FTP kliens/szerver help-topic

Started by pukkandur, 2004-01-11, 18:14:08

Previous topic - Next topic

Selmo

Nálam működik. A server ugyanaz: 212.40.97.3 Mi a hibaüzenet? Ugye véletlenül se külföldről akarod elérni?

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: Rastagekko on 2011-05-11, 02:57:22
Passzív mód be van kapcsolva. Sikertelen alatt azt értem hogy nem sikerült kapcsolódni.

A fő oldalon (http://usteam.hu, *NEM* a fórum, http://ustea.hu/forum) megadott felhasználó/jelszó párossal próbálkoztok? Az utóbbival (a fórumon használt felhasználó/jelszó párral) nem fog menni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Ha ki akarod zárni az FTP kliens gondokat, akkor próbálj meg mondjuk rátelnetezni a 31337-es portra. Ha az menni fog, akkor tuti, hogy a port engedélyezve van, és a hiba a te készülékedben van valahol. Ha nem tudsz telnettel se kapcsolódni, akkor a koli rendszergazda vagy hazudott, vagy nem tudja, hogy miről beszél.
telnet usteam.hu 31337
Ha valami olyasmit ír ki, hogy $ telnet usteam.hu 31337
Trying 212.40.97.3...
Connected to usteam.hu.
Escape character is '^]'.
220 Servers identifying string

akkor jó a port, QUIT paranccsal zárhatod a kapcsolatot, és érdemes újra átnézni az FTP kliensed beállításait, mert ott lesz valami elrontva.
Ha csak annyir ír, hogy "Trying..." vagy "Connecting to usteam.hu..." és ott megáll, akkor nem tudod elérni a portot, a hálózattal lesz valami, de lehet akár a saját tűzfalad is. Érdemes ekkor menni egy újabb kört a kolis rendszergazdával.

Ha Windows 7-ed van, akkor a telnet klienst először be kell kapcsolni, Control Panel -> Programs -> Turn Windows features on and off -> Telnet checkbox bepipál és OK
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fantasylia

sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy akkor mi lehet a probléma, ha azt csinálja nekem az FTP, hogy enged kapcsolódni, megjelennek a főkönyvtárak (anime, hentai, learn japanese, lejatszashoz, manga, mplayer, pics), de utána bármelyikre is kattintok, hogy mutassa a beltartalmát, kiírja, hogy letöltés (alkönyvtár) és ott marad az ablak, nem tölt semmit be.  :confused:
régen működött, mert szedtem le animéket, de mostanában akárhányszor ránéztem mindig ez volt, azt hittem csak valami szerver probléma, de már nagyon gyanús, hogy valami nem ok nálam.  :frown:

üdv és köszi
Tami

Flaser

Quote from: Fantasylia on 2011-08-27, 22:17:42
sziasztok!

az lenne a kérdésem, hogy akkor mi lehet a probléma, ha azt csinálja nekem az FTP, hogy enged kapcsolódni, megjelennek a főkönyvtárak (anime, hentai, learn japanese, lejatszashoz, manga, mplayer, pics), de utána bármelyikre is kattintok, hogy mutassa a beltartalmát, kiírja, hogy letöltés (alkönyvtár) és ott marad az ablak, nem tölt semmit be.  :confused:
régen működött, mert szedtem le animéket, de mostanában akárhányszor ránéztem mindig ez volt, azt hittem csak valami szerver probléma, de már nagyon gyanús, hogy valami nem ok nálam.  :frown:

üdv és köszi
Tami

Milyen klients használasz? Ugye nem böngészőből akarsz letölteni? (Mivel több száz könyvtár van a szerveren, az többnyire úgy behal mint Schmidt a nyelvtan óra látogatáson).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fantasylia

Total Commander, régen is ezzel próbáltam, és akkor működött, ugyanez a netem volt, meg a gépem is.   :bruhuhu:

Selmo

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1446.0
Amennyiben minden így van beálítva és továbbra sem megy, akkor az első képen is látható tcftp.log fájlt keresd meg és a tartalmát másold be ide, hátha okosabbak leszünk tőle.

A tökéletesség unalmas.

