Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Pandóra

Quote from: Bruce579Én is ilyesmire gondoltam, de sajnos nem vagyok teljesen tisztában az eredei vallás lényeit meg ilyenekkel. Ez a gond. :( Ehhez kértem a segítséget!
Nem kell semmi bonyolultra gondolni. Természeti lényekben hittek. Bár én ezt csak rokon népeink vallásából gondolom. Földanya, tótündérek, fák szellemei, szent állatok szellemei (főleg szarvas - jellemző a réntartás + medve) stb.
Őseink lápos, erdős, mocsaras vidéken éltek, majd valószínű éghajlatváltozás miatt indultak el délre, a törököktől vették át a lovas életmódot, de a törökökkel már az elválás előtt is találkoztak (pl. a "ló" szavunk ugor eredetű, de az ugorba a törökből került). Ja, és a betegség is egy istentől származik (valami Betegség Fejedelem a neve), és áldozattal kell "megvásárolni" a gyógyulást.
3 életsík van, az emberek a középsőben, másodikban élnek, halál után a harmadikba kerülnek.
Sámán is van, de ő nem visel különös jegyeket, (csak csizmát húz, ha az istenekkel beszél, mert nem illik istenek elé mezítláb menni  :) ) képes a jövőbe látni, beszélni a természet lényeivel (pl. ő alkuszik a betegségekkel kapcsolatban).
A férfiak vadásznak, a nők a ház körül dolgoznak.
Kb. ennyi.

Ja, ja! Földanyának 7 fia van. (Ezt jelképezi azt, hogy a Hanti-Manysi Autonóm Körzet fővárosa 7 dombra épült)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

És ne feledjük a csonttöbbletet, foggal születést, nagy testi erőt, antiszoc viselkedést (táltosok részéről mármint) etc.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

Quote from: SoridanÉs ne feledjük a csonttöbbletet, foggal születést, nagy testi erőt, antiszoc viselkedést (táltosok részéről mármint) etc.
Jaja, és az erős kábító hatású növény függőséget. De ezt ki is hagyhatjuk.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Soridan

Quote from: FeldinJaja, és az erős kábító hatású növény függőséget. De ezt ki is hagyhatjuk.

Hagyjuk ki. Amennyire én tudom, a magyar táltosokra különben sem volt jellemző.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

Quote from: SoridanHagyjuk ki. Amennyire én tudom, a magyar táltosokra különben sem volt jellemző.
Ok. elf-ogadva.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Játszodjon inkább a sötét középkorban: boszorkányok, boszorkényvadászok, inkvizició, vámpírok. Össze lehet hozni egy egész estét betöltő horror mangát :D

Zamorano

Ne hagyjuk ki a táltosok növényét, mert enélkül nem tudtak volna révülni és kapcsolatba lépni az istenekkel. Ne heréljük már ki azokat a szerencsétlen táltosokat...  :mad:

Soridan

Quote from: ZamoranoNe hagyjuk ki a táltosok növényét, mert enélkül nem tudtak volna révülni és kapcsolatba lépni az istenekkel. Ne heréljük már ki azokat a szerencsétlen táltosokat...  :mad:

Hmm... hétvégén olvasgattam a dologról, és úgy emléxem, hogy a magyar táltosokra nem volt jellemző a növények használata révülethez. De lehet, hogy rosszul rémlik... újra megnézem (mert a mi sámánjaink nem azonosak a többi népével) :confused:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

közben ismételten kézfeltartással jelezze, aki részt szándékozik venni az írás folyamatában! (hozzám máris jöhet egy kéz: :whoah: )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Pandóra

Quote from: Bruce579közben ismételten kézfeltartással jelezze, aki részt szándékozik venni az írás folyamatában! (hozzám máris jöhet egy kéz: :whoah: )
:whoah:
Ja, és tegnap hülyeséget mondtam, nem Földanyának van 7 fia, hanem a főistennek a hantiknál. Bocsi.
És még eszembe jutott a halál utáni életről való elképzelésük is: van, csak minden fordítva (a jobb oldalból bal lesz, a fentből lent stb.). Ebből lehetne majd egy vicces kis túlvilági utazást csinálni a főhősünknek. :) És az élők 3 évig járnak a sírhoz, visznek kaját meg inni a halottnak.
+ hangsúlyozom én ezeket csak rokon népeinkből következtettem + régen olvastam egy könyvet, erről, de inkább azt tanácsolom, ha valakinek van ideje most beleásni magát ebbe a dologba, olvassa el a magyarokról szóló könyvet.
Soridan, én úgy tudom, a sámánnak nincs megkülönböztető jele (csontkinövés stb.). Max. epilepsziás. És akkor a drogot is kihagyhatjuk.  :rotflol:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Quote from: PandóraSoridan, én úgy tudom, a sámánnak nincs megkülönböztető jele (csontkinövés stb.). Max. epilepsziás. És akkor a drogot is kihagyhatjuk.  :rotflol:

Hmm, most olvastam a magyar táltosokról, és ottan írják szépen, hogy bizony csonttöblettel (foggal, hat ujjal) született. Legalábbis ez volt a legjellemzőbb tünete a táltosságnak. Sokáig szopik (csak tejet vesz magához nagyon sokáig), rengeteget alszik, kerüli az embereket etc. De persze nem kell szigorúan ragaszkodni hozzá.

