Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Pandóra

Quote from: XagaEhhez még azt füzném hozzá hogy ne csak a storyt írjátok meg hanem hogy kb hogy képzeltétek el mi van a képen (pl lány kacsint mögötte az iskola tavaszi kivitelben a természet a szövegbuborékában meg a szövege).
Igen, tapasztaltam, hogy amikor kpregény sztoriját írom, nem regény-formátumot kell használni, hanem pálcikaembereket, mert a mimikának is sok szerepe van. (Csak szegény Freyja sosem tud rájönni, mit is akar ábrázolni az én EGYÉBKÉNT GYÖNYÖRŰ ÉS ÉLETHŰ rajzom  :bruhuhu: ) De nem hiszem, hogy csak a sztorit kellene egy embernek írnia, ugyanis a rajztechnikátok is legalább annyira különböző, mint a mi írásainké.

Egyébként szívesen elkezdek írni valami alapvető sztorit (amit kb. úgy képzeljetek el, mintha pl. a Pokémont így írnám le: vannak a Pokémonok és ezek edzői, akik bizonyos tornákon vesznek részt, hogy eldöntsék, ki a legjobb. A főszereplőnt egy Pikácsu bevű mókusszerű lénnyel elindul egy ilyen tornára, de közben új pokémonokat kell szereznie + egy kéttagú banda néha rátámad, mert kiderül, hogy a pokémonja egy különleges pokémon).
De szeretném, ha megmondanátok, mi legyen benne (milyen lények, a főszereplő mi legyen, beleilleszthető legyen-e a történelembe és ha igen, melyik részét dolgozza fel).

De az írásban az is jól bevált szokás, hogy minden motívumnak megvan a saját írója. Ha ezt az utat választjuk, stip-stop a szerelmi szál.  :p
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Freyja

Quote from: Pandóra(Csak szegény Freyja sosem tud rájönni, mit is akar ábrázolni az én EGYÉBKÉNT GYÖNYÖRŰ ÉS ÉLETHŰ rajzom  :bruhuhu: )
:rotflol: na azér nem olyan szörnyű az!

QuoteDe nem hiszem, hogy csak a sztorit kellene egy embernek írnia, ugyanis a rajztechnikátok is legalább annyira különböző, mint a mi írásainké.
Pár posttal előbb volt egy link, ahol ezt az úgynevezett chain mangát lehetett látni. Szerintem külön jó, ha többféle rajzstílus keveredik, többféleképp formálja mindenki a szereplőket - csak a fő vonásai, frizu, ruha ugyanazok! Nézd meg! (először nekem is furcsa volt az ötlet, de ezt látva megtetszett)

Pandóra

Quote from: FreyjaPár posttal előbb volt egy link, ahol ezt az úgynevezett chain mangát lehetett látni. Szerintem külön jó, ha többféle rajzstílus keveredik, többféleképp formálja mindenki a szereplőket - csak a fő vonásai, frizu, ruha ugyanazok! Nézd meg! (először nekem is furcsa volt az ötlet, de ezt látva megtetszett)
És ha minden egyes szereplőt (vagy bizonyos szereplő-csoportokat) rajzolná más ember? (pl. természetfeletti részek - x, főszereplők - y, ellenségek - z) vagy ez kivitelezhetetlen?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Kalibur

Quote from: PandóraÉs ha minden egyes szereplőt (vagy bizonyos szereplő-csoportokat) rajzolná más ember? (pl. természetfeletti részek - x, főszereplők - y, ellenségek - z) vagy ez kivitelezhetetlen?
Legalábbis bonyolult...szvsz...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Totya

Quote from: PandóraÉs ha minden egyes szereplőt (vagy bizonyos szereplő-csoportokat) rajzolná más ember? (pl. természetfeletti részek - x, főszereplők - y, ellenségek - z) vagy ez kivitelezhetetlen?

Nem hiszem, hogy így egy-egy részlet egységes lenne. Elütne a karakterdizájn (legfeljebb ha a karaktereket és a hátteret egy-egy ember csinálja). Szerintem legyen normál chain, mindenki aki rajzolni szeretne rajzol egy részt.
Teacher Banzai!!!

Xaga

Quote from: TotyaNem hiszem, hogy így egy-egy részlet egységes lenne. Elütne a karakterdizájn (legfeljebb ha a karaktereket és a hátteret egy-egy ember csinálja). Szerintem legyen normál chain, mindenki aki rajzolni szeretne rajzol egy részt.

Ez a legegyszerübb megoldás már csak azt kéne eldönteni ki kezdje.

Pandóra

Quote from: TotyaNem hiszem, hogy így egy-egy részlet egységes lenne. Elütne a karakterdizájn (legfeljebb ha a karaktereket és a hátteret egy-egy ember csinálja). Szerintem legyen normál chain, mindenki aki rajzolni szeretne rajzol egy részt.
Oks, ez igazán nem az én asztalom lesz.  :lol:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

viszont azon a linken előre meg volt határozva már maga a környezet/idősík,  és a háttérsztori. szal szerintem ha a chain mellett voksoltok, akkor előbb ezt kéne lefektetni, nem hogy ki kezd, szvsz. aztán meg attól lesz igazi chain, hogy mindig valaki más találja ki hogy mi fog történni. ezt szerintem még a minimális írói vénával megáldott emberkék is megtudnák tenni, mert itt a hangsúly a képeken van, nem a fogalmazáson. buboréknyi szövegíráshoz meg elég egy kis fantázia :) Azonban akkor itt a hangsúly tényleg a RAJZOLÁSON van....úgyhogy sok sikert! :p
"I wish I could, but I don't want to."