Fantasylia

Quote from: Selmo on 2011-08-27, 23:28:19
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1446.0
Amennyiben minden így van beálítva és továbbra sem megy, akkor az első képen is látható tcftp.log fájlt keresd meg és a tartalmát másold be ide, hátha okosabbak leszünk tőle.

a beállításokat átnéztem mielőtt ideírtam, hátha változott valami, de még mindig ugyanúgy kell legyen, mint anno, úgyhogy az nálam is ok.

a log-ot akkor bemásolom ide, az utolsó próbálkozást, az előzőeknél is ugyanazt írta, csak a passzív mód mögötti számokban van eltérés. Itt 44-kor kezdtem el, és 51-kor állítottam le...

Connect to: (2011.08.27 22:44:28)
hostname=usteam.hu:31337
username=Fantasylia
startdir=
usteam.hu=212.40.97.3
220 Servers identifying string
USER Fantasylia
331 Password required for Fantasylia
PASS ***********
230 User Fantasylia logged in
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
MDTM
REST STREAM
SIZE
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is the current directory
Alkönyvtár
TYPE A
200 Type set to A
PASV
227 Entering Passive Mode (212,40,97,3,196,37).
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Letöltés
Várakozás a szerverre...
226 Transfer complete
CWD Anime
250 CWD command successful
PWD
257 "/Anime" is the current directory
Alkönyvtár
PASV
227 Entering Passive Mode (212,40,97,3,251,92).
LIST
150 Opening ASCII mode data connection for file list
Letöltés
Megszakítva
Várakozás a szerverre...
451 Transfer aborted. Broken pipe
QUIT
221 Goodbye.

Cloud

Új gépre telepített win7-et használok, most néztem nekem most be sem volt állítva az ftp elérés.

Így beállítottam, máshoz nem nyúltam és megy minden rendesen...

http://img220.imageshack.us/img220/2659/kpkivgsv.jpg


Nincs valamid elállítva TC-ben?

Fantasylia

még sose töltöttem fel netre képeket, nem is tudom hogy kéne, meg hova regisztráljak, így most ide tettem be avatar-nak, ami nálam be volt/van állítva. :)

Selmo

Képet a http://kephost.hu/ vagy a http://kepfeltoltes.hu/ oldalakra tudsz egyszerűen feltölteni és linkelni. Első körben annyit látok, hogy régi a commandered, szerintem megérne egy frissítést.

A tökéletesség unalmas.

Fantasylia

ezt a régi változatot tudom ingyen használni, nem is foglalkoztam vele, hogy be kéne szerezni újabbat.  :eek: 
megpróbáltam most ilyen Filezilla-val, az teljesen ingyenes, de itt is ugyanaz, belép, aztán alkönyvtárak listázásakor kiakad.  :frown:

Állapot:   Cím feloldása a következőhöz: usteam.hu
Állapot:   Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: 212.40.97.3:31337...
Állapot:   Az adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre...
Válasz:   220 Servers identifying string
Parancs:   USER Fantasylia
Válasz:   331 Password required for Fantasylia
Parancs:   PASS *********
Válasz:   230 User Fantasylia logged in
Állapot:   A csatlakozás sikerült
Állapot:   Könyvtár lista lekérdezése...
Parancs:   CWD /Anime
Válasz:   250 CWD command successful
Parancs:   TYPE I
Válasz:   200 Type set to I
Parancs:   PASV
Válasz:   227 Entering Passive Mode (212,40,97,3,228,42).
Parancs:   LIST
Válasz:   150 Opening BINARY mode data connection for file list
Hiba:   Időtúllépés a kapcsolatban
Hiba:   A könyvtár lista lekérdezése nem sikerült


Cobra

Nekem nagyon úgy tűnik, mintha a tűzfalad/routered vagy a szolgáltatód akadályozná a kapcsolatot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fantasylia

Most megpróbáltam úgy, hogy kikapcsoltam a tűzfalamat, de ugyanaz történt.  :falba:
A 'routerrel' sajnos nem tudok mit csinálni, mikrohullámú internetem van, és egy Dell-gép veszi a jelet, az továbbítja az én gépemnek, ott nem tudok semmit állítani.  :oops:
Nagyon úgy tűnik számomra, hogy ez az ftp-zés itthonról nem fog menni. Azért nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.  :smile:
Csak tudnám, hogy régebben meg miért sikerült...

Makos

Próbálj esetleg ftp.usteam.hu:31337 -re csatlakozni ::) :smile:

NLZ

nem kell az
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

Makos

Nekem simán usteam.hu-val nem működött, no mind1.