A tüköralvilágban kalandozás viszont tetszik ötletnek :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Zamorano

Íráshoz én is felteszem a kezem. :whoah:

Van egy kis kavarodás sámán vs. táltos - ügyben.
A táltosnak van csontkinövése vagy esetleg valami mása, lényeg az, hogy ő azér lett táltos, mert az istenek kiválasztották. A sámán pedig a táltos tanítványa, aki több évnyi tanulás árán lehet sámán. Ehhez nem kell csontkinövés, csak egy kis érzék a szellemvilághoz, amit hallucinogén hatású növényekkel lehet elérni, fokozni. Az idősebb táltosoknak nincs szükségük külön anyagokra, hiszen ők már teljesen függők lettek, akár maguktól is kapcsolatba tudnak lépni a szellemekkel. Persze sok évtizednyi "anyagozás" után, amikor már lényegében agyilag teljesen zoknik.

Ramiz

Írás <> rajzolás, ugye? Mert én csak rajzolnék... bár elég béna vagyok... majd legfeljebb egy-két "opcionális" képkockát, ok?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Totya

Teacher Banzai!!!

Pandóra

És az írás módja milyen lesz?
Szerintem a chain nem jó, én is próbáltam, mint Sori, és én is arra jutottam, mint ő, hogy tök bosszantó volt, hogy akit pl. én meg akartam ölni, azt ők királlyá tették, a boldogtalan szerelmeseimet összehozták.  :beken:

Ötlet:
Szeretném, ha fiú lenne a főszereplő. És ha a természeti világot egy gyönyörű tündérlány segítségével ismerné meg (elég sablonosan csinálnák, mint a Disney filmekben, futkároznak, nevetgélnek, a lány meseszép, titkos helyeket mutat meg neki). A lány beleszeret (vagy már előtte is szerelmes volt belé, azért kereste meg), de a pasi nem veszi ezt észre, mert ő egy emberlányba szerelmes. És a tündérlány nem gonoszkodik, nem áll bosszút, csak szomorú nagyon, de mindenben segít ahogy tud. A végefelé meg a pasi végleg magára hagyja, és erre olyasmi képkockákat tudok elképzelni, hogy a lány magányosan és szomorúan lebeg a víz felszínén, nézi a feje felett elszálló madarakat (és nem lesz öngyilkos), és tovább a képregény sem foglalkozik vele.
Majd még kitalálok valamit, hogy az emberek kapcsolata se legyen egyszerű.  :)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Zamorano

A történetet semmiképpen sem chainben kell megcsinálni. Mondjuk én a rajzolásnál sem ezt támogatom, de abba nem szólok bele, ahhoz nem értek.
Majd valamikor a hét végén felrakok egy rövid szinopszist, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Feldin

írni nem tudok, rajzolni nem tudok, ha kellek szóljatok!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Quote from: Feldinírni nem tudok, rajzolni nem tudok, ha kellek szóljatok!!!!
:)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Xaga

Quote from: Feldinírni nem tudok, rajzolni nem tudok, ha kellek szóljatok!!!!

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
A felesleges ember minta képe. Ha az egyiket nem tanulod meg csavar leszel a társadalomban :D
Amúgy valahogy én is ilyen szinten állok :D

Feldin

Quote from: Xaga:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
A felesleges ember minta képe. Ha az egyiket nem tanulod meg csavar leszel a társadalomban :D
Amúgy valahogy én is ilyen szinten állok :D

:)  Rajzolni már elkezdtem tanulni.
Egyébként komolyan gondoltam! Bármi másban szívesen segítek!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Quote from: Feldin:)  Rajzolni már elkezdtem tanulni.
Egyébként komolyan gondoltam! Bármi másban szívesen segítek!

Hiszem ha látom  :hehe:  :D
Szerintem segíthetnél kidolgozni a főbb karaktereket (jellem kinézet stb) így könyebb lesz majd megírni a storyt.

Pandóra

Quote from: XagaHiszem ha látom  :hehe:  :D
Szerintem segíthetnél kidolgozni a főbb karaktereket (jellem kinézet stb) így könyebb lesz majd megírni a storyt.
Jellemet meg kinézetet hadd én iis, hadd ééén iiis!
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Xaga

Quote from: PandóraJellemet meg kinézetet hadd én iis, hadd ééén iiis!

Feel free to do it.

