Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Pandóra

Szerintem leginkább az kellene, hogy egy karakán ember összefogja és csinálja az egész szervezését. Aki a kezében tartja a dolgokat, tudja, mi kell, hány ember kell és mire, nem csak várja, mit lépnek a többiek. Innentől kezdve szerintem meg lehetne oldani az egészet.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

S ki lenne az? Szerintem boss nélkül is megoldható lenne. Főleg, mert egy 'főnök' esetén nagyon könnyen széthúzás, húzomaszámat hangulat alakul ki. Nem rossz ötlet, csak veszélyes :]  /me tapasztalatból beszél
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanS ki lenne az? Szerintem boss nélkül is megoldható lenne. Főleg, mert egy 'főnök' esetén nagyon könnyen széthúzás, húzomaszámat hangulat alakul ki. Nem rossz ötlet, csak veszélyes :]  /me tapasztalatból beszél
*Nagyban bólogtva*
Egyetértek... Közmegegyezéssel lehet, hogy lassabb, de mindenképp élvezetesebb :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Totya

Élvezetes lehet, ha vége lesz a vizsgaidőszaknak. :)
Teacher Banzai!!!

Soridan

Quote from: Bruce579*Nagyban bólogtva*
Egyetértek... Közmegegyezéssel lehet, hogy lassabb, de mindenképp élvezetesebb :)

Nem is az élvezetesebb a legjobb szó rá, hanem az, hogy tényleg közös megegyezéssel halad, s nem egy ember elképzelése alapján... s nincs az, hogy valaki inkább hallgat egy jó ötlettel, csak mert az nem egyezik a főnök véleményével.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Totya

Quote from: SoridanNem is az élvezetesebb a legjobb szó rá, hanem az, hogy tényleg közös megegyezéssel halad, s nem egy ember elképzelése alapján... s nincs az, hogy valaki inkább hallgat egy jó ötlettel, csak mert az nem egyezik a főnök véleményével.

Ezért raktam fel az elkészűlt képeket. Nekem legfeljebb rajzban lehetnek ötleteim. :hopp:
Teacher Banzai!!!

Totya

Most nézem csak, a vinyómon régóta itt figyel egy rajzfilm készítő progi. Valaki ismeri az Animo 5.0-t? Én még nem igazán, sőt egyáltalán nem tom használni csak letöltöttem ráérő időmben hátha szükség lesz rá egyszer és lassatok csodát. Csak kellene egy jó digitalizáló tábla.  :rotflol:

A progi hivatalos oldala :http://www.cambridgeanimation.com/products/animo.htm ha valakit érdekel.
Teacher Banzai!!!

Komplikato

Tetszik amivel itt foglalkoztok!  :hopp:
Kár hogy én már vén trotli vagyok hozzá, hogy megtanuljak rajzolni. Pléne tussal ...
Ellenben letöltögetés közben leltem egy rakás anyagot, amit Hikaru Hayasi írt.
Sajnos csak a "Techniques for Drawing Female Manga Characters" jött le.
De láttam van ugye Férfi karakterekhez is, külön Manga arcok, arckifejezések, sőt még külön harci mozdulatok is! Nincs kedve valakinek ezeket magyarítani, és feltolni a Manga.hu gyűjteménybe? Hátha érdekel mást is?  :rolleyes:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Pandóra

Quote from: Bruce579*Nagyban bólogtva*
Egyetértek... Közmegegyezéssel lehet, hogy lassabb, de mindenképp élvezetesebb :)
Hát nem tudom. Nem hinném, hogy itt olyan emberek lennének, akik zsarnokoskodnak. Nem kell szerintem attól félni, hogy majd nem hallgatja meg a jó ötleteket, csak nélküle inkább attól, hogy nincs kinek elmondani azokat. Ez persze az én véleményem. És én max. íróként kívánok részt venni a dologban. De az a saját (színészi és táncosi) tapasztalatom, hogy egy csapatmunkában kell egy "rendező, hogy csináljon rendet".  :rotflol:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Bruce