Bruce

Most akkor az van, hogy mindenki mondja, hogy hú de jó lenne, ha lenne... Adott három alapötlet: sport, múlt, jelen. Felhívom a jelenlévők figyelmét, hogy kézfeltartással jelezzék, kit kívánnak először :) elkészíteni, és az írók közösen létrehozzák azt. Megoldható, hisz ha minig egy-egy fejezetet írnak meg, akkor nem lesz abból gond, hogy nem egységes a sztori. Tehát mostantól várom a szavazatokat :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Hm. Lehet hogy csak én nem értem de akkor most mi lesz?
Mert ok, hogy chain, de ahhoz is kéne sztori menet nagyvonalakban, nem?
És mi az hogy ki kit akar?
Kikből lehet választani?
Nem értek semmit... :beken:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Quote from: Bruce579Most akkor az van, hogy mindenki mondja, hogy hú de jó lenne, ha lenne... Adott három alapötlet: sport, múlt, jelen. Felhívom a jelenlévők figyelmét, hogy kézfeltartással jelezzék, kit kívánnak először :) elkészíteni, és az írók közösen létrehozzák azt. Megoldható, hisz ha minig egy-egy fejezetet írnak meg, akkor nem lesz abból gond, hogy nem egységes a sztori. Tehát mostantól várom a szavazatokat :)
Múlt! :whoah: -ez állt legközelebb a kézfeltartáshoz  :)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Quote from: PandóraMúlt! :whoah: -ez állt legközelebb a kézfeltartáshoz  :)

Szintén. Ilyen chain-miézériát már csináltam, csak regénnyel. Nem volt rossz, de egy idő után elegem lett belőle, hogy a sztorit mindig visszatereljem az általam elképzelt mederbe :D. Szóval a chain-mangaból kimaradok :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Kalibur

Hát remélem nem értettem félre semmit, ugyhogy most tennék még egy kezet (még friss, most vágtam :D) a múlt mellé, mindamellett nekem ez a chain ügy annyira nem jött be...:( fix story-t igényelnék...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Kilteh

Quote from: PandóraMúlt! :whoah: -ez állt legközelebb a kézfeltartáshoz  :)
Múlt (fantasy) - legalábbis az én véleményem szerint. Imádom a fantasyt :)
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Ramiz

Jövő - Árnyékmagyarország... :D Mondjuk az nehezebb lenne. Na mindegy. Legyen fantasy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Sámános fantasy!!!
Vhogy csináljunk szavazást a thread tetejére!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Quote from: PandóraMúlt!
Quote from: SoridanSzintén
Quote from: Kaliburmost tennék még egy kezet (még friss, most vágtam ) a múlt mellé,
Quote from: KiltehMúlt (fantasy)
Quote from: FeldinSámános fantasy!!!
Vhogy csináljunk szavazást a thread tetejére!!!!
Szerinted ezedk után kell még egy szavazógép? Egyedül Ramiz szavazott másra (Ami azt jelenti, hogy megvan a kettes számú project is :)  :rolleyes: )

Tehát most el kellene készíteni a fő sztorivonalat, hogy íróink elkezdhessék a párbeszédek megírását... de előbb - ha rendesen még ha kicsit is, de hihető ősmagyaros-sámános mangát akarunk - kellene egy kis háttér az akkori hitvilágról meg életről, rendszerről meg ilyenekről... Ez - ahogy az már kiderült - nem igazán az én asztalom... sajna. Fel tudna valaki rakni ilyen anyagokat?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xaga

Quote from: Bruce579Szerinted ezedk után kell még egy szavazógép? Egyedül Ramiz szavazott másra (Ami azt jelenti, hogy megvan a kettes számú project is :)  :rolleyes: )

Tehát most el kellene készíteni a fő sztorivonalat, hogy íróink elkezdhessék a párbeszédek megírását... de előbb - ha rendesen még ha kicsit is, de hihető ősmagyaros-sámános mangát akarunk - kellene egy kis háttér az akkori hitvilágról meg életről, rendszerről meg ilyenekről... Ez - ahogy az már kiderült - nem igazán az én asztalom... sajna. Fel tudna valaki rakni ilyen anyagokat?

Nézd meg Magyar Vándort. Annyi bőven elég háttérnek :D

Bruce

Quote from: XagaNézd meg Magyar Vándort. Annyi bőven elég háttérnek :D
Ezzel fájó pontra tapintottál... Még mindig fáj a hasam, pedig nem ma láttam...
De sajnos nem elég. Ha visszaolvasol láthatod, hogy micsoda bakikat követtem el az első változatban...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Zamorano

Szvsz ne a Magyar Vándort vegyük etalonnak...  :ejj:

Saori

Chain manga nem hangzik rossz ötletnek :D Amúgy szerintem is múlt :) És fantasy!!

