Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

L.Mole

Quote from: ZanadorDe jó lenne, ha feléledne ez a thread!

Rajta, rajta! Együtt sikerülhet. :appl: Az egyetlen Topic ahol az ember bármilyen érzést megoszthat másokkal. Egyszerûen imádom!  :hopp:
Yakumo: Írd ki magadból! Ne csak a szépet; a dühöt is, meg a magányt is. Amíg teljesen ki nem ürülsz...

Yakumo

#1771
Köszönöm. Elsõ versem, amit tényleg versnek írtam. Nem írtam még soha ezelõtt. Ezt is csak az élet ihlette és most kijött belõlem.
1ébként fogalmam sincs a rímekrõl igazán és a szótagszámokról stb. De azért remélem tényleg tetszik és jó valamire.
Jut eszembe: írtam már egyszer egy kis poén verset öcsémnek karácsonyra régen. Az legalább ellensúlyozná ezt. Feltegyem? (bazz, nem találom:( , ha meglesz felteszem)

Kis.Vakond: Sir Yes Sir!  :3x3:

Damnatus

Mindent fel lehet tenni nyugodtan. Legrosszabb esetben azt mondjuk, hogy nem jó. ;)

Zanador

Quote from: DamnatusMindent fel lehet tenni nyugodtan. Legrosszabb esetben azt mondjuk, hogy nem jó. ;)
Volt már ilyen? :D
Yakumo: az még szerintem azért látszik, hogy elsõ, de addig örülj, ameddig nem láttad, hogy én hogy kezdtem. :) Amúgy meg elég sok szabadvers volt már itt korábban, és emiatt nem ritka, hogy szótagszám rendezetlen ( :rolleyes: ). És igen, bármi jöhet, vicces, komoly, ami van.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Damnatus

Nem volt még, de lehet! :D
Szótagszám miatt én már nem is szólok.

Yakumo

Quote from: ZanadorVolt már ilyen? :D
Yakumo: az még szerintem azért látszik, hogy elsõ, de addig örülj, ameddig nem láttad, hogy én hogy kezdtem. :) Amúgy meg elég sok szabadvers volt már itt korábban, és emiatt nem ritka, hogy szótagszám rendezetlen ( :rolleyes: ). És igen, bármi jöhet, vicces, komoly, ami van.
Thx a megértést. Tényleg nem írtam még ilyet, most is csak úgy, hogy Reply-oltam egyet, beírtam és elküldtem. Kb. 10 perc volt a "megírása", bár ha tovább gondolkozom rajta, akkor se lett volna jobb. :rolleyes:
A szabadvers megfogalmazás tetszik, azt hiszem a jövõben ezt az irányzatot követem, lévén mást nem tudok. :)

Damnatus

Tanuld meg a versformákat, és fogsz tudni írni abban is!

Rounin

Quote from: DamnatusTanuld meg a versformákat, és fogsz tudni írni abban is!

Támogatom az ötletet :D De csak mert nem szeretem igazán a szabadverseket ^^" Viszont a hangulatot szépen át tudtad adni -_-

Damnatus

én azért támogatom, mert a forma is nagyon sokat el tud mondani, hozzá tud tenni a vershez.

Meske

Két rövidke versikét tennék itt közzé, amik szerintem amilyen rövidek, olyan ütõsek... :rolleyes: :

Imádság

Szállj, szállj hozzám lélek,
Szívem dobban érted!
Mikor már nem dobban,
Ott fenn leszek véled,
S nem itt a pokolban.


A következõ versikét osztálytársamnak írtam a szalagtûzõre, és az eleje azért hasonlít az "Egyszer véget ér..." kezdetû dal szövegére, mert az osztálymûsorunkban ezt elõadtuk, s a vers írása közben nagyon benne volt a fülemben... :p

Egyszer elmúlik a csend, az élet, a hang.
Egyszer véget ér, mi volt, mi lesz, ami van.
Talán észre se vesszük, messzire mentünk.
És valahol a távolban lepihentünk.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Pirula

Édes mákonyban
ázott liliomként ad
bús álmot nekem.

Damnatus

Jók! Bár az Imádság formáján lehetne még finomítani, csiszolgatni.