Quote from: PandóraHát nem tudom. Nem hinném, hogy itt olyan emberek lennének, akik zsarnokoskodnak. Nem kell szerintem attól félni, hogy majd nem hallgatja meg a jó ötleteket, csak nélküle inkább attól, hogy nincs kinek elmondani azokat. Ez persze az én véleményem. És én max. íróként kívánok részt venni a dologban. De az a saját (színészi és táncosi) tapasztalatom, hogy egy csapatmunkában kell egy "rendező, hogy csináljon rendet".  :rotflol:
Innen nézve viszont van valami a dologban... Ehh... mind1. Mivel magam is csak az írói szinten szeretnék dolgozni, mivel szervezői készségem mínuszban van, rajzolni meg még úgy sem tudok, ezért ha valaki vállalja a vezetést, akkor OK, ha nem, akkor is dolgozok az ügyön. Már csak meg kéne egyezni a sztoriban, és állhatnánk neki :) Mert ilyen téren aztán annyi 5let volt, hogy ha mind megcsináljuk, még a jövő nyarat is ezekkel töltjük. (Lehet, hogy így is :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Feldin

No, én sajna ritkán jutok nethez így a koordinálás nehéz lenne. Viszont csinálhatnánk egy levlistát amire az elkészült dolgokat feldobjuk, így elmegy mindenkihez. + meg lehet beszélni hogy akkor most hogyan tovább meg ilyesmik. De ha csak ezen múlik, én kiadom hogy tessék megírni a sztorit!!!! Ezzel kezdjük. Utána kérek karakterötleteket! Utána szeretnék látni egymás utáni kockákat! Kivágni a sztoriból egy részt és megpróbálni megcsinálni. Ilyet kérnék mindenkitől (ugyanarról a részről) aki rajzolni szeretne, utána szépen összedugjuk a fejünket hogy kinek melyik tetszett a legjobban. Na, utána meg kéne rajzolni a kulcs jeleneteket. Ja, eddig persze a karaktereken van a hangsúly!!!!!!! Utána csinálni egy rakat hátteret. Összekötni a kulcsjeleneteket, borítót tervezni, majd beírni az utolsó oldalra hogy vége.
:)
Elég boss-os volt?
Na, szóval ha így megfelel nektek a koordinálás akkor vállalom. Csak vegyétek bele hogy kb 2 naponta jutok nethez.
Vélemény???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Pandóra

Feldin, én elfogadlak Boss-nak.
Írói feladatokat szívesen vállalok.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Totya

Most akkor mi akar lenni a project, manga vagy anime???
Teacher Banzai!!!

Pandóra

Quote from: TotyaMost akkor mi akar lenni a project, manga vagy anime???
Tudtommal egy manga-projekt.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Totya

Quote from: PandóraTudtommal egy manga-projekt.

Én is úgy tudom, de ez nem minden postban egyértelmű. Van aki manga-ban van aki anime-ban gondolkodik.
Teacher Banzai!!!

Xaga

Quote from: TotyaÉn is úgy tudom, de ez nem minden postban egyértelmű. Van aki manga-ban van aki anime-ban gondolkodik.

Egyértelmüen manga utána majd lehet anime.

Egy 5let: léteznek ugynevezet chainmangák (linket nem tudok adni) az a lényege hogy vki elkezdi rajzol 3 oldalt mondjuk valaki átveszi ő is lerajzolja az adagját továbbadja stb. Csak meg kell egyezni pár dologban: pl téma (ne az legyen hogy egyik oldalon még mágiával harcolnak a másikon meg már hi-tech írhajóban vannak) határidő (menyi idő alat kell megrajzolni az elválalt meyniséget) stb. Igy aztán nem kell boss és mindenki úgy alakítja a történetet ahogy akarja a határokon belül. Vélemény???

Ramiz

Ez nagyon aranyos! Kicsit ugyan olyan lenne a sztori, mint a hozzáírni-egy-mondatot-alap-alját-felhajtani-továbbadni játék, de mégis egyedi lenne...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Freyja

Quote from: XagaEgyértelmüen manga utána majd lehet anime.