Zamorano: Esetleg egy bemutatkozást ;) ?
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Xaga

Quote from: ZamoranoSzvsz ne a Magyar Vándort vegyük etalonnak...  :ejj:

Senki sem mondta és nem fogjuk a Magyar Vándort etalonnak. (még csak az kéne)

Nekem meg mindegy hogy múlt vagy jövö vagy jelen. Legyen időutazós :D:D:D

noriko

Quote from: Bruce579Tehát most el kellene készíteni a fő sztorivonalat, hogy íróink elkezdhessék a párbeszédek megírását... de előbb - ha rendesen még ha kicsit is, de hihető ősmagyaros-sámános mangát akarunk - kellene egy kis háttér az akkori hitvilágról meg életről, rendszerről meg ilyenekről... Ez - ahogy az már kiderült - nem igazán az én asztalom... sajna. Fel tudna valaki rakni ilyen anyagokat?
hmm visszaolvastam, mert rémlett valmi fontos info valakiről....ha errefelé  kopogtattok, hátha jön segítség...;)
"I wish I could, but I don't want to."

Pandóra

Quote from: norikohmm visszaolvastam, mert rémlett valmi fontos info valakiről....ha errefelé  kopogtattok, hátha jön segítség...;)
ajajjj, csúnyán elő lettem véve.  :(
Én is inkább "fantasy"-re gondoltam, de azért teszem idézőjelbe, mert nem úgy gondoltam el, hogy mi találjuk ki a fantasy részt, hanem
1. az eredeti vallás lényeihez ragaszkodva kitalálunk valami történetet
     a) és ez a történet teljesen fiktív
     b) beilleszthető a történelembe (pl. az ugoroktól való elválás, honfoglalás)
2. -és ehhez nem kell sok író- valami ismert legendát dolgozni fel kicsit kiszinesítve (pl. Csodaszarvas, Emese álma, Magyarország megvétele stb.)

Nekem az 1/b tetszene tótündérekkel, sámánokkal, szerelemmel, ármánnyal, csatákkal stb.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Bruce

Quote from: Pandóraajajjj, csúnyán elő lettem véve.  :(
Én is inkább "fantasy"-re gondoltam, de azért teszem idézőjelbe, mert nem úgy gondoltam el, hogy mi találjuk ki a fantasy részt, hanem
1. az eredeti vallás lényeihez ragaszkodva kitalálunk valami történetet
     a) és ez a történet teljesen fiktív
     b) beilleszthető a történelembe (pl. az ugoroktól való elválás, honfoglalás)
2. -és ehhez nem kell sok író- valami ismert legendát dolgozni fel kicsit kiszinesítve (pl. Csodaszarvas, Emese álma, Magyarország megvétele stb.)

Nekem az 1/b tetszene tótündérekkel, sámánokkal, szerelemmel, ármánnyal, csatákkal stb.
Én is ilyesmire gondoltam, de sajnos nem vagyok teljesen tisztában az eredei vallás lényeit meg ilyenekkel. Ez a gond. :( Ehhez kértem a segítséget!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Pandora!!!
Segíts nekünk!!!
Mert szerintem nem sokan tájékozottak ebben a témában.
Oszd meg velünk az ismereteid! :)
Csak bírjuk végigolvasni :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Totya

Azta, de régen jártam erre. :D

Szerintem is múlt legyen, persze ez már el van döntve.
Viszont mire elkészül a történet addigra vizsgaidőszak lesz, utána pedig itt a nyár. A nyáron nekem nem igazán lesz netem  :ejj: és nem tudok majd minden nap felnézni a fórumra. Vagyis nem tom, hogy részt tudok-e venni a rajzolásban.
Teacher Banzai!!!

Bruce

Quote from: TotyaAzta, de régen jártam erre. :D

Szerintem is múlt legyen, persze ez már el van döntve.
Viszont mire elkészül a történet addigra vizsgaidőszak lesz, utána pedig itt a nyár. A nyáron nekem nem igazán lesz netem  :ejj: és nem tudok majd minden nap felnézni a fórumra. Vagyis nem tom, hogy részt tudok-e venni a rajzolásban.
Nos igen, ezzel sajna nem vagy egyedül... nem biztos, hogy suli után szeptemberig látok-e egyáltalán netet :beken:  :bruhuhu:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

Quote from: Bruce579Nos igen, ezzel sajna nem vagy egyedül... nem biztos, hogy suli után szeptemberig látok-e egyáltalán netet :beken:  :bruhuhu:

Hát igen. Én ezért fogok HIK-be járni. Remélem az nyitva lesz!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Totya

Quote from: FeldinHát igen. Én ezért fogok HIK-be járni. Remélem az nyitva lesz!!!!!

Én is csak így tudom megoldani, de a felgyülemlett postok miatt csak az olvasással elmegy egy egész nap. :D De ez már  :_off:
Teacher Banzai!!!