Zanador

Várok minden bátor jelentkezõt, aki vállalkozna rá, hogy megmentse ezt a threadet. A jutalom dicsõség és hirnév, jelentkezni a cél érdekében felhasználható bármilyen eszközzel/fegyverrel lehet. Ezenkivül szükségünk lesz olvasókra is. A két státusz nem zárja ki egymást. Aki alkalmasnak érzi magát a feladatra, az jelentkezzen. Aki nem érzi alkalmasnak rá magát, az is, mert azt majd az "olvasók" fogják eldönteni. Gyülekezõ itt, amilyen hamar csak lehet!


Elveszett!
Az utolsó lágy hang a némaságban,
A csend a legnagyobb zaj közepén,
A szó, amit a sötétben is láttam,
A harci kürt a szükség idején.
Elveszett
Valahol az út porában a lábnyom
Az égrõl a csillagfény,
És valahol ezüst szárnyon
Egyre távolabb viszi a szél.
Elveszett
Nem találom, hová ment?
A Múzsám, vissza várom.
...
Marasztald, ha megtalálod
Elvesztem
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kisvirag

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zanador

#1784
kisvirag: köszi :)

Nah, tovább gondolkodtam, hogy mi is lehet a nagy pangás oka ebben a threadben, amikor az összes többi nagyjából megy. Persze, ez egy időszakos téma, vagy van vers, vagy nincsen, de azért itt már kezd túl nagy lenni a szünet. Úgyhogy megkisérlem kicsit interaktivabbá tenni, egyszersmind valami olyat alkotni, amire emlékezetem szerint nem vállalkozott itt senki még. Remélem sikerült olyat alkotni, ami mindenkinek megragadja a fantáziáját, és ezen felül szórakoztató is:

1____ 2__ 3_____
4____ 5___ 6_____
7___ 8__ 9_____
10____ 11____ 12____

13_____ 14_____ 15_ 16_____
17____ 18_____ 19______
20___ 21___ 22_____ 23____
24____ 25____ 26____

27____ 28_____ 29____ 30___ 31____
32___ 33__ 34____ 35____ 36____
37_ 38__ 39___ 40____ 41___
42_____ 43_____ 44_____

1:főnév 2:névelő 3:főnév
4:felkiáltás 5:tagadás 6:ige
7:határozó 8:ige 9:határozó
10:ige 11:kötőszó 12:ige

13:mn 14:fn 15:n.e. 16:fn
17:jelző 18:fn 19:mn
20:tagadás 21:ige 22:ksz 23ige
24:mn 25:fn 26:ige

27:mn 28:fn 29:n.e 30:fn 31:hat
32:hat 33:fn 34:ige 35:hat 36:fn
37:ksz 38:n.e 39:fn 40:nsz 41:mn
42:hat 43:fn 44:ige


Engedjétek szabadjára a fantáziátokat és csak jussanak ezek a sorok az eszetekbe. Minden helyzetbe alkalmasak, és annyi különböző érzelmet tudnak kifejezni, amennyit csak el tudtok képzelni együttvéve. (elnézést mindenkitől, nem vagyok egy nyelvész, de az esetleges helyesirási hibák jelzését szivesen fogadom). Haladó fantáziálók akár el is hagyhatják a második felét.

Aki esetleg úgy érzi, hogy ez még mindig fejleszthető, azzal szeretném megosztani a kedvencemet. Nem én irtam, én csak közreműködök benne, de a felolvasásokat nagyon élvezem:




[COLOR="White"]...[/COLOR]
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Ramiz

#1785
Vers sablonra

Magány, a sátánom
Ó nem fakul!
Kegyetlenül karmol, dühösen
Marcangol és harap...

Néma egyedüllét a hátasa,
Örök álcája hamis -
Nem látszik vagy hallatszik:
Hideg homok pereg.

Borzongató csend - a kedvesem itt
Mindig semmi volt... körülöttem karjai
és a nevetése csupán éber
álmomban, fejemben létezett.


---------------------
(Hát ez nem sikerült.)