Egy 5let: léteznek ugynevezet chainmangák (linket nem tudok adni) az a lényege hogy vki elkezdi rajzol 3 oldalt mondjuk valaki átveszi ő is lerajzolja az adagját továbbadja stb. Csak meg kell egyezni pár dologban: pl téma (ne az legyen hogy egyik oldalon még mágiával harcolnak a másikon meg már hi-tech írhajóban vannak) határidő (menyi idő alat kell megrajzolni az elválalt meyniséget) stb. Igy aztán nem kell boss és mindenki úgy alakítja a történetet ahogy akarja a határokon belül. Vélemény???

Az alapötlet nem rossz, lehet hogy beválna.  :rolleyes:  De szerintem nem feltétlenül van az aktuális készítőnek írói és rajzolói ambíciója egyszerre...A másik hogy a szerkezete valószínűleg így nem lenne egységes (még ha a téma az is).

Ramiz

Persze, hogy nem lenne egységes, de akkor ez nem is egészen arról szólna.
És legalább haladna. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zamorano

Hello!

A legjobb az lenne a történeteknél, hogy először mindenki, aki akar írni megírja a manga szinopszisát. A folytatásra érdemesnek találtak szerzői eztán írnak belőle egy novellát. Ha ez is kész van, és már megfelelő, akkor jöhet a "forgatókönyv". Akinek van kész szinopszisa tegye fel ide.
Gondolom először egy huszon-pároldalas one-shot fog készülni, ezért rövid történeteket írjatok.

Xaga

Nah, végig ástam a linkgyülyteményemet és ezt a példát találtam. Kb igy müxik egy chain manga.

Freyja

Quote from: XagaNah, végig ástam a linkgyülyteményemet és ezt a példát találtam. Kb igy müxik egy chain manga.
Ez tökjó  :rotflol:! Ötvöződnek a különböző stílusok! Tetszik!
Viszont az még mindig probléma szerintem hogy aki ír az nem feltétlen rajzol, és viszont. (Persze vannak kivételek :D)

Freyja

Ja és még vmi! Ezeket a rajzokat milyen technikával csinálták?

Totya

Quote from: XagaNah, végig ástam a linkgyülyteményemet és ezt a példát találtam. Kb igy müxik egy chain manga.

Ez jó!

Ez csinálhatnánk mi is. Nem hiszem, hogy egy embernek lenne elég ideje végigrajzolni egy teljes történetet, hacsak nem ez a munkája   :rotflol: , de nem hiszem.

Azért szerintem a történetet, a dialógusokat egy embernek kellene összehozni, hogy az egységes legyen.
Teacher Banzai!!!

Kalibur

Quote from: TotyaEz jó!

Ez csinálhatnánk mi is. Nem hiszem, hogy egy embernek lenne elég ideje végigrajzolni egy teljes történetet, hacsak nem ez a munkája   :rotflol: , de nem hiszem.

Azért szerintem a történetet, a dialógusokat egy embernek kellene összehozni, hogy az egységes legyen.
És a rajzolók kapnának tetszőleges hosszúságú részt megképesíteni ?
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Totya

Quote from: KaliburÉs a rajzolók kapnának tetszőleges hosszúságú részt megképesíteni ?

Igen valahogy így gondoltam
Teacher Banzai!!!

Xaga

Quote from: FreyjaJa és még vmi! Ezeket a rajzokat milyen technikával csinálták?

Passz. Lerajzolja megvastagítja a vonalakat majd bescanneli és ott egy rajzoloprogival megvastagítja újból a vonalakat a felesleget meg kitörli és összerakja a képet.

Feldin

No akkor Pandora meg aki még írni akar, várjuk a sztorikat.
Aztán megszavaztatjuk, aztán akár ilyen chainben is meglehet csinálni.
DE a sztori az első!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Quote from: FeldinNo akkor Pandora meg aki még írni akar, várjuk a sztorikat.
Aztán megszavaztatjuk, aztán akár ilyen chainben is meglehet csinálni.
DE a sztori az első!!!!!!!

Ehhez még azt füzném hozzá hogy ne csak a storyt írjátok meg hanem hogy kb hogy képzeltétek el mi van a képen (pl lány kacsint mögötte az iskola tavaszi kivitelben a természet a szövegbuborékában meg a szövege).

Ramiz

Egy király lesz! (És még meg is csinálható, nem úgy, mint az anime.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!