Cloud

Quote from: Makos on 2011-08-28, 20:06:41
Nekem simán usteam.hu-val nem működött, no mind1.
Na ez furcsa mert nekem meg simán megy úgy.

Cobra

Mikrohullám + még egy routerelő gép, akkor ne csodálkozz, hogy nem megy. Én inkább azon csodálkozom, hogy volt, hogy ment.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Riaa

sziasztok!
Új a gépem, újratöltöttem a total commandert, és kapcsolódtam ftp-n, minden okésan ment. aztán le akartam tölteni, mire kiírta, hogy "Hibás fájlátalakítás. Válassz másik nevet." és kijön az ablak, és át tudom írni a fájl nevét, de minek írnám át, meg mire? Mindegy, megpróbáltam, nem akarta.Kipróbáltam mással is, ugyanez. Tudnátok segíteni? Fontos lenne! Köszi előre is!:)

Selmo

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1446.0 Minden így van beállítva? Különösen a fájlnévkódolást.

A tökéletesség unalmas.

Riaa

Mindent átnéztem, minden így van beállítva, a fájlnévkódolás is. tényleg nem tudom, mit csináljak, kérlek, segítseketek!

Selmo

A tcftp.log tartalmát be tudnád másolni?

A tökéletesség unalmas.

Riaa

persze, amint elmondod nekem amatőrül, hogy mi az a.. tcftp..^^" bocsi, elég béna vagyok ilyen téren. de amint elmondod, hol menjek be hova, másolok én neked mindent!:D köszi, hogy segítesz!

Selmo



A naplófájlnál találod, állítsd be, hogy mondjuk tegye be a dokumentumaidba és akkor könnyen be tudod másolni a tartalmát.

A tökéletesség unalmas.

Riaa

sajnos nem igazán értem, hogyan tudnám bemásolni, úgyhogy szorgalmas leszek, és leírom soronként:D
5 Újra próbálkozások száma foglalt FTP szervernél
80 másodperc szünet a hívások között
Átviteli mód alapértelmezése: Automata
Új kapcsolat megnyitása: az aktív ablakban
*pipa* Napló fájl készítése
*nincspipa* Minden le- és feltöltés a háttérben
*pipa* Passzív mód legyen az alapértelmezett
*nincspipa* PORT mód: csak a megadott porttartmoányon belül: 10000-11000
*nincspipa*PORT mód: külső címe (IP/DNS/http):
*pipa* Tömörítés adatátvitel közben (MODE Z) *pipa* Helyi hálón ne
*pipa* Automatikus folytatás ha az átvitel megszakad: 80 mp

Kuroi Tenshi


ez fájdalmas volt...

amit kért:
"*pipa* Naplófájl készítése" mellé beírni pl. c:\temp\tcftp.log
ekkor a következő csatlakozási kísérletet logolja, kiírja a c:\temp alatt lévő tcftp.log fáljba
ennek a fájlnak a tartalmát kéne bemásolni...

Riaa

őőő..lehet én vagyok a tudatlan, sőt, biztos, de még mindig nem értem, mit kéne bemásolni..

Próféta

Quote from: Riaa on 2011-09-10, 18:49:33
őőő..lehet én vagyok a tudatlan, sőt, biztos, de még mindig nem értem, mit kéne bemásolni..
Tegyük fel, hogy valóban ez van neked is a beállítópanel megfelelő szövegmezőjében, pont mint Selmo képernyőképén: %TEMP%\tcftp.log
Ha esetleg nem ez lenne, írd át! Persze gondosan ellenőrizve, hogy stimmeljen; legegyszerűbb talán innen átmásolnod, CTRL+C, CTRL+V! Utána nyomd meg az OK gombot.

Na most próbálj meg csatlakozni egyszer a Total Commanderrel.

Ezek után nyomj egy Win+R billentyűkombinációt! (a "Win" az a gomb, amelyiken a négy részre osztott hullámzó zászló van)
Előugrik ettől valami ilyesmi:

A szövegmezőbe írd be ezt, és utána nyomj OK-ot:
notepad %TEMP%\tcftp.log
(ügyelj rá, hogy betűről betűre stimmeljen! - megint a legegyszerűbb innen átvenned)

Ha mindent jól csináltál elő kéne ugrania a jegyzettömbnek, benne valami fura szöveggel. Azt a fura szöveget kéri szépen Selmo. Légyszi másold be ide egy hozzászólásként.