Topik felélesztése. Igaz, most néztem be hosszú idő óta. Verselni sosem tudtam. Viszont van kettő novellám. Egyik majdnem kész (Husadék), másikat (Dubarek) nem tudom, hogy valaha is be tudom-e fejezni. Nagyon személyes... a történet epizódikus, de mindig egy kicsi (vagy nem is olyan kicsi) benne van magamból, és talán öregkoromig lesz mit beleírni... és úgy érzem, hogy Dubarek, a főhős, bár nem én vagyok mindenben, de sokban, szóval úgy érzem, hogy ő létezik... életre hívtam az első fejezettel, és néha érzem, hogy vádlón néz engem, és meg kéne semmisítenem örökre, hogy békében nyugodjon. Mert Dubarek nem boldog, régóta nem. De nem tudom megtenni... valahogyan megkönnyebbülést hoz, ha valami, ami bennem van de én se mindig tudok róla, megírom, és belekerül Dubarek világába... de ez talán nem korrekt vele szemben... mit gondoltok? (...még halálom előtt biztos el kell pusztítanom...)

Mindenesetre akármelyikből tudok betenni elejükből részletet, bár amúgy sem túl hosszúak, Dubarek 9ssz 20 oldal körül járhat és már tudom, mi fog most történni...  Husadék rövidebb talán, és mindjárt vége a második fejezettel, de kerek résznél van vége az elsőnek is (anno az iskolaújságba írtam). Erősen Boris Vian hatása alatt álltam, amikor írtam (Hullasztó/Szívtépő), amit nem is tagadok.

Szóval én most egyelőre ennyit tudok kínálni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Idõt kérek kicsit és meglesz :p Talán :lazza:

Aephidon

Valakinek sikerült elolvasni a mesémet (link jónéhány posttal feljebb)? :rolleyes: Jó, oké, tizennyolc oldal meg pdf, meg még nem teljes (kb. 20%-nál járok) nade akkor is...
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Zanador

Aephidon: elkezdtem, valahogy korábban átcsúsztam rajta. Szerintem vannak bene nagyon jó ötletek, amiket más formában jól ki lehetne hozni. Ez a krónikaszerû közlés is érdekes, de a részletesebb kifejtés talán javithatna a dolgokon. Másrészrõl viszont annak ellenére, hogy nem vagyok az érzékeny emberek közé tartozó, ebben valahogy mégis belekerült néhány dolog, amit nem szeretek igazából. Ez egyéni vélemény, kidolgozva még akár jó is lehet, éppen a nemtetszésemet kihasználva érhet el jó hatást. Most a felénél járok, és egy darabig nem is fogom tudni tovább olvasni, de majd ha befejezem, még szólok.

Ramiz: na ezzel megleptél. Kicsit tényleg siettetett, de attól még nem gondoltam volna, hogy bárki is elõáll egy válasszal ilyen hamar. gratulálok. :)
Igy, hogy meséled Dubareket, gondoltam én is beirom az én ehhez hasonló dolgaimat. Nem történet szereplõiként, hanem a mindennapjaimban volt 5 szereplõ, akiket én találtam ki (azt hiszem). Ezért egy kicsit nem ide tartozik, de talán elfér: õk elméletben a látásmódom 5 különbözõ részét jelentették, akik segitettek különbözõ módon megközeliteni valamit. Leegyszerûsitve ilyeneket mint: lassú megfontoltság, célratörés, hatékonyság, mások helyzetébe a beleélés, kétkedés és végül az 5. volt az aki talán én lennék, ha jobban csinálnám a dolgokat (ebben nem vagyok biztos). Mindegyikõjüknek megvan a saját jelleme, alakja, hangja, és bár évek óta nem hivtam õket, néha elõ-elõjönnek, és a rájuk jellemzõ módon szólnak hozzám, adnak tanácsot, ha valamit nem tudok. Egyvalaki nem került elõ: az 5. a sorból. Hogy jelent-e ez az egész valamit, azt nem tudom. Hogy mit tudok csinálni, azt nem tudom. Szóval Ramiz, ha rájöttél, hogy ez hogyan mûködik, akkor szóljál nekem, ha lehet. elõre is kösz.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

kisvirag

Ramiz ménemlinkelted már be a irásaidat, he?
ajánlgatod itt, aztán meg hagyod éhezni a népet
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Sajnos én nem szeretem a meséket. :( Ez gyerekkoromból származik, amikor mindig meséket nyomattak nekünk, és mind igazságtalan (miért pont a legkisebb?) volt, a happy end meg már akkor is olyan kamunak tûnt, hogy csak pesszimistábbá tett...