Pandóra

Ötlet:

A sámánunkkal (táltosunkkal) kapcsolatban: mi lenne, ha ő egy komikus elem lenne? A sámánt mindenki olan komolyan veszi, szerintem ebben lehetnénk rendhagyóak. Azt hiszem, az emeberk többsége egy bölcs, idős pipázgató apókát képzel el, aki nagyon okosakat és taláókat mond. A mienk lehetne egy fiatal pasi (kb. a főhőssel egyidős). Még nem döntöttem el, hogy jóképű legyen-e, vagy vékony (olyan beteges, mert ugye génhibás a lelkem), de a testi elváltozása ne legyen visszataszító. Úgy képzeltem el, hogy egy ütődött, füves pasi, aki hajtja a nőket (a nők meg ugye hajlandók elmenni a Nagy Varázslóval + ha jól is néz ki még indokoltabb - meghát nem árt jóban lenni az isteni közvetítővel ;) ), és ha valami baj van, és a tanácsát kéri, mond valami hihetetlen "bölcsességet", aminek semmi értelme nincs, senki nem tudja hova tenni, de nem kötnek bele, mert ő biztos jobban tudja, csak rébuszban szól, mint a varázslók szoktak.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Raggie

Én csak rajzolni tudok egy kicsit, adjatok konkrét témát/képkockát és megpróbálkozom! Ti meg majd eldöntitek kell-e.  :tezsvir: vagy  :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PandóraÖtlet:
Szeretném, ha fiú lenne a főszereplő. És ha a természeti világot egy gyönyörű tündérlány segítségével ismerné meg (elég sablonosan csinálnák, mint a Disney filmekben, futkároznak, nevetgélnek, a lány meseszép, titkos helyeket mutat meg neki). A lány beleszeret (vagy már előtte is szerelmes volt belé, azért kereste meg), de a pasi nem veszi ezt észre, mert ő egy emberlányba szerelmes. És a tündérlány nem gonoszkodik, nem áll bosszút, csak szomorú nagyon, de mindenben segít ahogy tud. A végefelé meg a pasi végleg magára hagyja, és erre olyasmi képkockákat tudok elképzelni, hogy a lány magányosan és szomorúan lebeg a víz felszínén, nézi a feje felett elszálló madarakat (és nem lesz öngyilkos), és tovább a képregény sem foglalkozik vele.

Ennyire azért ne legyen lány történet... semmi bélontás, semmi spriccelő vér... uncsi...  :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Quote from: RamizEnnyire azért ne legyen lány történet... semmi bélontás, semmi spriccelő vér... uncsi...  :hehe:

Azért nem kell átmenni horrorba. Jó lesz az cask tele kell nyomni poénokkal romantikus és cikis helyzetekkel, kicsitt eltolni erotikus írányba :D

Kalibur

Quote from: XagaAzért nem kell átmenni horrorba. Jó lesz az cask tele kell nyomni poénokkal romantikus és cikis helyzetekkel, kicsitt eltolni erotikus írányba :D
Én ugyan keményen lemaradam hála az utóbbi idők kihagyásainak, de ez ...
Minek az erotika? Én azt hittem, kicsit más jellegű történetet akartok összehozi o_O
Mind1, ezt az írókra bízom... viszont rajzolni egy-két részletet (karaktert akár) szívesen megpróbálnék (uh, na ez aztán magyar volt...)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Feldin

Quote from: KaliburÉn ugyan keményen lemaradam hála az utóbbi idők kihagyásainak, de ez ...
Minek az erotika? Én azt hittem, kicsit más jellegű történetet akartok összehozi o_O
Mind1, ezt az írókra bízom... viszont rajzolni egy-két részletet (karaktert akár) szívesen megpróbálnék (uh, na ez aztán magyar volt...)
Én se hiányolnám az erotikát. No akkor most mi az elképzelés stílusban?
Ír már vki sztorit?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Quote from: FeldinÉn se hiányolnám az erotikát. No akkor most mi az elképzelés stílusban?
Ír már vki sztorit?
/me vizsgázik... Azaz mot épp hangtöri zh-n kellene ülnie, erre itt netez  :ejj:

Én csak ilyen részeleteket tudok kigondolni (tudod, villamosút).

Tulajdonnevek:
Személynevek:
- kívánságnevek
  pl. állatnév pl. Demse (disznó) -> Emese [legyen olyan termékeny, mint egy disznó]
  pl. növénynév pl. Árpa + d kicsinyítő képző -> Árpád
- óvónevek
   (hogy megvédjék a rossz szellemektől, olyan nevet adnak a gyereknek, amivel letagadják / betegnek tüntetik fel, hogy ne kelljen a szellemnek) pl. Nümél (nem él), Hullódik stb.
- valami különös eset volt vele
   pl. Emese álmában látta, hogy teherbe esik -> fia: Álmos

Földrajzi nevek:
- személynévről
- folyót, tavat a körülötte élő növényzetről (pl. Somogy = Somos)
- tereptárgyakról (pl. patakot egy fáról, ami a forrásánál áll; hegyről stb.)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)