná az ember. Meg a SF nem is annyira a laza meg vagány jeleneteivel fogott meg engem, hanem az iszonyatosan aranyos vicceivel. De szerintem mindenképpen top-film, 10/10 meg minden. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lac

Quote from: MohaAud Max esetleg? Ott még a vetítéshez szükséges technika is megvan... bár lehet, hogy az meg délután foglalt.

Kontakt ügyben PM megy.

Nos, az audmax az biztosan foglalt lesz (olyantól tudom, akinek ott szokott órája lenni ilyenkor - bár sose jár be :haha: ), de talán a díszudvar sem reménytelen... már ha lenyomják a villanyt ;)

Viszont a filmet köszönöm, a hétvégén megnéztem az Ima, Ai ni yukimasu címû 2004-es filmet, és rögtön beleszerettem, szóval úgy döntöttem, hogy ez remek lesz. Van benne minden, ami csak egy jó (de nem véres) mozihoz kellhet: Takeuchi Yuko :haha:, szerelem, misztikum, csavar (a történetben), és a végén garantált sírás :)

A Love Lettert mindenesetre még mindig elkérném, mert az is jónak hangzik, és jó lenne megnézni ;).