Quote from: ZanadorNem történet szereplõiként, hanem a mindennapjaimban volt 5 szereplõ, akiket én találtam ki (azt hiszem). Ezért egy kicsit nem ide tartozik, de talán elfér: õk elméletben a látásmódom 5 különbözõ részét jelentették, akik segitettek különbözõ módon megközeliteni valamit. Leegyszerûsitve ilyeneket mint: lassú megfontoltság, célratörés, hatékonyság, mások helyzetébe a beleélés, kétkedés és végül az 5. volt az aki talán én lennék, ha jobban csinálnám a dolgokat (ebben nem vagyok biztos). Mindegyikõjüknek megvan a saját jelleme, alakja, hangja, és bár évek óta nem hivtam õket, néha elõ-elõjönnek, és a rájuk jellemzõ módon szólnak hozzám, adnak tanácsot, ha valamit nem tudok. Egyvalaki nem került elõ: az 5. a sorból. Hogy jelent-e ez az egész valamit, azt nem tudom. Hogy mit tudok csinálni, azt nem tudom.
Hmm, ez még érdekesebb. És honnan tudod egyáltalán, hogy van 5.?

kisvirag: nem tudtam, hogy ilyesmi mennyire érdekelhet valakit, ezért nem mertem belinkelni.
Dubarek I.
Dubarek II.
Husadek I.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#1791
Támasszuk fel az Írásokat? Ahhoz postolni kéne! :)
Én már lusta vagyok, öreg és béna, de egypár régebbi, béna, ám lelkes versemet re-postolom a topik érdekében (meg mert ez a kettõ tetszik).


Az Álmodó

Kapálódzik az öntudat, de visszatér a testbe
Elso tiszta gondolatával önmagát keresve
"Én még csak megvolnék, de a világot nem találom
Tudom, elég ócska volt, de azért mégis sajnálom!"

Hát visszatartott lélegzettel lebegek az urben
Kint a néma ürességben, bent a kavargó zurben
A szememben tükrözodik millió apró csillag képe
Most, hogy teljesen éber lettem, mindent értek végre

"Én álmodtam a világot!" - hiába, lélegzet nélkül
Csak egy percig bírom, örökké tart...

... mégis meghalok végül.


Az egyetlen ellenfelem

Úgy érzem, már nem bírom erõvel
Fáradt vagyok tovább törni az utat
A kötél a hurokkal otthon készen várt...
Most fáradtan ülök. Az óra tízet mutat.
Miért vagyok gyenge? Hisz' szomjazom a halált!
... Ma is legyõzött az életösztön.

Lassan haldokló percek, órák megint
Szürke napok, piszkos-mocskos masszaként
Gyûlölnek! Kiszállok. Konyhakést élezek.
Vajon sikerül? Körmömön próbálom az élét.
Utolsó szívdobbanás, utolsó nagy lélegzet...
... Ma is legyõzött az életösztön.

Hiába keresek, zárt ajtókra, zárt szívekre bukkanok
Hiszek, de vigasz már abban sem találok
"Mindegy vagyok"... csak kapaszkodom e ténybe
Éjszaka van, vonatra várok, remegve állok
És megigézve bámulok a közeledõ fénybe
... Ma még legyõzött az életösztön.


A kedvencem (mert ennek egy kis érdekes "története" van):

Elkésett üzenet

A nevetésem széttörhette volna a világot
Becsüllek téged, jáde kõ -
A puha lágyság köntösébe bújva
Nem óvhat meg az ezüst szelence.


edit: nah 2 órája keresem, de csak meglett: a fórum szerintem legjobb írása. Kedvenc. Hangulatjelentés Tiarótól.

Quote from: TiaroHát, ha már itt tartunk, íme a mai hangulat:
Halkan csepeg az esõ, a köveken szép nagy pocsolyák isszák magukba a cseppeket.  A levegõ szürke, és nedves: az ég színtelen, valami koszos-fehér árnyalat, a nap fénye nem tör át a felhõkön, csak valami sápadt fény talál utat a földre. A kõfalak egyhangúan ölelnek körül, a téglákon lassan folyik az esõvíz- egy eresz alatt állva a hideg falnak dõlve figyelem a pocsolyák lassú gyûrûinek játékát, és valahogy az se zavar, hogy magam is egyre nedvesebb leszek. Az utcák üresek, és hidegek- az egész város halottnak tûnik, és még komorabbá válik, ahogy egy sötétebb felleg a maradék fényt is eltakarja. Vagy talán esteledik, nem tudom. Egykedvûen kotorászok a zsebemben öngyujtó után, a számban nedves csikk lóg. Rá kéne gyújtani. Nem szeretem az ízét, utálom a füstjét- mégis alig várom, hogy felpislákoljon a parázs. A kedvenc Zippom halk sercenéssel kel életre, és megvilágítja a nedves falat, majd ki is alszik azonnal. A fehér füst az esõvel dacolva, könnyen gomolyog az égre- figyelem, hátha látok benne valamit, komolyan elgondolkodva, mint az okos emberek. Hamar megunom ezt is, ellököm magam a faltól, és zsebre dugott kézzel elindulok az esõben.
Ideje tovább menni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Vegyem célzásnak, hogy csak addig akartátok oly' hõn "feltámasztani" a topikot, amíg meg nem jelentem? :D :lazza: Na jó, akkor újabb fél évre eltûnök, a topik érdekében. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Aephidon

Quote from: ZanadorAephidon: elkezdtem, valahogy korábban átcsúsztam rajta. Szerintem vannak bene nagyon jó ötletek, amiket más formában jól ki lehetne hozni. Ez a krónikaszerû közlés is érdekes, de a részletesebb kifejtés talán javithatna a dolgokon. Másrészrõl viszont annak ellenére, hogy nem vagyok az érzékeny emberek közé tartozó, ebben valahogy mégis belekerült néhány dolog, amit nem szeretek igazából. Ez egyéni vélemény, kidolgozva még akár jó is lehet, éppen a nemtetszésemet kihasználva érhet el jó hatást. Most a felénél járok, és egy darabig nem is fogom tudni tovább olvasni, de majd ha befejezem, még szólok.

Köszi a véleményt! :jee: Azért ilyen krónikaszerû a közlés, mert sok-sok ötlet nincs kidolgozva, viszont már sok helyet foglaltak az agyamban, ezért inkább leírtam ilyen formában. Ezek majd késõbb kerülnek sorra, de van, amit nem is nagyon akarok kidolgozni. Viszont egy kérdés: mi az ami nem igazán tetszett? Roppant mód kíváncsi vagyok rá... :)
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Bruce

Quote from: RamizVegyem célzásnak, hogy csak addig akartátok oly' hõn "feltámasztani" a topikot, amíg meg nem jelentem? :D :lazza: Na jó, akkor újabb fél évre eltûnök, a topik érdekében. :)
Nem kéne... Tök örültem, hogy végre ide is postolt valaki. :jee: De hát én amúgy is eltûntem, csak néha beirogatok valamit... :lazza: de azért figyelem ám az eseményeket. Bár  még csak a Dubarek I-et olvastam, mert ugye a vizsgaidõszak közeledtével hajlamosak túlzásba vinni a zhkat is, de az nagyon tetszett. Szimpatikus figura, és sajna némely tekintetben kicsit emlékeztet magamra... :rolleyes:
Majd eccer talán én is írok ide, dehát az ihlet elhagyott, de legalábbis bújócskázik. Erõltetni meg nem akarom. Szóval aki bújt, aki nem, megyek! Eccer csak megtalálom ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Quote from: BruceNem kéne... Tök örültem, hogy végre ide is postolt valaki. :jee: De hát én amúgy is eltûntem, csak néha beirogatok valamit... :lazza: de azért figyelem ám az eseményeket. Bár  még csak a Dubarek I-et olvastam, mert ugye a vizsgaidõszak közeledtével hajlamosak túlzásba vinni a zhkat is, de az nagyon tetszett. Szimpatikus figura, és sajna némely tekintetben kicsit emlékeztet magamra... :rolleyes:
Majd eccer talán én is írok ide, dehát az ihlet elhagyott, de legalábbis bújócskázik. Erõltetni meg nem akarom. Szóval aki bújt, aki nem, megyek! Eccer csak megtalálom ;)
Nem azért mondtam, hogy olvassátok el... Nekem elég, ha postoltok saját mûveket. :)

Na jó, akkor: egy tegnapi "szabados szerzemény".

nem-angyalok

szikrázó havon sikító vér
ne tedd ne tedd ne tedd
a madarak hadd repüljenek
feszítsd magad négy fal közé
és nem kell kivárni a végét
köpd ki a tollakat
ne nézz az égre
ne nyalogatsd a szád szélét!
senki vagy senki VAGY
halott vagy, halott leszel
ugye hogy könnyebb így?
azt hiszed, mindegy, mit teszel
máris lágyan lebegnek lépteid
mert súlytalannak tûnnek tetteid
de feloldozás nincs soha
várnak rád a vétkeid, bent
ha nem gondolsz rá, õk teszik
lélegezz mélyet, tudod úgyis
fizetned kell mindenért, mondják,
az Úr sátánja embert eszik
de hidd az ellenkezõjét mert
neked félned nem tõle kell...
- most már lemoshatod a vért.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramizedit: nah 2 órája keresem, de csak meglett: a fórum szerintem legjobb írása. Kedvenc. Hangulatjelentés Tiarótól.

Ah.. ezt most muszáj volt? Végre kezdtem kiheverni a hiányát :beken: (nem félreérteni ;>).

Tudja valaki, mi törpént vele? Él-e még egyáltalán? =( Bocsánat, ha már kérdeztem volna -.-"

Bruce

Na igen, Tiaro... hiányoznak a hangulatjelentései... még jó hogy egy kupaccal lementettem, és ilyenkor néha elõszedem õket.

Na ez meg a héten egy álomfoszlány eredménye... Nem vagyok egy verselõ, inkább próza, szal ezt nézzétek el nekem, de ezt csak így bírtam kinyögni :rolleyes:

-----------------------

Most dúl a csend.
Õsz hajú férfi
Rettegve nézi:
Az éj leszállt.

És zúg a csend...
Hajába kapva
Szinte már hallja:
Nõ a sötét.

Nincs többé csend.
A sötét hívja...
Érte nyúl karja!
(Vihar dúl kint.)

Üvölt a szél...
Sikoltó rémkép:
Száll a sötétség
s karját nyújta...

Rebben egy szárny...
Futna de nem tud,
Hívja a hangjuk -
Bilincs lelkén.

"- Fekete arc!"
Ordít - hisz érzi,
lelkét mint tépi
Ezer karom.

Vicsorgó arc...
Már nincs sok vissza...
S hiába futna:
Mindenhol fal.

Csendes az éj.
Végre lenyugszik,
S tán kicsit alszik...
(Sosem volt szél...)

Soká ébred.
Fehér öltönybe'
Keze megkötve...
Rács ablakán.

-----------------------

Edit: Jobb ha nem kérdezitek, mi volt az álom...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Bruce: nekem tetszik! :cool: Szeretem a prózaközeli verseket, jobban átérezhetõek számomra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zanador

Bruce: tényleg jó. Az álomról nem kérdezlek, de ha nálad is úgy megy, mint nálam, hogy a rövid sorok a feszültség miatt alakulnak ki, akkor megértem miért nem akarod a kérdéseket.
Ramiz: bocsi, még nem tudtam elolvasni õket. Igazából mostanában semmivel se tudtam rendesen haladni, de amint lesz rá alkalmam megnézem õket.
Tiaroról meg: szerintem mindenkinek hiányzik, és ha jól emlékszem csak neki állitottunk szobrot valahol visszább, másoknál max emlegettük, hogy majd odakerül Tiaro mellé. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...